Флуороза. Ако детето има петна по зъбите, трошливост или чуплив емайл

  • 318 740
  • 833
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 376
Пломби от живак и флуориди в питейната вода:

http://www.parallelreality-bg.com/index.php/statii/alternativa/9 … -27-19-07-35.html

# 736
  • Мнения: 2 282
Тези дни прегледах една книжка за хомеопатия, мисля, че беше тази. В нея имаше изброени хомеопатични лекарства за ронещи и/или черни зъбки с много кариеси още на съвсем малки деца. Бяха описани накратко няколко варианта, които ми напомниха за тази тема, и многото пишещи, чиито деца имат такива проблеми (което е различно от флуороза). И така, тъй като аз самата не одобрявам особено самолечението с хомеопатия, смятам, че не е лош вариант да поговорите с хомеопат.

# 737
  • София
  • Мнения: 377
Здравейте, записвам се в темата с молба за мнение.Чета я от снощи и все повече се убеждавам, че проблемът ни наистина е сериозен.

Дъщеря ми не е имала съществени проблеми с млечните зъби или поне не от такова естество - има два кариеса на кътници и едно падане, при което се отчупи преден горен зъб и изместване на съседния, но това беше оправено своевременно.

Декември месец (на 6г. 4м.) за първи път извадихме временен зъб, след което постоянният дълго време не израстваше и започва да се показва бавно чак лятото. Вече поизраснал, видях и петънцето - тебеширено. Вече расте и съседния зъб (доста по-бързо израства), но за съжаление ми се струва, че и той има петно. Освен това ми се струват и с нащърбени краища. Братовчедът на моя мъж е зъболекар, но доста млад, с малко опит и то не с деца и набързо по тел. ми каза, че е възможно да е деминерализация. Утре, така или иначе ще ходим при него да вадим поредния зъб и ще го помоля да ни препрати към детски стоматолог, за мнение.

Но моля, да споделите мнение и тук, защото ми е много болно Sad Самата аз имам здрави зъби, без нито един кариес или каквито и да било други проблеми и искрено желаех да предам същите зъбки и на малката...

Ето снимка - http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.php?id=klz1349416434c.JPG

# 738
  • Мнения: 4 370
Нащърбеното да не те притеснява изобщо. Постепенно ще се изглади.
И аз вече не мога да я разбера тая флуороза. На големия ми син нищо не съм давала, както и на малкия, а на малкия някои от зъбчетата му са с бели петна.

# 739
  • София
  • Мнения: 377
Да, за нащърбеното и нашия вуйчо ни успокои, че така растат зъбите и с времето се заглажда. За другото - наложи се да изчакаме до вторник за преглед в Стоматологичния, защото доц.Кабакчиева била извън София и тогава ще чуем присъдата  Rolling Eyes

# 740
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Да, за нащърбеното и нашия вуйчо ни успокои, че така растат зъбите и с времето се заглажда. За другото - наложи се да изчакаме до вторник за преглед в Стоматологичния, защото доц.Кабакчиева била извън София и тогава ще чуем присъдата  Rolling Eyes

Какво ви казаха?

# 741
  • София
  • Мнения: 377
Вече проф.Кабакчиева, ни каза, че петното се дължи на липсата на флуор и следователно ни посъветва да си купим Зимафлуор, да продължим с пастата за зъби с флуор и Рая да не пие син Девин. Когато израснат 6-тите, задължително да минем да ги види и тях. Прегледът мина в нейния кабинет, защото нашият вуйчо е бивш нейн студент и ми съдейства да ни прегледа в Стоматологичния факултет.

За следващата сряда съм записала час при още един стоматолог, благодарение на една мама от тази тема, защото прочетох темата от до и някак си не мога да се съглася с мнението на проф.Кабакчиева за сега  Crossing Arms

# 742
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Jilda Благодаря за споделеното.
Дъщеря ми е на 14г. и има бели петънца по предните зъби.
Не знам къде да я заведа  newsm78
Тя иска да я заведа някъде да и ги изчистят.

# 743
  • София
  • Мнения: 377
cikoni моля Simple Smile след консултацията в сряда, ще пиша какво ни е казала и другата докторка, която имала по-алтернативно мислене, така да се каже, което мен ме устройва напълно за момента Simple Smile Ако искаш, минете като начало през проф.Кабакчиева, все пак тя е едно от тъй-наречените светила в Стоматологичния факултет, а освен, че преподава, има и реална практика. Мисля, че около 20лв. е прегледа в частния й кабинет, но много отдавна сме ходили там и по друг случай, пак свързан с Рая.

Но, след прочитане на темата, интуицията ми, в нашия случай, ме кара да не се съглася с мнението й за момента, което не значи, че не го зачитам, просто ми се струва като дадено, просто, за да се даде някакво мнение, а и държа да получа още поне едно мнение, преди да реша, какво да предприема.

Ако искаш мога да ти пратя и сега координатите на другата докторка на ЛС, за да не губите време, но все още не мога да споделя лични впечатления, залагам само големи надежди  Praynig

Иначе, момичетата в темата са споделили много полезни неща и конкретно за зъбната флуороза, но само ти знаеш, кога са се появили петната (на Рая веднага с израстването на първия постоянен зъб се появи петно), какви медикаменти е приемала дъщеря ти, каква вода е пила и т.н.

# 744
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Jilda    bouquet
Да, ще съм ти благодарна да ми изпратиш координатите и на двете лекарки на лични.

# 745
  • София
  • Мнения: 1 326
Jilda, на моето дете първите зъбки също започнаха да растат с петна, много се бях притеснила, защото се опасявах от флуороза, макар че винаги е използвал пасти без флуор и изворна вода. Питах по форумите и някои майки ме успокоиха, че това е неравномерна минерализация, която ще се "размие" с течение на времето ....и наистина така стана! Предните зъби още на са израснали докрай и нямат вече никакви петна.

# 746
  • София
  • Мнения: 377
Bobka искрено се надявам да е така и при нас и чакам срядата с нетърпение...Снощи, като търкахме зъбите с Рая, пак оглеждах подробно, подсушавах зъба, гледах другия как излиза - изперкала работа Simple Smile Само ме притеснява, че петното от тебеширено бяло, много бързо частично пожълтя  Rolling Eyes

# 747
  • Мнения: 44
Здравейте!
Разгледах темата. Синът ми е с флуороза, на 9г и половина. Някой може ли да ми препоръча зъболекар хомеопат в Бургас запознат с този проблем? Преди време ходихме на преглед и ни казаха да използваме една паста, с която да мажем всяка вечер зъбите. Мазахме ги известно време, после сина ми отказа понеже е малко неприятно. Дали има нещо хомеопатично, което да изкара от организма натрупания флуор?

# 748
  • София
  • Мнения: 377
Вчера минахме и през другата докторка и съм много, много доволна Simple Smile Мила, внимателна, детето седна на стола спокойно и най-важното е резултатът - срам не срам ще си кажа Simple Smile Оказа, се зъбен камък  Crazy Не съм предполагала, че може да се натрупа точно там на зъба и в такова количество, а пък ги мием тез зъби супер старателно. Явно, докато е израствал, не сме успявали добре да го почистим... Blush Докторката ни посъветва за стандартните неща - да пие вода, не сокове, да ограничим сладкото и тестеното, сега, зимните месеци, да взимаме витамин Д (включително и аз).Simple Smile

Това е от нас, с пожелания за здрави зъбки и хубави усмивки  Hug

# 749
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Jilda Това е супер.
Аз записах час за понеделник за проф.Кабакчиева, но след написаното от теб, направо се чудя дали да ходим.

Общи условия

Активация на акаунт