Отчаяна съм - теста не отчита овулация

  • 5 298
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
А фоликулометрия беше проследяване с УЗВ?

# 16
  • Мнения: 1 054
В моя случай - вагинален ехограф

# 17
  • Мнения: 179
А какви са тези неща с мерене на температура и отчитане по нея на ОВУ?

# 18
  • Мнения: 1 054
Погледни в Библиотеката.. Закована тема е с голеееми букви написано.. ще я видиш. Много по-изчерпателно е написано, разказано и коментирано там Simple Smile

# 19
# 20
  • Мнения: 155
Здравейте, мами. Да се разпиша и аз.
Тези тестове много ме объркаха. Моят случай е следният - имам един син на 8 г. и искам още едно детенце. До ноември месец пих противозачатъчни в продължение на 6 години. Диане 35 и Новинет. От както ги спрях цикълът ми е нередовен, със закъснения от 22 в началото до 4 дни миналия месец. На всичкото отгоре в работата съм подложена на голям стрес и искам да се махна, но желанието за бебче и майчинството ме спират, иначе ще трябва да отложа бебеправенето поне с още 7-8 мсеца, а време няма. На 33 години съм.
Този месец си купх тест за овулация 2 броя Клиър Овю, на 13 ден беше отрицателен, но на 14 тия положителен, носих го в аптеката да ми го разтълкуват, че чертите не бяха с еднакъв цвят. За по-сигурно си купих и 5 теста в кутия О вю, направих един още на същия ден когато направих и Клиър Овю и резултата беше отрицателен. #Crazy Кой от двата е верен, за Бога? Всеки следващ ден правех по един, вчера и онзи ден пак имаше по 2 чертички, но пак не толкова еднакви като контролната, а в същото време почувствах даже от кой яйчник ми се е отделила яйцеклетката - левия. Та мисълта ми е, че незнам доколко са адекватни тези тестове.....И графика на БЗТ правя, засега обаче не съм надвишила 36,9. Направо страшно съм объркана....
Иначе и аз като много кандидат майчета се чувствам просто ужасно, ще полудея, а първото ни бебе стана веднага. Не съм вярвала, че може да е толкова трудно да искаш бебче, а то да не идва. Embarassed
Успех на всички.  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 334
Snejna,не знам как така усети,че ти се е отделила яйцеклетката....това е завидно умение Whistling Относно тестовете Овю,на много момичета наистина не им отчитат правилно. Не разчитай на 100 % само на тестове.Хубаво беше да те видят и на УЗ. А БТ,че не надвишава 36.9...не знам каква е била в ФФ.Ако може да си споделиш графиката ще е много добре Peace

# 22
  • Мнения: 155
Да, смешничко звучи както го казах. Mr. Green В смисъл, че имах болки в левия яйчник, а сигурно понеже много ми се иска съм му отдала значение като на такъв процес.   bouquet
Графиката ми е долу в подписа, не можах да я сложа както другите момичета. Температурата ми не е била по-ниска от 36,6. Ще ида на лекар, ама все се надявам, та затова се мотам още....
Благодаря за отговора. Много е хубаво, че има този форум с такива отзивчиви мами.  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 334
Графиката ти не се отваря,но я намерих така или иначе Laughing.Дотук не се засича О.Продължи с тестовете все пак.Явно предстои Hug

# 24
  • Мнения: 155
Благодаря. Peace Извинявам се за графиката, има още какво да усвоявам, като гледам не са малко такива лаички като мен. Продължавам с меренето. И днес нищо. Възможно ли е след толкова години употреба на противозачатъчни изобщо да нямам овулация? Това оправя ли се по някакъв начин? Tired Четох в закованата тема, че нормализирането изисквало6-9 месеца. newsm78 Дали има случаи на необратимо увреждане на овариалната функция?

# 25
  • Мнения: 1 334
Възможно ли е след толкова години употреба на противозачатъчни изобщо да нямам овулация? Това оправя ли се по някакъв начин? Tired Четох в закованата тема, че нормализирането изисквало6-9 месеца. newsm78 Дали има случаи на необратимо увреждане на овариалната функция?
При някои жени наистина се изисква време,за да се нормализира нормалната функция на хормоните.Разбира се,че могат да се оправят нещата.За тази цел си намери подходящ лекар Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 423
Успокоихте ме, че не съм чак толкова дефектна- моите тестове за овулация никога чертата не им става по-ярка от контролната лента. Миналия месец ползвах "Клиар тест" и 5-те дни ми даваше втора леко бледа черта. Този месец взех "Овю" и за мой ужас от 14-тия до 19-тия ден не видях втора черта!!!Взех втора опаковка и на 20-тия ден видях втора бледа черта, която на другия ден, така и не се появи.

Общи условия

Активация на акаунт