Хранене на деца по градинките - как го приемате?!

  • 7 624
  • 221
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 052
... Я вземете да кажете и някоя хубава страна на бьлгарина, че излязохме големи простаци....... Rolling Eyes


Напоследък доста се навъдиха, че и елит станаха . Но има и свестни българи.

# 76
  • Мнения: 17 410
Да, бе, затва градинките се освинват от майки точно. Децата кафета не съм видяла да пият, ни семки да лющят.

# 77
  • Мнения: 9 990
е, те бонбони жулят и мятат на земята опаковката,обожавам пясъчник с бъркалки и сламки, с които децата наистина играят.ма темата не беше за това

# 78
  • Мнения: 9 052
е, те бонбони жулят и мятат на земята опаковката,обожавам пясъчник с бъркалки и сламки, с които децата наистина играят.ма темата не беше за това

ти пък какво правиш в пясъчника  Wink

# 79
  • Мнения: 9 990
Малката не може да ходи добре сама, нали се сещаш, че трябва да я заведа , да я разходя.Голямата отдавна не играе в пясъчника, но на малката и предстои.Аз не правя нищо в пясъчника, не се тревожи, оставила съм децата да правят нещо там.Аз ако клекна една формичка да направя, няма да мога да се изправя-разскърцала съм се напоследък нещо  Crazy

# 80
  • Мнения: 1 103
Намирам го за напълно нормално-аз давам снакс и солети на детето си навън. Имало е случаи, в които друго дете е искало-майката не разрешава да му дам/винаги питам може ли, яде ли подобни неща/, тя му обяснява защо не може и толкова.... То децата винаги има от какво да се дразнят-ако не е от храна, ще е от играчките на другите и така.... по тази логика и без играчки ли да ги изкарваме в парка?
Подкрепям те  така е  Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 3 064
Не се дразня, защо трябва да се дразня Thinking ?
Дразня се от хвърлените навсякъде боклуци, от кочината в града, от кучешките лайна, но това, че децата хрупали нещо - ми, да хрупат. И моето яде солети или бисквити. В интерес на истината, не му ги давам, докато играе, а като го закопчая в количката да се движим нанякъде, че го хваща съклета и писка.  Но не ми пречи, ако другите деца ядат. Ако щат и бира да пият, дреме ми!  Всеки си решава за собственото дете, единственото, което е важно, е да не се предлага нещо на чуждо дете без да се попита майката (бащата, бабата), преди това.

Колкото до сравнението между яденето в градината, хвърлянето на боклуците и минаването на червено... Радостина, при цялото ми уважение, неуместно е сравнението между тези неща.


Абе, много се дразните, момичета, пестете си нервите Peace

# 82
  • Мнения: 2 309
Та по темата все пак  Wink...не ми пречи, ако някой си храни детето навън. Да, и мойто иска, но му се обяснява, че не може и точка. Случвало ми се е като бебе да я храня навън, като по-голяма също. Например, свикнала е на втора сутрешна закуска от плодове, по това време обаче сме навън. Не виждам какъв проблем е да извадя банан или ябълка, нарязана в кутия. Случвало се е да ми поиска някое дете, питам майката и ако се съгласи - давам на нея да му вземе с пръсти като преди това й предлагам мокра кърпичка, ако иска да взима, не съм длъжна да нося вилица и на нея. В повечето случаи приемат като даже се чудят, че съм предложила мокра кърпичка. Имахме случаи миналото лято се засичахме с една и съща жена с момченце и баба с момиченце и трите деца си играеха чудно. Аз давам на мойто нарязани праскови, те купуват зрънчо. Да, ама техните решиха, че искат праскови и аз ги черпех, въпреки че жените казваха как те не ядели плодове. Точно за 3-4 дни започнаха и те да носят нарязани плодове. Слагахме кутииките една до друга, а хлапетата въоражени с вилици се надпреварваха кое къде да боцка.

Струва ми се, че проблема не е толкова велик. Деца са, огладняват, дай сега да ги държим гладни. Кой какво купува и дава на детето си да яде и къде си хвърля боклука е съвсем друга бира.

# 83
  • Мнения: 9 052
Малката не може да ходи добре сама, нали се сещаш, че трябва да я заведа , да я разходя.Голямата отдавна не играе в пясъчника, но на малката и предстои.Аз не правя нищо в пясъчника, не се тревожи, оставила съм децата да правят нещо там.Аз ако клекна една формичка да направя, няма да мога да се изправя-разскърцала съм се напоследък нещо  Crazy

ми остави детето да се радва на бъркалките тогава, няма нужда да полага труд да ги zаравя само  Wink Ти вzеми смажи чарковете с глътка уиски и да не ти пука  Wink

# 84
  • Мнения: 9 814
Хранене на вън означава да изнеса паниците и да дам на детето си да хапне малко манджичка в кварталната градинка. А яденето на чипс, бонбони и Зрънчо не смятам, че може да се нарече хранене в пълния му смисъл на думата /може замезване преди вечеря например  Mr. Green/. Но всъщност, да давам на детето си да яде гореспоменатите любими детски лакомства по парковете и наистина не винаги се съобразявам, че развалям нечий обяд или вечеря.
И не се дразня, когато някое дете яде нещо в градинката пред блока. Просто съм научила детето си да не иска да му бъде купено всичко, което ядат другите. Въпросът е, не ние да се дразним, а да научим децата си кога, какво трябва да се яде.

# 85
  • Мнения: 9 990
Значи кво сега, взела съм кухнята, излезнали сме в 11.30, взела съм кухнята и да тичам в 12.00 да сме у нас, за да яде вкъщи?От чий зор?Че не мога да си го нахраня в градинката на хубавото време, а трябва да тичам да се прибирам, да мъкна колички, да свалям наново  после буквално на тичане, щото то станало време па да спи...Вадя си бурканчето и давам смело.Който е гладен и почне да преглъща-да взема мерки. Mr. GreenА не си хвърлям бурканчето, защото ми трябва за следващата манджа.Така че по-по-най чисто си храня отрочето аз.Мдам. Mr. Green

# 86
  • Мнения: 2 309
Ами, че вземи се засрами бе пенелопа  Laughingправиш така скомина на другите деца, ами ако те види някое момченце и му се прияде ще му се подуе пишката, мдам, сериозен аргумент си е това  Laughing

# 87
  • Мнения: 185
Приемам нормално. И хранене с истинска храна и със залъгалки. Повече ме възмущава мръсотията, която остава и неспазването на хигиената. Не говоря за мокри кърпички. Винаги има начин да вземеш мерки. всяка майка в общи линии знае какво да очаква от детенцето си. Нищо не пречи да си носиш течен сапун в тубичка или по друг начин, така както носиш в дамската си чанта, крем за ръце или някой друга дамска щуротия. Аз например е имало моменти когато съм носела и вода със добавен в нея течен сапун. Когато на детенце му се прияде нещо, което иначе рядко му се случва, съм подготвена. Стоя и не вярвам на ушите си като гледам деца, които ядат пясък или си играят с пясък, а в другата ръка солетите. Така че най-мръсната ръка изкарва солетката. Обобщено казано използвам солети за junk храните.
Обаче правя някаква аналогия с играчките например, по тази логика с дразненето си мисля че играчките са по-голям дразнител от храните. Тогава да се нервя ли и на това че майката или бабата до мен на пейкта са донесли по-различната играчка на детенцето си, или таткото купил голяма моторна и музикална количка и всички детски погледи в нея? Не мисля.
Що се отнася до полезни и вредни храни, до 2-3 годинки може би има смисъл така да вардите децата. Аз не прекалявам с такива храни - зрънчо, царев.пръчици, бонбони. Обикновените солети ги причислявам към не-вредните храни. А царевичките пръчици предпочитам да заместя с пуканки изпукани в къщи - но не ми се е случвало. И все пак детето да опита веднъж-дваж в месеца царев.пръчици не смятам че е прекалено. Предпочитам да му давам ядки и когато е мръсен не му позволявам да държи храната.
А и 'градинката' не е място 2 на 2 м. там е и детската площадка с люлките, пясъчника, пързалката и т.н., места за разходка и почивка. И 'градинката' е за всички. Има място за всички и за всичко. Не смятам че въобще има смисъл толкова да се задълбава по темата, по скоро теглим локуми и се плюнчим повече отколкото си заслужава само за да покажем че можем. По-съществено за мен е това дали се опитваме да пазим не само градинката по-чиста, за децата си, за нас, и дали даваме правилния пример и той е възприет. Докато са малки може и да не разбират, но това се променя.
Кое не е редно, не е хубаво, не е полезно, ами за тези от вас които се дразнят много на тези дреболии, тъкмо ще имате да давате пресни примери на децата си. Като гледам на къде върви и като цяло света ще имате да давате доста такива примери.

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 17:04 от Фанита

# 88
  • Мнения: 9 052
Ами, че вземи се засрами бе пенелопа  Laughingправиш така скомина на другите деца, ами ако те види някое момченце и му се прияде ще му се подуе пишката, мдам, сериозен аргумент си е това  Laughing

не и ако предварително предвидливо са му върzали червен конец  Joy

# 89
  • Мнения: 2 950
Приемам го така  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт