Трихомони-има ли излекували се?

  • 342 210
  • 1 174
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 239
Здравейте аз също имах трихомони и гъби.ПИхме с моето гадже МАкмирор и едновременно слагах и глобули Макмирор.След това 3-4 курса с някакви глобули и се свърши.Дано да съм ти била полезна.

# 106
Здравейте на всияки.

  След втори курс с Tiberal по 2 грама дневно за 10 дни , резултата за трихомони е отрицателен!
След един месец ще пусна ново изследване за да може да се потвърди , че окончателно съм се излекувал.
  Чудя се защо не се дистрибутират в аптеките по-силните лекарства като Tiberal както и ваксините за които споменава Pitasht.
 До питащ :  
Изпозвах различни лаборатории и всички изследвания показаха положителен резултат.Използвах
най-различни антибиотици и резултата и текущо си остава относителен..

 

# 107
  • Мнения: 12
Здравейте! при микробиология откриха на съпруга ми трихомони.... първите две спермограми бяха лоши! има ли вероятност тези гадинки да са проблема, заради който засега нямаме успех за бебе  Embarassed казаха ми, че мойте изследвания били добри.

# 108
  • Мнения: 9
Здравейте, опитвам се да намеря ваксината, за която се твърди че помага срещу трихомони - Солкотриховак. Да знаете къде мога да я намеря, може и да не е в София.  Мерси предварително!

# 109
  • Мнения: 9
Здравейте, опитвам се да намеря ваксината, за която се твърди че помага срещу трихомони - Солкотриховак. Да знаете къде мога да я намеря, може и да не е в София.  Мерси предварително!


Оказа се,че не е трудно да се набави тази ваксина.В първата аптека ми отговориха,че ще ми я доставят до 2 дни.Цената е около 200 лв.(не помня точно).Самата ваксина се състои от 3 инжекции,които се бият мускулно през 15 дни.Ако ще прибягваш към този вариант ще трябва и за партньора ваксина отделно.
Аз се консултирах специално за това с друг лекар и се оказа,че в моя случай не е желателно(ще бебеправим веднага след като се излекуваме).А и друго,което разбрах е,че тази ваксина(като всички останали) не е надеждна на 100%.
Аз се отказах от този вариант-идва доста солено и не е много сигурно.
Контролната ни МБ е отрицателна след последното лечение,но ще искам второ мнение от друга клиника.Нямам оплаквания,партньора ми също,но за по-сигурно сме на презервативи до следващото изследване.
Оказаха се доста упорити тези трихомони,но и ние сме упорити. Wink

# 110
  • Мнения: 609
Здравейте на всияки.

  След втори курс с Tiberal по 2 грама дневно за 10 дни , резултата за трихомони е отрицателен!
След един месец ще пусна ново изследване за да може да се потвърди , че окончателно съм се излекувал.
  Чудя се защо не се дистрибутират в аптеките по-силните лекарства като Tiberal както и ваксините за които споменава Pitasht.
 До питащ :  
Изпозвах различни лаборатории и всички изследвания показаха положителен резултат.Използвах
най-различни антибиотици и резултата и текущо си остава относителен..

 

Нашият лекър също ни изписа тиберал - каза, че това е най - доброто, но в България го няма и сега го търсим др държави.

някой знае ли от къде може да го купим и колко струва?

# 111
  • Мнения: 9
Sunrise, Моля те кажи ми в коя аптека ти казаха, че могат да я доставят тази ваксина за 2 дни?

# 112
Здравейте!

 Страдам от тази зараза от не зная колко време, а я лекувам от 5 месеца-безуспешно.
 Курс на лечение:
 1.Флажил - 3 пъти на ден по 2 таблетки , по 500 милиграма за 10 дни.Резултат-положителен.
 2.Тиберал (Ормидазол) - 3 пъти на ден по 1 таблетка по 500 мгр.Резултат-единичен трихомон!!
 3.Тиберал - 2 пъти на ден по две таблетки по 500 милиграма.В момента ми е трети ден и още не съм пускам микробиология.

 Какво да правя ако пак ми покаже положителен резултат?! Просто вече съм отчаян !!!


A otkqde v BG moje da se kupi ili porqcha Tiberal

# 113
  • Мнения: 9
имам значително подобрение с ваксината Солкотриховак (Solco Trichovac или Gynatren), комбинирана с тинидазол и метронидазол ( за предпочитане вносни, питайте аптекаря за разните му търговски марки, които се отнасят за именно тези 2 вещества) . Ваксината се бие 3 пъти през 14 дни м/у инжекциите. Ефекта идва някъде след 2рата инжекция. Хаповете се пият от деня на 1вата инжекция или седмица след нея. Схемата за хаповете: 1 ден: Тинидазол 1 грам сутринта и 1 грам ве4ерта (след 12 часа). Ден 2 до ден 11 метронидазол по 0.5 гр. през 12 часа. Много е отровно това всичкото, затова много се пазете и не си зорете черния дроб по време на ле4ението. Никакъв алкохол! Ефекта от нарушението на това правило  е ужасяващ. Добре е за предпазване на дроба да се пие Есенциале форте, започвайки няколко дни преди хаповете (вижте му листовката за дозата). За който знае руски и има медицинска култура ето линк за самообразоване:
http://trichomoniasis.ru/4-urogenitalnyjj-trikhomoniaz-posobie-d … ja-vrachejj..html
Много от нещата в този руски сайт не са иавестни масово сред лекарите ни... за съжаление. Наслушал съм се на всякакви глупости.

# 114
  • Мнения: 9
Вредни са хаповете, а не ваксината - тя е съвсем лесно поносима, почти без странични ефекти. Скъпа е (150 лв за 3те дози) и трудно се намира в България. (аз съм намирал само в аптека Диана ул. Рибен Буквар, гр София до болница Тина Киркова). Има я в Австирия и Германия , както и онлайн от същите страни. Успех!

# 115
8 месеца имах трихомони и хроничен простатит (държа да отбележа, че при мужете освен че се лекува много по-трудно, е и много по-неприятно, защото засяга простата - не се живееше направо!). Както и да е - ако попаднете на просто поредния уролог/микробиолог могат да ви тъпчат с фасижин и флажил и 3 години като през 2 месеца ще се появява нова остатъчна инфекция.  За страничните ефекти на флажила не искам да коментирам.
Лечението е едно - Фуролин продава се в Гърция и струва 5 евро 1 опаковка от 30 хапчета. Аз пих 5 дена по 2 и после 20 дена по 1 и след 8 месеца за първи път окончателно ги излекувах. Успех и ако ви предпишат флажил и/или фасижин пак ви казвам - забравете - това са единствените антибиотици за целта в БГ но просто не са ефективни. Аз пак слава богу че попаднах на лекар та да ме прати в гърция и се оправих за 8 месеца иначе има хора дето ги моят наистина едно 2-3 години МИНИМУМ с тия боклуци.

# 116
  • Мнения: 2 755
А при жените като течение ли изглеждат или като бели парцалчета /трохи/?

# 117
  • Мнения: 9
8 месеца имах трихомони и хроничен простатит (държа да отбележа, че при мужете освен че се лекува много по-трудно, е и много по-неприятно, защото засяга простата - не се живееше направо!). Както и да е - ако попаднете на просто поредния уролог/микробиолог могат да ви тъпчат с фасижин и флажил и 3 години като през 2 месеца ще се появява нова остатъчна инфекция.  За страничните ефекти на флажила не искам да коментирам.
Лечението е едно - Фуролин продава се в Гърция и струва 5 евро 1 опаковка от 30 хапчета. Аз пих 5 дена по 2 и после 20 дена по 1 и след 8 месеца за първи път окончателно ги излекувах. Успех и ако ви предпишат флажил и/или фасижин пак ви казвам - забравете - това са единствените антибиотици за целта в БГ но просто не са ефективни. Аз пак слава богу че попаднах на лекар та да ме прати в гърция и се оправих за 8 месеца иначе има хора дето ги моят наистина едно 2-3 години МИНИМУМ с тия боклуци.
Пиши ми лично съобщение с името на лекаря, при който си ходил,и някакъв телефон за връзка. И при мен постоянно излизат  трихомони и не мога да се отърва!

# 118
  • Мнения: 9
Pepento останах с впечатление,че си ги уморил с ваксината.
Какво стана? Не си ли доволен?
Вече ме обзема ужас.Имам чувството,че няма да се излекуваме напълно.

# 119
  • Мнения: 9
Ами нищо не стана с ваксината. Направих си изследване след лечение с Фасижин и Метронидазол (12 дни) + ваксина и пак си ги има. С приятеля ми бяхме в Поморие и минахме на преглед при д-р Продромов (има много добри отзиви за него по форумите) и той каза че лечението трябва да бъде мин. 15 дни, след седмица се прави изследване и ако още има трихомони веднага се прави още 15 дни лечение. Всичко това трябвало да бъде с вносни лекарства, най-добре американски метронидазол, защото българските не вършели работа.
Сега се чудим какво точно да правим. Аз самата нямам оплаквания, но изследването ми е положително. А приятелят ми има симптоми и в някои лаборатории му намират трихомони, в други - не.
Може би ще пробваме с този Фуролин, който казва човека по-нагоре....

Общи условия

Активация на акаунт