Ужас! Нямаме никакъв режим!

  • 2 910
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Аз също съм кърмила, но режим имаше. Изобщо не мога да си представя да живея в безвремие, в хаос и без правила. Нали затова съм родител - да възпитавам. Режимът е въпрос на възпитание.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Щом те притеснява липсата на режим ти си тази, която трябва да промени нещата. Създай такъв, това си зависи изцяло от теб.
Дъщеря ми нямаше никакъв режим докато стана на година. Постепенно сама си изгради такъв. Сега става, ляга, храни се и се разхожда по едно и също време. Всичко това стана по нейно желание.  Просто за мен това е правилният начин за възпитание и отглеждане на детето.

# 17
  • София
  • Мнения: 553
Аз мисля, че трябва взаимно да си се нагодите с беба и да си създадете някакъв Ваш си режим. Първоначално моето момиченце от глупост по поръка на лекарката даже я будех, за да я кърмя, но слава Богу се вразумих навреме и това продължи само дни, но после оставих детето само да ме води и така от само себе си тя сама си създаде режим почти като по часовник и ядеше всеки ден по едно и също време +/- 1/2 час например.
От нощното хранене сама се отказа около третия месец и само последното вечерно ни беше малко проблемно, защо искахме да я къпем преди последното хранене в 22 ч., но тя заспиваше след 18 ч. и ставаше много късно за къпане докато се събуди отново, но и това го преодоляхме де, а и това е тема на друг разговор Simple Smile
Успех и дано успеете да се нагодите взаимно с малката бебка, за да ти е по-лесно и на теб, знаейки предварително горе-долу кога какво ще правите.

# 18
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 934
Да държа бебето гладно, да го насилвам да спи когато ме му се спи, да го будя, за да го вкарам в някакви мои идеи за режим - това не се вписва в представите ми за възпитание.

Всичко си идва с времето. В началото нещата са малко по хаотични, но се нареждат. Като поотраснат малко сами се стремят към някаква рутина, защото предвидимостта им създава сигурност и спокойствие. Режимът е хубаво нещо, но не трябва да се насилва, а да се следва детето.

# 19
  • Мнения: 1 691
Докато бяхме на изключително кърмене, и ние нямахме режим - всичко беше относително.
После обаче нещата си дойдоха по местата съвсем естествено и без някакво насилие от моя страна.

# 20
  • Мнения: 46 526
Детето ти си има негов режим, но се сменя много често и затова ти се струва, че няма режим. Под 1 г. нуждите на децата много бързо се променят, затова вчера може да е имало нужда да яде през 4 часа, днес през 2 и т.н.

Малкото бебе няма нужда от нищо друго, освен задоволяване на нуждите, ако не го правиш, ще се чувства зле, то не може да разбере защо не искаш да му дадеш храна, щом коремчето му стърже от глад ...

Търпение  Wink

# 21
  • Мнения: 164
Здравей и от мен. Ние сме вече на 6,5 м. на АМ, пюрета и каши ... но все още си нямаме режим, защото си имаме нощно хранене и в зависимост кога е то, всеки ден сме с различен режим .. така че не се притеснявай - гледай да се сте добре ти и детето и не му мисли... предполагам че синът ми трябва да си изгради някакъв режим - но кога ??? незнам

# 22
  • Мнения: 742
Здравей,
аз не мога да се оплача от моето дете, тъй като то само си изгради режим, който и мен ме устройва...единствено се променя по зъбоникненето, когато почти не спи...но като цяло е ок
това, което ми хрумва като идея е ако спите навън(в количката) да се опиташ няколко дни подред да излизате по едно и също време с цел да приспиш детето, след сън да се храни и т.н При нас този вариант работи и Криската вече си знае, когато й се доспи-подготвя се сама...
Просто питай да съждадеш някакви ритуали преди сън и преди хранене - ако детето поддаде-опитай да повтаряш тези ритуали всеки път...може и да се получи. Така и ти ще имаш време за себе си Hug
Успех  bouquet

# 23
  • Мнения: 9 814
Аз също съм кърмила, но режим имаше. Изобщо не мога да си представя да живея в безвремие, в хаос и без правила. Нали затова съм родител - да възпитавам. Режимът е въпрос на възпитание.

Напълно подкрепям. Аз също съм кърмила и смятам, че без режим не може.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 129
Моя син си направи режим към 8-9 месец, до тогава беше доста хаотичен...от тогава не веднъж го е променял според нуждите си...никога не ми е пречело напротив, нагласям се според него....важното е детето да се чувства добре...

# 25
  • Мнения: 1 479
Според мен си е до дете.Този мой голям син и сега си е хаотичен/в момента препуска,като кон в апартамента/.Малкият след,като се нахрани на обяд и после си спинка.

# 26
  • Мнения: 451
Създала съм й режим от съвсем малка, който разбира се променя с израстването и различните нужди. Смятам, че всичко се случва по- лесно и удобно когато има такъв.Щом не си направила до сега, то несъмнено след известно време детето само ще се настрои. Смалко твоя помощ естествено.Успех.

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 854
Абе то детето си се чувства добре, нали играя по нейната свирка... Laughing
Но просто един ден ядем обедното пюре в 11.30, друг в 14.30, всеки ден е различно. А пък за спането - спи когато тя си реши. Това ме е яд, че не мога да си направя никакви планове. Примерно наложи ми се да си запиша час за лекар, а аз не знам как ще сме с яденето и в колко да си запиша. За това говоря. Иначе, естествено, че се водя по нейните нужди и не я насилвам да яде или да спи ако не иска.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 129
Е, ти пък, за единични случаи като този, няма проблем, оставяш я и отиваш...пък ако ще нищо да не яде...колко време ще си на лекар - час, два...нищо няма да й стане...зарязваш я с едно пюре, каша или каквото яде вече...не разбрах на кърма или на АМ е...но ако кърма малко изцедена кърма и този , който я гледа ще се погрижи, ако огладнее ще яде няма къде да ходи..ако ли не ще си я храниш като се върнеш....Wink

# 29
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Ми, то значи и ние сме без режим, плюс-минус 1 час отклонение, не виждам да е проблем. Доволна съм от това, което сме постигнали, при положение, че не съм се налагала по никакъв начин. Например, преди захранването,  много се притеснявах как ще я караме, защото спането и кърменето бяха безкрайно хаотични, но ето че и ние може да се похвалим с някакво подобие на режим.

Общи условия

Активация на акаунт