ЮЛСКИ БЕБЕНЦА '08 (тема 34)

  • 9 062
  • 304
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 553
Да, Майра и ние имаме дрехи от каката да облечем поне още едно дете и само най-първите дрешки и количка може би ще са ни нужни за бебока, а и при нас новата стая е за каката, а пък бебето ще ползва нейните бебешки креватче, ракла и др. подобни, но като си си знам каква съм сигурно и за бебчо ще пазарувам нови неща постоянно - така и с каката: постоянно констатираме колко много дрешки и играчки има например и все нови и нови й се купуват  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 4 371
В неделя станах рано да изпратя мъжът ми, времето едно притихнало, светло беше, но още нямаше слънце, въздухът един свеж. Ужасно много ми напомни деня, в който отидох да раждам и нещо ме стисна за гърлото. Нали знаете, че първескините ги е страх, защотот не знаят какво ги очаква, а тези, които не им е за сефте - защото знаят. То угодия няма Crazy

# 62
  • Мнения: 693
Катинче, какви хиляда полета до Барселона Shocked Ние точно там се готвим да ходим този месец и се притеснявам малко, но ако ми стане нещо няма да замина. Та на мен до Барселона пътя ми се струва нищо работа, особено като взема предвид колко пътувах в 3-4-ти месец - първо с микробус до Истанбул и после 10-12 часа полети, като между всичките неща си имаше бая чакане, та пътя беше някъде между 24 и 48 часа.

Е, ние летяхме от България за Мадрид (за около 3 часа), след екскурзията в Мадрид (около 6 часа), летяхме до о.Тенерифе (за около 2 часа). Там бяхме 7 дни и на връщане от о. Тенерифе минахме през Барселона (летяхме за около 3 часа) и там имахме няколко часа за разходка и тогава се случи и аз стоях на летището в това състояние още 5-6 часа, защото имаше и закъснение. Мъжо само превръзки и витамин C успя да ми купи, защото незнаеха за Ношпа (а на летишето нямаше дижурен гинеколог, но ми предложиха да ме возят в количка), като имаш предвид, че мъжо е вундеркин говори добре и испански, а английски те вообще не вдяват! Беше ужасено просто, бях се побъркала! Затова казвам, че аз бременна на територията на друга страна няма да стъпя Naughty

Егати поста hahaha

# 63
  • Мнения: 223
Нали знаете, че първескините ги е страх, защотот не знаят какво ги очаква, а тези, които не им е за сефте - защото знаят. То угодия няма Crazy

Значи аз съм някакъв дебил Banghead И не се хваля, защото мисля, че липсата ми на страх от този предстоящ момент не е много читав. Поне малко да изпитвах нещо, щях да знам, че съм наред. А така...  Thinking От известно време се замислям защо не ме тресе поне от време на време - и не се сещам за друго освен, че нещо хормонално ще да е това спокойствие. А преди да забременея си мислех, че още като разбера, че съм бременна ще си умра от шубе само като си помисля, че ми предстои раждане. В смисъл... има си предимства, но не се чувствам много нормална като чета по темите и като не ги усещам така нещата както другите.  Sad

# 64
  • Мнения: 4 371
Стига бе, можеш само да се радваш Hug

# 65
  • Мнения: 223
Стига бе, можеш само да се радваш Hug

Не, аз ти казвам, има си предимства, наистина - не се притеснявам излишно, обаче ми е странно и нереално да се чувствам така.

# 66
  • Мнения: 0
Здравейте, мамита!
Искам да ви кажа за моето притеснение, което имах в петъка. Вчера ми бяха готови част от изследванията и се оказаха някакъв вид гъбички, присъщи за бременните, а не най-лошото, което си мислех. Не че това е хубаво, но не е тази инфекция, която пукала околоплодните води /слава богу Praynig/.
И мен ме е страх от раждането. Направо полудявам. #Crazy
За протокола - живея в квартал Люлин-4, но се надявам ЖЗ септември месец да се нанесем в новото жилище, което се намира в Овча купел, улица Любляна. Но пък има и толкова много време до тогава.....
На 07.04. ще имам юбилей - навършвам 30 години #Crazy
Тъкмо юли месец ЖЗ ще си направя най-желания подарък. Mr. Green Heart Eyes

Лека вечер на всички!  bouquet

# 67
  • Мнения: 1 584
Нали знаете, че първескините ги е страх, защотот не знаят какво ги очаква, а тези, които не им е за сефте - защото знаят. То угодия няма Crazy

И мен първия път не ме беше страх. Даже исках сама да се карам в болницата като ми изтекоха водите. Не бях чела нищо за раждането - пробвах един път в една книга ама картинкте бяха доста гнусни и се отказах Crazy

Катинче, търговските наименования на лекарствата са различни почти във всички държави. Затова като се пътува първото нещо е ако взимаш лекараства да си ги набавиш. Аз не бих обвинила полетите - все пак всеки органзизъм е различен и реагира различно - най-вероятно при теб просто е дошло повече напрежение и стрес Peace

# 68
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Цял ден аз си четааа, а вие си напредвате с писанетооо ooooh! Най-накрая ви изчетох Grinning

Ха сега, ПРИВЕТ И ЧЕСТИТ 1ви АПРИЛ  bouquet Нека винаги имате радостни поводи да се смеете и да бъдете щастливи Hug

Пърли, благодаря за темичката  bouquet

Много работи изчетох и щях да се изказвам по доста въпроси, ама като взех да пиша като че ли всичко се изпари от бременния ми мозък  ooooh! Ако се сетя ще се включа Wink

Джолити, чстита ви спалня  bouquet и сладки и спокойни сънища Mr. Green ZZZzzzzzzz

За раждането и болниците съм склонна да се съглася, че в крайна сметка винаги е различно и до някъде всичко е въпрос на късмет Thinking Но въпреки това, бих искала да ви кажа, че имам само хубави спомени от моето първо раждане, от престоя в болницата, от отношението на персонала и т.н. Смея да твърдя, че не бих могла да искам нещо по-добро Wink Надявам се и този път да е така Praynig и пожелавам на всички ни от сърце само положителни емоции да ни заобикалят в този толкова важен за всички ни момент Crazy ДАНО Hug

# 69
  • Мнения: 6 911
Не, аз ти казвам, има си предимства, наистина - не се притеснявам излишно, обаче ми е странно и нереално да се чувствам така.
И мен не ме е страх сега. Но съм сигурна, че ще ме хване страх като наближи моментът на раждането.

# 70
  • Мнения: 591
И аз да се включа...честит празник на всички  Hug
И да си споделя и аз страховете...всяка нощ като ставам (ясно е защо:)) започвам да мисля дали по време на раждането всичко ще е наред и т.н...познато ви е на всички...лошото е, че после няма заспиване или пък, ако успея да се унеса се започват едни такива сънища....абе ужас
Какви са ви начините да се успокоите и да не мислите глупости?

# 71
  • Мнения: 223
Какви са ви начините да се успокоите и да не мислите глупости?

ако съм сама, действат много неща (например и да не ви се вярва кака ви Пърли като по-млада беше голямо шубе от гръмотевици, то и сега не ги обича много):

- пускам нещо да шуми - телевизор, радио, музика
- сядам на компа и почвам да чета някоя безумна тема от форума
- правя си едно мляко с какао или нещо, което ми е правила мама в детството
- разигравам котката, тя полудява и започва забава

И още неща, които ме карат да си отклоня вниманието...

Ако не съм сама и мъжът ми си е в къщи, няма нужда да правя нищо - той е моят психотерапевт, хванал ми е цаката и точно за 1 мин. нищо не ме притеснява Simple Smile


# 72
  • Мнения: 782
Пърли   bouquet

Ивонче, най-накрая се появи  Hug  липсва ми твоята сладурана на аватара

Данибон пак се загуби .... дано всичко при нея да е наред  Praynig

# 73
  • Мнения: 591
Искам да ви попитам някоя от вас прави ли някакви упражнения...йога или нещо друго. Аз си свалих една йогичка и е много готино...и най- интересното е, че беба през това време не помръдва въобще.
Споделете опита си, моля! Как ви се е отразило и помогнало ли е за самото раждане?  Hug

# 74
  • Мнения: 142
Аз си свалих една йогичка и е много готино...
Абе, нищо не правя аз, а ми се иска. Нещо много ме мързи  Embarassed Метни линкчето за тая йогичка, ако може  Hug Със сигурност ще помогне, убедена съм. Каквото и да правим уравновесява хормоните и човек е по-спокоен, което при раждането ще ни бъде от полза  Peace

Общи условия

Активация на акаунт