ФЕВРУАРчето сьс весели очички, гука, пее ... и ни радва всички!!!

  • 14 419
  • 282
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 15
Бубенце, Честита 2-ра месечинка на двете куклички!Да са ви здрави, щастливи и много да ви радват!!!

# 256
  • Мнения: 13
Бубе, нямам думи просто Hug, куклите ти са само за списание! Пу-пу да са ти живи и здрави!
Yolinka, благодаря за подробното описание!

# 257
  • Мнения: 60
Бубе, честит празник на двете бонболини Simple Smile Толкова са сладки, че си помислих, че и това е снимка от списание. Simple Smile
Това, че във форума последните дни основната тема бе спора за ваксините, е добре, защото явно мамите нямат други проблеми за обсъждане Simple Smile
Аз имам едно запитване. От няколко дена на беба й изчезнаха силните колики с пронизителни крясъци, които бяха между 21-23:30ч.
Сега обаче след яденето в 3ч и в 5-6ч. през нощта започва да пъшка  и да свива крачета. След като се нахрани винаги я държа около 5-10 мин , за да се оригне и затова предполагам не са газове. Облекчавам я като я сложа да легне по корем върху мен. Тя почти веднага заспива и след около 20-30 минути като я сложа в леглото си спи спокойно. Започвам да се чудя дали теориите за почиване на стомахчето нямат доза истина и дали стомахчето на моето бебе в случая не е натоварено и затова да се получават коликите?

# 258
  • Мнения: 387
Момичета благодаря ви отново  за комплиментите[smilie=smile3525.gif] newsm03 smile3525
КОКОМАНИЯ и ние бяхме сьс много колики ,които спряха скоро ,сега пъшкаме и ръмжим след яденето........ smile3506
Не знам дали е натоварено стомахчето ,но ние хапваме 3 пъти през нощта ,ако не........ newsm45 newsm22 крясъците са неизбежни...
Само ние ли останахме  smile3506 newsm12

# 259
  • Мнения: 53
Valria, Евелинка, Мери много благодаря за безценните съвети. Момичета благодаря ви и за пожеланията за бързо оздравявне. Снощи вдигнах Т 38.5, но след налагане с топли компреси и цедене до сутринта вече нямах Т, но болката си остана. Вече няма нито подуто нито бучки, претиснява ме обаче това че родължава да ме боли (само при натиск и като си повдигна ръката под мишницата) болката не е много силна. Евелинка е писала, че и при нея болката е продължила известно време. Говорих с гинеколожката си и тя ми каза да ми бият по половин доза окситоцин мускулно, но не съм много сигурна дали ще мога да намеря кой да ми го бие.
Евелинка, ти писа че си си капала Окситоцин в носа! По колко капки си си капала и същия ли е които се бие мусулно? След колко време ти отшумя болката в гърдата, защото в момента съм склонна да си мисля, че всичко е ОК и само болката е остамала.
Съжалявам че ви занимавам с проблемите си, но наистина съм много разтревожена най-вече от това да не се наложи да спра да кърмя или да ми спре кърмата  Sad
Бубе, честит празник на красавиците ти - това си е наистина дар Божи. Да сте живи и здрави и много обичани   bouquet

# 260
  • Мнения: 60
бубе, не сте само вие. моят калпазанин яде минимум 2 пъти през нощта. а от време на време и по 3 пъти, като тази нощ Mr. Green. няма никакъв шанс да не му дам да яде, защото прави като твоите сладурани - рев. твой и през деня яде на 2 часа от известно време. мислех, че е усилен растеж, но това е вече 5-6 ден. та му казвам, че се държи като малкобебе напоследък, каквото вече не е Wink

# 261
  • Мнения: 387
Фифорина ,така е ,явно още им е рано да се откажат през нощта да хапват  повече  Grinning
ДЕС 26 -надявам се да отмине всичко по-бързо и да продължиш да си кърмиш нормално ,благодаря за пожеланията  bowuu

# 262
  • Мнения: 307
Здравейте,мацки Hug Hug
Днеска е по-спокойно от вчера smile3521
Бубе,страхотни снимки и страхотни модели smile3501 newsm51,нагушкай ги и ги нацелувай от нас Heart Eyes Hug
За нощното хранене-детето само знае кога да се откаже.Мони спря да яде през нощта на 1 месец и няколко дни.Петър обаче си хапваше цяла вечер докато стана на 5 месеца Thinking,така че чакайте бебчовците да си покажат кога са готови Peace
При нас времето е много хубаво за разходки и се възползвахме,затова сега отивам да готвя и да гладя  food002 1ironing
А ,и да се похваля,вчера успях да отида на фризьор и си изсветлих косата,вече съм почти блонди,скоро ще се похваля и със снимки newsm03

# 263
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Здравейте!Благодаря на всички за съветите и загрижеността на моя милост.Днес положението е доста по добре,но двата пъти когато се събуди му давах от проблемната гърда.Той уж беше се отказал от храненето в 3 ч.,но от 2 дена ми се събужда и аз му давам.
Искам да попитам и по колко минути сучат вашите бебоци?

# 264
  • Мнения: 69
Бубе, ама наистина са чудни кукличките ти и голямата кукла също, да са ти здрави и много щастливи.

# 265
  • София
  • Мнения: 717
Здравейте, момичета!
Бубе, както винаги перфектна в новите заглавия.  bouquet А беболинките са разкошни! Wink
За цикъла, аз съм мо-та-мо, като Евелинка!
И ние се разходихме малко в МОЛ-а на Стамболийски. Купих си една спирала от Бюти Зон, книжка на Лили, която задължително се купува всеки път от Сиела и някои други дребни неща.
Отивам да полегна, че ми се доспа! Mr. Green

# 266
  • Мнения: 1 671
Здравейте, момичета!
Дес,  болката отшумя след 2-3 дни. Окситоцин си капвах във всяка ноздра по една капка малко преди кърмене. Окситоцинът е от ампула, същият, който се слага мускулно. Бях си изсипала 2-3 ампулки в шишенце за стерилна урина и си капвах с капкомер. Ампулите са от 1мл. и струват около левче. И не се шашкай, от това не вярвам кърмата да ти спре.
Мамо Ави, честито и давай снимки на прическата! Нали и аз съм на вълна да се променям - умирам си за такива неща.
Маги също спи по гръб, и Блажко спеше така, не виждам проблем, но със сигурност щом почне да се върти ще й сложа възглавница, за да не спи на колене и по корем. Не помня дали писах, но д-р Драганов каза, че изкривяването на походката на Благовест е дошло именно от спането по корем и на колене, защото така се скъсявали някакви връзки и сега го уча да спи настрани или по гръб.
За нощното хранене - и ние имаме едно към 4-5 часа, надявам се да започне скоро да го пропуска. Ако не й дам гърдата следва реееев...
Аз пък се притеснявам какво да я правя другата седмица, защото съм на театър, а тя от шише не ще да пие и татито ще се види в чудо докато я гледа.
Жаси, суче някой път по 5 минути, някой път по 25 Crazy, аз я оставям сама да си пусне гърдата.
Пави, и Маги е жълта все още, даже се чудя вече дали да не я изследвам  newsm78. Доколкото знам кърмаческата жълтеница се дължи на антителата в майчината кърма (за това не съм много сигурна, някога ми го бяха обяснявали с Благун, но бях толкова разстроена, че все едно нищо не чух).  Затова някой път се налага кърмата да се преварява на водна баня, кърменето не се прекъсва. Все се каня да питам Нинка за тази жълтеница, но почти съм сигурна, че ще иска да й вземе кръв, а за билирубин се взима венозна кръв Cry. Благун беше няколко дни на системи с глюкоза, дано на Маги да й се разминат Praynig.
Аз пък днес много се разстроих заради приятелката на брат ми. Водихме я на гинеколог и й правиха колпоскопия и биопсия, резултатът от биопсията ще излезне другата седмица. Стискайте палци да е добър, защото момичето е едва на 19  Sad. На всичкото отгоре с брат ми (щото нищо, че ми е брат, държал се е като пълно леке  Twisted Evil) са се изпокарали, а тя сега толкова има нужда от подкрепа. Не знам как аз ще изтрая до понеделник, пък за нея още по-малко, много ми е притеснено.

# 267
  • Мнения: 703
Здравейте и от мен!
При нас днес денят не е лек.От обяд до преди малко ми висеше на гърдите,накрая рева,рева и заспа!Колики ли бяха,какво беше,само се сърди,само се дърпа от гърдата,после си хапе ръцете.И от двете и давах,но незнам какво стана!Почвам да се притеснявам да няма някакъв проблем с кърмата?Особено на дясната ми гърда,забелязвам от вчера,че се сърди и дърпа 5 минути след като суче от нея.Викам си:предно-задно мляко,може би по-трудно тече и я ядосва,но се налага вече няколко пъти след това да и давам и от лявата,тогава се успокоява и заспива.А днес вече беше кошмарно!При нас ужким коликите са били досега винаги след 6,затова се чудя от какво така рева,направо се дереше милата!И Инфакол и дадох,и я гушках,и люлях,защо беше такава-незнам!Много се притеснявам да не ми спре кърмата!Аз не се цедя вече,мислех,че се е регулирала според нуждите и.Нощем понякога мокри дрехите ми,въпреки подплънките.Но напрегнати гърдите си не съм чувствала,само сутрин ги усещам пълни.Най-вече ме притеснява това,че вече няколко пъти я храня и от двете!

Бубе,големи красавици си имаш!Как ще ги опазите...незнам!Да са ви здрави и умни те да се пазят!

За цикъла-аз съм си още с остатъчни лохии.Има ли друг като мен?

За нощното хранене-ние все пак сме от родените накрая,но скоро май няма да го пропуснем по този начин!

Евелинка,дано резултатите на момичето са наред!Стискам палци!



# 268
  • Мнения: 53
Eвелинка, много ти благодаря. Отговора ти ме поуспокои! Снощи така се бях паникьосала, защото започнах да се чудя ако нещата се задълбочат кой ще ми гледа беборанка и толкова мъчно ми стана. Тези малки човечета са толкова зависими от нас, че отговорността ни е огромна. Евелинче, стискам палци всичко с приятелката на брат ти да е  ОК.
Момичета, пазете се и много внимавайте, защото сега е изключително важно ние и бебоците да сме здрави  Hug

# 269
  • Мнения: 156
evelinar  ,аз добре си спомням като пишеше , че сте сложили ваксината , а Маги е била още жълтичка. На нас не искат да ни слагат ваксината заради жълтеницата , може би на Маги не е толкова силно изразена, а и тя се еше родила по- рано от термин.
Миналата и поминалата вечер пропускаме по едно нощно хранене

Общи условия

Активация на акаунт