Music Idol 2, 8-ма тема

  • 17 548
  • 594
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 5 780
Стига с Иван, де... Wink Peace
Пуснах ви линк към новото видео на Нора и някакъв младеж, а никой не коментира.... Whistling
На мен лично ми харесва, а мисля, че е и много хитър ход!
видяхме, видяхме  Wink пуснах линкче и аз преди няколко дни, дори младежа го коментирахме

Ама линкчето не беше ли просто към изпълнение на младежа, към съвместното им видео ли беше? Сори, че съм те пропуснала тогава Embarassed

Hug   Grinning
към общото беше

# 571
  • Тук някъде.....
  • Мнения: 77
AGrudova, аз казах, че на МЕН не ми хареса. Но аз много обичам Ерик Клептън просто, така че... И както казах - въпрос на вкус е. Под "фалшивеене" имах предвид очевидната разлика с оригинала, вероятно е нарочно, но на мен не ми хареса. По принцип трудно харесвам прекалено различни от оригинала кавъри. Мой си проблем  Peace
Sex Bomb и Сбогом са песните, с които аз го признах, че пее страхотно.

На Тома всички изпълнения ми харесват много. И определено мисля, че има невероятна възходяща градация. Само при него го виждам това  Heart Eyes
Според мен при Иван е обратно. Най-добре е на кастингите и в началото. Сега все повече прави шоу отколкото музика. Мое мнение. Нямам нищо против да ме опровергае в понеделник  Peace
Иван изпя неговата си част от общата песен оперно и ще ти кажа откъде го е взел, веднага-от концертното изпълнение на Павароти и приятели, погледни го ако искаш. Ако си искала да кажеш, че го е изпял различно /а то не е така/, трябваше да го напишеш по този начин. Различното няма общо с фалшивото пеене. И честно казано Иван не е изпял и едно фалшива нота, независимо от поведението му.
Аз също харесвам Ерик Клептън, на Иван изпълнението беше по-добро, в него имаше живец Wink
По отношение на Тома-харесвам го много, само ръмженето му ми идва в повече. Е, няма как да ръмжиш на всяка песен, независимо метъл ли слушаш или друго.
За Нора важи същото, само че тя вика. Прекрасен глас, невероятен, но много вика, наистина и това е от ден първи в това шоу. А като вика, пее и фалшиво, незбежно е просто.

# 572
  • Мнения: 3 271
Sofi_q, не обичам този начин на "разговор" затова няма да ти отговарям  Peace
Интересно ми е защо САМО феновете на Иван са толкова агресивни/нападателни към каквото и да е негативно мнение към него, даже не е критика, а просто различен вкус. На мен начина на пеене на Тома ми допада страшно много, но не го натяквам на всеки тук, който казва, че го дразни, нали  Peace

# 573
  • Мнения: 46

Иван изпя неговата си част от общата песен оперно и ще ти кажа откъде го е взел, веднага-от концертното изпълнение на Павароти и приятели, погледни го ако искаш. Ако си искала да кажеш, че го е изпял различно /а то не е така/, трябваше да го напишеш по този начин. Различното няма общо с фалшивото пеене. И честно казано Иван не е изпял и едно фалшива нота, независимо от поведението му.
Аз също харесвам Ерик Клептън, на Иван изпълнението беше по-добро, в него имаше живец Wink
По отношение на Тома-харесвам го много, само ръмженето му ми идва в повече. Е, няма как да ръмжиш на всяка песен, независимо метъл ли слушаш или друго.
За Нора важи същото, само че тя вика. Прекрасен глас, невероятен, но много вика, наистина и това е от ден първи в това шоу. А като вика, пее и фалшиво, незбежно е просто.

 newsm20

И аз мислех да отговоря на Milena относно "Фалшиво" и "различно", но все се дразнят, че го защитаваме.

# 574
  • Berlin
  • Мнения: 11 275
ау, изкарахте иван по-добър от ерик клептън?! newsm78

# 575
  • Мнения: 3 271
Може ли някой да дефинира "фалшиво", моля. Питам сериозно!

# 576
  • Мнения: 3 211
Аз пък вече чяла седмица си бия главата на кого ми напомня Тома с грима, както беше в понеделник на концерта  newsm78
и аз сумати време се чудих и мъжът ми ме светна
аз ще ти кажа, ти ще почерпиш Mr. Green
на главния герои от "Гарванът"
ти пък сега ми кажи кой беше актьора, че ми излезе от главата

# 577
  • Berlin
  • Мнения: 11 275
марк дамаскос е от сериала, а брендън лий е от филма. Stuck Out Tongue

# 578
  • Мнения: 3 271
ау, изкарахте иван по-добър от ерик клептън?! newsm78

Нали  ooooh!
И още повече, че изпълнението на Иван има повече заряд  ooooh! Ами то може Ерик Клептън да е искал да е с по-малко заряд  Laughing Аз лигавото пеене в точно тази песен ХИЧ не го възприех, директно ме издразни.
Това ми напомня, когато в една група един нещастник дойде на мястото на напусналия мой най-любим китарист. И все да свири солата му коренно различно. И когато в едно интервю стана дума за това, оня каза, че ги е свирел по начина, по който трябвало да звучат  Crazy ooooh!

