Синдром на Даун - тема 4

  • 30 943
  • 402
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 588
Привет и от нас!

Днес на Хриси й махнаха гипса, доволна е, че може да си ползва нормално и двете ръце, но явно я наболява, като се опита да се подпре на лявата ръка. Иначе няма проблеми със свободата на движение.

Хелаа, текстът е много добър, казала си всичко по най-точния начин!

Хриси и Преслава са по-добре. Да се надяваме, че ще се разминат с кашлици и други усложнения.

Днес имахме първи урок по рисуване с една кака - студентка, която дава такива уроци. Ще ви държа в течение как се справяме и какво творим Simple Smile

Бързо оздравяване на всички дечица, другото ще се нареди...
 Hug

# 16
  • гр. Карнобат
  • Мнения: 175
Здравейте и аз най-после да се влюча.
 Честита ни нова тема с пожелания за успехи, newsm10с които все по-вече да ни радват децата.
 Бях на семинар по лечебна педагогика и социална терапия и вчера се завърнах.
Xelaa, поздравявам те за хубавото писмо и те подкрепям с две ръце. smile3501
Поздрави и целувки на всички бонбонковци и скорошно оздравяване на болните!

# 17
  • Мнения: 555
Здравейте,
Изпратих писмото до Ани Цолова тази вечер.
 
Може би това вече ви е познато, тъй като не е писано скоро, но реших да го изтегля в нашата тема, защото ми хареса, взех го от темата за помощните училища  /стр.2 / от подфорума за интеграция, но нещо не успях да го оформя като цитат :


Здравейте,всички форумци   
Аз съм детски възпитател в частна детска градина.Децата там са разделени на няколко групи(големи и малки : 1-3 год; 3-6 год.) Аз работя при малките от 1-3 годишна възраст,най-вече се занимавам с отглеждането на най-малките,тези който не могат да ходят,ядат и да приказват-БЕБЕТАТА   Няма по-прекрасни създания от тях,много си обичам работата,а за самите деца  любовтта ми никога няма да свърши.
Така по темата,от няколко дни при мен е детенце със Синдрома на Даун.
Синдрома не е е силно изявен на външен вид,детето е на 1 година и 3 месеца.Няма такова прекрасно и мило създание като него.Една негова усмивка е по-скъпа и от най-скъпоценият камък.Когато майката дойде да говори за записването на детето,тя разказа своята история. 13 години не е могла да забременее и когато това се случило,детето се е родило със Синдрома на Даун,но те не се отказали ,а продължили да се борят и продължават сега
При разговора си с един лекар,той ги посъветвал детето да бъде записано в нормална среда,а не в специализирана.То е в такава възраст ,в която усвоява много неща.В нормалната среда с другите деца ще се научи и ще гледа от тях ,така по-бързо ще усвой нормалните навици и ще свикне да бъде от малък в такова общество.А ако е специализирани места,всички покрай него ще са с проблеми,ще се чувстват по-различни и ще е по-трудно.Децата при мен са прекалено малки за да видят разлика м/у него и тях,така че то няма да се чувства по-различно.Понякога работата ми е много трудна,сега с него се усложнява много повече,но откакто е при нас денят ни стана много различен и по-смислен  Полагам и давам всичките си грижи,усилия и любов на него,в момента най-много искам да успеем в това начинание което сме поели,ние като педагози и родителите му.Успех пожелавам на всички заели се да помагат така както ние.
Един малък съвет: Ако детето на Ваши близки или Вашето има някакви проблеми,не правете грешката да го записвате в специализирани места,така то ще се чувства по-комплексирано сред другите като него,няма да свикне така на нормалните неща от живота,отколкото в нормалната среда.
Успех на всички родители и близки на такива семейства

Поздрави на всички, целувки на децата и лека нощ.

