Кувейт- 2-ра тема "За Кувейт с любов- снимки и още нещо"

  • 60 082
  • 282
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 8 163
Надя, а какъв е поводът за събирането на всичките тези хора (от снимката по-горе)? И какво точно правят чичковците със сабите?

Пък това, дето е на скарата някакво вретено ли е, пълнено месо ли е, що ли? Мале, направо усещам аромата на църнато месце. Какъвто съм хищник  bite, само на мръвка мога да карам...

# 211
  • Мнения: 72
Фея по повод събралите се хора, така като ги гледам на брега и с дрехи...сигурно са отишли да гледат нещо. Това, което ми идва на акъла е джет ските, който е много популярен спорт в Кувейт и вероятно това гледат. Но, т.к не съм я правила аз тази снимка, немога и да бъда сигурна.

# 212
  • Мнения: 206
Фея да точно това е, състезание със джетове и нещо като фестивал на Red Bull. Някой ако си мисли, че хората там не знаят как да се забавляват са с много грешна представа. То май тук в България взехме да позабравяме  ooooh!



# 213
Наде, много хубав контраст между двете снимки  Grinning

Искам официално да протестирам за липса на предупреждение с ГОЛЕМИ букви над снимки с барбекюта и разни вкуснотии  Crossing Arms напишете поне едно Внимание!!! Опасност от повишено слюнкоотделяне  Joy


Хммм гледай ти не знаех, че в Кувейт са толкова запалени по състезания с джетове. Състезателите, които карат джетовете кувейтци ли са или си наемат професионалисти от чужбина ?

# 214
  • Мнения: 72
Abra Кувейтчани са, представяш ли си? И то дори си имат шампионат там и някои са много добри. Но то там възможностите за спорт са ограничени, така че няма кой знае какво да се спортува. Но фитнес зали има много, оборудвани по последен писък на модата и със супер модерни уреди и екстри.

# 215
  • Мнения: 381
Здравейте и от мен!Аз няколко дни бях без нет и направо подивях.Сега като гледам какви вкусутиии има на тази снимкааа.Дайте малко рецепти характерни за арабската кухня. Praynig
Говорих с моя приятел да отиде да намери тази фирма,но още не е намерил време.Казва че сега има доста работа в неговия магазин.Но щом вие казвате че е надеждна сигурно на нея ще се доверим.Благодаря още веднъж Hug

# 216
  • Мнения: 206
angelche в какъв магазин работи твоя приятел? Аз много харесвам магазините им за дамска мода... Е, те сигурно по същия начин гледат на нашите магазини, ама то там си има всякаква мода, така че тук едва ли има нещо, което да го няма там

Souq Mubarakiya

# 217
  • Мнения: 381
ЕЕЕ от толкова време никой не е писал,а аз си чакам рецептите.Моят приятел има магазин за очила.Слънчеви и такива с диоптри. WhistlingУчил е в България и като е завършил се е върнал в Кувейт и си е отворим магазина.Хайде чакам да се върнете в темичката с увлекателни разказиии Crazy

# 218
  • Мнения: 206
Радикалните ислямисти постигнаха забележителен успех на предсрочните парламентарни избори в Кувейт, проведени в събота, като спечелиха 10 места, двойно повече отколкото на предишните избори. И сега, както и преди две години, няма избрана жена за депутат. Това показват почти окончателните резултати от вота, съобщени от АФП.
Ислямският салафистки съюз, радикалните сунити и техните съюзници ще разполагат с 10 места от общо 50. Ислямисткото конституционно движение – политическото крило на Мюсюлманските братя – отстъпи от позициите си и запазва само половината от шестте места, които имаше в предишния парламент. Шиитското малцинство увеличава представителството си с един депутат и ще има общо пет депутати.
Нито една от 27-те жени кандидатки не бе избрана. Асил ал Ауадхи бе на 11-о място в един от избирателните окръзи, който ще изпрати 10 избраници в парламента.
Това са вторите избори в Кувейт, при които жените могат да гласуват и да бъдат избирани. Избирателите в богатото на петрол емирство са 361 700 при местно население малко над един милион души. От тях 200 500 са жени или 55,4% от електората, и 161 000 – мъже. Военните и полицаите нямат право на глас.

# 219
  • Мнения: 110
Наде, най-накрая! Знаеш ли колко питах за теб в арабската тема! Ади яла /хайде ела де/, къде се загуби? Мъчно ми стана за теб!  Hug Hug 
А ти тук даваш интересна информация, ама кой да гледа!
Лека вечер на всички!

