пералня-каква марка?

  • 7 293
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Според мен, на днешно време качеството на битовите техники се е изравнило, независимо коя марка са. Вече няма революционни постижения и инженерите на всяка марка са достигнали оптималното. ..

Ха-ха-ха  Laughing....не знаеш колко си права!
Само ще кажа: когато се сглобява даден уред(географско: колкото се може по-източно!) се бърка в кашона с табелките...каквато има ТАМ, това се слага!  Flutter
Поздрави и дано случите на перални Wink

# 16
  • Мнения: 928
на днешно време качеството на битовите техники се е изравнило, независимо коя марка са. Вече няма революционни постижения и инженерите на всяка марка са достигнали оптималното.
Това според мен важи и за марки като NEO и BEKО
Абсолютно съм съгласна.Имайте в предвид,че марка като BEKO,въобще не може да се нарече ''куча''(както бе отбелязано по-горе).Мога само да добавя,че турците са светлинни години по-напред от нас и техниката,която произвеждат е на много добро ниво.Въпреки че всичко е късмет,що се отнася до това колко време ще издържи един уред,поне избирайте известна и утвърдена марка,за да сте сигурни,че някой ден като се наложи отремонтирване,да не чакате месеци наред за резервна част. Wink

# 17
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979

Ха-ха-ха  Laughing....не знаеш колко си права!
Само ще кажа: когато се сглобява даден уред(географско: колкото се може по-източно!) се бърка в кашона с табелките...каквато има ТАМ, това се слага!  Flutter
Поздрави и дано случите на перални Wink

Имам познат, който е шеф на много голям и известен сервиз за техника. Той ми показа телевизор LG, който беше с кинескоп TOSHIBA и шаси VESTEL.... Обясни ми, че вече "Онова Сони" от преди време и великите Панасоник не са нищо особено като продукти... Истината е, тенденциите в производството на техника са се променили! При надпис "Произведено в Европа" - гаранция, че не е произведено в Германия или Франция...
Да не говорим, че заради по-евтината работна ръка - големите производители си направиха мнооого отдавна супер-модерни заводи из Китай, Турция, Латвия и къде ли не ...
От друга страна страхотната конкуренция, свръх производството и сринатия долар (защото от жълтите страни техниката се търгува в долари все още) наситна допълнително изравняват нещата.

Май на днешно време най-важното при покупката на пералнията е добрият клас - "А" + най-дългата гаранция.

П.П. А най-интересното е, че в ТЕХНОМАРКЕТ гаранциите на великите СОНИ и ПАНАСОНИК е 12-18 месеца, а на ВЕКО - 36 месеца.  Joy Защо ли? А и къде ли са произведени "марковите" (отговор: на същия конвейр,където и останалите) Laughing Laughing Laughing

# 18
  • sofia
  • Мнения: 8 937

А тия горното отваряне са много яки, в смисъл издържливи,

-->а това е 100%-ва заблуда!
Цитат
що бе? Те са на два лагера, докато другите са на един и оттам си мисля, че сигурно издържат повече.
Имам в мазето една такава, стара, руска полуавтоматична и яко пера работните дрехи на мъжо в нея.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

А тия горното отваряне са много яки, в смисъл издържливи,

-->а това е 100%-ва заблуда!
Цитат
що бе? Те са на два лагера, докато другите са на един и оттам си мисля, че сигурно издържат повече.
Имам в мазето една такава, стара, руска полуавтоматична и яко пера работните дрехи на мъжо в нея.

Пери си раб. дрехи в твоята си пералня!
Нищо няма да й стане...гаранция. Колкото до "Еврика"-та (за която говориш)  и сегашните с горно зареждане - има светлинни години разлика във всичко(технологии, части и изпълнение).
НЕ си купувайте перални с горно зареждане - Съвет от мен!  Sunglasses

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Ха-ха-ха  Laughing....не знаеш колко си права!
Само ще кажа: когато се сглобява даден уред(географско: колкото се може по-източно!) се бърка в кашона с табелките...каквато има ТАМ, това се слага!  Flutter
Поздрави и дано случите на перални Wink

Имам познат, който е шеф на много голям и известен сервиз за техника... Laughing Laughing Laughing

Твоят познат да не го познавам и аз  Party...хихихик  Laughing. Кумът е шеф на голяяяяяяяям и известен сервиз за техника Wink
Иначе и на мен са ми показвали такива уреди, за които споменаваш. Нищо ново под Слънцето  Laughing
Колко до уреди с марка Беко - "железни" са в сравнение с много прехвалени и известни марки. Смело ги купувайте  Grinning. Особенно пералните  Flutter

П.П: Ех, дали има наблюдател на фирма Беко, та да ме забележи  Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 137
Момичета, благодаря на всички ви за отговорите Grinning
Голямо чудене падна и въпреки това още не съм си избрала пералня. Направо започнах да се ядосвам на себе си. doh cry Колата като я видях и на момента разбрах, че искам точно нея...защо ли не стана така и с пералнята!?
На път съм да се откажа от Whirlpool, Electrolux и Bosch заради по-малката гаранция, от Канди и Индезит поради лоши отзиви, и от Горение заради дизайна.
Колебая се основно между:
1.http://i.dir.bg/shop_storage/add/2005/02/25/20848.jpg
2.http://i.dir.bg/shop_storage/add/2005/03/29/21294.jpg
3.http://market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=680421&cat=641&shop_id=28
4.http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09008486
5.Gorenje WA 62122

...и сега newsm78
хрумва ми само една патка мислила, мислила и умряла Rolling Eyes Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 137
Уеле, уеле  newsm09 к'во съм писала и аз по нощите...
нямам предвид, че заради една пещалня ще хвърлям топа newsm53
а че от много мислене, май ще си остана със старата.
Усещам аз, че мъжът ми ще ми постави ултиматума:
"избери си магазина, влизаме вътре и до половин час аз излизам с пералня,
 за теб не знам"   smile3506 smile3532

# 23
  • Мнения: 46 516
Според мен, на днешно време качеството на битовите техники се е изравнило, независимо коя марка са. Вече няма революционни постижения и инженерите на всяка марка са достигнали оптималното. ..


Оооох, не знам, от сватбата /2001/ имам микровълнова Самсунг, телевизор Самсунг, сешуар Филипс /и отделно една 6 годишна прахосмукачка на Самсунг/, които все едно не са ползвани, до сега не са показали дефект, а пак от сватбата имам един пасатор и един миксер на Елит, които се скапаха на третото ползване, миксера даже на второто  Close   Миналата година купувахме сокоизтисквачка и ние взехме Де лонги, а моя позната Таурус, че бяха в промоция. Нашата кара вече няколко месеца без проблем, а на нейната се стопи част от уплътнението на капака само при едно единствено ползване  #2gunfire
Е как да си купя марка, която не съм чула  Sad

# 24
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Моята е Ariston Мargherita 2000 AL88X. Както бяха казали по-горе мнооого е шумна. Затова не й ползвам и отложения старт (много добра функция, но трябва да не спим Sad ). Относно съпоставка между Аристон и Индезит, както казва сестра ми "едната (Аристон) излиза през главния вход, а другата през задния вход на един и същи завод". Тя има Индезит и програмите, шума, всичко е като на моята Аристон. Може би ако сега си купувах пералня бих си взела Уйрпул.

# 25
  • sofia
  • Мнения: 8 937
Моята е Ariston Мargherita 2000 AL88X. Както бяха казали по-горе мнооого е шумна. Затова не й ползвам и отложения старт (много добра функция, но трябва да не спим Sad ). Относно съпоставка между Аристон и Индезит, както казва сестра ми "едната (Аристон) излиза през главния вход, а другата през задния вход на един и същи завод". Тя има Индезит и програмите, шума, всичко е като на моята Аристон. Може би ако сега си купувах пералня бих си взела Уйрпул.

А бе не е нормално да са толкова шумни, вижте дали са нивелирани. Мето Горене, при 1100 оборота е по-шумна, отколкото при 600 например, ама само нощно време работи. Кухнята и спалнята ми ги дели една врата.

# 26
  • sofia
  • Мнения: 4 296
http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09009718     Това е нашата пералня,има програма за бебешки дрехи,за маратонки,за спортни екипи,програма 30мин за леко изцапани дрехи,деликтна центрофуга,бутон за лесно гладене.На дисплея показва колко време е програмата и колко остава.Има повторно изплакване,регулира се температурата,оборотите.Ако си гледала по телевизията рекламата -това е,само ,че в`Технополис` е по-евтина  с 50 лв(поне преди 6мес.)

# 27
  • Мнения: 953
аз имам АЕГ вече доста време и съм много доволна.не ми е показала дефект до сега.но на майка ми взехме скоро Таурус-незнам като народност какво производство е.Но е добра и тя.Ако някой знае ще е добре да науча от къде е все пак.като качества е добра но още е нова.нека да я видим след известно време

# 28
  • Мнения: 47 982
аз съм с уърпул,подариха ни я за сватбата преди 5 години,пере поне по 2 пъти на ден,много съм доволна,догега никакъв проблем не съм имала

# 29
  • Мнения: 10 758
Нашата е Уърлпул.Доволна съм много.

Общи условия

Активация на акаунт