# 579
  • Мнения: 994
Иван е пял фалшиво досега само на песента на Ерос Рамацоти. На We are the world,  беше единствен който пя с пълен глас и правилно. На всички други им фалшивееха гласовете. Аз не одобрявам начина му на поведение. Дали е сценарий или не, не мога да кажа. Няколко негови реплики, случайно изпуснати ме карат да мисля, че той е вербуван още преди започването на шоуто - помните ли клипа преди първото му прослушване? Както и да е. Достатъчно е обсъждан, само искам да кажа че момчето е с много добра музикална култура, има страхотен глас и умее да пее.
На мен Тома не ми е естествен, а направо си ми простее. Няма никаква музикална култура (намирам за много показателен факта, че Тома единствен на раздаването на фолк парчетата припяваше на всички?!), не знае как да пее. Слушането на твърда музика и що-годе приличен глас не го прави добър певец. Песента на Азис беше под всякаква критика - както вече казах беше неслушаемо! И моля ви не обиждайте Джош като сравнявате Тома с него!!! А това с молекулярната биология майтап ли е?  newsm78

Нора за мен е с най-мощният и силен глас. Тя обаче също има нужда от уроци по пеене. Защото не може да го управлява добре. Показателно е пеенето й на последния концерт. Много лошо беше.

Малкото момиче има не лош глас, но има още много да учи и като начин на пеене и като поведение на сцената.

Съжалявам, но също мисля че Деница трябва да оправи Р-то си, много е дразнещо когато пее. Нямам нищо против, когато говори, но когато пее е досадно.

Всички останли малко ми се губят  - някак си са ми безлични и с нищо не са ме впечатлили.

Сори за дългите излияния.  Споделям си Simple Smile

# 580
  • Мнения: 822
Защо пък да беше лигаво пеенето на Иван? Беше си хубаво и естествено. На мен не ми се стори лигаво поне в тази песен. Това, че си мяткал ръцете насам натам беше някаква язвителна забележка - нищо повече.

И аз харесвам Ерик Клептън. Мисля, че Иван просто си изпя песента, както си му харесва на него самия и това допринесе много за настроението, което излъчи.

# 581
  • Мнения: 3 271
Защо пък да беше лигаво пеенето на Иван? Беше си хубаво и естествено. На мен не ми се стори лигаво поне в тази песен. Това, че си мяткал ръцете насам натам беше някаква язвителна забележка - нищо повече.

И аз харесвам Ерик Клептън. Мисля, че Иван просто си изпя песента, както си му харесва на него самия и това допринесе много за настроението, което излъчи.

Oх, мнооооого внимание отделихме на моето скромно мнение  Crazy
онова "chaaaange" беше лигаво ЗА МЕН. Повече няма да коментирам  Peace

# 582
  • Тук някъде.....
  • Мнения: 77
Може ли някой да дефинира "фалшиво", моля. Питам сериозно!
Сериозно ти отговарям и моля те, не се чувствай нападната от поста ми, това все пак е форум.
Фалшиво пеене е когато вместо изискуемото ми, певецът пее сол, примерно, или ла. Фалшиво е също, когато пееш около тоновете и все не ги уцелваш. Когато промениш звученето на една песен, или така наречения аранжимент и звучи различно, обикновено се казва импровизация.
А по отношение на Ерик Клептън, да, за мен изпълнението на Иван е по-добро. За мен, повтарям. Защото ме докосва и ме кара да вярвам, че е способен да го направи. Това е.

Ето ти го официално:



фалшѝва,
фалшѝво,
мн. фалшѝви, прил.
1.
Който не
е истински;
 лъжлив. Фалшив
паспорт. Фалшива тревога.
2.
Който е изпълнен
с престореност,
фалш;
лицемерен,

престорен,
неестествен.
Фалшива
усмивка. Фалшив приятел.
3. В музиката
– който
е
изпълнен невярно,
с фалш. Фалшива
нота. Фалшиво пеене. // нареч.
фалшѝво.
// същ.
фалшѝвост, фалшивостта̀, ж.

# 583
  • Мнения: 476
Защо ви е трудно да повярвате, че може и да има по-добри певци от Ерик Клептън?

За мен той е невероятен музикант, безкрайно харесвам музиката му, но не смятам, че певческите му възможности са уникални. Това с уважение към всяка нота, която е изпял.

# 584
  • Мнения: 3 271
Благодаря, Sofi_q  Peace

Общи условия

Активация на акаунт