Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето!

  • 26 389
  • 400
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 467
Идва детето след разговор с роднина и ме пита "Мамо, защо не може вече да цокам? Тебе (така казва на себе си) много обича да цока."
Не номинирам детето, номинирам роднината  Twisted Evil
Само съжалявам, че не съм присъствала на разговора.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 348
Идва детето след разговор с роднина и ме пита "Мамо, защо не може вече да цокам? Тебе (така казва на себе си) много обича да цока."

 Party Heart Eyes

# 92
  • Мнения: 216
ШАМАНКА,твоята позната от Иран най-вероятно е мюсюлманка,за това ти е казала -2години.
В Свещената книга на мюсюлманите ,много ясно е написано
-Кърменето продължава 2 години,
това означава,че нуждите на детето от кърма са най-големи през този период,след това
по взаимно решение на родителите може да се пристъпи към отбиване или да се продължи
кърменето-но става ясно,че в тези първи две години от живота на детето,
кърмата е неговата основна храна-а родителите трябва да се стремят да се придържат към това,защото знаят,че Бог(природата)е отредил най-доброто(подходящото) Peace

Въпреки тази заръка в страните с преобладаващо мюсюлманско население,пазарната икономика си е казала думата-гиганти като Нестле са погълнали тамошните пазари и за съжеление чрез реклами и промоции-често жени са убеждавани да прекратят кърменето и да го заменят с АМ-на тази фирма-
но  в последните години като че ли има светлина в тунела-кърменето отново заема превес,
младите са информирани правилно и знаят,че от кърмата по-добра храна-няма-другото е комерсия Wink

# 93
  • Мнения: 966
че като са ми малки няма да стане  Laughing но успях да кърмя 1г. и 2м.

# 94
  • Мнения: 640
Ааа, забравих и една близка на свекърва ми мама какво ми твърдеше (говоря за жена на 25 години, не някоя стара). Искала още в началото да спре кърмата си и поканила майка си, която била в цикъл на гости. След това, за да засили ефекта от бабините дивитини, я изпратила и до вратата. И изведнъж ХОП, кърмата спряла. От литър дневно още същата вечер нямало и капка. И свеки след този научно доказан факт ми забраняваше да си каня на гости жени в цикъл...   ooooh!
Само дето майка ми много научно го доказа още първата седмица след като родих и тя дойде в къщи, беше в цикъл, че я и изпратих. Е, скоро ще станат 10 месеца, откакто се кърмим успешно  Mr. Green , че и задръствания от много кърма имах точно в периода, в който майка ми беше на гости  Joy

# 95
  • Мнения: 176
Млада майка обяснява колко искала да кърми, ама успяла само до 40 тия ден (пак мистика!), защото преживяла голям стрес.  Откраднали й колата.  Секнала й кърмата, обадила се на личната и така.  Че е стрес, стрес е да задигнат колата.  Че е ужасно, ужасно е.  Амо що ми се струва, че ако наистина искаш да дадеш най-доброто за детето си, все пак можеш някакви приоритети да нагласиш в такъв момент. 

Това е полезно за жените в цикъл и спирането на кърмата да се знае.  Защо толкова се чудят как да си спират кърмята с хапове и какво ли не?  То значи можело и много по-лесно   Shocked

# 96
  • Мнения: 2 467
Rookie, при стрес наистина намаля яко кърмата.
Баба ми почина почти пред очите ми когато бебка беше на 8 месеца. Гърдите ми омекнаха и кърмата все едно изчезна. С тази разлика, че на мен не ми дойде хич на ума, че "ми секва кърмата", а продължих да си кърмя. За около 3-4 дни се възстанови положението. Детето ми беше само на кърма и не е останало гладно в този период. Значи тече пак кърма. Просто намаля. Но много майки спират за съжаление в такива моменти кърменето. Паниката +липсата на информация и "компетентни" съветници водят до край на кърменето.

