Неразумни детски мечти

  • 4 260
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 212
Докато бутах количката днес из прашоляците мернах нещо, което ме върна 30 тина  Mr. Green години назад  Sunglasses
Имаше на времето едни такива фургони на колела, които се използваха от работници / за временно жилище / при наложителни строителни и подобни дейности ?
Ей, такъв фургон видях днес и се сетих , колко им завиждах като дете на тези дето живеят там .... струваше ми се много интересно  Sunglasses  Rolling Eyes
И исках, страшно исках и аз да поживея малко така  Laughing  Praynig
Също като тръгвахме за морето ми течаха лигите по караваните на онези ми ти немци запътили се за почивка натам ... мило и драго давах да се повозя на такава  Party
Та, ако искате споделете ,  помните ли да сте имали и вие разни "неразумни" от днешна гледна точка желания и мечти ?

# 1
  • Мнения: 27 524
Да, много исках да бъда чистачка в зоологическата градина  Grinning

# 2
  • Мнения: 152
...че какво му е неразумното да искаш каравана? Идея нямаш какви удобства ти осигурява.., особенно ако обичаш по дивия начин на живот!

# 3
  • Мнения: 9 814
Исках да стана чистачка в детска градина! Mr. Green

# 4
  • Мнения: 27 524
Франческа, от една порода сме  Joy

# 5
  • Мнения: 281
Та, ако искате споделете ,  помните ли да сте имали и вие разни "неразумни" от днешна гледна точка желания и мечти ?

Исках да стана актриса.

# 6
  • Мнения: 81
О, аз исках да чистя улиците. Много интересни ми бяха с тия големи камиони и с  едни големи маркучи. С часове ги гледах.

Имаше период в който исках да стана принцеса. Имаше една приказка принцесата и граховото зърно. Какво съм разбрала от приказката не помня, но дълго време спах с орехи под дюшека и бях много разстроена, че нищо не усещах.  Въобразявах, как не мога да заспя заради ореха и пак накрая заспивах.

# 7
  • Мнения: 1 212
Исках да стана актриса.

Да, забравих и това да споделя   Grinning ..... моя идеал отрупан с лаври за професия  Peace , исках да бъда и циркова актриса  Praynig
Сега ми се струва абсолютно несъвместимо с моята същност ... цирка .... достатъчен ми е този у дома  Wink  и в държавата  Stop

...че какво му е неразумното да искаш каравана?

Исках да се в о з я   вътре ! / бях много разочарована, когато разбрах, че тогавашният правилник за движението по пътищата не разрешава  Confused/
А да имаш каравана .... мммм ... не е лошо, не отказвам и сега  Wink Grinning

# 8
  • Мнения: 5 228
Като малка основно ме отглеждаше баба ми в квартал Свобода. Точно пред сегашния магазин Ена имаше количка за сладолед. Баба ми всеки ден ми даваше 25 стотинки за сладолед, аз ходех да си купя и да съзерцавам количката и сладоледаджията, и все се чудех какво ли щастие е да имаш тооолкова много сладолед. Просто ми се струваше като някакво чудо на чудесата, невъобразимо щастие.
В крайна сметка реших, че трябва да се оженя за сладоледаджия.

# 9
  • Мнения: 2 448
Аз исках да стана продавачка на сладолед, от този дето се слагаше във фунийка и редовно я разигравах тази мечта , само че вместо скадолед с кал. Laughing

# 10
  • Мнения: 2 407
Исках да стана стюардеса, като видех самолет и направо откачах,дядо ми ме водеше през ден на летището.

# 11
  • Мнения: 4 586

Имах съученик, лека му пръст, чиято майка беше сладкарка в селската сладкарница.
Много му завиждах, заради четирите буркана с бонбони - лукчета, кръц-кръц, карамел Му и
лакта. Мечтаех моята майка да е сладкарка.

# 12
  • Мнения: 1 080
Исках да порасна по-бързо .

# 13
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Много исках да стана певица. А след това дойде вдъхновението да съм шивачка. Е, за щастие на населението, не съм нито едно от двете  Laughing Laughing

# 14
  • Мнения: 17
Исках да съм русалка.

# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
И аз съм от почистващият персонал  Mr. Green
Като малка много обичах да мета двора на къщата ни. Всеки път като ме питаха каква искам да стана като порасна, казвах гордо "метачка!". Майка ми се изриваше от срам.
Добре, че "мечтата ми" не се сбъдна  Mr. Green

# 16
  • софия
  • Мнения: 3 417
Моята мечта беше да се науча да пишкам,като Сашко от групата в детската градина(права)! Mr. Green След един месец неуспешни опити, ми размина. ooooh!

# 17
  • Мнения: 9 865
Аз пък се научих да пикам права - осъществена мечта Simple Smile.
(!) Като дете си мечтаех да бъда доктор за да лекувам всички счупени играчки на сестра ми.
(!) А по-късно исках да стана адвокат за да мога чрез съда да забраня на мама и татко да се развеждат и да ги събра.

# 18
  • Мнения: 431
Исках да стана войник.

Исках да избягам от вкъщи и да заживея в короната на едно дърво в парка.

Исках да мина под дъгата и дори опитах. Много се разочаровах, че това е лъжа и измама.

Не бях особено интересно дете. А тези неща още си ги искам... тайничко.

# 19
  • Мнения: 19
исках да съм Пипи.Да живея като нея-независима, материално осигурена и с тоооолкова интересен баща.имах си дори кон.....до терасата.един циганин го пасеше всеки ден.за начало опитах да спч с крака на възглавницата.

# 20
  • Мнения: 453
Мечтах си за шини и очила  Crazy
Иначе и принцеса и русалка също съм искала да бъда, но се притеснявах, че ако стана русалка, няма как да ходя до тоалетна  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 008
Исках да се омъжа за Звездният принц от "Бенджи, Закс и Звездния принц". Бях влюбена.

# 22
  • Мнения: 5 173
Мечтах си за шини и очила  Crazy
Иначе и принцеса и русалка също съм искала да бъда, но се притеснявах, че ако стана русалка, няма как да ходя до тоалетна  Laughing
хахаха hahaha hahaha hahaha
аз пък исках да си направим джунгла в двора hahaha

# 23
  • варна
  • Мнения: 1 830
Аз пък си мечтаех да съм билетопродавачка в автобус.И до днес не мога да си обясня  какво толкова ми е харесвало в това newsm78-Добре, че мечтата ми не се осъществи Mr. Green

# 24

хаха разсмяхте ме и ме умилихте. Аз много исках да стана писателка и/или актриса. от 3 годишна измислях разни стихотворения , а после разкази на сестра ми, която е по малка и беше отказвала да й яетат приказки, за да слуша моите. ние също умирахме от възторг от боклуджийската колаи всеки път като идваше , беше празник. струваше ми се много интересна професия. сестра ми пък искаше да е касиерка и постоянно имитираше машина.
нито една не сбъдна мечтите си. но тя поне завърши унсс:)) някак си го свързвам с касиерството. Laughing

# 25
  • Мнения: 2 386
Ми аз винаги съм искала да стана водолаз или лекарка, като малка дори съм казвала будувлас докълка, каквото и да означава това. Laughing
Най-добрата ми приятелка мечтаеше да стане боклукчийка. Joy Казва, че светлоотразителните жилетки и механизма на контейнерите много я радвали.. Rolling Eyes hahaha

# 26
  • Мнения: 6 039
мечтаех си да стана шивачка и да шия дрехите на Лили Иванова / тя самата никога не ми е била любима, но явно дрехите й от ламе да ме привличали/ ooooh! ooooh! ooooh!

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Спомних си, че по едно време много ми допадаше идеята да съм циганка. Да не мисля за утре, да живея безгрижно ден за ден.

# 28
  • Мнения: 919
Мечтаех си да живея в замък. Joy
И още куп глупости! hahaha

# 29
  • Мнения: 5 228
Сега се сещам за още една моя мечта. Исках да съм партизанин и да се казвам Андрей. Имаше един период, като съвсем малка, когато просто бях обсебена от идеята да се казвам Андрей.  ooooh!

# 30
  • Мнения: 1 212
Eй, благодаря ви  Hug
Припомнихте ми  много от позабравените детски мечти  Grinning
Да , бе .... сякаш имаше много "притегателни" професии   Peace
Интересно за какво ли мечтаят днешните деца .... синът ми е още малък, та едва ли може да сподели  Wink .... ама сигурно ще дойде времето ....
На много постове се посмях искренно  Laughing
Сега се сещам ..... и аз имах любимка - паризанка,  "Замфирка" се казваше .... героиня от една книга.
Всеки път като сядах на масата за обяд се пренасях мисленно в партизанския живот  Wink и възклицавах  гласно : "Как ли биха се зарадвали сега партизаните на това ядене ? ".
Един ден , помня баба ми / едната/ , далеч от партизанските неволи / за разлика от другата, видна ятачка и деятелка на ОФ  Grinning/ ме беше смъмрила : "Абе стига с тези паризани  Naughty .. я си яж си обяда !".
Раздвоявах се между професията на лекаря и зъболекаря  Wink ... след всяко посещение при единия или другия се убеждавах в неговите предимства ..... накрая реших да бъда "лекар-зъболекар" ....
Исках да съм учителка ..... пишех с тебешир по кухненската боядисана с блажно врата и преподавах уроци с една дървена пръчка на'"несъществуващите ми ученици " ....
Кондукторите, хората от чистотата , наред с боклучиите .....  също искренно съм им се възхищавала ....
А Пипи ..... е, тя беше наисина идеал  Peace



# 31
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Къде ме върнахтееееее Grinning
Какво ли не съм искала да съм! Едното беше да стана стюардеса и постигнах тази си мечта, дори вече да бях на 30 години. Е, сега съм по документи стюардеса хехеххее. Но съм доволна, че постигнах една детска мечта и доказах на себе си, че никога не е късно.

# 32
  • Мнения: 516
В трети клас ни водиха на среща с партизанин. Той си беше сложил всичките ордени. Толкова бях впечатлена, че исках да избухне Трета световна война и аз да стана известен пълководец. Да ме ранят на фронта. Дори си представях, че ще загубя крак или  ръка в битката. И като свърши войната да обикалям училищата с парадна униформа и ордени и да разказвам за подвизите, които съм извършила, за да спася света. Mr. Green
Мдааа. От малка съм болен мозък.

# 33
  • Мнения: 1 898
Мечтаех да бъда DJ.
По-късно мечтаех да съм войник. Crazy

# 34
  • Мнения: X
Исках да опозная престъпния свят, да се науча да пуша и да умра на максимум на 26 , за да стана легенда.

# 35
  • Мнения: X
В трети клас ни водиха на среща с партизанин. Той си беше сложил всичките ордени. Толкова бях впечатлена, че исках да избухне Трета световна война и аз да стана известен пълководец. Да ме ранят на фронта. Дори си представях, че ще загубя крак или  ръка в битката. И като свърши войната да обикалям училищата с парадна униформа и ордени и да разказвам за подвизите, които съм извършила, за да спася света. Mr. Green
Мдааа. От малка съм болен мозък.
Joy

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Аз исках да стана полицай или да работя при военните,дотук добре,но винаги си се представях с пистолет в ръка насочен срещу бандити.Много филми явно съм гледала за крехката си възраст тогава,то бива такива мечти,ама чак пък-толкова смели...

# 37
Мечтаех си да живея в замък. Joy
И още куп глупости! hahaha
чакай , аз и сега това си го мечтая.  Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 2 623
Мечтаех вечер като си легна
как ставам малка като Палечка
и си имам една маааалка къщичка в
стаята, и си живея в нея Simple Smile
Много уютна и много кокетна  Hug

# 39
  • Мнения: 73
Мечтаех да имам куче,ама куче като Ласи

# 40
  • Мнения: X
Също мечтаех да имам гадже,русо със сини очи и да се казва Робърт Laughing
По-късно мечтата взе,та ми се сбъдна ,след което доста се упреквах как съм могла да си пожелая такова нещо Thinking

# 41
  • Мнения: 42
Исках да стана инкасаторка, магазинерка, полицайка, певица....

# 42
  • София
  • Мнения: 399
 Аз исках да тръгна "накъдето ми видят очите" и да си търся щастието, все така им се случваха хубави работи на тия в приказките! Но все отлагах да порастна още малко, не че и сега не ми се иска понякога...

# 43
  • Мнения: 541
Като малка исках да см принцеса и да имам златна рокля.
Като попораснах исках вече да съм пилот на изтребител. Сега се чудя защо  , ама май беше заради едно момче, което харесвах и исках да му направя впечатление като порасна Laughing

# 44
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мечтаех да стана лекарка. В първи клас паднах и си нарязах колената на едни стъкла. Докато ги извадят, намразих всичко живо, що носи бяла престилка.

# 45
  • Мнения: 599
Докато бутах количката днес из прашоляците мернах нещо, което ме върна 30 тина  Mr. Green години назад  Sunglasses
Имаше на времето едни такива фургони на колела, които се използваха от работници / за временно жилище / при наложителни строителни и подобни дейности ?
Ей, такъв фургон видях днес и се сетих , колко им завиждах като дете на тези дето живеят там .... струваше ми се много интересно  Sunglasses  Rolling Eyes
И исках, страшно исках и аз да поживея малко така  Laughing  Praynig
Също като тръгвахме за морето ми течаха лигите по караваните на онези ми ти немци запътили се за почивка натам ... мило и драго давах да се повозя на такава  Party
Та, ако искате споделете ,  помните ли да сте имали и вие разни "неразумни" от днешна гледна точка желания и мечти ?

А, за караваните и аз много им завиждах.
А иначе много исках да стана кондукторка във влака,за да правя дупки на билетите(ония картонените-розови,зелени и т.н.) Simple Smile

# 46
  • Мнения: 958
Аз бях принцеса...в мечтите си. После мечтаех да стана египтолог, да отида в египет, да се ровя из пясъка и да откривам мумии. Бях събрала всички книги на египетски откриватели и мечтаех, че съм един от тях.

# 47
  • Мнения: 3 154
Исках да имам кон. Много исках! И все молех нашите да ми купят. Обещавах, че ще се грижа много, много за него. И тъй като живеехме в блок, щяхме да го държим в мазето Crazy
Исках да стана балерина, после аптекарка... Не станах нито едно от двете.
Брат ми пък искаше да стане боклукчия и да кара големия оранжев камион. И той не стана такъв. Laughing

# 48
  • Мнения: 11 747
аз мечтаех да съм болна  Confused  много тъпо!

# 49
  • Мнения: 122
... една лятна ваканция на село в близост до язовира бях започнал да си правя корабче запленен от героите и техните приключения в една детска книжка....
... един ден някой ми беше взел дървения материал дето си го бях складирал на едно скришно местенце и построеното до момента.... предполагам, че ако бях довършил плавателния съд щеше да потъне геройски при пускането му във вода...
Почти безславно завърши и строежа ми на делтапланер... за целта обаче унищожих най-добрите дъски на дядо ми...
Други мой детски палавщини са изследване на пещера с по-малки от мен момчета които след това ги извеждам ревящи от там, скиторене до тъмни нощи по река, следва наказание с бой с коприва по дупето, правене на самоделна пушка и ходене на лов за зайци, като единствения ефект бяха големи облаци от дим при стрелбата, бягство от къщи в трети клас във Витоша, като при настъпването на ноща връщането е на бегом, строеж на къщичка на дърво (тук при един силен вятър една дъска ме хлопва яко по главата, а къщичката е полуразрушена), езда на малко неопитомено конче и падане от него ... има и още...  Wink

# 50
  • Мнения: 2 096
Много хубава тема..
Исках да сляза по Улука през прозореца от 4-я етаж.. исках да стана Морячка.. после футболистка.. исках да набия момчето от 1-3клас което редовно ме удряше понеже ме харесвал..

# 51
  • Мнения: 14


...че какво му е неразумното да искаш каравана?

Исках да се в о з я   вътре ! / бях много разочарована, когато разбрах, че тогавашният правилник за движението по пътищата не разрешава  Confused/
А да имаш каравана .... мммм ... не е лошо, не отказвам и сега  Wink Grinning
[/quote]

най-якото е кампер - можеш и да се возиш вътре!!!

# 52
  • Мнения: 1 212
 Laughing
Аз момчетата дето ме харесваха също ги наказвах  hahaha
Опитвах да им пълня врата със сняг, набутвах ги в училишният гардероб или ги дескридитирах явно като се хващах за ръка при разходките в детската градина за друго момче  Wink
Болна също исках да бъда , понякога ....  Mr. Green ... всички ми угаждаха  Sunglasses ....  ядях течен шоколад, даваха ми до по-късно да гледам телевизия .
Мислех .... ако изобщо се случи случайно да те блъсне кола .... най-добре да е линейка  Crazy.
Да те натовари отзад моменталически ....
О, да .....  Hug - бях ги забравила билетите във влака ... малки картонени , возех се с половин такъв  Laughing
Исках да пътувам и в спалния вагон на влака или в краен случай да разтягам червените купета във вагоните които позволяваха ....
Исках да имам белег ... с който да се хваля . Исках , исках  ... ама все нямах  Sad
Накрая след като при влизане на потока през една тясна ученическа врата се наденах на едни железа и стана хубава рана  Mr. Green
Точно след като заздравееше, веднага я разчопвах отново до кръв и най-накрая се сдобих с така бленувания белег ... още го нося  Peace

# 53
  • Мнения: 1 134
Много бях впечатлена от едно типично войнишко изпращане в малко планинско градче. Не знам дали сте присъствали някога на подобно нещо, но то беше едва ли не по - значимо и от сватба. Едни шатри се разпъваха, едно чудо... И аз поради тази причина много исках да стана войник и да си направя едно такова изпращане в .... тунела в Пловдив... Mr. Green

# 54
  • Мнения: 4 668
Мечтаех си да съм продавачка в магазина  Crazy
После да продавам билети ...

Между другото синът ми от няколко дни твърди , че иска да е прасе  Shocked

Исках и лекарка да съм , ама това е твърде тривиално ...

На една по - осъзната възраст мечтаех да съм шеф на руската мафия  ooooh!

# 55
  • Мнения: 8 999
Мечтаех да си намеря лилипут и да го отглеждам в къщичка от кибритени кутийки.
Мечтаех да стана учителка в Горското училище, или поне медицинска сестра в Горската болница.
Мечтаех да имам мобилен телефон и собствена малка детска кола, която да НЕ се задвижва с педали /трябва да уважите тази моя мечта, защото това се случваше през далечната 1971 г./

# 56
  • Мнения: 799
В детската градина и до 3-4 клас исках да стана ватманка (живея непосредствено до трамвайната линия)  Mr. Green
После щях да се женя за пират/разбойник/бандит и т.н.
В 7-8 клас реших да ставам пожарникарка. МВР сразиха мечтите ми с факта, че не приемат жени за оперативни пожарникари и отделно приемът за тази специалност е с математика  ooooh! Егати, можех да познавам лично бат'Бойко и да осъществя мечтите на много момиченца  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 1 312
Исках да стана орнетолог.
Това е първата мечта,която си спомням.
Мъжът ми искал да стане валюкчия.
Още го бъзикам на тази тема Laughing

# 58
  • Мнения: 2 070
Моите май все "разумни" бяха.
Не че вашите са чак пък неразумни били. Нали затова са детски.

# 59
  • Мнения: X
Исках да стана орнетолог.
Това е първата мечта,която си спомням.
Мъжът ми искал да стане валюкчия.
Още го бъзикам на тази тема Laughing
Орнитолог? Ужас Shocked Смело дете си била,аз изпитвам ужас от тях.
А какво е валюкчия?
И сори за спама Blush

# 60
  • Мнения: 4 371
Исках да стана миячка на чаши в някой бар/ресторант Rolling Eyes

# 61
  • София
  • Мнения: 3 249
Тамън вчера си мислех да пусна подобна тема.

Като дете се възхищавах на боклукчийските камиони и много ми се искаше да работя на такъв... ooooh! Добре че мечтите ми порастнаха с мен Simple Smile

А да - в по-късна възраст исках да стана сервитьорка и непрекъснато разнасях чашите у дома на един поднос. Ама тая мечта първо не знам дали спада към неразумните и второ все още имам мегдан за осъществяването й... Thinking

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 18:12 от Ним

# 62
  • Мнения: 2 096
Исках да стана орнетолог.
Това е първата мечта,която си спомням.
Мъжът ми искал да стане валюкчия.
Още го бъзикам на тази тема Laughing
какви сте искали да станете??!!

# 63
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
И аз исках кон! Само мърморех и правех планове как и къде точно ще го гледаме.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 099
Исках да стана шофьор на ТИР. Мама не искаше.

# 65
  • Мнения: 1 312
Исках да стана орнетолог.
Това е първата мечта,която си спомням.
Мъжът ми искал да стане валюкчия.
Още го бъзикам на тази тема Laughing
какви сте искали да станете??!!
Орнитолог-изучават птиците.
Представях си,че си опитомявам орли и се катеря с тях по скалите-пускам ги,а те се връщат пак при мен Crazy

Пепиляжка,валюкчията кара валяк/поне така се казвала въпросната длъжност по мнение на съпруга ми/ Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт