ЧЕРВЕна, бяЛА или синЯ - кухНЯТА Ми е лЮБИмА...8-ми брОй

  • 59 037
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 770
CTramell , проектът на сестра ти ми харесва ,но честно казано тези две снимки - не.Тези шкафове са буквално до тавана и за мен не седят хубаво - не ми са уютни.

# 76
  • Мнения: 19
Опитах се да направя приблизителен проект за ремонт на кухнята ми и много искам да направя шкафовете до горе. Няма да е този цвят и сигурно не точно такива шкафове, но искам да чуя мненията ви. При запис на изображението има голямо изкривяване на перспективата, но мисля, че се добива обща представа за идеята.

Ако не съм успяла да вмъкна снимката - https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

# 77
  • Мнения: 3 770
Каква е дълбочината на шкафовете на горния ред?

# 78
  • Мнения: 547
На мен ми харесва. Имам разни забележки, но като цяло е хубаво.
Тази идея най-горните шкафове да са по-дълбоки ми е много на сърце, но не можах да убедя мъжа ми за нея. Здраве да е.

Май трябваше все пак да си кажа и забележките:)
1. Не бих сложила фурната и котлоните залепени до стената.
2. За какво ще се използва пространството под плота до вратата?
3. Ако замениш витрината над хладилника с шкаф, ще получиш по-голяма симетрия.
И една дреболия - не харесвам дръжки на чекмеджето под фурната.

# 79
  • Мнения: 19
Долните са 32, а горните 37 (или май бяха 40 см Embarassed).

# 80
  • Мнения: 3 770
Аз разгледах доста подробно и като цяло идеята е добра , стига да се изчисти от някои неща.Сега не знам дали е от перспективата , но аз видях някои неща , които не ми харесват или пък не знам с каква цел са били направени точно така?Плота най-вдясно до врата излиза пред този на мивката и под него има пространство с незнайна поне за мен цел.Като цяло целият десен плот е по-висок от всичко останало.Цялата линия на долният ред шкафове над хладилника е нарушена от това ,че се редуват различни височини - не стои завършено.Не мога да разбера и помещението в ляво от хладилника , но не ми харесва , защото има прекалено много различни равнини , както хоризонтални , така и вертикални.Няма симетрия и липсва всякаква композиция.Не ми харесва , че горните шкафчета излизат над долния ред ,защото така доста се нарушава композицията.
Извинявам се ако съм била критична ,но искаше мнение и аз бях честна.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 511
ами да и аз мисля че е трябвало да избере по тесен алуминиев профил,вратите са три и определено ще искам да ги сменя за негова сметка,дано само се разберем........ #Cussing out

Какво стана? Говори ли с майстора?

# 82
  • Мнения: 19
Благодаря ви за мненията и съветите - ще помисля над тях и ще опитам да сътворя нещо по-различно. За съжаление поради липса на място съм се опитала да "набутам" максимално шкафове за събиране на съдове и какво ли не, което се събира в едно 22 годишно домакинство. Отвреме навреме правя голяма чистка, но постепенно всичко пак се напълва с джунджурии и полезни нещица.
А сега някои пояснения:
Празното място вдясно от мивката е предвидено за свободно стояща миялна, която ми е мечта от доста време, а странното място и разположение вляво на хладилника е присъединен балкон, който предстои да се прави.
От всичко, което е на картинките даденост е печката, която е свободно стояща Бош (и честно казано не бих я сменила за никоя друга) и хладилника.
Вкъщи нямам програмата и плановете ми, но в понеделник ще кача и останалите, за да добиете по-пълна представа за нахвърляните идеи.
Още веднъж - благодаря за идеите!  bouquet

Забравих  Embarassed! Самата програма няма възможности да покаже точно това, което си представям, но пък е много лесна и безплатна и затова засега се забавлявам с нея (АLNO).

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 22:58 от Lider

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 685
ами да и аз мисля че е трябвало да избере по тесен алуминиев профил,вратите са три и определено ще искам да ги сменя за негова сметка,дано само се разберем........ #Cussing out

Какво стана? Говори ли с майстора?
Оф говорих.....той ми твърди че  е такъв алуминиевия профил,на кумовете е същия те скоро си правиха кухня и също обикаляли да търсят самите те,ама техния шкаф със стъкло е сам,тоест няма друг до него с плътна витрина,според тях нямало да личи разминаването днес само ги виря тия шкафове да гледам  Thinking чудя се,ама утре ще обикалям да гледам аз за профили и кухни да видя пак.А в понеделник като дойде ще говорим пак,поне така ми обеща.Да се похваля че накрая постигнахме цвета който исках,днес изчистихме и съм направо гроги  smile3507
ама ще си кажа и аз мнението за проекта на Лидер.
Аз също мисля че няма синхрон ако направиш само насреща шкафа да е витрина ще е по добре,и да започват от една височина,,а иначе бих преместила печката да е по средата и ще разчупя тия еднакво тройки чекмеджета,може би с един шкаф за бутилки и други неща има които не ми допаднаха,ама наистина сега съм изморена
А щях да забравя да си кажа.На мен пък изобщо не ми харесват шкафове до тавана.Първо започвам от там че съм ниска 155 и много съм мразела все да се катеря по столове.Затова и моята кухня е максимално ниска,85 долни шкафове после 55 гръб и още 60 см (две по 30 ) хоризонтални шкафове горен ред.Като цяло кухнята ще ми е на 2 метра,толкова е висок и хладилника ни и майстора ми предлагаше на 220 ама тия двайсет см. над него ми стояха грозно.А и още нещо което имам все пак къщата ни е на два етажа,а целия тавански етаж е направен със стари секции и там си държим много неща които се използват рядко или по сезони,та затова си и позволих да имам по малко шкафове,въпреки че имам място,ама хайде дано скоро ви я покажа вече Simple Smile

# 84
  • Мнения: 3 770
Благодаря ви за мненията и съветите - ще помисля над тях и ще опитам да сътворя нещо по-различно. За съжаление поради липса на място съм се опитала да "набутам" максимално шкафове за събиране на съдове и какво ли не, което се събира в едно 22 годишно домакинство. Отвреме навреме правя голяма чистка, но постепенно всичко пак се напълва с джунджурии и полезни нещица.
А сега някои пояснения:
Празното място вдясно от мивката е предвидено за свободно стояща миялна, която ми е мечта от доста време, а странното място и разположение вляво на хладилника е присъединен балкон, който предстои да се прави.
От всичко, което е на картинките даденост е печката, която е свободно стояща Бош (и честно казано не бих я сменила за никоя друга) и хладилника.
Вкъщи нямам програмата и плановете ми, но в понеделник ще кача и останалите, за да добиете по-пълна представа за нахвърляните идеи.
Още веднъж - благодаря за идеите!  bouquet

И аз съм се опитвала с тази програма ,но не ми беше много лесно.Предположих ,че проекта не е правен от професионалист.Трябва да помислиш още малко,особено за присъединения балкон.Успех!   bouquet

Забравих  Embarassed! Самата програма няма възможности да покаже точно това, което си представям, но пък е много лесна и безплатна и затова засега се забавлявам с нея (АLNO).

# 85
  • Мнения: 3 770
И аз съм се опитвала с тази програма ,но не ми беше много лесно.Предположих ,че проекта не е правен от професионалист.Трябва да помислиш още малко,особено за присъединения балкон.Успех!    bouquet

# 86
  • София
  • Мнения: 459
Здравейте,
Аз искам да попитам Lider, а и останалите - виждали ли сте на живо така разположени шкафове на горния ред - имам предвид по-горните да са по-дълбоки? Ние много се чудим дали да ги направим така, но аз имам чувството, че ще ме захлупват отгоре...

# 87
  • София
  • Мнения: 459
Хайде да се включа най-накрая и аз с моя проект за кухня.
Първо правя уговорката, че цветовете нямат нищо общо с желаните такива. И ъгълът зад вратата няма да изглежда по този начин, но не можах да се преборя с Kitchendraw-a:(

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=234474

Много ще се радвам на вашите коментари и забележки

# 88
  • Мнения: 718
 Уф,сега установих ,че в новата ни кухничка няма да остане място за долен шкаф. ooooh! Или то най много 40 см.Има ли някой и изобщо виждал ри е кухня без долен ред шкафове,а само уреди.Направо съм супер  Thinking ,а така си мечтаех за издърпващи се чекмеджета с чинии .Няма как и да вдигна фурната на второ ниво,защото тогава пък няма да имам работен плот.Абе направо ,егати кухнята ще бъде. Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 19
Виждала съм на практика как изглеждат подобни по-дълбоки шкафове на втори горен ред. Изобщо не дават усещане на затваряне на пространството, защото те обикновено са на височина над 2 метра. Трябва на си наистина много висок, за да са ти на нивото на очите, или тавана да не е на повече от 2,30 - 2,40 м. Виждала съм ги и в различен цвят от долните, но лично на мен изпълнението не ми хареса.

офф...Чувала съм, че КитченДроу (извинявайте, но нещо ми се скапа клавиатурата и не мога да премина на на латиница Sad ) е много по-добра от Ално-то, но каквото и да правя не мога да й сложа крак и все ми дава 30 часовата версия. За любител като мен това е изключително недостатъчно и не стигам до никъде, а и не мога да запиша проекта, за да го използвам на друг компютър за следващите 30 часа.

Запланувала съм първо да обмисля внимателно всякаква промяна (повече свързана с удобство и функционалност, отколкото с модна тенденция), да проиграя вариантите в 3д вариант и след това, след като съм наясно точно какво искам, да ходя по фирми с проекта и да търся оптимален вариант за изпълнение.

Преди месец, след като семейния съвет взе решение за този ремонт, аз обиколих няколко фирми с точен чертеж на пространството и получих толкова коренно противоречащи си мнения и съвети, че се ядосах и реших сама (и най-вече с помощта на не лично заинтересовани) да изготвя проект и да държа на изпълнението му. Усещам, че мисията ми е трудна и това ще отложи във времето осъществяването на плановете ми, но предпочитам така, отколкото след това да се ядосвам, че не съм предвидила нещо съществено.
Затова и се обърнах за помощ към този форум, защото се надявам на мнения и конструктивни критики от ежедневно ползващите кухненското пространство, а не от "майстори", които преди да си казал какво искаш ти казват колко е трудно и как еди-какво-си ще стане по-лесно и евтино.
Сърдечни поздрави на всички!  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт