Трихомони-има ли излекували се?

  • 336 709
  • 1 170
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 23
Някой ходил ли е при  проф. д-р Тодор Кантарджиев  в Нцзпб ? За лечението на трихомоните ? Моят съвет е ,който е от София да отиде за мнение.

Последна редакция: нд, 22 окт 2017, 15:12 от djugana

# 661
  • Мнения: 113
Попаднах на много интересна научна разработка, в която подробно е разгледана ролята на цинка при лечението на вагинити. Който се интересува и знае английски, може да прочете целия труд, но в резюме - ниските нива на цинк водят до недобра проникваемост на медикаментите в клетките и повтарящи се инфекции. Постигнати са пълни излекувания на пациентки, включително и от хронична трихомониаза, с повишаването на нивото на цинк в организма чрез орален прием на цинк и вагинални промивки с цинков сулфат. Ето линка: http://scholarworks.gvsu.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1513&context=theses

# 662
  • Мнения: 1 131
Здравейте, пиша от отчаяние, вече...
Няколко месеца съм с течение - първо беше бактериална вагиноза, после гъби, после пак батериална вагиноза, сега съм с Е.faecalis, всичките доказани с микробиология и съответното лечение след това. Сега съм с глобули Левофлоксацин, Хлорамфеникол и Нистатин - приготвени по рецепта. Наскоро имах ужасен сърбеж предимно отвън и на входа (извинявам се за цветното описание) , махнах ароматизираната хартия, мих се със сода. Мина ми.
Но! Днес отново се появи и просто не знам какво да правя. Вече от отчаяние започнах да се чудя дали не са трихомони? Хламидии, микоплазми и уреаплазми нямам понеже наскоро правих ДНК-тест.
На всичките ми микробиологии се доказва минимално количество лактобацили, което може би донякъде би обяснило ситуацията...
Ще се радвам на отговор Simple Smile

# 663
  • Мнения: 31
Някой ползвал ли е секнол всеки ден

# 664
  • Мнения: 165
Последната схема за която ми казаха за секнол и тиберал е 5 дена секнол,3 дни почивка и след това тиберал през 8 часа

# 665
  • гр.София
  • Мнения: 12
Присъединявам се към мнението на djugana!! Ако трихомоните са станали хронични, просто няма начин с антибиотици да се отървете от тях!!! Аз и съпругът ми също се борим с тях повече от 10 години. Последно пихме Secnol, само 1 саше (както пише и както е редно- всичко друго те вкарва с 1 крак в гроба) и такива неприятности си докарах само!!! Разбих си микрофлората на червата и вече 9 месеца се боря с последователни, редуващи се вагинални инфекции с чревни бактерии. Как ви се струва? Останали са ми още 2 прахчета Секнол - ако някой ги иска-да пише. Още са в срок. Междувременно се снабдих и с Тиберал, но до него не мога и да припаря засега.
Започнах алтернативно лечение, като приключа ,ще пиша за резултата.

# 666
  • Мнения: 165
Присъединявам се към мнението на djugana!! Ако трихомоните са станали хронични, просто няма начин с антибиотици да се отървете от тях!!! Аз и съпругът ми също се борим с тях повече от 10 години. Последно пихме Secnol, само 1 саше (както пише и както е редно- всичко друго те вкарва с 1 крак в гроба) и такива неприятности си докарах само!!! Разбих си микрофлората на червата и вече 9 месеца се боря с последователни, редуващи се вагинални инфекции с чревни бактерии. Как ви се струва? Останали са ми още 2 прахчета Секнол - ако някой ги иска-да пише. Още са в срок. Междувременно се снабдих и с Тиберал, но до него не мога и да припаря засега.
Започнах алтернативно лечение, като приключа ,ще пиша за резултата.


А какъв е начина според теб ?

# 667
  • гр.София
  • Мнения: 12
Не знам за съжаление. Иначе щях да съм се отървала от тях. Обаче го търся.

# 668
  • Мнения: 165
Не знам за съжаление. Иначе щях да съм се отървала от тях. Обаче го търся.

На мен след година отрицателни,пак има съмнения за трихомони

# 669
  • Мнения: 20
От писането с други и леченията едно е сигурно работата е във венозното вливане.За хронифицирал случай таблетки и прахчета са като да си развил пневмония а да пиеш ефизол.Ефект няма как да има.

# 670
  • Мнения: 117
От писането с други и леченията едно е сигурно работата е във венозното вливане.За хронифицирал случай таблетки и прахчета са като да си развил пневмония а да пиеш ефизол.Ефект няма как да има.
Много генерални заключения правите. Мъжът ми се излекува с 3 дози Секнол по 10 бр. с почивки през месец-два, при положение, че ги е имал 18 години, хронична инфекция.

# 671
  • Мнения: 171
Какви изследвания се пускат за да се открият трихомони? Имахме преди няколко месеца, лекуване и после отрицателни резултати, но имам съмнения, че пак ги имаме и искам и друг вид изследвания Simple Smile

# 672
  • Мнения: 23
Какви изследвания се пускат за да се открият трихомони? Имахме преди няколко месеца, лекуване и после отрицателни резултати, но имам съмнения, че пак ги имаме и искам и друг вид изследвания Simple Smile

Микробиология на еякулат отделен на място в лабораторията за мъжа  При жената се взема влагалищен секрет
Пробите се гледат под микроскоп и после се прави посявка в хранителна среда за трихомоните

# 673
  • Мнения: 165
Аз след 11 месеца отрицателни пак ми ги хванаха Simple Smile

Без да съм имал контакти. Няма лечение на това нещо Simple Smile

# 674
  • Мнения: 23
Аз след 11 месеца отрицателни пак ми ги хванаха Simple Smile

Без да съм имал контакти. Няма лечение на това нещо Simple Smile

Съгласен съм с теб засега няма лечение с наличените медикаменти.Ако измислят нещо може да се надяваме на чудо.Иначе трябва силна психика и да не го вземате много присърце проблема защото може да се побъркате.
Живеите си живота и се пазете за напред защотото има много по големи ''гадости ''

Общи условия

Активация на акаунт