# 220
  • Мнения: 72
2 покани за всички, които са в Кувейт и желаят да отпразнуват идващите празници със свои сънародници.

Дата:петък,23 май,2008,18ч.
Място:Посолството на Република България
Вход: 2 kd /за благотворителния спектакъл/ 


Настоятелството на Българското училище в Кувейт
„Св.Св.Кирил и Методий”
Ви кани най-учтиво да отпразнуваме тържествено един от най-светлите български празници,
Денят на Славянските Първоучители
„Св.Св.Кирил и Методий”
И
Деня на Българската Писменост и Култура
24-ти май
В програмата:
 
1.ПРИВЕТСТВИЕ ОТ ПОСЛАНИКА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ В КУВЕЙТ:
Н.П.ИЛКО ШИВАЧЕВ
2.“ЗЛАТНИ БУКВИ” - АДАМ АСАД
3.“ВАКАНЦИЯ” -  СОФИЯН АЙМАН
4.“РАДИНИ ВЪЛНЕНИЯ” – Драматичен спектакъл по романа на Иван Вазов “Под игото”
част първа,глава 11
/УЧАСТВУВАТ ВСИЧКИ УЧЕНИЦИ  ОТ БЪЛГАРСКОТО УЧИЛИЩЕ//
5.”ГОРКО НА НАРОД....”:  ДИМИТЪР ДАКОВ
6.”ТРАКИЙСКА РЪЧЕНИЦА” : АНИ АНДРАОС,АДАМ АСАД, МОНА УАЛИД , СОФИАН АЙМАН
7.”МЕН МИ Е ДРАЧКО” –РОДОПСКА ПЕСЕН/ПРАВО ХОРО/ – ПЕЯТ И ИГРАЯТ ВСИЧКИ УЧЕНИЦИ.
8.Химн на Св.Св.Кирил и Методий-запява и публиката
 

***СЪБРАНИТЕ СРЕДСТВА ОТ БЛАГОТВОРИТЕЛНИЯ СПЕКТАКЪЛ СА :
-         ПОКРИВАНЕ РАЗХОДИТЕ ЗА ДЕКОР,РЕКВИЗИТ,КОСТЮМИ И АКСЕСОАРИ
-         НАГРАДИ ЗА ПОСТИЖЕНИЯ  В ИЗВЪНУЧИЛИЩНАТА ДЕЙНОСТ  НА УЧЕНИЦИТЕ

И за 24-ти Май

Уважаеми сънародници,
     По случай честването на Денят на българската култура и славянска писменост ”Св. Св. Кирил и Методий”, Ви каним на празничен коктейл в сградата на Посолството на 24 май 2008 г. от 19:00 ч.

     С уважение,

      Посланик Илко Шивачев

# 221
  • Мнения: 102
Здравейте момичета!
Не съм ви забравила!Чета аз,чета LaughingНяколко пъти започвах да пиша за последната пясъчна буря тук,наистина беше впечатляващо,но с тези деца до никъде не стигам Rolling EyesОт Кувейт новините са голяма жега и прах.Всеки ден си казвам днес ще разходя близнаците до Мак Доналдс(който е на 300 м от нас) и като си помисля каква жега е се отказвам.Само вечер правим разходките.
Другата новина е тъжна,не виждам да сте я отразили.Миналата седмица почина Негово Височество Шейх Саад Ал Абдулах Ал Салем Ал Сабах.Това което знам е че е на 78 г.Борил се е 4 години с рака.Бил е женен за САМО ЕДНА жена,индийка по народност.Вие предполагам знаете повече за йерархията тук.Аз честно не съм много наясно.И ще чакам да допълвате.
Поздрави на всички

# 222
  • Мнения: 72
orchestra чух за трагичната новина от миналия вторник. Шейх Саад беше престолонаследник и трябваше да поеме властта пред няколко години. Разказала съм историята за деня на неговото встъпване в длъжност, когато не успява да си доизречете речта. За живота му незнам много, но явно в Кувейт, брака с само с една жена е нещо като традиция е тези бракове с много жени са вече отживелица (поне в Кувейт).
orchestra, можеш да заведеш децата на това празненство, за което публикувах поканите. Сигурно ще ви бъде интересно и децата ще си намерят приятели.

# 223
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз бях впечатлена от това, че има българско училище в Кувейт! Има ли много българи там?

# 224
  • Мнения: 72
Mentha Българи няма кой знае колко там, вероятно не повече от 500 човека. Но виж само имената на децата, които ще играят тракийската ръченица:)
Така, че сигурно не само българчета учат в училището. До колкото си спомням училището работи само през уикенда или нещо такова.

Общи условия

Активация на акаунт