# 18
  • Мнения: 423
 Привет, Хела писмото е просто перфектно newsm10 newsm10 newsm51 ,няма начин да не го забележат
Дежа вю шегуваш се нали ? Това ми напомня едно мое ''сиво писане'' в момент в които и аз бях като тебе в такава лека мъгла и споделих своите сиви мисли със всички вас, след това леко се засрамих от себе си ,но с вашата подкрепа реших че няма смисъл човек да се срамува от своите мисли и чувства. Така че моляте пиши без задръжки  Simple Smile
За сдружението предлагам пролетните и есенните семинари да са в Сандански ,ще се отрази добре климата тук и на децата гаранция Grinning
Искам да споделя със вас един проблем, който на една час от вас може би ще ви се стори смешен, и мене в началото ме забавляваше ,но вече се чудя какъв подход да имам. Става въпрос за невероятната лакомия, и според мен губенето на мярката за ситост при Климент. Просто на моменти се плаша ,къде му е края, а казват че това се случва много често при нашите деца ,да но около пубертета. За да съм по-ясна ще ви кажа че толкова много обича да си похапва,че преди две седмици си парна леко пръстчетата на едната ръка от зор до види какво има във фурната която беше разбира се топла постоянно проверява дали не сме забравили нещо във фурната отваря вратата и влиза почти целия вътре. От този случай като види да свети лампичката на фурната не смее да пипа.  Реших да си направя гаден експеримент , той постоянно разхвърля като почнем някакви упражнения и от зор да хапне ягодките наниза цели 3ринга без проблем .Казах му хайде сложи ринга тука и мама ще даде ягодка и хоп той успя да се справи след всеки ринг имаше ягодка. Стана ми едно таковаа смесени чувства, за момент се почувствах като част от трупата на цирк ''Балкански''. Допреди два дни бяхме на инхалации с вентолин които засилва апетита и беше гладен на два часа , един човек си носеше хляба в една торбичка той застана пред него и почна ам-ам, па-па, и разбира се човека му даде , нямаше как да си продължи пътя ако не даде папането. Повечето сладкиши от пишештите тук май нямат този проблем, и едва ли ще ви стане много ясно за мойте притеснения ,но реших да споделя пък знае ли човек...
Цеувки на всички сладкишчета , и болничките да оздравяват баба Марта да се върне да си прибере болестите и да ги захвърли вдън гори тилилейски

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 630
Здравейте! Нямах интернет за 2 седмици и много ми липсвахте.
Честита нова тема!
Чудесни идеи са се родили в мое отсъствие, но както казва Friend

Всички идеи са много добри - и за срещи, и за семинари, и за чисто наша си взаимопомощ. Само че за софиянци Sad
(между другото Friend , много благодаря за снимките, моите не са станали особено добри)
За да не ни забравяте ето няколко клипчета с Лизата и Ерик http://video.mail.ru/mail/ena75/634 , ако нямате време изобщо не ги гледайте, нищо особено не правят, просто ежедневие.
xelaa , писмото си го написала много добре.  newsm20
Лизито също я водихме на цирк, когато беше на 2 години. Тя издържа цялото представление и после цяла седмица си играеше на тигър. Само обръщаше легени из хола и ги възсядаше. Сега чакам пак да дойде цирк "Балкански" в П-в да я заведем по-пораснала, че другите циркове нещо не ми допадат.
Мария, много се радвам, че на Хрисито са и махнали гипса. Дано по-скоро да спре да я боли. Иначе Хрисито и с една ръка страхотно се справя с строежа на раздвижени сгради от конструктор. Прекрасна е !

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 630
Качих две кратки клипчета от празненството на 21 март.
http://vision.rambler.ru/users/ena66666/1/6/
http://vision.rambler.ru/users/ena66666/1/7/

# 21
  • София
  • Мнения: 2 356
Green Dream,
мисля че видях рекламата на МТел, за която разказваше, вече е снимана. Ти отказа ли се, какво стана?

# 22
  • Мнения: 2 232
Прочетох писмото  за БТВ, Хела много добре си го синтезира и написала.Поздравления.Дано има и отговор.
evita72 , не знам как е прозвучало, но имах предвид да не се оплаквам само в темата(хем първа пожелах да се пишат само хубави неща), но болестите така ни погълнаха отново(и преди вечеря се борехме с висока температура) , че човек се чувства безсилен понякога....
Но пък успяхте да ме развеселите искренно с филмчетата на Милена с Лизето и Ерик, а и със сладура Климент-не знам какъв съвет да ти дам, нали знаеш, че ние сме обратният случай.Сега като му правя инхалации с вентолин дано прояде и нашичкият, че доста заслабна за няколко дни.
Благодаря на всички за подкрепата. Hug

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 23:48 от Deja Vu

# 23
  • Мнения: 423
  Дежа Вю , абе и аз съм една...Под шегуваш се нали-имах впредвид ,че се шегуваш че няма да пишеш ,Публикувайки не ми прозвуча и на мене точно така както исках , и си казах -моме, моме в старанието си да внесеш свеж полъх се престараваш виж се само как се изрази недоизрази уж подкрепа а то .. Разбирам те на 100% Друг вариант да похапва Анджи е да ги съберем с мечо пух-Климент ,той като гледа как яде Климент , сладко ,сладко няма начин да не му потекат лигите и той да иска да си похапне сладко сладко
Целувки и успешен ден

# 24
  • Мнения: 2 242
Привет Simple Smile
milenavita, много се радвам, че се видяхме на живо макар и за кратко. Лизито има една целувка от Владко Simple Smile Не знам дали е заради височината, на която е сложен плаката в къщи, но да знаеш, че Лизка е целуната.
evita72, ние нямаме такъв проблем и не знам какво да те посъветвам. Винаги сме се стремяли Владко да се храни по определен режим, като избягваме храни от типа на "зрънчо", чипс, царевични пръчици и т.н. Но според мен е по-важно, че щом се нахрани, сваляме го от столчето и с храненето се приключва до следващото такова. Ако започне да отваря шкафа, в което стоят киндер шоколадчетата, му отвличаме вниманието с някоя играчка например.
xelaa, толкова хубаво е написано писмото, че според мен няма начин Ани да не ти отговори.
Поздрави от слънчева Варна  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 521
Здравейте!
Много набързо да си похваля гарджето-днес е цял ден на градина!
Досега стоеше до обед...
Ами притеснено ми е...
Отидох да си я вземам и ми казват да ,че си е полегнала и заспива!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 630
evita72 , в сайта на Даунсайд Ап има много хубава статия за правилното хранене и изобщо за особеностите при храненето и обмяната на веществата при децата със СД http://www.downsideup.org/_articles/nabludenie.htm . Ако ми остане по нататък време ще я преведа.
Лиза имаше добър апетит като бебе, но последната година апетит и доста е намалял. Пак има дни в които и се хапва повечко, но има и дни в които не яде почти нищо. Цялото минало лято беше само на таратор (или отделно кисоло мляко, отделно краставици), шопска салата и риба (ако има). Като бебе и предлагах зрънчо и оризон, за развитие на фините движения и да я подбудя да се храни самостоятелно, но сега гледам да избягваме подобни нездравословни храни.

# 27
  • Мнения: 555
Здравейте,
Да се включа за малко, преди да тръгна да взимам Гери от градината. И на нас днес ни е за първи ден след поредното дълго прекъсване, но сутринта не заплака. Дано не й хрумне да се срамува от децата и учителките, че напоследък често го прави. Закрива си очите с ръчичка. Същото впрочем прави и вечер на задължителното кисело мляко, но запея ли, започва да яде. Като й пея „Тих бял Дунав”, като стигна до „бум”  и тя казва „бум” с пълна уста срещу мене и става много весело.
Евита, Гери е от злоядите, едва през последните два-три месеца пооправи апетита, но аз съм голям педант по отношение на храненето. Следвам нормите за хранене от книгата за хранене на бебето и детето. Старая се да изяжда 50-60 гр. месо или риба на ден, много плодове и зеленчуци, яйце през ден, сирене и кисело мляко. Никакъв шоколад и бонбони и само по изключение зрънчовци и др. подобни. Използвай това, че Климент има апетит, за да му даваш да яде здравословни храни и да му създадеш добри хранителни навици.  
Дежа Вю, и ние сигурно ще отидем на „Любопитното слонче”, без друго нищо още не сме гледали.
Миленавита,  виждам, че у вас е голям купон, Лизка и Ерик никак не скучаят, много хубаво си играят. Май е време и за кучето.
А аз днес слизах до магазина с Флюк, закачих го на едно колче и после го забравих, прибрах се чак горе вкъщи без него. Може би от пролетната умора съм станала и разсеяна, ще взема да пия и аз малко витамини.
Поздрави на всички родители и много целувки на децата.  

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 630
xelaa, в момента само куче ми липсва.

# 29
  • Мнения: 384
Имам нужда от вашата помощ приятели.
Трябват ми координати на някой добър  детски ендокринолог с който да се консултирам в София.  Обадих се на Д-Р Стоева  но тя ще е в чужбина на 11.04 . Ако някой знае друг добър детски ендокринолог  нека ми пише .
Предварително ви благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт