Какво готвите с лапад?

  • 37 794
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 108
ето какво приготвих аз днес от една торба с лапад


супа от лапад със сирене




лапад с ориз и маслини



Гнезда с лапад - трябваше и коприва, но са си вкусни и без нея (а кашкавала просто забравих да го сложа)





Това пък е любимо агнешко печено със лапад


# 16
  • Мнения: 2 199
Родитрлите ми обожават агнешко с лапад Simple Smile
А аз с ориз или баница със сирене и лапад  Peace

# 17
  • Мнения: 2 005
Аз редовно приготвям лапад със свинско месо и съвсем малко ориз  Peace Става божествено , а като му сложиш и малко кисело млекце е супер  bowuu

# 18
  • Мнения: 1 679
Във фризера постоянно имам торбички със замразен лапад. И аз като тебе - миналата седмица от село ми набраха една огромна торба и не можех да я изхвърля. 4 часа ми отне да го почистя и да го бланширам и резултатът е 12 торбички. Peace
Много съм доволна. С лапад готвя най-често супа и лапад с ориз. По-рядко приготвям баница със зелении.

# 19
  • София
  • Мнения: 114
Много обичам пасирана кашичка от коприва, спанак или лапад със сиренце, яйце и чесън.Също така го приготвям на супичка пак със сиренце, с ориз на фурна, на гювечета със яйца,сирене и кашкавал и на кюфтенца със заливка от мляко,чесън и копър....абе изобщо голяма фкусотийка! eat newsm53

# 20
  • Мнения: 2 082
преди малко направих пастет от лапад-сварих лапада и го изцедих.сложих сирене дунавия/предполагам ,че става и с обикновено/,малко чесън и зехтин.пасирах ...предполагам,че може да се добави и майонеза

# 21
  • Мнения: 173
Лапада го готвя с агнешко.

# 22
  • Мнения: 647
Лапад , спанак и коприва у на се яде само по един начин :
Бланширания лапад го запържвам , запържвам и лук и ориз, добавям черен пипер ,джоджен и сол и в тавата да се пече.Отгоре правя заливка като за мусака (може и без нея). Пробвала съм баници , супи и какво ли не , но ми отказват да ги ядат  #Cussing out

# 23
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Майка ми вчера ми сготви постни сърмички с лапад, бяха много вкусни, аз трябваше само да отида и да си ги взема(така най-обичам  Wink ).

# 24
  • Мнения: 591
здравейте! Кажете ми някаква рецепта за кюфтенца от лапад и спанак, че само за това си мисля с моя бременен мозък Simple Smile

# 25
  • Мнения: 751
Аз вчера направих мусака с лапад,и вместо картофи сложих ориз.Стана страхотно.  chef

# 26
  • Мнения: 2 082
здравейте! Кажете ми някаква рецепта за кюфтенца от лапад и спанак, че само за това си мисля с моя бременен мозък Simple Smile
  http://www.mandja.com/index.php?option=com_garyscookbook&fun … etail&id=3889

# 27
  • Мнения: 354
Ще използвам темата да попитам случвало ли ви се е като готвите лапад, след това яденето да горчи?
Вече два пъти изхвърлям готовата супа заради това  Twisted Evil

# 28
  • Мнения: 591
Nano, много благодаря Hug

# 29
  • Мнения: 9 108
Ще използвам темата да попитам случвало ли ви се е като готвите лапад, след това яденето да горчи?
Вече два пъти изхвърлям готовата супа заради това  Twisted Evil

когато е рано напролет и падне слана и замръзва винаги горчи.
И когато е стар пак не е вкусен.

Когато е замразен и размразиш - понякога пак се получава - зависи явно къде е расъл.

Бланширай и пробвай дали горчи, едва тогав апродължавай да го готвиш

Общи условия

Активация на акаунт