Отново антибиотик

  • 3 821
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Смени доктора!
Какво значи "без антибиотик няма да мине"? Кое няма да мине без антибиотик?
Да пусне изследвания, щом се съмнява, че е необходим и тогава да го предписва  Close

Дъщеря ми миналата неделя вдигна 39.9, червено гърло и сополи, педиатърката я прегледа и каза след 3 дни да идем на контролен преглед и ако няма подобрение за изследвания, изписа само неща, които да я облекчат - таблетки за смучене и капки за нослето.
До сряда включително вдигаше Т над 39, в четвъртък беше здрава, само сополите останаха до събота, днес вече е на градина.

Така процедираме всеки път.

# 16
  • Мнения: 162
Съгласна съм ,че не бива да се дават антибиотици току,така.Но ако е нещо вирусно преминава за около 3 дни .Щом продължава да поддържа висока температура се наслагва и бактериална инфекция,а тогава вече без антибиотик не става.Детето е малко и не може да се пребори само със симптоматични средства т.е. само сиропче за кашлица и температура.Дори и без посявка на гърлен секрет педиатрите препоръчват широкоспектърни антибиотици,но трябва да се пият минимум 7,8 дни ,а в по-тежките случаи и 10.
Успех в борбата с болестите.

# 17
Детето ми оздравя без АБ само с хомеопатия,но мн.бавно.Сега хомеопатичката ни препоръча COLACTIVE3 за укрепване на имунната система.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 860
Съгласна съм ,че не бива да се дават антибиотици току,така.Но ако е нещо вирусно преминава за около 3 дни .
Не винаги е така.Моите деца тази зима караха два вируса с по 5 дни Т-едното си беше чист грип,а другото пак вид вирусна инфекция.Макар че поддържаха доста дни т,даже при грипа по 7 дни,лекарката не изписа АБ.Много е индивидуално просто.

# 19
  • Мнения: 3 929
Колко АБ сме изпили и то за отрицателно време! Но при моят син нещата винаги се усложняват. Той по принцип е със заден ринит и ако не го овладея навреме, тръгва към гърлото, а оттам - и по-надолу. Затова за да не стане бронхит или пневмония, педиатърката ни назначава лечение с АБ. Два пъти се опита да го лекува без АБ, но нещата много се влошиха само за 1 вечер. Последния път ми каза, че моето дете явно вече няма да минава без АБ.

Общи условия

Активация на акаунт