Чакаме с нетърпение МАЙското творение(25)

  • 12 619
  • 276
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 19
Ей мами, може и априлчета да са някои от наще бебчета. Аз подготвих вече всичко и нямам търпение да го гушкам...

# 271
  • Мнения: 50
гледам че говорите за еднократни гащи след раждане а неможе ли да са обикновенни боксерки примерно ???

# 272
  • Мнения: 96
Здравейте!

Стерилизаторът и помпата са ми АВЕНТ. Бях много доволна от тях.

Да ви кажа днес как се притесних и реших, че ще раждам. Цял ден си седя в нета и чета за раждания и нищо, че ще ми е за втори път си въобразих, че имам всички симптоми за започване на раждането. Мъжът ми се прибра на обяд и аз ухилена до уши му казвам че нещо странно става с мен. Той милия се притесни и вика давай да ходим в болницата. А аз още не съм приготвила багажа и за бебето нищо не е готово, голям майтап. Той ми казва стискай здраво краката, сигурно си мисли, че ако ги разтвотря бебето ще изхвърчи.Обясних му, че бебтата не се раждат сами и че и майки те им участват в този ороцес, а той ми заяви че не трябва да раждам този месец, да си го набия това в хубавата главица, а аз му казвам че не зависи от мен, а той милия пак недумява, нали съм му казала че бебтата не се раждат сами, сега и от мен не зависело, ами от кой зависи кога ще се роди бебето, пак ли от доктора (първото ми раждане беше предизвикано). Така накрая ми мина всичко и сега ми е много смешно.  

За майките, които ще оставят на бащите да приготвят всичко за бебчетата докато сте в болницата, добре им обяснете точно от какво ще имате нужда, даже най-добре е да имат помощница, на която да разчитате, че ще се оправи с положението. Преди да родя баткото бях капарирала всичко в еднин магазин и майка ми и мъжът ми трябваше само да платят и да изперат и изгладят дрешките. Майка ми изпрала и изгладила всичко и аз дадох наставления на мъжа какви дрехи да вземе за изписването, че в комплекта имаше много части. Казах му - боди, чорапи, гащеризон и пелена и нищо друго. Бебчо го облякоха в друга стая и аз не видях точно какви дрехи имаше. Като се прибрахме гледам и една жилетчица му сложили върху гащеризона, която аз веднага свалих да не го претоплим. След няколко часа започвам да сменям памперса и какво да видя няма чорапи, няма боди на голо му сложили гащеризончето, а то милото премръзнало и крачетата му посинели. Мъжът решил че на блузката се казва боди, а нали гащеризончето е с цяло стъпало решил, че няма нужда от чорапи. #2gunfire

Ох много дълго стана, но нещо така съм се разписала, че не мога да спра.

# 273
  • Мнения: 84

Аз имам помпа на АВЕНТ, а стерилизатор на ЧИКО  и двете са ми подарък ,от едно прекрасно здраво бебче,което е отгледано с тях.
Като помпата е ползвана 2 пъти и кърма е имала майката колкото една супена лъжица

veskata ,много се смях за мъжа ти и чорапите.  Joy
А защо да купуваме и гащеризони въобще,ще си седиме в къщи докато станат горещини по 40 градуса и само по памперс.Или най-много боди с къс ръкав,даже и без ръкав ами потник
Много икономичен мъж си имаш,не го стреляй,ами му се радвай на човека

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 19:03 от Tatti

# 274
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!   bouquet
Днес бях на ЖК и малко се притесних. Главичката на мойто хлапе била много голяма, щяло голямо бебе да е. То и сега не е мъничко де 3100г. Вярно всички в рода ни са все едри, пък и то ще е мъж, така че малко ме успокоява това. За моя радост най-накрая си е заело нормалното положение (главично), а не както до сега с дупето надолу. Въпреки това ме посъветва докторката да се консултирам и с друг лекар, който евентуално да присъства на раждането, дали ще мога да се справя. Утре пък трябва да ходя за последните кръвни изследвания и секрети  Sick
Вчера ми беше малко кошмарен ден. Едно че ме болеше корема цял ден,второ племенника ми пак беше у нас и то с разстройство и можете да си представите какво е да се сменят цял ден памперси, а с този мой тумбак не е особено лесно сгъването. Naughty За капак пък и брат ми (гордия татко на малкото октоподче) взе да ми вика що съм мрънкала като съм го преубувала. #2gunfire То да беше кукла да го преобличам спокойно, но това шило....абсурд. Та си и поплаках де, без да ме усетят, все пак ми стана болно.  Cry
Престарах се малко с писането  Embarassed

# 275
  • Мнения: 392
Здравейте МАЙчета!
Да се запиша и аз при вас, че явно е интересно да контактуваш със себеподобни...
Досега пишех почти само в многодетни мами, но днес реших да не ги отегчавам с разкази от ЖК и вълнения за раждане. Не че няма да ме разберат Laughing.
Днес излизам в болнични и...... продължавам бачкането от вкъщи докато мога, че после не знам....
Сигурно сте обсъждали, но не съм чела назад - има ли мами които ще раждат в 1-ва АГ "Св. София" Аз ходя там на консултации и мисля пак там да раждам. Ще ми бъде приятно да се запозная с други мами, избрали тази болница, преди да тръгнем да раждаме! 

# 276
  • София
  • Мнения: 186
Мами,пуснах  нова тема
дано и  този път ви хареса Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=282429.new#new

Общи условия

Активация на акаунт