Флуороза. Ако детето има петна по зъбите, трошливост или чуплив емайл

  • 318 660
  • 833
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 94
 nikitto кълнове съм виждала в Била, но е по-добре да си ги направиш вкъщи. Тук много добре е обяснено как http://www.zemianazaem.com/archives/159

# 676
  • Мнения: 2
ЗДРАВЕЙТЕ ЧАК ДНЕС НАМЕРИХ ТАЗИ ТЕМА.НИЕ ИМАМЕ ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ С ТЕЗ ЗЪБКИ А СМЕ САМО НА 1ГОД И 7 МЕСЕЦА ГОРНИТЕ 2-РИ ЛЯВ И ДЕСЕН БЯХА С БЕЛИ ПЕТНА ПОСЛЕ СТАНАХА КАФЯВИ И НАКРАЯ СЕ РАЗГИШИХА КАТО ВХОД НА ПЕЩЕРА ВОДИХ ГО НА СТОМАТОЛОГ В ТОКУДА И МИ КАЗА ЧЕ БИЛО ОТ ХИГИЕНАТА МОЖЕЛ ДА ГИ ОПРАВИ НО ТРЯБВА ДА ГИ ПОДСУШИ Т.Е НА НЕГОВАТА ВЪЗРАСТ ДА ГО ПРИСПИ С УПОИКА НО НЕ СИ ЗАСЛУЖАВАЛ РИСКА И ДА ДАВАМЕ ФЛУОР ЕСТЕСТВЕНО .НО АЗ НЕ МУ ДАВАМ ЗАПОЧНАХМЕ ДА МИЕМ ЗЪБИТЕ ЗДРАВО ПО НЯКОЛКО ПЪТИ НА ДЕН С НЕНЕДЕНТ БЕЗ ФЛУОР НО ИЗПАДНАХ В ПАНИКА ВЧЕРА КАТО ВИДЯХ ЧЕ ПРЕДНИТЕ ГОРНИ РЕЗЦИ СА НА БЕЛИ ПЕТНА И ЛЕКО БИЯТ НА КАФЯВО СЕГА СИ ТЪРСЯ ДОБЪР СПЕЦИАЛЕСТ КОЙТО ДА НИ НАПРАВИ ДИАГНОЗА И ДА ВИДИМ КАКВО ДА ПРАВИМ НАПРАВО МИ СЕ ПЛАЧЕ КАТО МУ ВИДЯ ЗЪБИТЕ ПИЕМ ИЗВОРНА ВОДА НА ДЕВИН НЕ ОБИЧА СЛАДКО ХАПВА ПЛОДОВЕ ОСОБЕНО ЯБЪЛКИ И БАНАНИ .АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА НИ ПОМОГНЕ ЩЕ СЪМ МУ МНОГО БЛАГОДАРНА .БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО В СОФИЯ СМЕ

# 677
  • Мнения: 159
Здравейте! За съжаление на дъщеря ми и поставиха тази диагнозо - флуороза...Стоматолога обаче който я постави каза, че нищо не може да се направи повече...Моля ви ако някой знае къде се занимават с този проблем, да ми каже (за София)! Много е спешно! Благодаря предварително!

# 678
  • Мнения: 2 176
Тези, които не могат да направят нищо, са зъболекарите. Изчети тази тема от началото до края и ще ти стане ясно какво в храненето на детето трябва да се промени. Изключете флуора в пасти за зъби и всички възможни източници. Ако заболелите зъбки са млечни, има шанс постоянните да не бъдат в този вид.

# 679
  • Мнения: 583
Също сме много доволни от нея. Посещаваме редовно и там правим всичките зъбки. Хубавото е и че в клиниката работят със ЗК.

# 680
  • Мнения: 902
Аз някъде срещтнах рецепта с яйца:В един буркан се нареждат домашни яйца и се заливат със сок от изстискани лимони,до покриването на яйцата.След няколко дни черупките се стопяват от киселината на сока.
Да, и аз съм го срещала, но дали наистина е ефективно  newsm78 Защо цели яйца, само черупките са достатъчни.
Цитат
А за да се усвоява калция, е необходимо да има достатъчно вит. Д, така ли беше, или се бъркам нещо...?
и вит Це също помага, но основно вит Д  Peace

# 681
  • Мнения: 445
Здравейте, бременна съм в 5-я месец и като поизчетох почти цялата тема направо изтръпнах от ужас... Ходя на зъболекар в момента и лично стоматоложката ми препоръча да взимам Флуорин по 4 таблетки на ден, било полезно за зъбите на бебето и т.н .А след всичко, което изчетох тук разбрах, че това не е така... Объркана съм, не знам какво да правя, тя ме предупреди, че ще има такива мнения по форумите, да не обръщам внимание. Според вас да продължавам ли да ги взимам тия таблетки или да спра... Все пак аз ги започнах за да има детенцето ми здрави зъбки след време .....

# 682
  • Мнения: 2 652
Пускам ви ново инфо от сайта на Меркола за флуорида The Toxin So Dangerous - Even CDC Now Warns Against Consumption by Infants .

А това е еднин много интересен и обхватен материал на страницата на Фондация Уестън Прайс. Там се обръща внимание, че освен от директните източници (флуорни медикаменти, флуорирана вода, паста за зъби и индустриално замърсяване), огромно количество флуор се поема от пиенето на чай (!!!), от готвенето в тефлонови съдове, използването на шпрейове против насекоми, от приемането на определени лекарства, базирани на флуор.

И най-интересното е за щитовидната жлеза, т.к. множество от медикаментите за хипотиреоидизъм са именно на основата на флуор. "The enamel defects observed in hypothyroidism are identical to "dental fluorosis." Ето го порочния кръг на ятрогенните заболявания.

# 683
  • Мнения: 376
helen 30, ти сама трябва да решиш какво да правиш, а не някой друг да решава вместо теб. Ако тази статия не може да те спре да приемаш флуор, тогава не зная какво друго може да те откаже:
http://otrova.org/index.php/2009/04/f-%d1%84%d0%bb%d1%83%d0%be%d1%80-fluere/

Ето коя е причината за кариесите:
Зъбният кариес е инфекциозно заболяване, което изисква:
•„възприемчив” домакин (предразположен към заболяване организъм).
•присъствие на кариогенни бактерии в плаката, чието съществуване се благоприятства от лоши хранителни навици (богата на захариди храна).
Етиологичните агенти причиняващи кариес са Стрептококус мутанс и Лактобацилите. Тези бактерии ферментират захаридите и произвеждат киселини, които понижават иначе неутралното рН на оралната среда. Нивото на инфектиране, което причинява увреждане на зъбните тъкани зависи от множество фактори. Киселините продуцирани от тези бактерии дифундират в "подповърхността" на емайла и започват разлагането на калция и фосфатите, които в последствие "излизат" извън зъба. Това води до нарушаване на кристалната решетка на апатитния кристал, изграждащ зъба. Процесът се нарича деминерализация. При намалено количество слюнка, голямо количество киселинно-продуциращи микроорганизми, (поради недобра устна хигиена и богат на въглехидрати хранителен режим) възниква кариес, който прогресира.
Ако този процес не бъде спрян се получава "кавитация" (дупка) на зъбната повърхност и веднъж възникнал такъв дефект се лекува с обтурация (запълване). Но има и добри новини: този процес е естествен. Слюнката е първата защитна система срещу него.
Слюнката:
•понижава триенето на емайла.
•отмива бактериите и храната от зъбната повърхност.
•спомага за неутрализиране на киселините.
•доставя йони за реминерализация на емайла.
•слюнката се явява източник на калций, фосфати и буфери, за да поправи уврежданията причинени от ранната деминерализация.

Някъде да виждаш думата "флуор" в причината за кариеса ???
Ние цялото семейство пием само дестилирана вода и ползваме само без флуорни пасти за зъби.
Сигурно си прочела и други статии, в които пише че по принцип човек не страда от липса на флуор, а от липса на лесно усвоим калции. Организма на човека може да усвои само вещества от растителен и животински произход !!!

Последна редакция: сб, 22 яну 2011, 12:28 от Инера

# 684
  • Мнения: 11
Отчаях се!  Sad Моля някой да ми препоръча добър детски стоматолог в района на Младост 2, гр. София!!! Praynig
Благодаря предварително!  Hug

# 685
  • Мнения: 2 282
Не се отчайвай, провери в здравния подфорум за препоръки за зъболекари!

# 686
  • Мнения: 92
Вчера водих сина си на ортодонт за поставяне на скоби и като видя зъбите на детето(има на предните 2 зъба нещо като жълтеникави петна) ми каза ,че имал липса на флуор,изписа ни флуорин, а на малката zumaflour-били задължителни за деца до 3г.Вие чували ли сте за това?А и каза, че вода"  Девин "независимо изворна или минерална не се дава на деца до 16г

# 687
  • Мнения: 4 392
А и каза, че вода"  Девин "независимо изворна или минерална не се дава на деца до 16г

А каква се дава? Мъртва и хлорирана вода от ръждясали тръби?

# 688
  • Мнения: 92
А и каза, че вода"  Девин "независимо изворна или минерална не се дава на деца до 16г

А каква се дава? Мъртва и хлорирана вода от ръждясали тръби?
Всякаква друга изворна и минерална,но не и Девин

# 689
  • Мнения: 2 176
Защо да не е Девин, какви са му аргументите за изворната?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт