Родители, дали болните си деца за отглеждане - тема 2

  • 35 607
  • 447
  •   1
Отговори
# 30
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ajelia тъкмо щях да ти пиша на лс за това, че рядко ее да се види толкова усмихнато и щасливо детее - и ти писа за усмивката й...
страхотна е - такава усмивка не може да не за помниш!

# 31
  • Мнения: 23
Здравейте момичета! И честит празник - Лазаров ден!
Ajelia толкова се радвам, че твоето прекрасно човече е добре и твоята история ми дава сили да продължавам напред, а защо не и да се надявам на нещо хубаво. Сигурно много от вас ще ме помислят за ку-ку, но вчера се размечтах .... Мама ходила при една нейна приятелка, дето гледа на кафе. Аз хич не хващам вяра на тези неща, но ... Та тя й казала, че момченцето ми щяло доста да се оправи. И аз нали съм си глупаче цяла вечер мечтах как си вземам детето в къщи, как с баща му ритат топка и правят бели ... Ех! Мечтите са нещо страхотно, вярно доста по-различни са от действителността, но нали казват, че по Великден се случват чудеса. Това искам от цялото си сърце да пожелая на Вас и вашите малки слънчица - ВСЕКИ ДЕН ДА СЕ СЛУЧВА ПО ЕДНО МАЛКО ПРЕКРАСНО ЧУДО!!!
Целувам ви  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 30
Здравейте! newsm51
и аз от време на време си мечтая точно за същото като теб "vh".
И аз не вярвах на гледачки но се случиха няколко неща ...и сега вече вярвам.!
НЕКА НА ВЕЛИКДЕН СЕ СБЪДНАТ НАЙ-СЪКРОВЕННИТЕ НИ МЕЧТИ!  smile3525
ЦЕЛУВКИ

# 33
  • Мнения: 23
Мили майчета! Помогнете ми!!! Какво да правя???????
Снощи ми донесоха Предложение от Районния съд за вписване на детенцето ми в регистъра за осиновяване! Аргумент - след настаняването му родителите, т.е. аз и бащата, "повече от 6 месеца" не сме го посещавали!!!!!!!!
Не знам как да опиша пред вас ужаса си, но аз дори когато бях бременна, с риск за второто си дете, посещавах сина си в Дома, който е на 100 км. от моя дом!!! Носих памперси, дрешки, храна, мокри кърпички ... И СЕГА ПОЛУЧАВАМ ТОВА!!! #Cussing out Всеки месец аз, или бащата, или моя баща, или леля му, или баба му заедно или поотделно ходим при него. Всяка седмица поне по веднъж звъня по телефона да чуя как е.
Стоим в къщи с мъжа ми и недоумяваме как да реагираме? Хиляди тонове сол като че ли сипаха и в без това огромната рана в душата ми. Утре ще ходя в социалната служба, ще ангажирам среща с директорката на дома и ако не получа адекватен отговор от тях - незнам какво ще сторя!!! Ако бяхме в бяла държава щях да съдя тези хора за морални щети до дупка, но тук ... мога само да плача и дълбоко да съжалявам, че социалните служби явно нямат деца, които да предлагат за осиновяване и са опрели до едно безкрайно болно и нещастно дете с хидроцефалия, генерализирана епилепсия с множество ежедневни гърчове и още да не изброявам заболвания!!! Възмутена съм, жестоко наранена, огорчена!!!

# 34
  • Мнения: 572
vh, Spokojno mila, ne se qdoswaj predwaritelno!
Kakt sama kaza  w Bulgariq e taka! Za da si oprawdaqt zaplatite wse nqkoj si namira rabota i poneve nie koito si wivdame decata sme na 1wo mqsto za da ni predopredqt! Towa koeto si zamislila za sre[atata go naprawi i samo spokojno!

# 35
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
vh не си трови нервите заради идиоти
не могат да ти вземат детето, бъди спокойна, но иди и поговори, за да оправите нещата и да не те тормозят повече
недей да се връзваш на идиоти - те просто не работят, а карат по инерция...там дето трябва не правят проверки, а там дето няма нужда...

