Несъразмерно бебе

  • 8 944
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 239
Да Ви кажа първа бременност ми е, може би за това се притеснявам толкова. А колкото до доктора като го попитах това нормално ли е, той каза, че ще се роди едно дебело бебе с къси крака.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 363
Да Ви кажа първа бременност ми е, може би за това се притеснявам толкова. А колкото до доктора като го попитах това нормално ли е, той каза, че ще се роди едно дебело бебе с къси крака.

докторът ти е глупак или се шегува с теб, но и в този случай е глупак - с притеснена и бременна за първи път жена такива шеги не се правят.

# 17
  • Мнения: 603
Да Ви кажа първа бременност ми е, може би за това се притеснявам толкова. А колкото до доктора като го попитах това нормално ли е, той каза, че ще се роди едно дебело бебе с къси крака.
Докторът ти е за бой. И аз щях да раждам огромно (според лекарката) бебе - над 5 кг, а се роди "мишка" 3800.

# 18
  • Мнения: 959

Лекарите ,наистина по някога прекаляват  Tired
Когато нещо, те притеснява в информацията която ти дават, веднага ги помоли да се обосноват и да ти обяснят. Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 1 262
Спокойно мила  Hug Ще си родиш прекрасно бебе  Hug
Мойта мишка до последно беше с бедра 2 седмици напред, а глава - 1 седмица назад
А се роди прелестна и съразмерна девойка без проблеми  Peace
А твоя доки е за убиване  #2gunfire

# 20
  • Мнения: 569
  Напълно разбирам притесненията ти- бях в същата ситуация , само че в 25г.с.... Тъкмо бях сменила лекаря и съответно болницата ,а тук има голяма конкуренция така да се каже и определено новият ми лекар се подразни като видя името на предишния в картона ми , имаше доста хапливи реплики по негов адрес... После реши да продължи , като ме осведоми , че бебето ми е много по- малко от съответните седмици- с думите " А някой да ти е казвал , че бебето е с 2-3 седмици по-малко от възрастта?" Shocked" Околоплодните ти води също не са достатъчни"...
  Точно това бяха думите , а аз бях като парализирана... Попитах , какво означава това, сериозно ли е , какво трябва да направя, а той ми отговори- ще трябва да изчакаме и останалите резултати- не мога така на изуст да говоря! Пълен идиот ,но тогава всичко за което можех да мисля е , дали бебето е добре , а не да преценя , че това не е нормално и професионално поведение на доктор и съответно , да не се шашкам веднага , а да потърся второ мнение.
  Слава Богу до вечерта ми разказаха още няколко подобни истории за същия лекар и повече не се върнах там , а на следващия преглед ме увериха , че всичко е нормално. Бебо се роди 2 седмици по- рано- 3.450 кг.
   Не се тревожи- най-важното за бебето сега е да си много спокойна!

# 21
  • Мнения: 4 155
Ооооо, не се притеснявай.
Първо, че това са апарати. Мен ме гледа един от най-добрите гинеколози в България - професор в медицинска академия. Апарата му беше много добър. И както той, така и колежката му, ми казаха, че бебето ще е много малко - под 2 кг. След няколко часа родих бебе 3.500 кг и нищо му нямаше.
Просто главата му беше по-издължена и не влизаше в тяхните мерки.
Добре, че моят гинеколог му беше мерил крачето и ми беше казал, че главата му е по-удължена. Но това е нормално. Все пак не всички хора са с еднакви глави, форма на лицето и тн.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 541
Да Ви кажа първа бременност ми е, може би за това се притеснявам толкова. А колкото до доктора като го попитах това нормално ли е, той каза, че ще се роди едно дебело бебе с къси крака.
#2gunfire #2gunfire #2gunfireтези "ясновидци " да се гръмнат - сменяй го този,той и без това само ти вреди Peace

# 23
  • Мнения: 523
Да Ви кажа първа бременност ми е, може би за това се притеснявам толкова. А колкото до доктора като го попитах това нормално ли е, той каза, че ще се роди едно дебело бебе с къси крака.
Този доктор ми ида да го  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Съвсем нормално е по време на бременността бебето да не се развива еднакво и съразмерно.По думите на едн много голям "специалист" аз трябваше да родя бебе 5 кг. Е голята се роди съвсем нормално и здраво момиченце- 3 кг и 50 см.
Не се тормози и не се тревожи , а си изкарай бременността и ще чакаме да ни пишеш какво бебе имаш . УСПЕХ И ЛЕКО РАЖДАНЕ! Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 9 973
прш мен доплера позна Peace

# 25
  • Мнения: 1 080
Да Ви кажа първа бременност ми е, може би за това се притеснявам толкова. А колкото до доктора като го попитах това нормално ли е, той каза, че ще се роди едно дебело бебе с къси крака.
Малееееее - т'ва не е истина!!!
    #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 26
  • София
  • Мнения: 10 328
Много обичам така. Подхвърлиш нещо, пациентът се ошашква, а ти после си свиркаш  #Cussing out. Ей за това не обичам лекарското съсловие по принцип, съвсем са оскотели.
Не се притеснявай, и аз да ти кажа. Четирима лекари ме гледаха, включително и на 3D ехограф, седмица преди да родя, три седмици преди термина. Изкараха Кая над 4.5kg, а тя се роди съвсем нормална - 3.6kg и 51cm. Просто и до сега си е с дълги крака, от там е дошло разминаването със стандартите.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Не се притеснявай изобщо! Peace

# 28
  • Мнения: 2 723
НИщо му няма на бебето.
МОето в 33-та седмица отговаряше на 36. А сега е като за 40.
Имай предвид, че ултразвука дава някакви приемливи отклонения.
И сина ми го чакахме над 4 кг. Роди се 3750. Тоя щял да е по-голям. Да ми е жив и здрав... голямо бебе се гледа по-лесно.

# 29
  • Мнения: 2 723
Да Ви кажа първа бременност ми е, може би за това се притеснявам толкова. А колкото до доктора като го попитах това нормално ли е, той каза, че ще се роди едно дебело бебе с къси крака.
Малееееее - т'ва не е истина!!!
    #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Добре де, какъв е проблема. Голяма работа какви са му краката...
Аз бих се смяла с доктора. Нали бебето е здраво... Naughty

Общи условия

Активация на акаунт