Трихомони-има ли излекували се?

  • 342 532
  • 1 174
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 174
Ays10, благодаря за изчерпателния отговор! Да, обадих се по телефона вчера, казаха,  че е в болнични и от понеделник ще е на работа. А имате ли представа колко струва към момента прегледа при нея? Благодаря!

Преди около 2г прегледа беше 50лв. Към днешна дата не знам колко е.

# 1 096
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Бих искала да споделя с вас тази статия,  макар да съм сигурна,  че повечето неща вече ги знаете и все пак ми се стори полезно четиво:
https://selenabg.com/index.php/2008-07-29-07-54-24/475-2008-08-24-09-02-51.html

# 1 097
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Здравейте отново. Утре сме на преглед с половинката при д-р Елена Петрова и исках да попитам трябва или не, да се извърши тоалет преди прегледа и общо взето какво трябва и не, преди преглед? Благодаря предварително!

# 1 098
  • Мнения: 31
Какво стана при Елена Петрова

# 1 099
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Какво стана при Елена Петрова

Искам да уведомя всички от този форум, че д-р Елена Петрова вече НЕ прави прегледи изразяващи се във взимане на секрети и гледане под микроскоп! Почакахме си над час, след което самата тя ни обясни,  че от известно време лабораторията не разполага нито с микроскоп,  нито с гинекологичен стол, за да вземе секрет от жена за изследване.  Прати ни при колегите си от 29-то ДКЦ в София и там ни насочиха към д-р Рачева,  която ме изслуша внимателно , каза, че директната микроскопия е остарял метод и ми взе два вида секрета-вагинален и цервикален и ги отнесохме до лаборатория Геника за някакъв панел Фемифлор скрийн. Обясни ми, че ще прецени дали и какво да изследва при партньора ми след като излязат мойте резултати. Това е засега, чакам резултатите утре (петък).

# 1 100
  • Мнения: 31
Геника е тотал щета

# 1 101
  • Мнения: 2 637
Ох, аз съм пациентка на д-р Рачева, от години ходя при нея. Тя ми откри и излекува Уреаплазма, изследването беше в Геника, за уреаплазми, микоплазми и хламидия са топ.
Обаче и моят опит с трихомоните се свежда до това, че в Геника с PCR/ДНК не ги хващат.
Според мен - вижте какво ще излезе и ако няма също при Вас, а се съмнявате - може би д-р Боянова от НЦЗПБ би била от повече полза, на нея също съм и пациентка по друг повод, но е много старателна и прецизна. Тук четох някой беше писал, че ги откриват там.

# 1 102
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Ох, аз съм пациентка на д-р Рачева, от години ходя при нея. Тя ми откри и излекува Уреаплазма, изследването беше в Геника, за уреаплазми, микоплазми и хламидия са топ.
Обаче и моят опит с трихомоните се свежда до това, че в Геника с PCR/ДНК не ги хващат.
Според мен - вижте какво ще излезе и ако няма също при Вас, а се съмнявате - може би д-р Боянова от НЦЗПБ би била от повече полза, на нея също съм и пациентка по друг повод, но е много старателна и прецизна. Тук четох някой беше писал, че ги откриват там.
Много Ви благодаря за коментара. Темата е много полезна именно за това, че аз вчера не знаех накъде да поема след като.др.Елена Петрова ни отпрати и нямах друг избор освен да посетя специалистите където тя ни прати..

# 1 103
  • Мнения: 31
Имате ли оплаквания

# 1 104
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Мен ли питате?

# 1 105
# 1 106
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Да, от години имам циститни оплаквания, които продължават с месеци, като понякога се изолира  Е. Коли в стерилна урина, но невинаги,  а оплакванията продължават с месеци и не се повлияват от нищо, като в един момент спират от само себе си сякаш и така до следващия епизод. Имам и чести нощни уринирания. Също така периодично бяло течение,  което преди около 2 месеца стана непоносимо обилно, отначало без други симптоми, в последствие се появи болка и дискомфорт при полов контакт,  дразнене на входа на влагалището, което на моменти прераства в  постоянно парене , което примерно може да продължи няколко дни, дори и през нощта, което смущава и съня ми. По принцип секса е с презерватив,  но е имало инцидентани случаи когато е бил без и тогава тези оплаквания са ми се подновявали,  а партньора ми споделя, че има парене в канала без секрети. Пак преди години беше получил възпаление на тестиса, заради което чак лежа в болница и там не му беше направено никакво изследване , а беше лекуван на сляпо с Терцеф (цефтриаксон). През годините са ми правени на мен само микробиологии и никога директна микроскопия. При тях са ми изолирани понякога банални патогени като кандида, Е.коли и ентерококус фекалис. Извинявам се за дългия и хаотичен разказ,  но нещата са отдавна и се натрупват във времето особено, когато човек не попадне отначало на читав лекар и се върти в омагьосан кръг...
П.П: Да добавя, че заради усилването на  въпросното течение преди 2 месеца, посетих АГ специалист,  който без изследвания ми назначи лечение, от което почти нямаше ефект и така попадайки на темата ви, реших, че трябва да посетя специалист дерматовенеролог за по друг тип изследвания.

# 1 107
  • Мнения: 174
Да, от години имам циститни оплаквания, които продължават с месеци, като понякога се изолира  Е. Коли в стерилна урина, но невинаги,  а оплакванията продължават с месеци и не се повлияват от нищо, като в един момент спират от само себе си сякаш и така до следващия епизод. Имам и чести нощни уринирания. Също така периодично бяло течение,  което преди около 2 месеца стана непоносимо обилно, отначало без други симптоми, в последствие се появи болка и дискомфорт при полов контакт,  дразнене на входа на влагалището, което на моменти прераства в  постоянно парене , което примерно може да продължи няколко дни, дори и през нощта, което смущава и съня ми. По принцип секса е с презерватив,  но е имало инцидентани случаи когато е бил без и тогава тези оплаквания са ми се подновявали,  а партньора ми споделя, че има парене в канала без секрети. Пак преди години беше получил възпаление на тестиса, заради което чак лежа в болница и там не му беше направено никакво изследване , а беше лекуван на сляпо с Терцеф (цефтриаксон). През годините са ми правени на мен само микробиологии и никога директна микроскопия. При тях са ми изолирани понякога банални патогени като кандида, Е.коли и ентерококус фекалис. Извинявам се за дългия и хаотичен разказ,  но нещата са отдавна и се натрупват във времето особено, когато човек не попадне отначало на читав лекар и се върти в омагьосан кръг...
П.П: Да добавя, че заради усилването на  въпросното течение преди 2 месеца, посетих АГ специалист,  който без изследвания ми назначи лечение, от което почти нямаше ефект и така попадайки на темата ви, реших, че трябва да посетя специалист дерматовенеролог за по друг тип изследвания.

Прочетох цялата ви история и моето скромно мнение е, че по-скоро може да имате Хламидия или Уреаплазма. Както и вашият партньор. Ако искате да се изследвате за трихомони най-добре занесете секрет на Проф. Лесева в Пирогов. Тя прави посявка в специална среда за трихомони и резултата излиза до 3-4 дни.

# 1 108
  • Мнения: 165
Не чакайте да ви открият трихомони на PCR/ДНК тест в България тези тестове са компроментирани.

За диагностика на трихомони се обърнете към следните микробиолози:
Лесева(Пирогов)
Чалашканов(ВМА, Пирогов)
Медирс
И на трите места искайте задължително ПОСЯВКИ и предварително се уговорете с микробиолозите кога са там, за да дадете пробата на място(особено мъжа ви обезателно трябва да даде еякулат на място за изследване и да го предаде изрично на микробиолога за посявката). Като изключите трихомоните(препоръчвам поне 3 теста през месец ако са негативни в повече от 1 лаборатория) - се насочете към другите причинители.

Ако има трихомони и не ги излекувате - останалите неща няма да оправите.

Трихомоните се откриват изключително рядко и трудно. Лекарите ще ви пращат винаги в Геника или Цибалаб или подобна лаборатория и ще ви обясняват как PCR/ДНК теста е най доброто, обаче това са лъжи - у нас тези тестове НЕ откриват трихомони.

trichbgchat - това е телеграм чат в който дискутираме проблемите.

# 1 109
  • Мнения: 2 637
Аз също съм на мнение, че най-вероятно става дума за неоткрита досега хламидия/мико/уреаплазма, защото на техен фон се въдят такива всякакви банални инфекции. Иначе - може да са и трихомони, същата е картинката.
Във Фемифлор мисля, че има хламидия и плазмите, тъй че, ако е от тях - ще излязат със сигурност. Моята уреаплазма я хванаха от раз, на мъжа ми също.
Ако обаче там всичко е чисто - отидете в някоя от препоръчаните лаборатории, аз много отдавна се лекувах и нямам актуални наблюдения къде точно ги хващат.
Иначе - и на мен, и на мъжа ми са ми ги хващали в първа порция сутрешна урина, но специално съм искала да ми ги изследват.
Аз бях все с чисти МБ и стерилни урини, но постоянно с циститни оплаквания, при мъжа ми нямаше никакви симптоми.
А да не говорим, че Уреаплазмата сигурно сме си я носили от 100 години, аз супер случайно реших да се тествам и я открих, нямахме изобщо нищо и двамата. Аз само някаква малко по-особена миризма, която изчезна след лечението.
И честно, стискам палци да е някоя от тия гадинки, а не трихомони. Уреаплазмата точно за 10 дни я ликвидирахме, трихомоните 1 година ги влачихме и лекувахме ту аз, ту той. Аман.

Общи условия

Активация на акаунт