Има ли тук майки всъщност?

  • 14 043
  • 250
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 211
Имах предвид нещата, които изискват повече време - ходенето по фризьори, козметици, обикалянето за парцалки и преди всичко времето прекарано тук  в обсъждане на последните новости и лиготии в областта на поддръжката.  Simple Smile


За ходенето на фризьор, козметик и маникюр - посещавам салон за красота, който предлага всичко на куп. Там са много толерантни към децата. Синът ми го мъкна с мен в салона от 1 годишен. Имат голяма кутия с играчки, дават му купички, четки и празни шишенца. Човечето много обича да ходим там, познава персонала и е наясно с всички процедури  Laughing Пълно е с жени, които му се радват и изглежда това му доставя удоволствие. Пък и аз се разтоварвам.
Със шопинга е по - трудно, но се оправям някак.

# 16
  • Мнения: 1 165
Аз съм майка на дете на година и десет месеца. Трудно намирам време за себе си, но правя опити в тази насока. Сега си извоювах време за фитнес. Три пъти седмично. На фризьор ходя веднъж на 2-3 месеца. Маникюра го правя в работно време, козметика обикновено посещавам събота, веднъж месечно. Това е , общо взето. Според мен е недостатъчно, но това мога да си позволя сега - и финансово и чисто физически.

# 17
  • Мнения: 4 300
Парцалките си купувам предимно онлайн, или по време на разходки с количката ( не особено често), но пък имам консервативен вкус и не ми се налагат кой знае колко покупки.
Обувки- тоже, 41 номер не дава кой знае каква възможност за избор, така че почти не се хабя да търся по магазините нещо, което го няма.
Маникюр си правя в повечето случаи сама.
Фризьор и масаж- през уикенда ( не всеки уикенд  Mr. Green ), след предварително съгласуване на плановете с мъжа ми, за да може той да гледа малкия.
Грим- ежедневния отнема 10 минути, даже май няма и толкова- сенки, гланц/червило и тва е май.

# 18
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Трудно е, но не е невъзможно. Важното е желание да има. Дай сега като сме родили деца да ходим като кошници. Не че няма и такива екземпляри.

# 19
  • Мнения: 1 081
Аз съм щастлима мама на 2 сладки ангелчета-Крис е на 7, а Стефани на 5 Party
Не се глезя особено, за фризьор намирам време когато трябва, не много често  Thinking , работя през седмицата до 6, докато работя намирам време и за форума  Twisted Evil, даже напоследък ходя и 3 пъти седмично на фитнес  Flutter
Гримирам се ежедневно, след като изпратя децата сутрин на училище и детска градина ....
Който иска - намира време  Grinning  

# 20
  • Мнения: 145
Аз имам син на почти 2 год. и ходя на работа.

Времето за мен е основно през уикенда - магазини, кафе с приятелки и по-дълги процедури правя тогава. Мъжа ми гледа и разхожда малкия.

Ако е нещо по-кратко - подстригване, кола - маска, маникюр - става и след работа.

# 21
  • Мнения: 1 179
Трудно, но не и невъзможно. На фризьор ходя веднъж на 5-6 месеца за подновяване на кичурите, маникюрът сама си го правя (но в повечето случаи на нищо не прилича, защото малката решава обикновено да се събуди преди да ми е изсъхнал лака  Laughing), на козменик не ходя, а обикалянето по магазините го правя, когато майка ми се навие да я гледа или събота и неделя, барабар с мъжа ми.

# 22
  • Мнения: 649
Аз не съм мама!!! Но като стана ще се подържам 2 пъти повече, защото искам да се гордее бебчо с мен и таткото разбира се!!

# 23
  • Мнения: 1 417
Истината е, че време може да се намери при добра организация и дисциплина.
Аз все си намирах оправдания, че нямам време да спортувам. Сега ставам по-рано оставям малкия на градина и съм на фитнес всяка сутрин. На маникюр и фризьор ако няма кой да го гледа го вземам с мене, той е много наясно с процедурите Wink Всъщност маникюра съм го решила генерално - залепила съм си някакви удължители или нещо такова, 10 дни след това съм си с маникюр и с лак без да се налага поддръжка. Скапват ми се ноктите после и 1месец съм без маникюр, но това е добро решение за мен изисква много малко време и добър визуален резултат WinkГримирам се за 15мин. всяка сутрин, с косата имам проблеми, но решението е вързана на опашка. За дрешки или с малкия ходя - в по-вечето от магазините от които пазарувам го познават, така че няма проблем. Мъжа ми се кара, че ще му разваля момчето Laughing Това, че имам дете не е никакво оправдание да не изглеждам добре за особенно капризният ми мъж!Тъй да се каже - нямам избор!

# 24
  • Мнения: 2 978
Ако имаш желание, винаги ще се намери време!

# 25
  • Мнения: 3 376
Аз не съм мама!!! Но като стана ще се подържам 2 пъти повече, защото искам да се гордее бебчо с мен и таткото разбира се!!
Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 259
Да, има. Hug

Аз самата съм майка на две деца.  Peace
Едното в училищна възраст.
Ходя и на работа всеки ден до 18ч. Прибирам се в малко преди 19ч.
И всичкото това не ми пречи да се организирам и да се грижа за себе си.
И да, всяка сутрин след като съм облякла и приготвила децата, сплела съм плиткита на малката, и сложила закуската на масата, започвам със себе си.
Имам време за грим>-пълна програма, понякога и бърза преса минавам. Wink
Водя малката на градина, оставям я и хуквам на работа.
Просто съм такава- дисциплина и организация цари при мен.
Е, айде че стана ода за майката. Joy

Възхищавам ти се!  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 165
Аз не съм мама!!! Но като стана ще се подържам 2 пъти повече, защото искам да се гордее бебчо с мен и таткото разбира се!!
Mr. Green
JoyДавай, моме. После пак ще си приказваме. Wink

# 28
  • Мнения: 2 211
Аз не съм мама!!! Но като стана ще се подържам 2 пъти повече, защото искам да се гордее бебчо с мен и таткото разбира се!!
Mr. Green
JoyДавай, моме. После пак ще си приказваме. Wink
И аз така се заричах  Laughing, ама после разбрах, че совите не са това, което са  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 388
Аз не съм мама и не правя нищо особено за " поддръжката си". Simple Smile Но пък ми е много приятно да чета тук. Живот и здраве, като стана мама, ще правя много повече неща. Забелязала съм, че една жена колкото повече ангажименти има, толкова повече се превръща в някакъв факир и успява да се справи с всичко. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт