пиете ли фолиева киселина без бременност??

  • 39 108
  • 431
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен бременна сам в първия месец и пия ФК. Пия я от 5 месеца още преди да забременея. Знам за ФК от часът на мама и от тогаз се интересувам за нея. И така почнах да се ровя из нета и научих за какво трябва да се пие ФК. Защото планирах ме с моя приятел, а сега ми е годеник, а понататък бъдещ съпруг да си имаме бебче. Отидох на аптеката и питах за ФК и си взех цяла опаковка,а те са вътре 30 хапченца за 3 месеца. После си взех още и все още я пия. Док каза да я пия до третия месец.  Като чух какво може да стане като не пиеш ФК се зачудих защо и аз да не взимам да пия четох че не е врдна така че ПИЙТЕ ФК.   Simple Smile

# 346
  • Мнения: 975
Вени,как така 30 хапченца за 3 месеца ShockedОт колко мг. са?На ден се пие по 1т от 400мг

# 347
  • Мнения: 288
Пих фолиева киселина 2 месеца преди да забременея и после до третия месец от бременноста.След това продължих с комбинирани витамини до раждането и 7 месеца след него (т.е. докато кърмих).Сега правя опити от няколко месеца да пия профилактично фолиева киселина , но ПРИ МЕН  ОКАЗВА СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИ.Имам разширени вени и определено от фолиевата киселина вените ми се подуват и краката ми страшно ме болят там , където е вената.Освен това  ми парят на тези места .Мислих че си втълпявам и на някоко пъти спирах и после пак почвах фолиевата киселина.Но за съжаление така действа при мен.Сменях и различни марки , но промяна няма.Така че да , при някои хора има станични дейстия.Дори на една от листовките го пишеше.Но аз съм твърдо "за "фолиевата киселина още преди забременяването Peace

# 348
  • Мнения: 1 424
Аз я пия от почти два месеца,но от около месец започнахме с бебеправенето.

# 349
  • Мнения: 2 180
Вени,как така 30 хапченца за 3 месеца ShockedОт колко мг. са?На ден се пие по 1т от 400мг
Отговарям вместо нея - Неофолик съдържа 3 блистера, всеки с по 30 хапчета от 0.4 мг и е за 3 месеца - по едно на ден.  Peace
100 микрограма = 0,1 милиграма, т.е. говорим за прием на 400 мкг или 0.4 мг.

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 16:20 от Джини

# 350
  • Мнения: 2 960
6 месеца ни отне"бебеправенето"-през цялото това време пиех фолиева киселина.След като забременях я пиех до четвъртия месец!!!

# 351
  • София
  • Мнения: 2 430
Вени,как така 30 хапченца за 3 месеца ShockedОт колко мг. са?На ден се пие по 1т от 400мг
FOLIACID,днес ми ги изписаха,пие се по една таблетка на ден,всяка таблетка е от 400mcg,а в една кутийка има 120таблетки,струват около 4,50лв

# 352
  • Варна
  • Мнения: 355
Пия, да, и не само аз - гинеколожката ми я предписа и на мъжа ми заедно с Л-карнитин Peace

# 353
  • Мнения: 179
да вече, нали трябва да има натрупване Peace

# 354
  • Мнения: 21
И аз вече си купих ф.к. и си я пия редовно,вече месец и смятам да продължа така и занапред  Hug   bouquet

# 355
  • Мнения: 140
Аз също пиех фолиева киселина от началото на годината. После след операцията спрях за 1 месец и сега започвам наново, та от другия месец като подновим опитите да съм се застраховала. Peace
Не се притеснявайте да я пиете дори и по-продължително тя няма да ви навреди, само може да помогне. baby_neutral

# 356
Аз я пия вече без прекъсване 3 години, като се изключат няколко седмици които или съм забравяла или съм нямала под ръка.

# 357
а има ли значение кога се пие фолиевата киселина кога се пие- по време на храна или на гладно

# 358
  • Мнения: 1 001
почнах я в момента в който почнахме и опитите за бебе Peace

# 359
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Само по време на бременност вземам.По принцип избягвам да пия витаминиособенно на хапчета.

Общи условия

Активация на акаунт