ЮЛСКИ БЕБЕНЦА '08 (тема 34)

  • 9 049
  • 304
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 171
Да се запиша и аз в новата темичка.

Пърли, мерси  bouquet

Емзи, много ми се ходи на Отворените врати в Токуда, но няма как да си взема отпуск, защото вече прекалих в последно време. Надявам се през май пак да има и тогава със сигурност ще отида Peace.

РКръстева, аз си мисля, че си усетила преобръщане на бебето. Аз все още не съм усетила такива салта в корема ми. Алекс по това време беше вече много активен, корема ми се люлееше постоянно в някаква посока Joy. Сега обаче не е така, този бебо ме рита много нежно и лекичко. Чудя се дали има някакво значение, че сега плацентата ми е предна, а с първата бременност беше задна newsm78.

# 16
  • София
  • Мнения: 553
За протокола : аз съм от Света Троица и ЖЗ ще бутам количка най-вече в парка зад църквата "Света Троица", който е сборен пункт за мами от цялата околност  Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 553
Коколина, с теб бих се срещнала и преди лятото, като се оправи времето да запознаем каките - бих се радвала  Laughing

# 18
  • Мнения: 132
Астарта може ли малко повече обяснение за предна и задна плацента

# 19
  • София
  • Мнения: 1 902
Мойта е предна,но неразбрах какво значение има newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 3 411
Момичета, след малко заминавам на преглед, че нещо болките са ми в повече.   Sad
Стискайте палци да сме добре с бебка!  Praynig

# 21
  • София
  • Мнения: 114
emzi, аз мисля да се запиша, даже сега звънях ама никой не отговаря. Кофти е че е през работно време ама ще се пробвам да измисля нещо.
Ти в кой квартал си? Има ли някой от Дървеница, и аз си търся компания и изпадам в ужас при мисълта да си кукувам сама #Crazy.

# 22
  • Мнения: 2 171
Астарта може ли малко повече обяснение за предна и задна плацента

Предна е, когато е залепена на предната стена на матката, а задна - на задната й стена. Когато е предна например е по-труден ехографския преглед и снимките стават по-размазани. Това ми го обясни Марков, защото преградите стават повече - коремната стена, плацентата и накрая бебето. По принцип за бебето няма никакво значение къде е разположена плацентата, стига да не е много ниско, тогава е опасно. Само при секцио с предна плацента се налага първо да се разреже плацентата и след това да се извади бебето, което води до по-голяма кръвозагуба (пак от обясненията на д-р Марков) Wink.

# 23
  • Мнения: 690
На местожителство си сложих и квартала (да видим сега дали ще излезе).

И аз ям много шоколад, но се опитвам да се спирам. Преди две седмици изяждах по 1 шоколад на ден и от 65 заковах 68. Чак се стреснах. От 1 седмица не съм яла шоколад и съм 67.3  Sunglasses Ама то - грамче по грамче, килце става....

# 24
  • Мнения: 155
Здравейте,
вие не ме познавате, но редовно ви наглеждам.
До петък миналата седмица бях много работеща и ангажирана, но вече съм в болничен и не смятам да се връщам на работа и ще се включвам доста честичко...  Нещо не издържах на напрежението и работата почна да ми се отразява зле.
Ние с моето момченце сме добре, развиваме се нормално.
Още не съм купувала абсолютно нищо и малко се притеснявам, гледам, че вие напредвате с покупките.
И аз имам притесненията на Емзи. Вярвате ли, че живеем с мъжа ми от 5 години в този блок а аз дори комшията до нас не го знам как изглежда. Всички се движим като превидения, не се познаваме.
Да не говорим, че почти не виждам около нас майки с деца... Направо съм шаш, още от сега си представям как се мотам потънала в самота- гадост. Трябва да се социализирам в квартала иначе лошо.
За протокола: Аз съм от ПЛовдив, живея в кв. Кършияка, зад "Джоаната"
Ако има мами от Пловдив, ще се радвам да се запознаем...
 Wink

# 25
  • Мнения: 326
Коколина, с теб бих се срещнала и преди лятото, като се оправи времето да запознаем каките - бих се радвала  Laughing
Мдаааа със сигурност ще се запознаем. През уикендите обикновенно сме някъде другаде, но през седмицата сме на линия в парка. Ние се събираме понякога майки с дечица на около 1-2г., но нито една от тях не е бъдеща мама  Rolling Eyes Явно им се струва им се прекалено рано за второ.

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 14:26 от Kokolin@

# 26
  • Мнения: 36
puhtulka , аз живея в Дианабад срещу КАТ - много сме близичко. Ако искаш може да се разхождаме заедно. Сега и аз започвам да звъня в Токуда. Ако не успея да се свържа мисля утре да отида лично да се запиша (работата ми е точно до болницата). Може да ми пишеш на лични, ако не си се свързала и ще запиша и теб, и разбира се някой друг ако иска Peace
ToHu_79 , всичко ще е наред Hug

# 27
  • Мнения: 479
Ма много сте бързи в писането, мамчета  Simple Smile а аз от работа едвам стигам да ви изчета  Stop но стига оплаквания!

Вчера моя позната, стар и редовен потребител ми показа интересна тема за раждането, която реших, че може да е полезна на всички и най-вече на тези, които са решили да раждат естествено :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198802.0;all

 Hug

# 28
  • Мнения: 2 171
Здравейте,
вие не ме познавате, но редовно ви наглеждам.

Хайде пък да не те познаваме Joy. Аз те помня още от Искам бебе Hug Heart Eyes.

# 29
  • Мнения: 155
[[/quote]

Хайде пък да не те познаваме Joy. Аз те помня още от Искам бебе Hug Heart Eyes.
[/quote]

Често ми се случва да съм неорентирана Joy Радвам се че не съм съвсем на непознат терен Hug

Общи условия

Активация на акаунт