Викате ли в къщи?

  • 8 083
  • 159
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 582
Всички викат, но се притесняват, защото си мислят, че само те викат  Wink

# 91
  • Мнения: 2 897
Понякога, обаче как викам... ooooh! Старая се да се случва максимално рядко, не харесвам този метод като начин за наказване, предпочитам дълго да обяснявам, а най-добре ми се получава, като моментално отвлека вниманието с нещо друго. Наказанията за сега при нас се приемат като нещо забавно от страна на детето Confused

# 92
  • Мнения: 2 757
Ами кой не вика бе, баси и темата. Това си българска национална черта. Дори тук датчаните понякога викат, въпреки че са кротка и спокойна нация. Понякога наистина се налага да викнеш, за да спасиш живота или здравето на детето. Въпросът е да не е постоянно, защото уврежда слуха и нервите, а и почват да не му обръщат внимание. А това, че някои не викали, а обясявали, няма нищо общо с темата. Има случаи, когато е нужно само да се обясни спокойно. Но има и такива, когато се налага да се викне

# 93
  • Мнения: 2 897
Понякога наистина се налага да викнеш, за да спасиш живота или здравето на детето. Има случаи, когато е нужно само да се обясни спокойно. Но има и такива, когато се налага да се викне

Подкрепям това мнение Peace

# 94
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Викам по всяко време на деня, когато се изнервя и ситуацията го "изисква" Mr. Green. Съседите са свикнали, децата също - дори не се трогват особено, освен ако не започна и да заплашвам с наказания...
Peace

# 95
  • Мнения: 7 201
Едва ли има майка,която не вика на децата си Thinking
Има--рядкост,но ги има.Е,аз не съм от тях. Mr. Green

# 96
  • Мнения: 2 839
Едва ли има майка,която не вика на децата си Thinking
Има--рядкост,но ги има.
Да, и децата им са набор `06 и нагоре  Mr. Green

# 97
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 257
викам. срам Embarassed

# 98
  • Мнения: 2 757
Бе по книгите кво ли не пише. Аз пък слушах по ТВ че е хубаво да се караме на децата, полезно било за развитието им, имали нужда от него. Оня ден чух, че спецовете сметнали, че не трябва да се казва на дете НЕ повече от 4 пъти на ден. Така че ако за 5ти път си рискува живота и не можеш да се отзовеш на секундата просто го оставяш в Божии ръце за да спазиш свещеното правило, измислено от бай Петкан, който може би никога не се е занимавал с деца. Така ми бяха пратили от общината една дето е на 50 години и никога не е имала деца да ме учи как да си гледам моите.  Joy

# 99
# 100
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Едва ли има майка,която не вика на децата си Thinking

 Peace Peace Peace

# 101
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не викам. повишам тон, след това наказвам ...

По мъжки  Simple Smile

съдейки по себе си, как спирам да чувам когато някой вика, си го спестявам.

# 102
  • Мнения: 948
И аз съм от викащите.После се чувствам гузно и съжалявам, но...... Embarassed

# 103
  • Мнения: 613
Още една викаща  ooooh! На всичкото отгоре никой не вика около нас. Аз съм сигурна, обаче че всичко наоколо са чували гласа ми. Той добре, че не е много силен.

Уж винаги си казвам, никога повече и после пак. И майка ми е от викащите /много повече от мен/ и аз винаги съм искала да не съм като нея, ама  Embarassed Все пак се надявам един ден да се променя и само да повишавам тон, не да до извисявам.

# 104
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 996


По повод НЕ-тата. Думи, заместители на НЕ са СПРИ, СТОЙ в случай на опасност, примерно.  4 НЕ-та на ден са множко. Пробвайте се въобще да не казвате НЕ.   Laughing

Общи условия

Активация на акаунт