Отговори
# 30
  • Мнения: 82
    Mомичета не мога да вляза в албума!Да не е променено нещо?

# 31
  • Тук и там
  • Мнения: 97
    Mомичета не мога да вляза в албума!Да не е променено нещо?

И аз пробвам цял ден за да сложа снимки и да разгледам бебоците, но не се получава  Sad

# 32
  • София...........
  • Мнения: 955
ЧЕСТИТО НА РОДЕНИ 2008!

Честита ни много красива темичка, за което едно голямо благодаря  bouquet

# 33
  • Мнения: 953
И нашите са такива,но док.днес каза че са от прехранването.
Мажа ги с крем "Здраве "и завяхват.
А пък днес научих от една кондукторка в рейса,че майките с бебета имали право на карта за транспорт и пътуват с намаление.Гледах я като теле #Crazy
Да, но никой не ми е казал,аз от къде по дяволите да си науча всичко на което имам право.
Като ходих в социалните за документите за първата помощ и детските ,сливи ли имаха в устата да кажат.Така или иначе от тях трябва да взема бележка за да ми издадат картата.
Толкова съм им ядосана на тези ,че.......... #2gunfire #2gunfire
Цял ден си клатят краката на стола и нищо не правят.
Мамите от Пловдив,някой нещо научи ли по въпроса с 2хилядито лева.Дали е прието или да се разходя до общината да питам.

# 34
  • Мнения: 107
деси за 2000 лж не е прието просто е предложено....така че за следващите деца може и да го приемат...

# 35
  • Мнения: 748
И нашите са такива,но док.днес каза че са от прехранването.
деси, твойто док. нещо си прави майтап с теб. Stop пъпчици от прехранване не може да получи. не им се връзвай толкова  Peace
да не говорим, че и всичко, което са те стреснали за храненето на поискване не е вярно.
300гр. за седмица са си съвсем в нормите, а дали ще иска да яде на 1,5ч или на 3, зависи от това колко е яло предния път и е съвсем нормално да яде различни количества, и не по много. рядко изяждат еднакво количество на всяко хранене. а още по-рядко пък по 110мл. всеки път, както би било ако се храни с шише. 
а това за почивката на стомахчето са измишльотини. бебето по-добре знае дали е гладно и дали трябва да му почива стомахчето. ама нали няма док. да стои да му дава чайче и да го дундурка докато реве от глад...
обикновено бебетата, които са на поискване си правят режим сами на около 1,5 - 2 месеца, така че по-добре почакай още малко с налагането на режим. Peace

# 36
  • Мнения: 953
И нашите са такива,но док.днес каза че са от прехранването.
деси, твойто док. нещо си прави майтап с теб. Stop пъпчици от прехранване не може да получи. не им се връзвай толкова  Peace
да не говорим, че и всичко, което са те стреснали за храненето на поискване не е вярно.
300гр. за седмица са си съвсем в нормите, а дали ще иска да яде на 1,5ч или на 3, зависи от това колко е яло предния път и е съвсем нормално да яде различни количества, и не по много. рядко изяждат еднакво количество на всяко хранене. а още по-рядко пък по 110мл. всеки път, както би било ако се храни с шише. 
а това за почивката на стомахчето са измишльотини. бебето по-добре знае дали е гладно и дали трябва да му почива стомахчето. ама нали няма док. да стои да му дава чайче и да го дундурка докато реве от глад...
обикновено бебетата, които са на поискване си правят режим сами на около 1,5 - 2 месеца, така че по-добре почакай още малко с налагането на режим. Peace
ами двата пъти в които давам под час ми спи спокойно и не плаче.Събужда се  на 3-тия час.
аз ще следвам съвета й за режима.той веднага се повлия и има добър резултат.просто е трябвало първия път да устоя и е щяло да ми е спокойно детето.сега от опит го казвам.

# 37
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Скок и аз тука!
Прекрасна темичка!!!

# 38
  • Мнения: 953
Възможно е някои от нещата аз да не съм ги разбрала ,бях доста притеснена от това че ядем нон стоп,безсъние,мрънкане и т.н.
но за режима съм сигурна,че ще го храня вече така.
иначе миналата седмица ми изписа едно лекарство за пъпчиците по лицето,даже бях писала за това.
но момента да се яде нон стоп ме съсипа психически и физически.неможех до тоалетна да отида.за безсънието няма да говоря.ще опитаме така и ще дам резултат след няколко дни.за днес има ефект.
храня го със шише за да виждам какво изяжда.мислех че проблема е в кърмата и исках да давам изкуствено мляко.дано да е наистина проблем режима,защото искам да си го кърмя.

# 39
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет отново от нас.
Днес педито беше в нас и биха на Виктор втората ваксина за Хепатит. Вики е качил 1.100 кг.
За витамин Д, док. каза, че не е изписал понеже имало в Аптамила и освен това предстои да има много слънце. Ако забележи проблем ще предпише, но за сега нямало смисъл.

# 40
  • Мнения: 1 369
 Хайде честито ни преместване в Родени през 2008!!! Пожелавам на необебените много скоро да пишат като родили мами  Hug Представям си каква е нерва да чакаш човечето да излезе. Аз нямах търпение да дойде секциото, а ако трябваше нормално да раждам #Crazy

 И ние сме с пъпки по бузките;( Сега сварих смрадлика и ще я мажа като се събуди. Много ми е мъчно като я гледам такава опъпчена, ама изпитвам ужас да не вземе да се опъпчи цялата... Само я оглеждам всеки път като сменям памперса...
 Бела взе да ми изгражда интересен режим...денем се буди да яде през 4 часа, а нощем- през 3:( А на мен така ми се иска да прескачаме нощното хранене, ама не... Сега ме се спи ужасно, а знам,че до половин час ще настане страшния глад и ще оревем света и хич няма и да съм дремнала. Обикновено се наспивам сутрин след ранното хранене- спим си с нея до към 11-12ч. Тая сутрин обаче точно в 10ч гадовете пуснаха бормашината в стаята точно до нас...на детето не му пука, даже го приспива, ама майка му полудя...още ми държи нервата. И е така откак сме се прибрали от болницата...

# 41
  • Мнения: 8
Здравейте и от нас с Марти
Вкъщи сме си от предния вторник, но все не ми остава време да пиша. Не съм изчела и това което сте изписали докато ни нямаше.
Докторите казват, че се развиваме добре, но това безсъние направо ме довършва. Храним се на 3 часа, като снощи пропусна да се събуди в 3 през ноща. Знам че много мами са против събуждането за хранене, но аз си го вдигам ако не се е събудил за да му сменя памперса, че иначе ще ходим все посрани. Храним се с кърма от двете гърди и каквото остане го доизцеждам. Ако трябва да редувам гърдите на всяко хранене мисля че ще се пръсна. А ние си се родихме с пъпчици по вратлето и по тялото и ги мазахме в родилното с Фуцизин или нещо такова. Сега пак си имаме, но ги мажем с прополисов спирт и някакво кремче дето ни го забъркаха по поръчка. Със същото кремче мажем и гънките и белещите се ръчички и крачета. Пъпчето ни падна на 8 ден и вече почти се е изчистило.
Стана много дълго... Целувки на всички, ще пробвам да кача снимки като имам малко свободно време  Hug

# 42
  • Мнения: 326
Добре дошли на Полим и Марти!

# 43
  • Варна
  • Мнения: 187
Да се включа,че дълго ме няма.
Днес ставаме на месец !
По повод инфакола-пием го някъде от както станахме на 10 дни,давам при всяко хранене,ние сме на шише , по един капкомер,е нещата са търпими,но когато и са големи коликите и плаче повече давам саб симплекс и се успокоява веднага.
И ние имаме едно такова потреперване,на ръцете и крачетата.
Такива мазолчета на горната устна,но една сутрин в началото цялата и усна беше все едно изприщена и се обадих на док. да попитам,та той каза че било нормално.
За пъпчиците по лицето си вземете бактробанд -за мазане много добре действа.
Вие ще слагате ли ваксините Пентаксим ???
Аз най-много се включих да попитам за нощното хранене,но като прочетох всички се жалвате от това, ако някой има метод от това да ги отучим да се будят нощем да пише, че направо вече не се издържа по 2-3 пъти всяка нощ и сутрин от 5-6 часа на крак цял ден

# 44
  • Мнения: 308
   Не съм се включвала сериозно от няколко дни, затова:

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМЧЕТА СЪС СЛАДКИ БЕБОЦИ В ОТБОРА.

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ БЕБЧЕТА НАВЪРШИЛИ ЕДИН МЕСЕЦ. ДА РАСТАТ ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ.

ЧЕСТИТО ЗАВРЪЩАНЕ НА МАМА ПОЛИМ И БЕБЧЕ МАРТИ.
   
   Аз ще купувам Пентаксим. От всичко изчетено е най-доброто, а и педито ни го препоръча. Намерих го за 60лв. Най вероятно ще ни я бият в понеделник.

   За нощното хранене - Лилиан сама се отказва от него. Има вечери, когато обаче си става да яде и си я храня. Не й давам вода, за да я залъжа.

Общи условия

Активация на акаунт