имам питане

  • 4 173
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • на дъното
  • Мнения: 1 546
Желателно е да мине 1 година между двете секции. Рискът от по-ранно забременяване е от руптура на матката. За 7 месеца може матката вече да е зараснала добре,но все пак рискът е по-голям.
slancice цитирах ти точните думи които ми каза лекарят при когото ходих след 7 месеца от операцията,но при добър ехограф могат да ти кажат добре ли е зараснал шева.При мен трябваше да се изчака малко поне до 10-я месец понеже шева от дясно ми страна трябваше му  още малко време да зарасне.Но съм чела за мами които забременяват преди година и всичко е било нормално,лошото е че сме абонирани за операция ,ако искаме рано да забременеем.А в нашия случа го искаме за да продължим напред
 Hug

# 16
  • Мнения: 210
слънчице и на мен ми го обесниха по същия начин, дори първоначално доктарката ми, ми каза 2 години. Незнам каква физиономия съм направила но след това ми каза поне година, година и половина. Другото освен руптура на матката, ако яйцеклетката се имплантирала точно там преди мястото да се е възстановило напълно имало опасност плода да не може да се храни както трябва. И на мен ми се искаше да не чакам толкова но........ дано чакането си струва при всички ни. Hug

# 17
  • Мнения: 384
Аз пих Бромокриптин 18 дена и нямам кърма, поне за сега. Що се отнася до линията на корема - полът на детето няма значение, защото моето ангелче беше момиченце и аз имам линия. Надявам се скоро да изчезне, въпреки че си стои все така тъмна.

# 18
  • Мнения: 3 621
Аз пих Достинекс за спиране на кърмата и след 2-те хапчета нямах никакъв проблем. Линията на корема ми се появи в края на 7-мия месец и вече е почти невидима въпреки че съм с доста бяла кожа.
Знам че времето минава страшно бавно ... дано следващия път всички ние и всички имаме късмет Praynig Praynig Praynig

# 19
  • Мнения: 825
Достинекса е добър. Аз пих 3 пъти. А има и начин за спиране на кърмата чрез физиотерапия, нагревки. Също помагат.

# 20
  • Мнения: 510
Момичета,този месец личната ми каза че моя набор трябва да мине на задължителна ваксина -тетенус и дифтерит(дано съм го написала правилно)Та въпроса ми е дали трябва да си я направя след като мисля след 6 месеца да забременявам.(много съм скептично настроена към ваксините)

# 21
  • Мнения: 1 369
 Да не си и ти набор 73? На мен още никой не ми се е обадил,ама като водя малката в поликлиниката и всеки път чета по вратите за тая ваксина. И си мислех да питам педито дали да я правя, при положение, че кърмя newsm78

 Сега зачетох тая тема. Изплъзнала ми се е преди това. На питането за бременност след секцио, аз забременях точно 9 месеца след секцио. Разликата между двете секции е 1 година, 5 месеца и 12 дни. Изкарах абсолютно нормална откъм физически усещания втора бременност. Нищо по-различно от първата. Но при всеки е индивидуално и най-напред лекар трябва да си каже мнението. На мен една лекарка още на 6я месец ми даде зелена светлина, но аз реших да послушам друг лекар, който ми каза 8 месеца.

# 22
  • Мнения: 7 112
Краса, ако си наборче (73), ти се полага и цитонамазка. Crazy
Аз ходих за друго при моето джи-пи, и докато излезе пациентът пред мен с изненада открих, че пак е дошъл ред на тройките по година на раждане. Лекарката с отварянето на вратата ми се израдва, но след като й казах, че не съм сигурна дали не съм бременна (все пак и върху това се трудим), пък и ако се боцна по невнимание на нещо леко ръждиво, ще ме уважат с инжекция против тетанус отново. Разбрахме се, че ще си помисля. Обещала съм й обаче цито-резултат. Лекарите засега отказват да ми взимат. Не виждат смисъл от по-често от 1 година да се прави. Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 1 941
Миналата година, щот` съм 72, не ми сложиха тетанус /кърмя/, но защо и за цито не обели дума Close

# 24
  • Мнения: 510
Да 73 съм ,кои ми е набор?Сега август ще ходим до София на преглед защото минаха 6 месеца от секциото и да си направя изследвания,ако трябва нещо да лекувам и на ултразвук.За ваксините ще питам док. но исках първо вас да питам за инфо.Благодаря ви че ми казахте за цитонамазката.

# 25
  • Мнения: 510
задравейте момичета,искам да попитам тъи като минаха 9 месеца почти от секциото кога да започна да пия фолиева киселина и каква защото има няколко вида.

# 26
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Ами започвай я тогава. Особено ако вече действате по забременяването.  Wink
Аз пия Неофолик, 0,4 мг. По-висока доза се приема ако има показания за това - раждане на дете със спина бифида или генетични мутации при майката, които изискват по-висок прием на този витамин.

# 27
  • Мнения: 425
да, аз търся справедливост, но бг Прокурор-арменец, ме попари с отказа си , че носената от мен рожба няма никакви права, защото още не било 4овек,когато се роди ставало 4овек, а как да стане това, като некомпетентен аг д-р ми твърдеше 4е не пренасям, а то бавно и сугурно гаснело в мен от седмици и , трябваще само да ме прати да ми придизвикат контракции, но той за ежеседмичният му некадърен, но платен видеозон се е полакомил, и така уби моето беб4е, но бг прокурор невижда предмета на престъпление.... #Cussing out #2gunfire

ЩЕ ОБЖАЛВАМ НО ПОМОГНЕТЕ СЪС ПРАВЕН СЪВЕТ  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт