Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето!

  • 26 310
  • 400
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 4 134
pearly™, чак сега ти прочетох поста за заигравките  Mr. Green
Ами да ти кажа - то и у нас е същото  Embarassed Преди няколко месеца се осмели веднъж да ми каже, че вече си искал циците само за себеси - на нищо го направих...
Онзи дне пък ми каза, че трябва до 5 да кърмя, че ако спра съвсем ще ми зачезнат .... циците де  Mr. Green Embarassed Embarassed Embarassed

П.С. страхотни сте на тази снимка - пу-пу кърмещите мами са и най-готините мацки  - за пореден път се убеждавам   bouquet

# 16
  • Мнения: 2 614
Мъжа ми понеже е 100% привърженик не просто на кърменето, а на дългото кърмене  Mr. Green и като станало въпрос на работа за бебета, че доста бремени колежки има напоследък...та се заговорил с тях и една доста по-възрастна от нас беше им споделила че се отбива - в същия ден, в който е родено бебето (т.е. родено в петък, отбиваш в петък!!!  #Crazy Ако не стане в петък, да е на същата дата поне - родено на 15-ти, отбиваш на 15-ти....  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 718
Ма Правде, аз ще взема да и последвам съвета на жената. Всеки петък ще го отбивам, и така до 2018 ще се е отбил  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 6 268
  Мен пък свекърите всеки път като отидем на гости с такава надежда питат - още ли сучат, и се надяват на отоговр - не  Simple Smile Мисля да ги светна сега на Великден, че май преди три годинки няма да се отбиваме  Mr. Green
  Следващата реплика, която обожавам е - станаха ли 10 кг. (идеята е че не качват разбира се заради кърменето ) Ники е точно толкова, Ваня по-малко. Репликата е - нищо ще се оправят  newsm78 Според мен са си съвсем ок, на фона на това че аз съм 45 кг, здрави са, така че аз лично нямам нищо против да си останат така  Heart Eyes

Шапка ти свалям  Hug

Вчера се видях с една приятелка. Не се бяхме виждали близо година. Та тя изплашено ме попита-" Ти нали скоро ще спираш, че има едни луди дето кърмят до година и половина". Аз и обясних, че съм от тези побъркани майки и тя" Ама то бебе се кърми до шест месеца, защото след това има риск от заболяване на детето от диабет" Shocked.

Тази реплика със сигурност й е казана от някой мъдър педиатър, "който е наблюдавал тенденцията при кърмените толкова дълго бебета". Много тъжно наистина.

# 19
  • Мнения: 2 614
Вчера се видях с една приятелка. Не се бяхме виждали близо година. Та тя изплашено ме попита-" Ти нали скоро ще спираш, че има едни луди дето кърмят до година и половина". Аз и обясних, че съм от тези побъркани майки и тя" Ама то бебе се кърми до шест месеца, защото след това има риск от заболяване на детето от диабет" Shocked.

Майко мила, какво направих на детето! Вече е на 2 години, значи има 2 риска  ooooh! hahaha

# 20
  • Мнения: 5 401
В нашата спалня това беше първият такъв коментар, затова така ме впечатли и го споделих.  Grinning

pearly™, чак сега ти прочетох поста за заигравките  Mr. Green
... П.С. страхотни сте на тази снимка - пу-пу кърмещите мами са и най-готините мацки  - за пореден път се убеждавам   bouquet

Мерси!  Heart Eyes

Коментарите за диабета са излишни! Оставам безмълвна, обръщам ви гръб и отивам да хапна нещо шоколадено. Днес пак бях на фитнес и имам нужда от калории да не заслабна случайно!

# 21
  • Мнения: 668
Изказване на педиатър по повод кърмено бебе на една съфорумска мама:
Бебето за първия месец е наддало 1600гр и 6см, само на кърма е.
Мнението на педиатъра е:
1.сме надали трърде много през първия месец и ако това продължава щяло да доведе  до пъпна херния, рахит и омекване на костите на главата.Сега трябва да пазим диета да ядем на интервал поне 3 часа по 10 минути  и да имаме по 6-7 хранения на ден.
Цитирам мамата. Е кажете тя кранче ли да си сложи на гърдите, та да пуска само колкото трябва ?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 175
 ooooh! (това за изказванията на някои педиатри)
Аз не знам дали спадам към кърмещите,родих преждевременно и поради незнание,стрес и проблеми след операцията така и не успях да кърмя,а веднага минахме на АМ.Но вътрешно винаги съм чувствала,че като имам бебе ще го кърмя и направих всичко,за да си увелича кърмата,но не  Sad Въпреки това до ден днешен на малкия му давам всичко,което има-сутрин суче,а през деня и вечер цедя и му добавям в пюрето,кашата и АМ.Става дума за по 10-20 мл.на ядене.Та по тоя въпрос съм чула реплики:"Ма ти още ли се мъчиш?Да не мислиш,че ще го нахраниш с тия 2 супени лъжици?"
А баба ми(която е цедяла по 300 мл. след кърмене  Shocked)направо ме разби с израза:"Малеее,ти с тая кърма,дето имаш и едно мишле нема да можеш да изгледаш..."  Embarassed
И веднъж като видя какво количество съм изцедила:"Леле,ма то не стига и една муха да се удави вътре..."  hahaha

# 23
  • Мнения: 129
...че се отбива - в същия ден, в който е родено бебето (т.е. родено в петък, отбиваш в петък!!!  #Crazy Ако не стане в петък, да е на същата дата поне - родено на 15-ти, отбиваш на 15-ти....  Mr. Green

Права е жената. Така е по-лесно и удобно - като те питат, ще можеш да кажеш "Кърмих 2 год. и 5 месеца" (примерно) - кръгъл срок, а не "2 год. 5 мес. и 12 дни".

# 24
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ей, замалко да се класирам за точна дата на отбиване, ама като оставих детето да решава само. Родена е на 3-ти, отби се на 2-ри. И сега, какви са последствията newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 2 348
Пък моят свекър даже търси информация как да се поддържа лактацията на гърдите, че внучето му да суче по-дълго.  Hug Дойде веднъж с мен при педито и тя като ме посъветва да заместя едното хранене с пюре, той " Остави я тая луда какво ти говори! Няма нищо да заместваш! Ако не му стига кърмата ще ядеш печен лук и ще ти се увеличи. "

 А пък мъжът ми често посяга с уста към гърдите, но след моето:"А!!!" той: "А, да."  Party

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 11:28 от skrech

# 26
  • Мнения: 6 442
em4eto,роднините ти голяма фантазия имат-мишки,мухи  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 176
Казусът е трябва или не трябва да се дава вода на кърмачета в един форум.  Питам аз там, аджеба, тия дето са убедени, че трябва, как обясняват еволюционния феномен, че хората са единственият бозайник, имащ нужда от вода, или сокче, от момента на раждането си.  Щото си нямам друга работа.

И получавам първия бисер. Надявам се и други да има:

"Само че ние не сме бозайници а хора.Има разлика а?"





# 28
  • София
  • Мнения: 2 348
Казусът е трябва или не трябва да се дава вода на кърмачета в един форум.  Питам аз там, аджеба, тия дето са убедени, че трябва, как обясняват еволюционния феномен, че хората са единственият бозайник, имащ нужда от вода, или сокче, от момента на раждането си.  Щото си нямам друга работа.

И получавам първия бисер. Надявам се и други да има:

"Само че ние не сме бозайници а хора.Има разлика а?"


Ооооооо, от земята до небето е разликата!  smile3521 Пиши следващите отговори какви са.

# 29
  • Мнения: 498
skrech евала на свекър ти. На това му казвам аз подкрепа за кърмачка, а не постоянно питане кога бебето ще почне да яде от масата.

Rookie с нетърпение чакам и други бисери.

pearly™ кранче и графички на циците да знаем кога колко  newsm78, че то така без мярка на какво прилича.

По темата: кърмата е или малко, или прекалено много, бебето не засуква, то тя и кърмата е рядка ... Като не засуче бебето трябва да се цеди и да се дава от шише!

Общи условия

Активация на акаунт