иначе те се опитваха и МЕйз да я притискат, но разбира се не им се отвори парашута, но само тя и ти си знаете колко болка и колко нерв ви струва това тяхно "усилиеБ" да се "грижат" за децата ви....

бясна съм, ще запазя този тон, щото иначе ще ме баннат модовете, но просто ми иде до стената и на разстрел вече такива бездушни животни

# 36
  • Мнения: 869
Мисля,че това минава вече границите на здравия разум.Вярно,че живеем в аборигенска държава,но това е неморално.Поради безхаберието на някои хора и липсата на всякаква мисъл от тяхна страна се получава така.Някой пак не си е свършил работата и това е.Мила майчице,разбирам болката ти и ужаса който изпитваш.Но все пак вярвам,че с един разговор тези неща могат да се коригират.Не те ли записват на портала на дома,когато ходите на свиждане.При нас е така.Записват се данните на единия родител и детето винаги когато сме там.Преди тази процедура не ни допускат да влезем вътре.Ако това е правено и прис вас( а това е задължително) мисля,че ще си коригират грешката.Ако обаче не е правено,може да поставиш този въпрос в агенцията за закрила на детето.Това е нередно.
Искам да ти кажа...ох развълнувах се...всъщност нямам думи......
Бъди силна,моля те HugПрегръщам те силно Hug

# 37
  • Мнения: 114
ЕЛА Анди е страхотен  Hug  bouquet

# 38
  • Мнения: 869
ЕЛА Анди е страхотен  Hug  bouquet
Благодаря ти

# 39
  • София
  • Мнения: 2 262
Мила vh!
Ти сама си намерила начина да се справиш, а ние ще сме тук за да ни кажеш, как такава смела майка се е справила с проблема, ела също е дала идея за записването на входа евентуално!
Стискам ти палци!

# 40
  • Мнения: 838
Мила Vh,хич не им се връзвай на простотиите,макар че това вече е прекалено.Надявам се да ги пребориш тези бюрократи.Пиши ми на лични имам нещо предвид-много хора не знаят,че има деца в домовете,които не са захвърлени ,а са там просто,защото у дома не могат да оцелеят-моето дете е било в същото положение. Hug Hug

# 41
  • Мнения: 572
Мила Vh,хич не им се връзвай на простотиите,                 ..........     много хора не знаят,че има деца в домовете,които не са захвърлени ,а са там просто,защото у дома не могат да оцелеят-моето дете е било в същото положение. Hug Hug
Много съм съгласна!  Аз участвам за  идеята да се отнемат правата на родители не посещаващи децата си ама това вече е прекалено! Не съм си помислила че Веднага някой ще го приложи и;и още повече ще го направи на хора които не заслужават! Явно така им е по лесно защото знаят къде да ни намерят и да ни съсипят малкото спокойствие което ни е останала!
Една малка история-- позната ми сподели че когато  от отделите за закрила на децата тръгват да търсят родители или роднини на захвърлените деца(Визирам ромите)  понеже социалните са винаги и с полицай, всеки лъже че там на посочения адрес няма такива хора или че вече не са там или просто бягат и не искат да се подписват за даване на съгласие за осиновяване! Ето затова иде реч!   Край на историята!

Сега ми идва една мисъл в главата. да им е... мааааа на тия дето просто си седят и се опитват да вършат нещо а не това което трябва!

# 42
  • Мнения: 3 835
Vh, не знам какво да ти кажа, от къде да започна. Много, много ти съчувствам, съжалявам за всичко, което ти се случва. Конкретно, какво да те посъветвам, трябва да говориш със социалните, да им обясниш, че посещаваш детенцето си редовно, че се грижиш за него доколкото ти позволяват възможностите и състоянието му, не си го забравила и изоставила, а просто имаш нужда от помощта на специалисти, хора, които да му помогнат, имаш нужда  държавата да ти помогне. Ти сама не можеш да се справиш. Обясни им, че ако ти осигурят център, в който да водиш детето си всеки ден, където да се грижат за него квалифицирани кадри, ако ти осигурят необходимите му лекарства и технически средства за отглеждането му и специалните грижи за него, статута на личен асистент на детето, ще си го вземеш. Дори една малка част от това да ти осигурят, аз съм сигурна, че би се грижила за детенцето си, стига да имаш възможност да се справиш със състоянието му.

