Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 9

  • 12 506
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 242
И мойто не знае що е шоколад.. Всъщност 1-2 пъти са се опитвали да му пробутат, ама само да го усети в устата и вика Гаднооооооо  Joy и плюе и маже  Crazy Страшна гледка  Crazy Ако било  hahaha
И бисквити не яде, и вафли, и солети даже.. Гадни били всичките  Twisted Evil
Много му се радвам  Mr. Green

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Здравейте дългокърмещи майчета!
Най-после реших и аз да се присъединя официално към вас.Никога не съм мислила,че ще кърмя толкова дълго,но стана.Много съм щастлива от факта и макар понякога да имам притеснения по някои въпроси около кърменето се надявам с ваша помощ да ги преодолявам.
Поздрави от мен и едногодишно кърмаче Тишо.  bouquet

Ето това е кръговрат, някои се присъединяват други напускат кораба..... за съжаление. От четири дни Пеш отказва моцето. Та това е краят на едно чудесно и не толкова безпрепятствено кърмене, продължило година и три месеца.
Не се чувствам кой знае колко удовлетворена, но моето малко-порастнало момче си избра рождения ден на татко си, за да се почерпи за последно и край.  Laughing Радвам се, че стигнах до тук и благодаря на всички вас за подкрепата  Hug  bouquet

# 62
  • Мнения: 4 242
Никки напий се порядъчно и спомени някои, които не са църкали алкохолец 4 години и кусур вече и не им се очертава още няколко да вкусят Crazy
Добре дошла bambi mama! Аз капя освен кърма и вит С и сребърна вода, до сега сополи за повече от ден не сме имали благодарение на тези лекове!

# 63
  • Мнения: 3 718
Никки   Hug и наздраве. Важното е, че детенце само е решило кога да се отбие.
Духи, знаех си аз, че Тони е разбирач. Аз само дебна по градинките да не ми го начерпят с някой боклук. Повечето деца ги тъпчат с вафли, джелибонки, шоколад и снаксове... бляяя. За щастие одобрява само солетите, а и те не са му любимото мезе. Дай му шопска салата и ще е щастлив  Mr. Green
Между другото, преди малко се зачетох в примерно меню за дете на 1-1,6 г. в известно бебешко списание. Първата закуска съдържаше мляко със какао  newsm78 Не им ли е малко рано за какао на тая възраст, та чак на закуска да му го предлагаш...странно ми е.

# 64
  • Мнения: 147
Между другото, преди малко се зачетох в примерно меню за дете на 1-1,6 г. в известно бебешко списание. Първата закуска съдържаше мляко със какао newsm78 Не им ли е малко рано за какао на тая възраст, та чак на закуска да му го предлагаш...странно ми е.

Дали им е рано не знам, но на моя мишок му предложиха мляко с какао и той само го погледна и не го накуси... Кога ти е пил той друго мляко, освен маминото  Mr. Green

# 65
  • София
  • Мнения: 2 658
момичета, как се взима Лецитина? Въпреки, че като новоизлюпена кърмачка направих мастит, никой не ми беше казал за него, а от снощи ме боли много едната гърда. Като натъртена я усещам, отпред на ребрата и днес гледам, че е малко зачервена, но няма бучка. Предполагам, че причината е, че малката втора седмица го кара само на кърма и от снощи са ми доста пълни гърдите.

# 66
  • Мнения: 1 081
Петя, пусни търсачката, Хедра и Бу са писали, за дане те подведа все пак...Иначе последно при запушване аз го пих ударно 3 х 1 капсула 1200мг, на 2ри и 3ти ден пак така, и после докато свърши опаковката-по 1 капсула на ден, профилактично.

Аз ще се похваля мъничко:) Снощи сефте успях да забаламосам дребния, и пропусна 3 сукания(е, то в рамките на 2 часа, ама все пак). Забаламосам е силно казано, направо му изсъсках на детето да заспива и да не ме занимава, че адски ми се спи, и ми е омръзнало от неговите среднощни цвиления, и той, не щеш ли-обърна се и заспа без протести...Ама как ли да протестира, горкото, аз к'ва тирада му дръпнах. После вече си беше 6 сутринта, и нормално беше да е гладен...

# 67
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Петя, пусни търсачката, Хедра и Бу са писали, за дане те подведа все пак...Иначе последно при запушване аз го пих ударно 3 х 1 капсула 1200мг, на 2ри и 3ти ден пак така, и после докато свърши опаковката-по 1 капсула на ден, профилактично.

Аз ще се похваля мъничко:) Снощи сефте успях да забаламосам дребния, и пропусна 3 сукания(е, то в рамките на 2 часа, ама все пак). Забаламосам е силно казано, направо му изсъсках на детето да заспива и да не ме занимава, че адски ми се спи, и ми е омръзнало от неговите среднощни цвиления, и той, не щеш ли-обърна се и заспа без протести...Ама как ли да протестира, горкото, аз к'ва тирада му дръпнах. После вече си беше 6 сутринта, и нормално беше да е гладен...
Laughing Laughing Laughing и аз така бях снощи, с разликата че и на двете се скарах. Не можаха да се споразумеят кой на коя страна да суче и да не се закачат и вдигнах децибелите.

# 68
  • Мнения: 254
Забравих само да отбележа за протокола, че в Макдоналдс ядем сладолед. Вие да не си помислихте, че тъпчим от гадните полуфабрикати, внесени от Румъния  Laughing.
Ники, дай боже всекиму такова доброволно отбиване. Аз лично не мога да си го представя как става ама..късмет.   bouquet  bouquet  bouquet
И да удариш по едно питие за всички нас.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 671
Мери, честито ти бебче! Много здраве и усмивки! /аз чак сега разбирам/

Иначе влизам да споделя, че предвид новата ситуация  preggo смятам да се отбиваме... и както обикновено всички на обратно, ний на терсене - през деня не успявам и 1 от 15-те пъти, които суче да го забаламосам и да пропуснем  Confused хич не виждам как да стане тая работа... май по-нататък ще прилагам горчиво или ще се пращаме на дълго гости на баба...
В тая връзка как се казва това "горчиво"?
И колко време трябва, за да забрави как се суче, едно толкова опитно кърмаче?
Светлината в тунела е, че нощем имаме успех... пу-пу да не се урочаса, но от няколко дни като се размрънка в утвърдените нощни часове за "цооооок" му казвам със строк глас "Ш-ш-ш-ш, лягай си!" и той ме послушва  Shocked все още си се разбужда, но обикновено заспива, като му се скарам  Rolling Eyes не исках така да става - пробвах с гушкане, с успокоителни думи, даже на вода се бях примирила  - но не стана, все си искаше "цок"-а. Докато в началото на месеца имах един особено тежък ден и през нощта без да съм го обмисляла, му казах да си ляга и че сутринта ще цока. И той взе, че ме чу и послуша  Shocked

# 70
  • Мнения: 3 929
Не мога да изчета всичко по темата, но реших да се запиша. Кърмя вече 2 години и половина сина си. Някакси ми се иска вече да спрем това, че с нощното кърмене...А и като се започнат едни коментари за Крали Марко, до гуша ми дойде да се измъквам от ситуация. Знам, че много ще ми е трудно, защото не мога да заменя моментите, в които то се гушка в мен и засуква цицата - каква идилия, какво блаженство! Но всяко хубаво нещо си има и край.
Всъщност, не се включих, за да се оплаквам, може би ще отворя нова тема за отбиването. Просто исках да споделя нещо смешно, което се случи тази сутрин.
Станах да се приготвям за работа, измих се, облякох се и отидох да събудя мъника за ясла. Точно в това време го виждам, че взе да се разбужда и по навик започна да напипва с ръка, за да ме усети, къде съм. Обаче напипа баща си и помисли, че съм аз - естествено, още почти спи и си търси цица, няма как да ни различи. Усети човешко и се засили да засуче от неговата гърда, а мъжа ми и той спи и явно усети, че някой засуква от гърдата му и го бутна. Тогава аз започнах да го будя. Голяма картинка бяха.

# 71
  • Мнения: 4 970
Зуки, много весела история! Благодаря, че сподели! Joy
Румия, лека бременност на теб и късмет при отбиването! Hug

# 72
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Гръм от ясно небе!  Twisted Evil
Днес на контролния преглед при педиатърката Фабич се разрева от умора и глад и аз само и само за да се успокои малко, сложих да суче. Леле онази като отвори едни такива  Shocked и като започна една тирада
Аааа той е вече на 1 година, трябва да се спре кърменето, няма смисъл, няма полза, само ви ползва като залъгалка и т.н.
Аз: Имам друго мнение по въпроса, така че не виждам защо да отбивам. Детето се храни нормално и с други неща, не е само на кърма.
Таткото се намесва: Големият му брат също се кърми
Лекарката: Ама колко е голям?  Shocked
Аз: 3 год.
Лекарката: Това не е нормално, за мен това не е полезно и нормално. Споглеждат се със сестрата.
Аз: Кърменето не ми пречи, така че ще продължа с него.
Лекарката   #Crazy млъкна и продължи да си прави прегледа.
Не ми се занимаваше да и обяснявам, че относно кърменето някой ще успее да ми вкара акъл в главата, да се държа прилично, да тикам биберони и да бутам шишета с АМ.  Другата седмица трябва да отидем пак за имунизация, чудя си дали да не и занеса малко брошурки от ЛЛЛ.  Thinking

# 73
  • София
  • Мнения: 2 658
е щом и в Германия ги говорят същите неща като тука................. Confused
На мен пък сестра ми започна да ми развива теории, че за мен не било полезно дългото кърмене. Този пролактин, който се отделял непрекъснато щял много да ми навреди. Аз и казвам, че си се чувствам много добре, но тя не, то щяло по-нататъка да ми се отрази, да не се правя на жертва в името на кърменето Rolling Eyes

# 74
  • Германия
  • Мнения: 8 103
И аз съм в шах. Предишните ни педиатри никога, ама никога не са ми казвали да спирам с кърменето на 1 год. Тази е от поколението на свеки, може би и затова така гледа на нещата. Кожният ни лекар, при когото бях заради дерматита, препоръча колкото може по-дълго да кърмя, зъболекарката и ортопедката ми въпреки моите болежки, също не ми обелиха и дума да отбивам, а дават алтернативно лечение. През зимата бяхме при заместваща педиатърка, млада, може би колкото мен - и тя спомена за дълго кърмене. Е тази сега така ме втрещи, че наистина се замислих дали да не започна просвещение на старото поколение  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт