Много мина мъничко остана-МАЙ ше бъда мама!(24)

  • 12 688
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 389
Мерси за отговорите.То и аз ще кърмя,но без шише не може(поне едно си трябва).Знам,че сега отричат да се дава вода на бебето докато кърмиш.Но от личен опит ви казвам,че това си зависи от бебето.Голямата ми дъщеря не искаше да пие вода до към 4мес-и сега не пие много.Докато малката пиеше много вода още от бебе и сега си е такава.

# 256
  • Мнения: 19
Здравейте, мами!

Лаленце, радвам се, че се появи и че са се задържали още бебчетата!
Онче, и аз мисля, че видеозоните дават отклонения а и не може всички бебчета да са като излети от калъп с еднакви размери.
Оффф и аз рева постоянно и то за глупости...и бягам в банята да не ме види детото, че как да му обяснявам откачациите ми. Той вече няколко пъти забелязва, че съм плакала и пита пак ли имам хрема, а аз добре че имам наистина от време на време, та не подозира уж от какво са ми червени очите.
Шишета -  и аз ще кърмя пак /дано де/ и съм купила само едно малко и едно голямо, за водичка и за всеки случай.
Съндей, моите контракции започват точно както си го описала - със стягане и някакво такова усещане като липса на въздух между гърдите, и после стягането слиза надолу до яйчниците.
 baloni Аз днес имам рожден ден и ... да ви почерпя    party023
Леко и спокойно бременеене на всички!

# 257
  • Мнения: 389
Честит празник Петя  bouquet.Да си жива и здрава и много щастие ти пожелавам на теб и семейството ти.Леко раждане и здраво бебче.А как ми се е дояла тортичка.......

# 258
  • Мнения: 369
Честит рожден ден Петя!Да си жива и здрава и едно прекрасно бебче през май!
Аз също съм станала голяма ревла и то щото свекърва ми няма ден в който да не ме ядоса за нещо.Дори сега докато си е на село изникват неща които ги е правила и пак се ядосвам,а мъжа ми милия се чуди как да ме успокоява и да накара майка си да го чуе,че тя само вика че не иска да слуша
Приятна вечер на всички и по-малко сълзи

# 259
  • Мнения: 258
Честит Рожден Ден Петя!   bouquet



Ако в живота има нещо по-хубаво от здравето, по-силно от любовта и по-бурно от младостта, то и него ти желая.
Нека дните ти бъдат изпълнени с радост, вечерите с огън, а годините с младост...

А на въпроса за обменната карта - mutzunkata, на мен тези неща ми ги пишат на гърба на картона. Там нали си има графи за всичко това и моята доки попълва всеки месец.

Точно това имам предвид, че навсякъде е различно.  Peace Истината е, че това е стара практика - много преди да ги има въобще направленията и затова на много места си ги дават като отделен документ, така както е правено години наред.

# 260
  • Мнения: 73
Честит Рожден Ден, Петя!Пожелавам ти много здраве и щастие, лека бременност и едно перкрасно бебче nbirthday Tada  Gift
Иначе и аз съм от отбора на ревлите newsm03 няма да се делим де.Днес такъв рев му дръпнах а милият ми мъж чак излезе а тъкмо се беше прибрал от работа. Ох и на мен как ми се канят май голям бой ни чака всички smile3521
Не съм купила още никакви шишета но трябва да се купят 1-2 за водичка и ако се наложи за дохранване. Чуда се обаче какви да си купя newsm12 Имам 3 приятелки и децата им са съответно на по 5-6 месеца та техният съвет че няма смисъл от скъпи шишета,нищо не помага за коликите. Мисля утре да разгледам цените и да реша. А вашите шишета какви са?

# 261
  • Мнения: 37

ЧРД на Петя много много щастие любов късмет и много положителни емоций
и май месец най прекрастното  бебче  bouquet

# 262
  • Мнения: 425
Честит рожден ден Петя!!!
Да си много здрава,обичана и едно сладко и здраво бебче ти желая!Леко раждане!


Мерси че ми отговори,успокои ме Hug

# 263
  • Мнения: 961
Петя, честит рожден ден.   bouquet Много здраве и едно хубаво бебнце през май!

Аз също мисля да не купувам предварително шишета, освен едно малко за вода. Дано да се кърмим дълго, но ако се наложи, шишетата най-лесно могат да се купят в последствие. Аз също мсиля, че съвременните шишета са от по-качествена пластмаса и няма място за притеснение.

За контракциите - аз още не мога да разбера дали имам или не. Като изляза на разходка и повървя малко, усещам едно леко стягане ниско долу в корема. Пипам го, по-твърд е, но не много. След няколко секунди стягането изчезва и така до след 5 мин., например. Като ми се стегне така няколко пъти коремът, след това престава. Така разходката ми продължава по над 1 час, иначе с това стягане не ми е приятно да вървя. Но не е болезнено.

Добре, че обяснихте какво представлява обменната карта, че аз идея си нямах. Благодаря за което.   bouquet

# 264
  • Мнения: 389
Не съм купила още никакви шишета но трябва да се купят 1-2 за водичка и ако се наложи за дохранване. Чуда се обаче какви да си купя newsm12 Имам 3 приятелки и децата им са съответно на по 5-6 месеца та техният съвет че няма смисъл от скъпи шишета,нищо не помага за коликите. Мисля утре да разгледам цените и да реша. А вашите шишета какви са?

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?f=30&t=5995&am … sd=a&start=15
тук майчета са споделили каква марка им допада.От това,което прочетох аз се спирам засега на нук(стъклено)с каучукова биберона

# 265
  • Мнения: 1 792
здравейте мацки.аз от понеделник уж съм в почивка ама още не съм  я усетила.в понеделник по лекари и изследвания,вчера ден за разкрасяване,а днес бях по магазините и утре съм решила пълен релакс.вече накупих всичко за чантата останаха някои дребни неща за бебето ,но като цяло всичко е готово.сега вече наистина съм спокойна и ще се отдам на пълно спокойствие.
честити рожден ден на Петя,желая ти здраве,любов,късмет и само положителни емоции през годината Hug  bouquet

# 266

Хайде момиченца на кафенцето.
Честит рожден ден и от мен на Петя да е жива и здрава, много лубов и сбъднати мечти

# 267
  • Варна
  • Мнения: 176
Добро утро от мен HugДа почерпя кафенце и аз

Все по-рядко пиша и все по-често ме обхващат огромни страхове,свързани с бебето,че и с по-големият ми син...Не мога да спя,въртя се по цяла нощ,все за децата мисля #Crazy -дали бебето ще е наред/основен страх поради мои здравословни особености,свързани с щитовидната жлеза/,дали големият ... въобще така ме тресат нервите,че не знам как ще изкарам ooooh!Гледам и вие се оплаквате от настроения и бушуващи хормони.За разлика от повечето момичета,на мен не ми пречи,че моят го няма,ама хич- Mr. Greenнещо на самота ме избива и цял ден да си общувам само с лаптопа,пак ми е добре.Абе откачена работа newsm78
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ПЕТЯ - МНОГО ХУБАВИ МИГОВЕ И НАЙ-ХУБАВИЯТ ПРЕЗ МАЙ!!  bouquet

# 268
  • Мнения: 96
Добро утро!

Петя Честит Рожден Ден! Пожелавам ти много здраве, щастие и послушно бебче!

С баткото ползвах пласмасови шишета със силиконов биберон, но го кърмих и съм ги използвала само за вода, сок, кърма и много рядко за адаптирано мляко. Сега съм взела 2 малки шишета на Д-р Браун, пак със силиконов биберон. За мен силиконовите са по-добри, защото ако бебето се кърми и му се дава нещо от шише, от каучуковия биберон много по-лесно се суче и после може би няма да иска от гърдата, защото усилията ще са много по-голями. Това са лично мои разсъждения и за това съм се спряла на тови вариант.

Аз контракциите ги усещам само като стягане на корема, но доста често, по няколко на час и са доста продължителни. Особенно ако се разхождам, вдигам по-тежки неща, след секс или някакви емоции. Пия магнезии, но не забелязвам особенна разлика.

Prizmo, родилната черта изчезва няколко месеца след раждане. Аз не съм забелязала когато точно ми е изчезнала, защото покрай бебето нямах време да се заглеждам много по тялото.

Усмихнат ден!

# 269
  • Мнения: 258
Добро утро момичета!
днес ми е последния работен ден (а иначе от 22 март съм официално в болнични)много ми е гот че от утре ще се отдам на активен мързел. Joy
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ПЕТЯ - МНОГО ХУБАВИ МИГОВЕ И НАЙ-ХУБАВИЯТ ПРЕЗ МАЙ!!
МОМИЧЕТА ДАЙТЕ ИДЕИ ЗА НОВИ ТЕМИЧКИ   bouquet

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 09:35 от mmagy ( Маги)

Общи условия

Активация на акаунт