Децата на училище - на 6 или на 7 години

  • 19 147
  • 391
  •   1
Отговори
# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На 6 по желание, задължително - на 7.
Голямата ми дъщеря сега е първокласничка. Съжалявам, че не я пуснах на 6, макар да съм съгласна и с мнението на baibibi, че се уморяват. Като интелектуално развитие, тя си беше готова и на 6.
Това не значи, че малката ми е по-глупава или по-изостанала, но нея не бих я пуснала на 6, а точно през 2009 ще навърши 6.
Децата са различни, нека ние, като родители, да имаме право да преценим кога са готови за тази стъпка

# 16
  • Мнения: 14 133
Втора опция!!! Peace Родителите да имат право до преценяват. Аз съм портив да тръгне на 6г и 3мес.  Naughty

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Втората опция  Peace Мойта догодина става на 6 - ми тя си е още бебе.

# 18
  • Мнения: 22
Здравейте ! Как приемате идеята децата ни да тръгват на училище от 6 год. Аз лично не съм съгласна И двете ми деца са родени през декември което означава че ще започнат още на 5 год Не стига че учат до 20 ами пък и от 6 вече ми се струва много!!!

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Това предложение заради недостига на градини ли го правят?

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Тук, Холандия, почват от 5, но родителите ги пускат от 4. Първите 2 години е по-скоро игра и развиване на социални качества. Със смесени чувства съм за България, защото не знам каква програма ще измислят.

# 21
  • Мнения: 5 622
Тук, Холандия, почват от 5, но родителите ги пускат от 4. Първите 2 години е по-скоро игра и развиване на социални качества. Със смесени чувства съм за България, защото не знам каква програма ще измислят.

Много ясно, че няма да е като там...Какви игри, какви 5 лева. Още от 5-6 годишни щя ги мятат да четат, пишат и смятат...  Stop

отиде им детството на децата  Confused

# 22
  • София
  • Мнения: 3 421
Това предложение заради недостига на градини ли го правят?

Според мен това е една от причините. Това можаха да измислят "умните глави"...

# 23
  • Мнения: 1 581
Аз тръгнах на училище на 6, както и сестра ми. Не съм изпуснала нищо от детството си, да ти кажа. Нито съм спечелила кой знае какво - 1 година може би. Завърших училище на 18, вместо на 19. Не съм чувствала и някаква разлика със съученици, които са тръгнали на 7.
Като са родени през декември, децата ти вероятно ще тръгнат на 6 на училище, т.е. 3 месеца преди да навършат 7.

Поне тук, в Англия, е така. Само дето тръгват на 4 или на 5. Голямо мислене ударихме и ние дали да го запишем на училище на 4 или да чакаме. Щото ако на тебе 6 ти се вижда малко, представи си 4. Само че го записахме и мога да кажа (гордо  Laughing), че съм много доволна. Отрази му се много добре, започна да се приема като голямо момче, организацията в училище му допадна много, заниманията, децата, социално дръпна доста напред в сравнение с детската градина, вече чете и пише на английски по собствено желание. Разликата между училище и ДГ тук е, че като тръгнат на училище и посещаемостта е задължителна, заниманията са доста по-организирани и обучението става малко по-организирано, докато в ДГ рисуват, играят и им четат приказки, по мои наблюдения. Дисциплината в училище също е малко по-строга. И тук е безплатно, докато детските градини си изискват солидна сума.

По мои спомени от моите училищни години, е същото. И все пак според мене си зависи от детето. Дали то е готово да тръгне на училище - дали може да се справи с дисциплината, с концентрацията и т.н. Освен това дори да въведат по-ранно тръгване на училище, то едва ли ще означава на 6 години да учат химия и физика - обучението пак ще е съобразено  с възрастта на децата. Така че за мене не е възмутително.

# 24
  • Мнения: 2 479
2 опция. Peace
Баткото не бих го пуснала на 6 - той е роден през август, тъкмо на 7 и 1 месец ще тръгне. Обаче бебуня е родена през януари - ако я чакам да стане на 7 трябва на 7 и 8м. да я пратя...нея и на 6 бих я записала, живот и здраве...

# 25
  • Мнения: 1 032
Аз тръгнах на 6 години на училище. Бяхме експериментална паралелка. Пазя хубави спомени, но явно тогава някой си е свършил работата и всичко беше съобразено с възрастта ни. Чантите с учебниците се носеха в понеделник и се взимаха от училище в петък. Бяхме там по цял ден. Преди обяд- учебни часове, след това спяхме, а следобед беше занималнята. Там учехме уроците и пишехме домашните. Вкъщи не сме се занимавали с нищо излишно. Ако МОН има ресурс да въведе подобна схема в цялата страна съм съгласна децата да тръгват на 6 години. Но ако ще учат при сегашната система и със сегашната натовареност- задължително от 7 години.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 558
Гласувах за втората опция. Много зависи от детето. Някои дечица са достатъчно съзрели, за да тръгнат на училище и на 6 години, но това трябва да е по желание. Ако съдя по себе си, защото аз съм тръгнала на 6 год., 1 година в тази възраст има доста голямо значение. Нищо не съм спечелила от това. Завърших на 17 години, нищо повече.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Аз съм против, не знам кой болен мозък измисли поредното безумие, но това си е кражба на детството от децата ни!
 Не бих си пуснала детето в никакъв случай от 6 г на училище!

# 28
  • Мнения: 2 479
Аз тръгнах на 6 години на училище. Бяхме експериментална паралелка. Пазя хубави спомени, но явно тогава някой си е свършил работата и всичко беше съобразено с възрастта ни. Чантите с учебниците се носеха в понеделник и се взимаха от училище в петък. Бяхме там по цял ден. Преди обяд- учебни часове, след това спяхме, а следобед беше занималнята. Там учехме уроците и пишехме домашните. Вкъщи не сме се занимавали с нищо излишно.
gigio, май сме учили в едно и също училище Laughing

# 29
  • Мнения: 1 581
Добре де, обяснете защо сте толкова възмутени? В какво се изразява "кражбата от детството" на децата ви?

Не се заяждам, просто ми е интересно, защото аз не си чувствам детството ограбено, имам много мили спомени от ранните си училищни години, пък и сега мисълта как съм ограбила детството на детето си почва да ме тормози. Дайте малко аргументи, да го отписвам от училище и да го пускам по поляните ли  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт