Има ли тук майки всъщност?

  • 14 063
  • 250
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Да,аз съм майка.
Възрастта на детето ми се вижда в линийката долу...
Имам време за всичко,защото имам много всеотдайна майка,която винаги ни е помагала.
Гледа малкия всеки ден/почти/.

# 226
  • Мнения: X
аЗ ЩЕ започна от там, че работя в салон за красота Mr. Green
Късметлийка!!! newsm10

# 227
  • Мнения: 249
пратих детето на разходка с татко му,че да  мога да поизчистя.... ама ми гръмна  newsm79 newsm61

# 228
  • Мнения: 173
Имам дъщеря на 2 години и въпреки че съм цял ден с нея винаги намирам време да се поддържам доколкото ми позволяват финансите.Аз съм на принципа-ако имаш желание винаги ще намериш и време за себе си.

# 229
  • Мнения: 156
Всичко е  Flutterвъпрос на мотивация, на организация, на желание и т. н.

# 230
  • Мнения: 36
Аз съм майка на 3год. и половина младеж.Детето ми ходи на детска градина.Ходя и на работа.Работното ми време е от 9.00ч. до 17.30ч.И двамата със съпруга ми не сме от Варна и нямаме от никъде помощ за малкия.Въпреки това винаги намирам време, за себе си, за детето си, за къщата си.Всеки месец ходя на фризьор, редовно си боядисвам косата, на два месеца ходя и на козметик, а когато и ноктите ми позволяват, ходя и на маникьор.Старая се винаги да изглеждам добре.Това, че съм майка не означава, че трябва да изглеждам като плашило, както ми прави впечатление от много майки с малки деца по улиците.В момента живеем в нов апартамент и се стремя да поддържам идеална чистота в къщи, защото всичко е още новичко.За всичко се намира време, стига да има жената желание.Все пак се срещаме с хора и трябва да изглеждаме добре.А пък и на съпрузите ни няма да е приятно да виждат пред себе си една разплута лелка, рошава и не поддържана.
Това е моето мнение мили мами.Жени сме и трябва да бъдем женствени - харесвани майки и съпруги

# 231
  • Мнения: 6 444
Сега е по-различно като порастна детето, но тук виждам много майки с малки бебета, които си запълват всяка минута с някакво действие.
Не ви ли изтощава това???
На такова темпо не бих могла да издържа повече от месец...
Точно този форум мен поне ме кара да разпускам и да се чувствам заредена с енергия и ново сили  Wink Laughing

# 232
  • Мнения: 1 671
Имам син на година и половина и дъщеря на 2 месеца. Въпреки всичко намирам време да се грижа за себе си. Използвам промеждутъците докато децата спят. Често надничам тук за идеи, поне на едно място има синтезирана информация за модните тенденции при облеклото, грима, аксесоарите... От този форум черпя много енергия и добро настроение. Приятно ми е да правя нещо за себе си. Пък и мъжът ми се радва, че в това отношение двете раждания не ме промениха.
Старая се да не отивам в крайности като например да разхождам децата си по анцунг или пък на 12 см. ток и с къса пола. Wink Рядко слагам някакъв по-сериозен грим от бледи сенки и спирала, за по-официални случаи и руж. Ходя на фризьор за подстригване на около 2 месеца (още не се боядисвам), маникюр и педикюр си правя сама, както и кола маска. Ако дребчовците спят, може и да остане време за маска на косата или лицето. За шопинг (хич не я харесвам тази дума) ми остава време, но живея в центъра и тук всичко ми е под носа. Въпреки това не обичам да пазарувам особено, гледам да си харесам нещо на витрината и влизам в магазина - ако ми става - купувам го набързо. Не съм придирчива.

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 16:59 от evelinar

# 233
  • Мнения: 156
Не мога да не споделя това, което ме впечатли преди няколко дни. Sunglasses
Работя в един магазин и при мен дойде да пазарува една мама. Купуваше нещо за детето си, като споменаваше отвреме навреме това-онова за него. Викам си: "едно детенцена две-три годинки, не е зле" и поглеждам момичето, което изглеждаше страхотно, но видимо на повече години от мен. И така... консултирам я аз, докато вече дойде време да плаща и аз поддържам разговора и питам за София и т. н. ... и майчето ми казва - "Ама аз имам четири деца - казва- и ми е доста трудно да обикалям по магазините, иска се време ..." и така. Поздравих я за смелостта да гледа и възпитава четири дечица и си взехме довиждане с дамата. А аз след нея стоя като гръмната #2gunfire Гледам и не вярвам на очите си!!! И знаете ли какво най-много ме впечатли? Ами майчето на четирите деца, независимо че беше по-голяма от мен, изглеждаше като топмодел, имаше лек грим и беше прилично спорто-елегантно облечена. Просто съм във възторг!!! Искаше ми се да я разцелувам, такова щастие преливаше в мен. Кажете сега, как де не се изкефи човек? Толкова е приятно да видиш майка, която не "изглежда като майка". bowuu

# 234
  • Мнения: 1 142
Хайде и аз да се включа в отбора на майките.Имам две момчета на 11г. и 4г.Старая се да изглеждам добре.Ходя често на фризьор,но на козметик по-рядко.Маникюра си го правя сама,абе с една дума гледам да изглеждам добре.

# 235
  • Мнения: 578
Хайде и аз...въпреки, че съм само с едно детенце, на две годинки...Сутрин ставам един час преди него за да успея да се  гримирам и да си оправя косата.  Косата си мия вечер и тогава си оправям прическата иначе сутрин абсурд...От една седмица не намирам време да си сложа лак на ноктите, защото все пак изисква време да изсъхне след като се сложи Wink Иначе имам нокти - средна дължина, ама само на заздравител я карам напоследък. На фризьор ходя веднъж месечно, въпреки че моята коса се налага да я мия през ден и съответно голямо сушене пада след това. На козметични процедури - почистване на лице имам предвид - веднъж в месеца и то в събота обикновено, когато мъжа ми си е у нас. Кола маска си правя сама в къщи, съответно винаги, когато има нужда - през около две седмици. Разните дребни процедури като маска за лице и други такива ги вмъквам някъде между другите дейности. Общо взето в това ми се състои подръжката...Искам само да уточня, че по отношение на домакински задължения правя всичко освен да готвя. Това все си е някакво облекчение...но грижите за детето пък са изцяло мои.

# 236
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Всичко е  Flutterвъпрос на мотивация, на организация, на желание и т. н.

М, да и аз така мисля. Отделям време , но понякога просто мързела ми надделява. Детето не ми е проблем, особенно сега- поотраснала. Е, като родя втория път, първите два месеца сигурно ще съм много невзрачна, но се надявам да се окопитя бързо и да продължа с времето за себе си.

# 237
  • Sofia
  • Мнения: 7 030
Аз съм майка на 3 малки деца.
Когато искам да направя нещо -намирам време.
Друг е въпросът, че не виждам смисъл в това всеки ден в парка да изглеждам като супермодел. Пестя си времето за по-смислени дейности .
ПОзволявам си да ходя по анцуг, без грим и с вързана коса, защото имам самочувствието, че и така съм хубава и стройна.  Wink.
Когато е необходимо - за 1 час се преобразявам в красавица  .   Laughing

# 238
  • Мнения: 156
Karen, напълно съм съгласна с теб. И браво за трите дечица!!!  bouquet
Иренка, пожелавам ти здраво бебе.  bouquet

# 239

Общи условия

Активация на акаунт