Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 9

  • 12 524
  • 286
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 728
Здравейте, милички! Аз вчера се намазах с горчивото и Мони не е сукал изобщо, не е плакал. Казва, че цоката е гадна и даже се хили. Обаче моите гърди много се напрегнаха, пих Бромокриптин, обаче искам да питам майките, които са ползвали хапчета за спиране на кърмата, дали са се изцеждали. На мен ми се върти в главата, че не трябва да се изцеждат  newsm78 Моля помогнете!

# 76
  • Мнения: 172
krasykm06 и ние скоро се отбихме и при мен се наляха страшно много гърдите, но само облекчавах и си пиех на 6 часа градинския чай. Но след като изтърпях така една седмица и накарах личната лекарка да ми изпише хомеопатичните лекарства. Та на 7-я ден вече наистина не издържах на болката(то и започна да ме тресе) и реших, че ще се изцедя и така всеки път като ми се препълнят гърдите много да цедя все по-малко и по-малко. И какво стана изцедих се почти напълно и за моя изненада повече нямах проблеми с гърдите.
Така беше при мен, но наистина не се изцеждат, а само се облекчават. Ти сама прецени как ще е по-добре за теб.
Успех!!!!

# 77
  • Мнения: 1 081
Краси, а друго мляко даваш ли? И кога? А преди да се  намажеш колко кърмения имахте? И можеше ли Мони да заспива сам? Сори, че те залях с въпроси, но и аз съм го купила туй горчивото нещо, и направо не смея да се намажа...Не знам дали ще е готов Мартин, че без цоцкане не е заникъде, засега...

# 78
  • София
  • Мнения: 2 671
Да питам пак - как се казва това "горчивото"?

# 79
  • Мнения: 1 947
   Даум ексол?

# 80
  • Мнения: 2 818
Здравейте от мен  Grinning
Rumya, честито малко същество в коремчето!  Hug Лека бременност и прекрасно раждане!
При нас за отбиване и дума не може да става, защото 85% от  храната му е кърма в най-добрия случай. Вече се отчайвам, че ще прояде нещо друго. Лъжичка не иска ама изобщо, другото само  го взима и размазва или хвърля на пода... Яде по няколко бисквити и коричка хляб... някоя краставичка и парче ябълка...
Тия дни получих някакво запушване  Shocked Доста болезнена и червена ми беше едната гърда, ама  биде отпушена с много сучене и еднократно взимане на лецитин. (И спорене на кърмаческа тема  Joy )

# 81
  • София
  • Мнения: 2 671
Благодаря ви за поздравленията  Hug

Анна в. благодаря за отговора!

Мактуб, ще прояде, къде ще ходи! Всичко с времето си! Моят Щурчо до към 1 г. 3-4 м. беше на завидните количества твърда храна от по 7 гр./ 15 гр. и т.н. но по едно време взе да му става вкусно май  newsm78 че и вода пропи Wink

# 82
  • Мнения: 728
Какво да ви кажа и аз от давна съм го купила това горчивото (даум ексол), обаче ме беше страх да се намажа, а и някой беше споменал, че трудно се отмива и си стои горчиво дълго време. Миналата седмица беше болен(гнойна ангина) и през цялото време само сучеше, нищо друго не поемаше. Във вторник като го взех от градината се намазах и явно е наистина много горчиво, щото Мони каза, че е гаден цоката, Мони бил вече голям и само бебетата цокали. А за заспиването, в вкъщи никога не е заспивал сам. Ако някога е заспивал без сукане, то е било няколко пъти и при това след дълго сукане, но не е заспал и се върти малко в леглото и тогава заспива. Но пак казвам, тези пъти се броят на пръстите на едната ми ръка. Обаче в детската си заспива сам де, но там е друго. Друго мляко не давам. Вчера примерно е ял таратор за вечеря, надявам се, че ще огладнее и ще почне да яде. От време на време пие мляко с какао, но в градината пият и айрян, и в къщи понякога пие. Та така де, Деси, трябва само да се решиш, нощем като се събуди и понякога му давам той като види, че горчи и се обръща на другата страна, тази нощ малко плака, но малко, като видя, че цоката пак е гадна се примири.
А да, Руми, Бромокриптина обаче не става за бременни, ако си решила да го ползваш за себе си.
Хайде много прегръдки на всички кърмачета, да ви кажа на мен май повече ми липсва отколкото на него. Ще ви навестявам от време на време.

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 19:54 от krasykm06

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 4 147
Руми - честитя ти и тук - лека бременност и едно сладко здраво бебоче  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Откакто разреди драстично кърменията, Калина много яде кисело мляко - сама си го иска, явно си има нужда детето  Peace
Опитах наскоро да й дам прясно мляко, но не го харесва  Rolling Eyes
Днес питах лелките в яслата как е с гърнето, със заспиването - те ми отговориха, че вече се справяла отлично - и в гърнето си ходела  Shocked (в къщи ми казва само при свършен факт). Заспивала от раз - само я слагали в креватчето и моментално отнасяла плувката  Shocked - а в нас или цица или гушкане - няма друг вариант  Rolling Eyes

 Сега ми е притеснено за командировката - в понеделник заминавам и чак в петък ще се върна
Усещам, че най-вече се притеснявам да не вземе да ми спре кърмата окончателно, а Калина все още да иска като се върна  newsm78

# 84
  • Мнения: 2 614
Ееее, човек да не спре да ви наглежда  Mr. Green отбити кърмачета, приказки зда отбиване...
В тази връзка - Румка, честита и лека! Много лека бременост, здраво бебе и.....кърмене в тандем  Mr. Green
Защо искаш да отбиваш...аз да си питам, бре! Сакън да не разстроиш Щурчето!  Hug Heart Eyes
При нас нищо ново под слънцето.....или почти ново. Калина пак е на ясла след дълго прекъсване и сега не е щастлива. Свикна да скита по цял ден с дядо си, да играе на воля и сега казармата, пардон яслата и е тясна.... Не знам какво да я правя....
Поздрави и чудесен слънчев ден ви желая!

П.С. Румка, ако наистина държиш да приложиш този садизъм с Даум Ексола  Flutter, едно приятелка, която кърми 2 години ми даде нейния, защото ми било крайно време да си почина от кърменето, но аз....ами не мога даси представя, че ще се намажа и ще предложа на Калина тази гадост....

# 85
  • Мнения: 2 381
Здравейте от още една дългокърмеща мама GrinningКърмя Паолина вече 2г.3м.Струва ми се, че е пристрастена към амките.Освен нощем по няколко пъти, тя се обслужва сама и през деня.Вода пие малко, ок.200мл./ден.Течностите си ги набавя главно чрез кърмата.
Искам да попитам майчетата, чиито деца посещават ясли/ДГ как се адаптираха в новата среда без млякото на мама?Ние май ще имаме проблем и със заспиването Rolling Eyes, т.к. Поли заспива на гърда.Вероятно през юни ще тръгне на ясли.До тогава има 2 месеца и искам да променя начина й на заспиване, но незнам как.Отворена съм за всякакви съвети и предложения  bouquet
Maktub, Поли също недолюбваше лъжицата.Хранеше се с пръсти или от моята ръка, като предпочиташе (и все още) месо.От няколко месеца проявява желание да се храни сама и се справя сравнително добре;-)Яде супа с лъжица GrinningНа периоди, обаче отказва твърдата храна и кара на млекцето на мама, но след време нещата пак се нормализират.Не е от ящните деца по принцип.Искам да ти кажа да не се притесняваш.Щом е здраво, енергично и весело детето-значи се чувства добре и нищо не му липсва Hug

# 86
  • Мнения: 4 971
Аз пък бях на зъбар отново. След като минах през мъката да спра да кърмя за седмица, да се изцеждам докато пия антибиотика, да се крия от детето на моменти - новината е, че пак ще трябва да го направя. Поне имам време до есента, най-късно октомври. Трябва да мина нов курс антибиотик. Тогава вече няма да имам нерви да се изцеждам. Бебка е е на 1г9м и ще я отбия окончателно. Аз така или иначе мислех най-много до 2 годинки да кърмя. Предния път докато бях на антибиотик поне отказахме нощното кърмене. Сега си се гушкаме по цяла нощ, но не търси да суче. Иначе през деня ме атакува от време на време и дори почна да казва Ами.
Това е от мен. Сега поне имам срок и мога да се подготвя психически, че миналия път ми дойде изневиделица. А и нещата сега ще са много по-лесни, като нямаме нощно кърмене.

# 87
  • Мнения: 1 081
Леле, момичета, реших преди да се намажа с Даум ексол-а, да го опитам, все пак...Не отврат, ами не знам как да го опиша. От 2 часа на обед-сега е почти 8 вечерта, ми е гадно в устата, хем съм яла 2 пъти, не помня колко пъти си мих зъбите и колко дъвки издъвках...Не ще се отбие, ами и от майка си може да се откаже детето с туй нещо...

# 88
  • Мнения: 728
Хи, хи, аз знаех, че е гадно това горчивото, но не го опитах, обаче Монката само три пъти го опита и при това последния съвсем леко близна. Но пък свърши работа, аз друг начин не виждам честно казано.  Peace Не съм вярвала обаче, че ще се чуствам зле от отбиването на малкия, винаги съм си мислила, че ще почуствам облекчение, но не стана така, на мен май повече ми липсва.  Wink

# 89
  • Мнения: 2 096
здравейте,
и ние да се запишем тук.. кърмим се вече 14м близо и продължаваме смело напред.. за сега суче сутрин на ставане, 2 пъти през деня като заспива, вечер преди лягане и няколко пъти нощем.. от скоро пропихме водичка.. иначе си се храним с твърда храна 4 пъти на ден и плодчета на ръка веднъж дневно..
Поздрави на всички дългокърмещи мами!

Общи условия

Активация на акаунт