ФЕВРУАРчето сьс весели очички, гука, пее ... и ни радва всички!!!

  • 14 418
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Искам малко помощ.Едната ми гърда днес много ме боли от към подмишницата.Пробвах да я изцедя,но пак не ми мина.Опипвам я но уж няма никакви бучки. Някой имал ли е такъв проблем.

# 226
  • Мнения: 53
Жаси, аз се включвам във форума точно заради същия проблем. Дясната ми гърда днес се попрепълни и в момента ужасно много ме боли от към мишницата. Лошото е че започна и да ме разтриса. Ужасно съм притеснена и се моля да има мама която да ми даде съвет.
Моля помогнете , спешно е
Благодаря предварително

# 227
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Четох и така и не разбрах кой на кого е сърдит и обиден, явно си имате приказка от преди. Но пък не виждам защо трябва да се цупите така като в детската градина, всеки сам решава за себе си как ще си гледа детето и как няма да го гледа, ще му слага ли ваксини, няма ли да му слага, избора е личен. От това което прочетох, никой не налага мнение, а изказва такова обаче защо има толкова много обидени никой не знае. Вземете се помирете и сдобрете, че е срамота да се джафкате за такива глупости.

Ние днес такъв режим имаме, все едно сме на година и половина, а не на месец и половина. Вечерта яде за последно в 10 часа и сутринта се размърда малко в 6 часа аз си я придърпах в леглото и тя заспа моментално и аз с нея. По едно време се събуждам и поглеждам часовника 12часа, не можах да повярвам, а тя още спи. Разбутах я да става че и каката трябваше да взимаме от училище, а тя една спокойна доволна ще кажеш че току що е яла а не преди 100 часа.
До този момент е яла точно 3 пъти, но за сметка на това пък не е спала повече цял ден се кокори или в леглото или на шезлонга и си се залисва самичка, гласа не и се чува.
А каката я водихме да и четат молитва за здраве и попа рече ако и молитвата не помогне и продължава да пада да вземе на лекар да отиде. Купихме и костюм на балерина, че ще имат тържество и ще го играе пеперуда, сега чакаме крилата да дойдат, че тях ги поръчахме от друг сайт и сме готови за полет.

Ето две снимки и от нас, на балерината и на художничката: 1, 2

Жаси, пробвай студено да слагаш между кърменията и зелев лист. А препълнена ли я усещаш?

de3demonka, научи го да свири с 4 пръста юнака, с два вече не е модерно  Laughing

# 228
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Моля помогнете , спешно е
Благодаря предварително
Не знам за кой път го казвам, но зелев лист върши чудеса. Налагай и сменяй през половин час с ново охладено листо. Хума можеш да разбъркаш също на кашичка и слагаш на мястото където те боли. Поизцеди и масажирай малко знам че боли много, аз преди седмици мислех че се умира от това толкова зле се чувствах. И Лецитин пий ако и утре нямаш подобрение, казаха ми и за вана с топла вода да се потопиш но аз лично не съм го пробвала.

# 229
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Ама аз не е чувствам препълнена и цял ден не е.Не знам от какво може да е.

# 230
  • София
  • Мнения: 747
Ама аз не е чувствам препълнена и цял ден не е.Не знам от какво може да е.

Единствения път когато ме втресе като кърмих първото си дете беше когато си бях сложила по-стегнат сутиен, бяхме на гости, Георги се заигра (беше на година и два месеца) и направи по-дълга пауза. Не усещах гърдите си напрегнати, но по едно време почувствах силна болка долу на гърдата откъм мишницата. Втресе ме силна за 4-5 часа, помогнаха ми зелеви листа и често сукане от тази гърда- много ме болеше но му предлагах през половин час. Целият зор мина за 4-5 часа.

Валерия, много са хубави снимките и моделите на тях Grinning

# 231
  • Мнения: 1 671
На мен ми се е случвало като кърмех Благун да ме втресе когато каналите са ми били запушени и точно под мишницата имах една-две бучки, които той не изсмукваше. Капвах окситоцин в носа, чаках да подейства около половин час и изцеждах с много масажи и на ръка. Дори след като бях изцедила болката продължи известно време.
Жаси и Дес, оправяйте се бързо!
Чара е права, че и от пристягане може да се получи.

# 232
  • Мнения: 1 725
Привет! Май нещо много са се увеличили гостите в тази тема - като чета най-горе на реда, явно сме станали по-интересни  Mr. Green
Евелинка, я да те питам, стана ми интересно, ти точна дата ли знаеш на овулацията си или като говориш имаш впредвид ориентировъчно плюс минус няколко дни? И ако да - как си я установила - чрез ехографски прегледи или чрез други методи. Моля те, сподели, аз така и не успях да го направя - забременях междувременно, докато се информирах как да го направя.
Хайде, чао, че ще къпем!

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 00:04 от desi_sunshine

# 233
  • Мнения: 1 671
Деси, не съм я установявала с тестове или мерене на температура,никога не ми се е налагало. Природата си знае работата, по време на овулация имам леко по-засилено бяло течение и невероятно желание за секс. По това си е познавам. Митко казва, че съм опасна в тези дни и направо го изнасилвам  Crazy, но аз пък му отговарям, че е негов проблемът, че жена му е млада и й се иска  Crossing Arms  Mr. Green .Като цяло съм безпогрешна в определянето кога ми е овулацията по тези признаци, доказвано е с ултразвук, когато ми се е налагало да ме гледат по други причини. При мен е между 12-14 ден, не по-късно. Като цяло имам и много редовен цикъл, като швейцарски часовник. На 28 ден сутринта лелката ми идва на гости от 12 годишна  Crazy . Както казва Митко, ако ми закъснее да не го чакам - случвало ми се е 2-та пъти като бях бременна и съм имала 4 закъснения от 2-3 дни по други причини за всичките тези години: веднъж пих Постинор и ми го обърка, веднъж покрай кандидатстудентските изпити и 2 пъти след като родих Благовест докато се регулира. Затова и сега очаквам, че ще минат няколко месеца докато всичко се нормализира.
След раждането на Благун ми дойде на 40 ден, след раждането на Маги - на 35 ден. И да ви кажа, че  като ми дойде след раждането на Благун първият беше 14 дни и много обилен и на 10 ден отидохме да ме гледат с ултразвук дали не е нещо плацентарно - оказа се, че нищо такова не, просто обилен цикъл, изграждала съм си била "свежа" лигавица и съм била точно преди овулация и ми казаха да внимавам много как се пазя, че и без това след раждане се забременява като на магия. Пиша го, за да имате и вие едно наум.

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 22:39 от evelinar

# 234
  • Мнения: 307
sashy81,добре дошла в отбора welcomeМного са ти сладки дечицата.
Дездемонка,супер сладур е твоят Мони  Hands ThumbsupОнзи ден ви видях снимката в едно списание,много сте сладки и там Hands Thumbsup
Valeria,и ти си се отчела със страхотни снимки Wink
Жаси и Дес,бързо се оправяйте Peace
Още  неща имах да пиша,ама така ми се спи че вече забравих какви бяха Crazy
Лека и спокойна вечер от мен и утре никакви спорове и караници  love001 smile3524

# 235
  • Мнения: 387
Добър вечер на всички мамчета   bouquet ,добре дошла sashy81  smile3525 -страхотни са дечицата ти , дано ти е весело и приятно между нас  Hug
Дездемонка -много е готин Мони... newsm03
Роси Боси -успех на Божидар утре newsm17
ВАЛЕРИЯ -много сте нежни....... newsm03 newsm51
Момичета, кажете кога ви дойде цикъла след раждането...... newsm78 горе -долу след колко дни
Благодаря ви предварително за отговорите и спокойна вечер  Two Hearts txtloves Two Hearts

# 236
  • Мнения: 1 671
Бубе, виж тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280223.0
Валерия, страхотни сте!

# 237
uspiah da ka4a 1 snimka da ni vidite

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 23:16 от blagoeva

# 238
  • Мнения: 122
Бубе, на мен ми дойде на 50-тия ден и все още кърмя. Ходих на контролен преглед при Яков /при него раждах/, той каза, че всичко е наред. Не е необичайно при кърмеща майка цикъла до дайде и по-рано.
Валерия, куклите ти са страхотни.
sashy81, добре дошла при нас, много са ти сладки малчуганите.
Въобще всичките ни бебоци са разкошни, да са ни живи и здрави...
Ние сме на лекар в четвъртък, часовете са им заети до края на май и вчера не можаха да ни вместят. В Бургас поставят много крайна диагноза, затова искам мнение на специалисти, а знам че във Варна са такива.
Желая на  всички хубава вечер  Hug

# 239
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Добър вечер! Аз май трябва да спя по това време, но ... Благодарско  Hug за отзивите за снимката на дивачето ми.
Качих няколко снимки на бебе Емо. Отдавна не бях разглеждала албумите ни, всичките ни бебешори са страхотни. Нямам думи, големи сладури.
Гледам, коментирате цикъла след раждане. Аз все още нямам.
mama avi, мдаа, там сме, мерси.

Пожелавам спяща нощ и по-малко будуване  Hug

Милички, ЕТО ви една забавна снимка от 2006-та.

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 00:28 от de3demonka

Общи условия

Активация на акаунт