# 97
  • София
  • Мнения: 2 348
От стрес кърмата силно намалява и дори спира, но може да се възвърне, ако редовно детето се слага на гърда. Благодарение на форума, Ла Лече Лига и много добри майки тази информация достига да повече желаещи да кърмят  Hug
 За спирането на кърмата на онази майчица със суеверията... защо да не  Thinking получила е наказанието си... Да не кърмиш, а да търкаш шишета  по сума ти пъти на ден си е наказание.

# 98
  • Мнения: 176
Rookie, при стрес наистина намаля яко кърмата.


Знам, знам.  Ясно е, че се преодолява с правилни действия и нагласа  Wink  Заради невежество и заради объркващи съвети от околните много майки не го знаят обаче и просто оставят нещата така и/или се настройват, че непременно ще им спре.  Или пък използват за извинение стреса. А и имам предвид не стрес от типа на загуба на близък, да не дава господ.  Ядосвам се и на стандартния случай от типа "Скарах се със свекървата и от стрес ми спря кърмата."  Confused

# 99
  • София
  • Мнения: 6 299
Много ми хареса обеснението на DUA за това, какво пише в Корана за кърменето.

# 100
  • Мнения: 6 446
Много ми хареса обеснението на DUA за това, какво пише в Корана за кърменето.
За съжаление това д го пишеше в Библията,едва ли някой би му обърнал внимание  ooooh!

# 101
  • Мнения: 352
Здравейте! Имам "прясна" реплика от вчера:
Със съпруга ми споделихме с едни приятели, че все още кърмя, (1г и 2м); че бихме искали и до 3 годинки да го правя и че лекарите все не са доволни от нашите килограми и постоянно настояват да ни мерят колко тежим...
...И получихме съвет следващия път като отидем на консултация при педиатър - ние с таткото да се отбием и при психиатър!??... Crazy 
 Joy

Освен това другият татко щял да ни препоръча за рекордите на Гинес  Mr. Green, че не познавал друг толково дългокърмещ! ...Ма как да го запозная с вас?!... Laughing

Хайде цветя и рози от мен!  bouquet

# 102
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 865
За съжаление това да го пишеше в Библията,едва ли някой би му обърнал внимание  ooooh!
Преди доста време Andrea$ беше давала много интересни цитати от Библията, косвено показващи, че кърменето до и над 3 годишна възраст е било съвсем нормално. Може пак да ги каже Simple Smile

# 103
  • Мнения: 3 718
Много ми стана интересно и на мен това с Корана, ама още не съм разбрала защо точно две години и два месеца. Явно имат значение тези цифри амааа ... не съм го чела. А майката иранка така и не можа да ми каже.

# 104
  • Мнения: 216
Шаманка-не е две години и два месеца,а само две години-така е записано в Корана Peace
Кърменето продължава две години-там се уточняват и други важни подробности свързани с този  период от живота на майката и детето,което само по себе си говори за
значимостта и важността на кърменето.
Този срок е нещо като задължителен-при положение,че майката има кърма и няма извинителни причини за отбиването-след този период тя е свободна да реши-ще отбива ли(постепенно)или ще продължи-но до тогава-2г.не може на своя глава да го направи
 в случай,че всичко е наред-това се счита като вреда(не полезно )над здравословното състояние на детето-а и е записано ,че решението за отбиване преди две години ,трябва да се вземе и от двамата родители,защото детето е колкото на майката ,толкова и на бащата.
"Съветване"по този въпрос между съпрузите-така е записано,от което се разбира(щом става въпрос за съветване)че Кърменето заслужава внимание и предполага отговорно отношение Peace
Все пак става въпрос за раждане на Човек,чиято личност започва да се оформя
още с първата глътка въздух и първата глътка засукана кърма  bouquet
Желая успех на мамите в това начинание.Не слушайте абсурдите на хората,а се вслушайте в гласа на човешката природа - в гласа на Този който ни е сътворил.

Общи условия

Активация на акаунт