Има ли тук майки всъщност?

  • 14 052
  • 250
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 422
Момичета, аз вече не се тормозя как изглеждам, че то не може винаги да сме на 6 я. Старая се, коггато имам желание си слагам някоя маска на лицето, кремчета, грим, и прическа се е случвало да си правя. Ходя на фризьор за постригване и боядисване, козметик за кола маска-през това време я гледа баща и. През повечето време сме си заедно, той си работи, тя си играе, аз изчезвам. Мисълта ми е, че аз имам време за доста процедури, но нямам желание, а и за някой възможности. При мен повечето неща се ръководят от желание. Зимата така ме беше потиснала, но хубавото време ме зареди с толкова енергия. Сутрин ставаме , оправя ме се, закусваме и хайде по разходки и игри в детския кът, на обяд  се прибираме обядваме и малката заспива, през това време правя пролетно почистване, на части, като  продължавам след като тя е будна, ходи по мен, щурее...., вечерта готвене, тати го няма от две седмици и аз си се справям с всичко, но преди се бях отпуснала, защото много разчитах на него. И въпреки, че съм доста изморена сега си седя с маска на косата, чакайки да изпере пералнята, че да простя.
Обичайте се такива каквито сте, дори с дънки и потник, рошави, без грим, пак може да сте по хубави от някой  други майки, защото не се правите на такива каквито не сте, а сте себе си.

# 241
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Има, те също трябва да са красиви , нали? Grinning

# 242
  • Мнения: 2 768
Когато е необходимо - за 1 час се преобразявам в красавица  .   Laughing


което изобщо не ти коства никакви усилия   bouquet

# 243
  • Мнения: 149
Има ли желание ,има време за всичко  love001

# 244
  • Мнения: 2 448
Само това, което мога да направя сама в къщи, само това си позволявам, изключение е фризьор веднъж на два месеца. Не че нямам желание или време, просто не мога да си го позволя финансово - ходене на фитнес, масаж, маникюр, педикюр.  Sad Предпочитам да не ми се налага с всичко това да се справям сама, ама за сага това е положението.

# 245
  • Мнения: 76
Който иска търси начини,който  НЕ иска търси причини.
Трябва да търсим начини,мисля,че го заслужаваме.

# 246
  • София
  • Мнения: 3 271
И аз имам 2 деца, но пък не съм от тези дето са редовни по козметичните салони - мразя козметиците , и сама си поддържам лицето. Сама с епилатор се чистя, а грим не слагам много -много - спирала, червило ( според мен редовното мазане с фон дьо тен, пудра и т.н състарява кожата, колкото и рекламите да опровергават това). За по-офиц. случаи - да, плескам се. Ходя редовно на фризьор само за пострижка, аз не се боядисвам .
Не смятам, че съм занемарена. А и в повечето случай това как изглежаш си е въпрос на ген - имам съседка с почти 10г по-малка от мен , но изглежда като  лелка - въпрос на кожа, коса, на цялостна визия.

# 247
  • Мнения: 122
Здравейте, мами, аз съм тази, която много пише в темите за контактните лещи и слънчевите очила - професия, какво да се прави, много си обичам работата и я работя с много любов! Другата ми голяма любов е моето семейство - съпруг /най-хубавия на света/  и 3 деца /най-хубавите на света/!  Имам двама сина на 19 и на 16 години и момиченце на 3 годинки! На работа съм всеки ден, без неделя, от сутрин до вечер, но външния вид за мен е изключително важен и се старая да изглеждам винаги много добре - за по-лесна подръжка на прическата съм избрала русите кичури и така ходя на 3 месеца на фризьор, за депилацията, маникюра и грима се грижа сама, но не излизам от къщи без грим, маникюр и педикюр. Гримът отнема всеки ден 10 минути след сутрешния душ, а маникюра и педикюра обикновено правя вечер, когато всички заспят и няма да се налага да пипам нищо! Даже по едно време се бях попритеснила, че след трето раждане и то на 36 г се отслабва по-трудно, но се захванах с диетата на д-р Дюкан и вече съм с 13 кг по-слаба, имам още 7 да свалям, за да придобия формата, когато бях на слабичка. Но и сега не се тревожа, защото съм висока 1,70 м и дори с тези кг изглеждам добре. Знам колко е трудно на една жена да бъде добра майка, добра съпруга, добър специалист в професията и да има и добър външен вид, но повярвайте успява се - всичко е въпрос на стимул, мотивация, организация, отговорност, самоуважение и не на последно място - любов към това, с което се занимаваш и към хората, с които живееш!

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 16:36 от carlzeiss

# 248
  • Мнения: 1 142
БравоCarlzeiss.Много правилно си го написала.Ако има желание,винаги се намира време.

# 249
  • Мнения: 247
Някои мами да не си намират оправдания, че нямат време. Понякога се случва да намяш, но чак пък винаги да нямаш. Въпрос на организация. Като си млад по-малко грижи се изискват, но с напредване на възрастта трябва да си в отлична форма иначе ще заприличаш на кочан изсъхнала царевица. Това, че изглеждаш перфектно не те прави по-малко грижовна майка. Не всички са пъргави и оправни. Има и по - мудни дами, по-неорганизирани. Броя на децата не е определящ.  Всеки сам си преценява какви точно грижи и по колко ще полага за себе си. Моето семейство съм го научила всеки да се грижи перфектно сам за външния си вид. Много е егоистично да се изказват такива мнения, като се засяга темата едва и ли не който изглежда добре е лош родител. Такъв филм няма! Да полагаш  грижи за външния си вид е част от хигиената ,даже  говори много за статуса на едно семейство. Така както си чистите къщата в определени дни, така се отделя и време за основни по-тежки козметични процедури . А всекидневните са лек грим, както е в чужбина - никой не ходи с тежък грим посред бял ден освен травеститите. А лекия грим колко отнема сутрин преди да тръгнеш на работа?И дрехите ти като са приготвени от вечерта, чисти изгладени. За навици ли да говорим. Ако ги нямаме като родители, какво да очакваме от децата си? Stop

# 250
  • Мнения: 6 443
Не мога да не споделя това, което ме впечатли преди няколко дни. Sunglasses
Работя в един магазин и при мен дойде да пазарува една мама. Купуваше нещо за детето си, като споменаваше отвреме навреме това-онова за него. Викам си: "едно детенцена две-три годинки, не е зле" и поглеждам момичето, което изглеждаше страхотно, но видимо на повече години от мен. И така... консултирам я аз, докато вече дойде време да плаща и аз поддържам разговора и питам за София и т. н. ... и майчето ми казва - "Ама аз имам четири деца - казва- и ми е доста трудно да обикалям по магазините, иска се време ..." и така. Поздравих я за смелостта да гледа и възпитава четири дечица и си взехме довиждане с дамата. А аз след нея стоя като гръмната #2gunfire Гледам и не вярвам на очите си!!! И знаете ли какво най-много ме впечатли? Ами майчето на четирите деца, независимо че беше по-голяма от мен, изглеждаше като топмодел, имаше лек грим и беше прилично спорто-елегантно облечена. Просто съм във възторг!!! Искаше ми се да я разцелувам, такова щастие преливаше в мен. Кажете сега, как де не се изкефи човек? Толкова е приятно да видиш майка, която не "изглежда като майка". bowuu
Моля те,недей така  Stop Аз под майка разбирам многофункционална жена и никога майка за мен не е значело неподдържана жена! Hug

Общи условия

Активация на акаунт