Направо не знам какво да кажа, така са се разработили, че пушек чак се вдига. Масларова нали и тя беше спрягана за смяна в кабинета, ама, не би, оставиха я. Tired
Днес разбрах за едно дете, от ромски произход, ще го връщат на баба му. Невероятно добро и послушно дете, спокойно. Едвам са го закрепили, едвам са го възстановили, затова сега е такова. Виждала съм много деца, на по 2-3г. прибрани от улицата, не могат да ходят, не могат да говорят, на ръст са по-дребни от едногодишни. След около година придобиват човешки вид и се социализират, успокояват се, стават контактни. Да не споменавам тежките случаи на жестоко малтретирани деца. Та сега безразборно са се разработили, страшно ще стане, това дете като го върнат, съвсем скоро сигурно ще го видя на улицата да проси, сигурна съм в това, защото е и хубавичко, че и беличко, че и послушно. Цялата работа е в това, че са хукнали да им искат откази, и като не даваш, взимай си детето. В твоя случай, ще го вписваме за осиновяване. Всичко е по документи, те нямат връзка помежду си, в твоя случай изобщо не са се свързали с дома, да проверят, ти посещаваш ли детето си, какъв е конкретния случай. Решенията се взимат на бюрото, "върши се работа, отчита се дейност". Това дете, за което споменах, то трябва да бъде записано в регистъра, а твоето дете, трябва да се гледа, да ти се помогне на теб, ако  е възможно ти да се грижиш за него, с много, много помощ от специалисти. Безразборно и хаотично вършене на дейност, защото им пари под краката, това се случва, първите резултати вече са налице и са ужасяващи, както виждаме.

# 43
  • Мнения: 23
Здравейте момичета!
Много ви благодаря за подкрепата - наистина съм трогната. Честно казано още треперя от случката, но по-добре да ви кажа докъде стигнаха нещата.
Когато ходим при Криси понякога има портиер и се записваме, но ние имаме възможност да го посещаваме през почивните дни , а тогава няма такова лице. Въпреки това няма някой от отделението, който да не ни познава, както и ние познаваме всички там!!! Както и да е.
Вчера сутринта се свързах с директорката на Дома и я попитах защо се е получило така - тя ми каза, че социалните просто им искат списъка на децата с родителски права и до там ... Ама дали някой се грижи, тича, помага и така нататък ... Жената ме увери, че ще информира социалната служба за нас да ни махнат от списъка. Но логично възниква въпроса - АЗ КАК ЩЕ РАЗБЕРА, ЧЕ ТОВА Е ФАКТ??? ТА НИЕ СЪС СЪПРУГА МИ ИМАМЕ ПРИЗОВКИ ЗА СЪД!!! Ще продължавам да търся директорката докато не получа разумен отговор на въпросите си.

След това посетих социалната служба в града ни, където направо онемяха от ситуацията - те ми показаха от Дома документи, в които ЯСНО пише, че родителите РЕДОВНО се интересуват и посещават детето. Тук искам да вметна, че дори когато бях бременна с второто ни дете и лежах в болницата с контракции в Плевен посетих сина си с огромен риск за бебето!!! Сестрите от отделението на Криси направо ме "изритаха" и ми забраниха повече да го посещавам! Чак сега осъзнавам колко са били прави....
Социалните ме посъветваха (тъй като бях написала през нощта възражение от 3 страници) да изпратя възражението си към Агенцията в София, в Плевен и към Дома и яко да им стъжня живота. Има резон в това, тъй като аз и съпруга ми получихме призовки да се явим на дело и при положение, че не направим това - освен че трябва да платим разноските по него, ще бъдем и лишени от родителски права.
Още се чудя какво да правя - дали да изпращам възражението си или да настоявам за писмен отговор от дома. Но времето си тече и ако не предприема нещо това ще да значи, че аз наистина не се интересувам от сина си и не се защитавам, нали?
Съжалявам за дългия пост.
До скоро

# 44
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
vh - някой юрист трябва да питаш. От скоро гласуваха закона и можеби делото е за узаконяване на нещо. Искат пред съдия да ви питат.

Общи условия

Активация на акаунт