Лесно забременяване след аборт

  • 104 785
  • 147
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 8
Аз се извинявам, че се съм се отклонола по темата. Щом има резултат от опитите за забременяване след кюртаж ще споделя, но все още са минали само 12 дни

# 121
  • Бургас
  • Мнения: 96
Здравейте, ето че и аз съм в тази тема. До миналата седмица четях за предстоящо раждане, а сега ..... Преди два дни ме сполетя мисед аборт, тъжна работа, а първата ми бременност приключи повече от успешно - с една разкошна принцеса...
Първия път, след повече от 2 години редовна употреба на противозачатъчни хапчета, забременях веднага, щом ги спрях. След кюртажа лекарят, който ме оперира, настоя веднага да започна да приемам противозачатъчни. Като причина за това изтъкна първо  - за да се възстанови лигавицата на матката, второ - да не се допусне веднага нова бременност, тъй като тялото ми няма да е добре подготвено за нея и трето - за последващо по-лесно забременяване. Така че изглежда има нещо вярно в това за лесно забременяване след прием на хапчета, или поне при мен първия път се получи така, знам ли....
Успех на всички с бебетата, не се отчайвайте, по-важно е майката да е добре, за да може после да си има здраво бебе!!! Или поне така се успокоявам сега....

# 122
  • Варна
  • Мнения: 1 949
И аз съм на 33  Cry все повече съжалявам че не започнахме опитите по рано.
Все едно аз съм го писала това...все повече си задавам този въпрос,и много много съжалявам Confused

# 123
Zrdaveite momi4eta!Minaha to4no 3 meseca ot kakto napravih spontanen abort.Lekarite mi kazaha da iz4akam pone tolkova predi da zapo4na opitite za zabremenqvane.Ne moga da skriq 4e umiram ot strah da ne mi se slu4i pak ujasa koito izjivqh predi.Tolkova mnogo iskame da imame edna malka priceska 4e nqmam dumi da go opi6a.Sinat mi e na po4ti 6 god i nqmam za koga da go otlagam,za6toto 6te stane golqma pak razlikata im.Ta se nadqvam da zapo4na ot dnes opitite za beb4e.Stiskaite mi palci i se nadqvaite s men da nqmam nikakvi problemi tozi pat.Neznam kolko vreme 6te mi otneme,a i dano-dano da  e jivo i zdravo. Praynig

# 124
  • Varna
  • Мнения: 155
Искрено ти пожелавам успех! да не чакаш дълго и чудото да ти се случи. Аз родих преди почти 6 месеца, но бебчето почина след раждането. От миналия месец започнахме опитите, но засега нищо! Моля се да стане в най-скоро време да съм бременна и този път на финала да има живо и здраво бебче! късмет ти пожелавам! Praynig Praynig Praynig

# 125
  • Мнения: 535
Здравейте, момичета. Включвам се в темата с един въпрос, защото предполагам, че сте вещи, а не ми се иска да звъня на гинеколога, да не би да ми е много тъп въпроса  Blush Извинявам се и на вас ако е такъв...

Преживях спонтанен аборт в 18-19 седмица преди 32-33 дни. Още не ми е идвала менструацията, но с мъжа ми подновихме сексуалните си контакти, тъй като мина месец. Не сме се пазили и "свършаването" стана в мен. Аз съм си виновна, защото не бях предупредила мъжа ми, а той милия по навик от бебеправенето и после от бременността изобщо изключил  ooooh!

Извинете ме за интимните подробности, но въпросът ми е свързан с тях  Mr. Green Сега се притеснявам - възможно ли е изобщо като не ми е идвал още цикъла да се получи забременяване, понеже нали трябва сега да изчакаме за нови опити поне 3 до 6 месеца, за да се възстановя и т.н. Знам за много случаи на успешна бременност и без да мине този период, но знам, че поне един цикъл се изчаква...

Направо сън няма да спя сега, моля ви, който знае да ме информира Praynig Благодаря предварително!!!

# 126
  • Мнения: 1 325
Zagorka , моят док ме беше предупредил да се пазим задължително до първият цикъл.Ако много се притеняваш нали има хапчета, забравих им името , които се вземат до колко часа newsm78 след полов контакт.

# 127
  • Мнения: 737
Zagorka, каквато сте я свършили сте я свършили вече.
Проблемът е, че аборта ти е бил в 18 г.с. и за това наистина се иска време за възстановяване. Посъветвай се с лекар задължително!

# 128
  • Мнения: 535
Zagorka , моят док ме беше предупредил да се пазим задължително до първият цикъл.Ако много се притеняваш нали има хапчета, забравих им името , които се вземат до колко часа newsm78 след полов контакт.

Значи е възможно, така ли  Tired С тези хапчета малко ме е шубе - нали са хормонални нещо - а сега след аборт само ми липсват още обърквации в организма  newsm78

Освен утре да се обадя на доктора .....

# 129
  • Мнения: 1 325
Zagorka , по добре се консултирай с лекарят си, той най-добре ще прецени.

# 130
  • Мнения: 2 617
Значи е възможно, така ли  Tired

Да, възможно е. Дано да сте имали късмет и да не сте нацелили момента. Първия цикъл след аборт може и да няма овулация, но това съвсем не е задължително.
Обади се на доктора, поне ще се поуспокоиш.

П.П. Много съжалявам за това, което си преживяла! Hug

# 131
  • Мнения: 535
Ох, обадих му се, той първо каза - Много малко е вероятно нещо да е станало", но като усети, че се притеснявам и ми каза да изпия една таблетка Ескапел. Сега се поразрових в нет-а и то било като Постинор (което съм пила веднъж преди години и още тогава после чух от ляво от дясно, че хич не е безвреден). Май има доста странични и дори опасни ефекти, не знам кой риск е по-голям  newsm78 Някоя от вас пила ли ги е тези хапчета?


А всъщност какъв е проблема ако се забременее веднага след аборт? За самия плод говоря, за организма на майката - ясно....

# 132
  • Мнения: 1 334
Ескапел се приема до 72 часа след половия контакт.

# 133
  • Мнения: 535
Ескапел се приема до 72 часа след половия контакт.

НЕ са минали. Мисълта ми беше доколко си струва да се приемат просто така.....

# 134
  • Мнения: 1 334
Ако не искаш да поемаш излишен риск,значи може би е по-добре да вземеш Ескапел.Просто защото всичко е възможно в тази ситуация.Знам също и за успешна бременност веднага след аборт.Каквото и да ти кажем може да те подведе.

Общи условия

Активация на акаунт