ЮЛСКИ бебешори '08(тема 37)

  • 10 765
  • 282
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 326
Може ли някой, който скоро е ходил в Пигис хаус, да ми каже - продават ли столчета за кола за големи деца? Блазни ме да посетя магазина, заради детския кът, да подивее мъничкия, но не знам дали не е само за бебешки неща, а на нас ни трябва стол 18-36. Може би съм тъпа, но не мога да се ориентирам на сайта Cry ...
belinda мисля, че съм въждала такива столчета. Те са по-скоро седалки за по-големите деца. Обади се по телефона да питаш.
http://www.piggyshouse.com/bg/contacts/
Аз вече така процедирам, защото не мога само да се разхождам напред-назад с малко бебе и корем за неща които ги няма.

# 241
  • Мнения: 326
Нашият педиатър, когато Пепи стана на една година каза, че е време да спра да му меря Т в дупето, момче бил. И аз спрях  33uu
Но и не си представям както в болницата мерех през час Т, ако трябваше да е в дупето как щях да се оправям Rolling Eyes
Аз пак не разбирам защо в дупето мерите Т???? Аз никога не съм я мерила така. то детето като е болно и едва гледа само до сваляне на памперси ще му е. Аз винаги под мишница съм я мерила и не виждам проблем. Става бързо. Какъв е смисъла на тези термометри в ухото, в челото??? Имаше един вариант видях като бибетон за устата.  newsm78 #Crazy newsm78

# 242
  • Мнения: 782
Момичета, откакто написах сутринта , че Бебчо не мърда много-много   Simple Smile и да видите едно ритане и подскачане  .... чааак до сега  Laughing
А и още нещо, до преди малко се епилирах   ooooh!  2 часа, а какви пози заемах   Laughing направо не си е работа. Май от следващия път ще ходя на козметик защото много трудно си виждам задната страна на бутчетата  Blush

# 243
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз пак не разбирам защо в дупето мерите Т???? Аз никога не съм я мерила така.
И аз. Дадох линка, защото видях, че има мами, които се интересуват. Аз меря с електронен, под мишницата, не съм имала проблеми.

А...за епилирането.... Embarassed, извинете, ама успявате ли още да си почистите...маргаритките Laughing Аз вече едвам се сгъвам Cry Май ще трябва да минавам на бръсначка, което е отврат, хич не обичам Sick Колата е изключена в момента, много ме боли. И направо не знам...

# 244
  • Мнения: 4 371
Белинда, една моя приятелка си взе стол седалка само, но детето като заспи и започва да пада настрани, според мен не са подходящи. Има много теми за столчета, виж ги. Нашият е Бебе Конфорт, със странични предпазители, да не дава Господ да го тестваме Praynig Удобен му е на дребния, кротува си като се вози...

Аз пак не разбирам защо в дупето мерите Т????
Ми педиатъра така ми беше казал, аз съм изпълнителна Laughing
А за в ухото ще си взема определено, но не мога да реша какъв точно, но тая една секунда много ми допада Simple Smile

...извинете, ама успявате ли още да си почистите...маргаритките Laughing
Mr. Green Не, аз ходя на кола маска и не ме боли повече от преди.
Обаче вече ходя на педикюр, преди сама си се оправях у нас и чат пат за разкош ходех, сега е наложително Crossing Arms

# 245
  • Мнения: 223
Момичета, откакто написах сутринта , че Бебчо не мърда много-много   Simple Smile и да видите едно ритане и подскачане  .... чааак до сега  Laughing
А и още нещо, до преди малко се епилирах   ooooh!  2 часа, а какви пози заемах   Laughing направо не си е работа. Май от следващия път ще ходя на козметик защото много трудно си виждам задната страна на бутчетата  Blush

Аз това вече не го мога. Нямам удобна опора изобщо. А пък за интимните части ползвам огледало и пак не е гаранция за успех. Мъжа ми го карам да ми помага, иначе алтернативата е да си ходя обрасла.

А като имам да обувам чорапогащник настава едно пъшкане и едва ли не потене - хич не ми е удобно вече.

Аз имам едно въпросче, гледах по разни теми за бебешки прахове, които се ползват. "Тео бебе" е най-масовият ми се струва, но мен не ме кефи. Искам да изпера дрешките, които ми донесоха, да ги изгладя, за да си ги прибера. Ако някой е супер доволен от определен прах за пране (за бебешки неща), моля да ми каже?

# 246
  • Варна
  • Мнения: 289

А...за епилирането.... Embarassed, извинете, ама успявате ли още да си почистите...маргаритките Laughing Аз вече едвам се сгъвам Cry Май ще трябва да минавам на бръсначка......

С дамски жилет съм от години, всеки ден минавам положението, ама вече ще ми е нужно огледалце май, че нищо не скивам от това шкембе ...Мъжа ми и той каза че ако трябва ще влиза в банята да помага ...няма как ...


Май е рано Пърли, знам че като поседят 2-3 месеца дрешките , май не се запазва дезинфекцията ...Аз моите подаръци за сега съм ги прибрала така и през юни ще пера и гладя лека полека ..

# 247
  • Мнения: 4 371
Ако някой е супер доволен от определен прах за пране (за бебешки неща), моля да ми каже?
Aз, от Тео бебе Mr. Green
Племенничката ми се обрина от хваления Сано Максима(тя е два месеца по-голяма от Пепи) и дори и не го пробвах.

# 248
  • Мнения: 782
А...за епилирането.... Embarassed, извинете, ама успявате ли още да си почистите...маргаритките Laughing Аз вече едвам се сгъвам Cry Май ще трябва да минавам на бръсначка......

Не  Laughing аз от години ходя на козметик .... и сега си ходя  Rolling Eyes и при мен като при Дуци болката си е една и съща

# 249
  • Мнения: 223
Май е рано Пърли, знам че като поседят 2-3 месеца дрешките , май не се запазва дезинфекцията ...Аз моите подаръци за сега съм ги прибрала така и през юни ще пера и гладя лека полека ..

И аз така си помислих, че е рано за дезинфекция, ама после пак ще си ги пера? Поне сега да знам, че съм си ги минала аз.

# 250
  • Мнения: 2 070
Хайде и аз да се отчета от снощната консултация. Бебока е добре, но килограмите .....
До миналия месец бях качила 4 кг., а сега за един месец 5 /това на нищо не прилича/ - общо 9 кг до тук. Вярно, че при ръст 178 не е много страшно, но ако продължавам така незнам докъде ще стигна. Явно трябва да огранича сладкото, че аз направо се оливам.

Що се отнася за кърмещата майка аз имам друго виждане. Честно казано винаги ми е било странно когато някой каже, че детето плачело и не можело да не стане това, което иска. Като плаче какво-ще умре ли? Вярно, че си зависи много от детето и в зависимост от това се наглася и отношението към него, но никога не съм разбирала родителите, които правят всичко само и само да не плаче детето /а то плаче, когато не стане на неговата/. Била съм свидетел на какви ли не неща-лягане и търкаляне по земята /на улицата/, обиждане, биене, плюене и какво ли още не на майката само защото не е изпълнено това, което детето иска.
Не познавам майката и не бих си позволила да я критикувам. Просто аз имам по-различно мнение и реших да го споделя. В крайна сметка всеки сам си решава как да се държи и как да възпитава детето си. Затова и после има хора с различни характери, ценности и т.н.

Тити абсолютно съм съгласна с теб!!!


Значи, има различни периди в развитието на детето, когато то има различни потребности. До годинка - годинка и нещо трябва да се взима  игушка, трябва да се откликва на желанието му, няма опасност да се разглези като му се угажда. Разбира се тогава и желанията са по-елементарни - едва ли ще плаче за конкретна играчка, сбадолед или шоколад, ще е в кобичка и едва ли ще се тръша и т.н. След две и полвина години - три започва вече това "възпитание" с налагане на границите - тогава те се осъзнават като по-отделни личности и почват да те "пробват" докъде и колко и какво ще им позволиш. Тогава вече е добре сам да прецениш за какво и как ще им или няма да им угаждаш. Аз моята я оставям да реве и да се тръшка и наистина като види че не и минава номера - спира... И дори после не ми се сърди. Просто 3-4 годишна възраст е момента да се налагат тези граници, даже и след две годинки някъде.
Но да кажеш, че ще се разглези бебе като се гушка при плачене и т.н. - глупости...
Мога да ти го обясня и с психологически доводи, учила съм малко, но поста и без това стана много дълъг. Всяко нещо с възрастта си просто.

# 251
  • Мнения: 222
Здравейте момичета.
по отношение на епилирането аз ползвам епилатор и все още мога да се извъртам насам-натам (все още) но забелязвам че напоследък ме боли повече....
за праховете - моята зълва ми каза че Тео бебе не се изпирал добре и оставали топчета по дрехите и затова пере със някакъв супер обикновен бебешки - Роса...
искам да ви питам 2 неща;
мойто доки като му споделих че имам увеличено влагалищно течение (ТОЕСТ повече секрет, не че ме боли, сърби или нещо такова, ектра съм) и без да ме преглежда ми изписа Клион Д. сега се порових из нета и видях че се използва при влагалищни инфекции, ама аз не съм убедена че имам гъби  #Crazy имала съм гъби преди години и знам какво е. та въпроса ми е да ги ползвам ли изобщо, много се колебая, той като че ли искаше да се застрахова, де да знам newsm78
и другия ми въпрос - пиете ли Зимафлуор, и за него се чудя да го пия ли?
в момента пия само желязо за хемоглобина....
и накрая  - мойта бебка (оф защо говоря в женски род като ми казаха момче  Joy) рита вече доста осезаемо, казвам го защото знаете че съм августовска мама ама пиша при вас щото отначало бях определна за юли.

а за килограмите - като ви чета и много се смея, със сигурност аз водя класацията с моите 110 кг, винаги съм си била пълна, но моя мъж и така си ме харесва  bowuu

# 252
  • Мнения: 2 070
Вал, за нашите деца не се ползват столчета, а седалки. Елементарни са - идеята им е да повдиггне детето, за да може колана да му мине през гърдичките и корема,  а не през гушата - просто да е на по-високо. Има ги от 20 до 60 и нагоре лева, а са почти едни и същи навсякъде. Същата работа върши е едно сгънато одеало, върху което да седне детето и да му се сложи колан. Мъжа ти не беше ли полицай? или бъркам...макар, че те катаджиите само са по-в час с тия неща. Но със сигурност знам, че се ползват седалки, столчетата са за по-малките деца. На Яна засега я закопчаваме само с колан отзад, също върши работа, скоро ще вземем седалка.

За онази мама в кърмаческия - според мен не е проблема в детето, тя е допуснала грешка още в началото. Поне така като я чета. На поискване на поискване, но и за това не тр се изпада в крайности. Явно е прекалилиа с четенето и я е водил страха дали прави всимко както си требе, ама то и така не става... на по-ранен етап може би е било добре да му въведе все пак нещо като режим или поне условно и да го научи да не я ползва за залъгалка...

# 253
  • Мнения: 9 913
за термометъра - на който както му е удобно. Аз пробвах два пъти под мишницата и се отказах - деян се мята, като е с Т и не мога да му държа ръката неподвижно до тялото, аз самата не обичам под мишницата, винаги си меря Т в устата. по-лесно ми е на него да му забуча термометъра в дупето. А за ухото нещо ме съмнява тази 1 секунда - но може и да греша. Подозирам неточно мерене, не друго.
А Деян и без друго прилича на момиченце, ако го видя да кърши китка, му спирам веднага термометъра  Joy

този Зимафлуор го обсъдихме десетина пъти сигурно  Peace

за какъв нисък хемоглобин говорим? Мая, колко е?

# 254
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен!
Който спи до обяд,сега да наваксва с четене.....е успях ,най-накрая!
Накой попита,дали в 7-мия месец бебоците си движат по-малко.Божее,къде това чудо,не ме оставя да спя.Такъв маратон,
 е направо ме стряска понякога!
За епилирането-на мен по краката почти ми изчезна оксмяването.Иначе действам с епилатора до където мога,а на по-трудно достъпните места,с венус,дамския жилет.Общо взето ,карам по спомени Joy!

Общи условия

Активация на акаунт