Тайната на дългата и здрава коса - 32

  • 58 031
  • 399
  •   1
Отговори
# 15
  • в.преслав
  • Мнения: 242
Днес си направих експеримент и си измих косата само с хума,след това купешка маска в краищата за по-лесно разресване и накрая обливане с отвара от лайка.Сега я сушя на стайна температура.Косата ми е мекичка,с блясък и лекичко начупена(ако може това да се приеми за чупки). GrinningОстава да видим дали ще ми издържи повече дни чиста,отколкото с шампоан.Ако резултата е задоволителен ще редувам хума и шампоан,докато успея да привикна да си мия косата 2 пъте седмично с шампоан.

# 16
  • Мнения: 199
tornadoto katrin, как миеш косата си само с хума?Аз отдавна искам да пробвам.

# 17
И аз моята по едно време я миех с хума. Смесвах хума с оцет, за да стане на кашичка, нанасях на косата и след половин час отмивах. Понякога добавях и жълтък. Косата издържаше чиста колкото и с шампоан. Спрях да я мия така, защото ме мързи. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 422
. Смесвах хума с оцет, за да стане на кашичка, нанасях на косата и след половин час отмивах.
E как половин час..половин час стоиш под душа Mr. Green ние питаме за шампоан,а не за маска.. Thinking

# 19
Е, аз не го броя за маска, защото замества шампоана.
Не знам иначе как може да се ползва направо под душа. Flutter

# 20
  • в.преслав
  • Мнения: 242
Разтварям хумата с равно кол.вода и оцет.Разбърквам хубаво и оставям да постои 10-15мин.След това влизам в банята намокрям си хубаво косата и започвам да втривам хумата по скалпа/корените и масажирам хубаво навсякъде.Така 5мин. и изплаквам обилно с вода.След това маска/балсам,защото се притеснявах,че после няма да мога да я разреша.
Косата ми се изми хубаво,пак е мекичка и лъскава.
Незная на вашите коси как ще се отрази,но аз си ползвам редовно хума.Просто не мога без нея.

# 21
  • Мнения: 422
Разтварям хумата с равно кол.вода и оцет.Разбърквам хубаво и оставям да постои 10-15мин.След това влизам в банята намокрям си хубаво косата и започвам да втривам хумата по скалпа/корените и масажирам хубаво навсякъде.Така 5мин. и изплаквам обилно с вода.След това маска/балсам,защото се притеснявах,че после няма да мога да я разреша.
Косата ми се изми хубаво,пак е мекичка и лъскава.
Незная на вашите коси как ще се отрази,но аз си ползвам редовно хума.Просто не мога без нея.
А мерси Heart Eyes Mr. Green..това исках да разбера  bouquet

# 22
  • Мнения: 3 695
tornadoto katrin, каква ти е косата newsm78
питам за да разбера на мен как ще ми понесе измиване с хума  Peace

# 23
  • Мнения: 758
момичета честита нова тема!и на мен утре ми е маскин ден!аз ползвам хума в маските и също съм доволна!

# 24
  • Мнения: 965
В лицето на Торнадото Катрин и Сладурчето, както и Вики, откривам свои съмишленички за хумата.  Wink А за самото измиване - вече почти на всяка кутия с хума пише рецепта за маска  и рецепта за измиване под формата на шампоан!  Peace

Да ви се похваля - днес най-сетне ми направиха тази "египетска подстрижка" - махнаха ми всички цъфтежи от косата в рамките на 1 час и малко. Много беше внимателна и мила фризьорката, доволна съм. Каза ми, че косата ми е хубава, но трябва всеки месец (в рамките на няколко месеца, примерно половин година) да ходя редовно да ми обира по дължината нацъфтялото, за да ми оправи като цяло косъма. От дължината ще снема, само когато аз поискам  Flutter

P.S. Купих си и желатин, струва стотинки и е във вид на прах. Ще го пробвам при първа възможност. Още повече, че съм решила да го ям и в кисело мляко, успоредно с употребата му в шампоан при къпане  Whistling

# 25
  • Мнения: 422
Anelia85 не ти отне от дьлжината,на сьщата дьлжина ли ти е косата? Blush И колко струва?

# 26
  • София
  • Мнения: 4 749
Анелия, значи се махнаха цъфтежите, така ли? Много интересна ми се струва тази египетска подстрижка. И къде си я направи Peace

# 27
  • Мнения: 1 248
Здравейте момичета,МисАрк,благодаря за новата тема,и за търпението ти. Hug
Момичета спам има...но аз бих помолила за друго- пишете постове по същество-Викu, например благодарностите можеш да ги дадеш в следващия ти пост,когато имаш нещо да кажеш. PeaceНе е необходим цял пост за едно "Мерси..."Все пак това не е чат Crossing ArmsНе се заяждам,не се обиждай...само мнение.  bouquetПък и аз съм първа спамаджийка,  Confused за което моля за извинение.  Embarassed

Аз днес си купих този шампоан.

Мис Арк, твоя последния крем без отмиване на същата марка ли е?Изненадах се че го разпространяват тук ИвРоше. newsm78
Може да не е същата марка...
За урината- ми има цяла "наука"уринотерапия Peace и да,ползва се в кремове за лице,маски...гадно ,но факт.
Използването на урината за красота води началото си в Древна Индия преди 10 000год...има много известни личности привърженички на уринотерапията. Crazy
Лехи,ти какво да не си навита да пробваш?-аз не съм Thinking


# 28
  • София
  • Мнения: 4 749
Никога не съм заглеждала шампоаните на Ив Роше. Ще чакам отзиви  Peace

Аз се колебая за следващия м/у Фито с ром и жълтък и някой на Тиджи? Thinking

# 29
  • Мнения: 4 496
Казарма... Thinking
Аз обичам веселият спам. Обичам да се смея.
Под спам в анкетата  имах предвид мнения от сорта на "Благодаря!", "Извинявай!" " Много се радвам!"и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт