Има ли тук майки всъщност?

  • 14 071
  • 250
  •   1
Отговори
# 210
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
С лекота бих отминала темата, обаче като пишете Василиса, та Василиса... Joy Рекох и аз да се обадя.
Отдавна ми прави впечатление, че всеки си има собствена представа за това кое е красиво, модерно и пр.
Ще трябва да се съглася с Пролет, че си е селска чест да се качиш на тънки токчета, цялата в златно (примерно) за разходка с децата в парка. Да не говорим за представата, че поддържаната жена е непременно с вид на фолк певица преди концерт.
След като уточних, вече мога да отговоря на въпроса на Минзухар. Майка съм на две момчета. Гледам ги сама, големият понякога ходи на градина до обяд. Понякога, защото тази зима и пролет излезе в една дълга ваканция. Освен грижите по двамата, работя (у дома). Готвя всеки ден, за бебето отделно. Знаете каква е къщата, когато всички са у дома, нали? Непрекъснато трябва се чисти.
И все пак намирам време да приличам на човек (въпреки, че прическата ми е тип "кошница", но пънкарят в мен не иска да умре и това е). Всяка сутрин тичам по 40 минути в парка. По това време домочадието още спи. След тичането пазарувам и се връщам, за да се правя на будилник.
Следобед намирам половин час за упражнения. Когато малкият е закусвал, е по-хрисим и мога да се гърча почти необезпокоявана на пода.
Вечер, когато сложим децата да спят, правя по нещо мъничко  за вида си- маски, епилация, нокти - таквиз неща. Всеки ден по малко, така винаги съм във форма.
С пазаруването се справям най-лесно. Може би защото мразя да се мотая. Ходя в моловете, където има много магазини и така свършвам бързо и намирам това, което ми трябва. Правим го семейно.
Това е моята програма. Мерси за вниманието.  Laughing

# 211
  • София
  • Мнения: 108


 Joy Joy Joy Да! Много е вярно това което казваш!

# 212
  • Мнения: 983

Моля, моля, за нас беше удоволствие.

Пролет- баш си е така Peace

# 213
  • Мнения: 3 576
Един малко по-различен въпрос: стана ясно, че човек ако иска време ще намери.
Обаче как ви остават сили за всичко това??
Аз си спомням, когато детето беше малко и се съсипвах от безсъние и умора, и малкото време което ми оставаше свободно гледах да лежа и да почивам, а не да спортувам и да си правя процедури.
Сега е по-различно като порастна детето, но тук виждам много майки с малки бебета, които си запълват всяка минута с някакво действие.
Не ви ли изтощава това???
На такова темпо не бих могла да издържа повече от месец...

# 214
  • Мнения: 983
Е това вече е друг въпрос. По-скоро точният въпрос. Защото аз до преди 1- 2 месеца, нищо не правех почти за себе си. Като  няма кой да ми помага, предпочитах свободното си време да го отделя за лежане или пред компютъра. Просто нямах желание. А жените, които са с бебета и се поддържат или има кой да им помага, или както каза Пролет имат стимул...

# 215
  • София
  • Мнения: 3 887
абе, трудно е, но намирам време. ставам в 6, което си е мъка в почевето случаи, защото трудно си лягам преди 00 часа...правя упражнения, душ, грим...това до към 7.30-7.45. след това се будят мъжете и правя закуски, кафета, занимавам се с малкия. в 8.30 идва бавачката и тръгвам за работа. вечер, когато имам възможност си навивам косата или се лакирам /на маникюра много държа, не мога да излезна без лак никога/. понякога ужасно ме мързи и ужасно много не ми се прави това. но имам някаква дисциплина и организация и се старая да не се разпускам:)
гледам да намеря през уикенда време за масаж, маска, шопинг, нали трябва да сме модерни Mr. Green

# 216
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Воля, Надя, воля. Вечер съм толкова изморена, че едва стигам до леглото. Всяка грижа за себе си и най-вече утринния джогинг го имам за почивка. Иначе не съм почивала, откакто родих първото си дете - шест години, значи.  Rolling Eyes Почивките ни са семейни, тоест винаги с децата. То това почивка ли е?  Mr. Green

# 217
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз лично нямам сили (може би стимул!?) за спорт. Сега, когато малкото ми дете е на 1год. просто не мога. Преди да забременея с второто имах сили, каката беше все пак голяма и относително самостоятелна, което не ме уморяваше и когато легнеше на обяд, аз спортувах (в къщи пред телевизора играех тае-бо). Но сега просто не мога. На обяд, когато легне малката, аз или върша някаква домашна работа, или почивам във форума или си полягам и аз.
Сън не ми достига, просто ми се плаче, когато трябва да стана сутрин, а не съм поспалива. Иначе разни разкрасителни процедури си правя през деня, докато детето е будно. На фризьор ходя веднъж на месец, месец и половина, за връхчета. Боядисвам се сама, в къщи. За фитнес, козметик и подобни нямам време, защото няма на кого да оставя децата. Пазаруването на дрехи го правя набързо, най вече в Мола, защото ми е на-близко, когато съм оставила детето на някоя баба и съм излязла да върша някаква работа. Другият вариант е с нея, но го избягвам. Мечтая си за момента, когато малката ще тръгне на градина, за да мога да отделям повече време за себе си.
Единственото ми време за почивка е когато оставим децата на бабите и заминем някъде с мъжа ми. Това ме зарежда с месеци напред.

# 218
  • Мнения: 402
Един малко по-различен въпрос: стана ясно, че човек ако иска време ще намери.
Обаче как ви остават сили за всичко това??
Аз си спомням, когато детето беше малко и се съсипвах от безсъние и умора, и малкото време което ми оставаше свободно гледах да лежа и да почивам, а не да спортувам и да си правя процедури.
Сега е по-различно като порастна детето, но тук виждам много майки с малки бебета, които си запълват всяка минута с някакво действие.
Не ви ли изтощава това???
На такова темпо не бих могла да издържа повече от месец...
А, е те това е то проблема, аз също на това се чудя. Аз лично не съм ли се наспала за нищо не ставам, а за сега все още не мога да се похваля с истински сън през нощта, защото все още ставам по няколко пъти  я да дам биберон, я вода, я да обърна малката на другата страна, затова сутрин спя с нея до 10 часа. Ясно е че много неща не мога свърша. Вече не спортувам, добре, че поне пак станах кльощак както преди, а ми се иска пак да си имам 1 час само за мен на стадиона или във фитнеса, ама за сега не става. Аз също се надявам като попорасне малката да имам един по-пълноценен режим. Честно казано предпочитам да съм що-годе отпочинала, отколкото с торбички под очите, но гримирана. Е, верно че снощи до 24 часа се епилирах, но това все пак не е всяка вечер Wink.

# 219
  • София
  • Мнения: 108
 Grinning Както каза една мама някъде по темата - поне да се консервираме за по-добри времена!

# 220
  • София
  • Мнения: 10 858
Grinning Както каза една мама някъде по темата - поне да се консервираме за по-добри времена!

Да бе, наистина  Peace Heart Eyes

# 221
  • София
  • Мнения: 1 956
Ще трябва да се съглася с Пролет, че си е селска чест да се качиш на тънки токчета, цялата в златно (примерно) за разходка с децата в парка. Да не говорим за представата, че поддържаната жена е непременно с вид на фолк певица преди концерт.
Еми да! НЕ исках да го казвам чак така "право куме та в очи", за да не засегна някого. Защото повечето хора не правят тези работи от лошотия, дет се вика... ПРосто така им е закодирано, втълпено, така е прието в техните среди. И те така и не се замислят по въпроса... Но замисли ли се човек ще види, че най-разумно е да не се пилее в излишни неща. Напълно излишно е да се кикимори всеки ден... Има много по-важни и ценни неща в ежедневието ни от това да се пресилваме да бъдем с визия на звезди. Дори звездите използват всеки миг зад кулисите да го ударят на неглиже и да се погрижат за други сфери от живота си.

# 222
  • София
  • Мнения: 1 956
Сили! Как пък не! Аз не познавам майка, която да пращи от сили и енергия, особено ако детето й още не се обслужва самО.  Naughty
Ми нямам сили! Причернява ми, главата ми по цял ден се мотае от недоспиване, сутрин всичко ме боли и ми пукат ставите, вечер едвам издържам докато някак натикам малкия в спалния чувал, а нощем ми се реве с глас, защото е от децата, които се будят през 2-3 часа. Ми така де, няма какво д се лъжем. Просто да посподелим, да видим, че не сме единствените изнемогващи, я!
Въпросът обаче не опира до сили, а до воля, мдам... И до нагласа. И до такива ми ти работи. Само като се замисля, че рано или късно трябва да имам поне още едно дете и веднага ми идва музата, че може и за последно да ми е това да се поддържам. Пък и това за консервирането си е много на място казано  Peace
Именно заради волята не мога нищо лошо да кажа за супер издокараните и излъскани жени. Може всичко да са, но тази визия се постига с воля, лишения и труд (труд си е, макар и по-различен...) И много се дразня като някакви занемарени и понамързяващи ги лелки започнат да плюват по адрес на минаващите красавици.

# 223
  • Балчик
  • Мнения: 758
Аз съм мама на 11 годишен сладур, и мога да кажа, че намирам време, дори съм си позволявала от работа да отцепя и да посетя козметика  - два пъти в месеца . Но пък винаги съм се чудела но мои познати, които ходят по цял ден и тръбят ,че са толкова заети , а никъде не работят децата им са по на 7- 10 години т.е . големички , и не се налага да  търчат  с тях , не работят , мъже те им са се заели с тази задача , и с какво толкова са заети. А наистина ми харесват дами, които имат големи семейства и са винаги много добре изглеждащи .

# 224
  • София
  • Мнения: 1 877
аз Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт