По-малко ли боледуват децата в частна ясла?

  • 1 789
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
Всъщност незнам дали е до интерес или до родители-тук има малко противоречие.Според мен родителите би трябвало да изискват повече за парите, които плащат в тази връзка.Тети, не обобщавай все пак, моите не боледуват от градината. Peace

# 16
  • Мнения: 4 078
Просто си водят децата разхремавени, но без температура.

и ти обобщаваш. Аз моята не я водя в такова състояние.

# 17
  • Мнения: 5 255
Повечето родители, считат че като си плащат високите такси, могат да да се правят на ударени и да си водят болни децата.

Много лесно е да се обобщава и да се слагат всички под един знаменател  ooooh!

# 18
  • Мнения: 9 990
Мда, права си, поправям се-много от тях, не всички.Просто, защото политиката на градината го позволява.

# 19
  • Мнения: 2 211
Всъщност незнам дали е до интерес или до родители-тук има малко противоречие.Според мен родителите би трябвало да изискват повече за парите, които плащат в тази връзка.Тети, не обобщавай все пак, моите не боледуват от градината. Peace

За изискването, изисквах! Усмихват се мило, всичко обещават и накрая - никаква промяна.
Твоите деца са някакво приятно изключение, което наистина ме радва, даже малко ти завиждам  Laughing

# 20
  • Мнения: 2 211
Повечето родители, считат че като си плащат високите такси, могат да да се правят на ударени и да си водят болни децата.

Много лесно е да се обобщава и да се слагат всички под един знаменател  ooooh!


Това е изказване, породено от личният ми опит, не говоря наизуст. Синът ми е посещавал две частни градини.

# 21
  • Мнения: 4 078
Мда, права си, поправям се-много от тях, не всички.Просто, защото политиката на градината го позволява.

обобщената частна градина - да. Както и обобщената държавна.

Не ми се спори, защото все пак в това се превръща темата.
Не зная колко майки, писали в темата, са сменили държавната с частна градина и имат преки наблюдения.
Не зная и колко са сменили частната с държавна.

Аз от зор съм в първата група, не от друго. Както казах, смених 2 държавни, разбих си здравето на детето с тези експерименти.

Вариантът "вкъщи" при нас не върви.

# 22
  • Мнения: 9 990
Да, индивидуално е.Моето дете не е боледувало откак ходи на държавна ясла, вече е в градината. Peace

# 23
  • Мнения: 4 078

абсолютно съм съгласна. Май в това е разковничето. И отговорът на така зададения в темата въпрос - зависи от държавната градина, зависи от частната, както и зависи от детето и имунитета му.

# 24
  • Мнения: 5 255

абсолютно съм съгласна. Май в това е разковничето. И отговърт на така зададения в темата въпрос. Зависи от държавната градина, зависи от частната, както и зависи от детето и имунитета му.
и родителите - не на последно място  Peace

# 25
  • Мнения: 4 078

и родителите - не на последно място  Peace

даже това на първо.

# 26
  • Мнения: 988
 Shocked Ако правилно ви разбирам, че зависело от родителите колко ще боледува детето им... Господ да ви пази да не разберете колко малко зависи това от вас, друго не мога да кажа  Rolling Eyes

благодаря на всички отзовали се, добих някаква идея, т.е. че твърда тенденция явно няма...

# 27
  • Мнения: 4 877
Мисля, че много зависи в коя ЧДГ/ясла ще сте. В друга тема бях описвала как беше при нас. Но и учителите, и родителите си помагахме някакси. Като е болно детето, не го пускаме. Ако е алергия, ходех на лекар, за да прецени и ако не е опасно само с бележка го пращах (защото през пролетта изведнъж като ни хване алергията, а горе на детската - пък не се дразнеше от тревите и се успокояваше). Когато боледуваше, го оставях поне още 1 ден вкъщи, за да се уверя дали всичко е ОК. Ако се разболееше в ДГ, веднага го изолираха, обаждаха ни се какво могат да му дадат като лекарства, а ние ходехме да си го приберем, защото са с транспорт. Когато бях бременна, веднага ме предупреждаваха за по-сериозне проблем. Затова зависи от градината/яслата.
Иначе в "клуба..." http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=281630.120 сме писали доста. Хубавото, според мен, че все пак са малко деца и ако родителите са съвестни и учителите по-стриктни, рискът е по-малък.

Да допълня - с допълнителни ваксини сме, имуноукрепващи, хомеопатия и много спортове. (да, по-голям е, но като почна с плуване - добре му се отрази; сега сме болни - вирус, но не е от ЧУ)

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 12:05 от danybon

# 28
  • Мнения: 9 990
Плуването чудесно укрепва.Гаранция ,че и спорта допринася, не само "внимаването" в градината.Даже в много голяма степен. Peace

# 29
  • Мнения: 132
Аз дадох дъщеря си на часна преди 2 месеца.До сега не ми беше боледувала.Вече пием 2 -ри антибиотик за 2 седмици.Според мен боледуват и си ходят болни там.Кой киха,кой кашля,излекувани ,неизлекувани.Ние имаме свободна баба и си седим  в къщи.Но повечето родители нямат кой да помага и децата си ходят.Не ги оправдавам,но е факт.И в държавните и в частните.

Общи условия

Активация на акаунт