Хранене на деца по градинките - как го приемате?!

  • 7 645
  • 221
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 990
Ами, че вземи се засрами бе пенелопа  Laughingправиш така скомина на другите деца, ами ако те види някое момченце и му се прияде ще му се подуе пишката, мдам, сериозен аргумент си е това  Laughing

не и ако предварително предвидливо са му върzали червен конец  Joy

Yes  Twisted Evil, ама конеца действа само ако е вързан от самото раждане насам и има синьо конско мънисто против уроки  Laughing

# 91
  • Мнения: 9 052
Ами, че вземи се засрами бе пенелопа  Laughingправиш така скомина на другите деца, ами ако те види някое момченце и му се прияде ще му се подуе пишката, мдам, сериозен аргумент си е това  Laughing

не и ако предварително предвидливо са му върzали червен конец  Joy

Yes  Twisted Evil, ама конеца действа само ако е вързан от самото раждане насам и има синьо конско мънисто против уроки  Laughing

е ... ами кой не спаzва правилата ще си пати. Алаха всичко вижда, не мож го иzлъга с някакъв си конец и то фалшив  Rolling Eyes

# 92
  • Мнения: 639
За майките които по някакви причини си храните децата по градинките ,да отбележа,че има един анти бактериален гел малък и лесно преносим,от който ,като си сложиш една малка точка от него върху дланите и ги разтъркаш,се предполага ,че дезинфекцира,след това не се измива и не остава мазно или мокро петно върху ръцете.Удобен е за дамска чанта,аз лично много го ползвам,защото Еси си смуче пръста все още  Mr. Green,когато заспива,а това се случва и когато пътуваме с колата.

# 93
  • Мнения: 9 990
Знаем го, по някакви причини сме го открили този гел преди децата да проходят и да пипнат пясък за първи път.... Tired, Някой може ли да повярва, че даже вечер се къпем?

# 94
  • Мнения: 2 309
Много благодаря за информацията,magic power! Изкушавам се да кажа, че обичам доматите с колците, но ще се отнеса сериозно, защото съм сигурна, че го казваш от добро сърце  LaughingЗа въпросните ни плодови закуски си нося вилица, а пък и девойката сега е във фаза да си мием ръцете по сто пъти на ден, та и дума не дава да се издума да яде с мръсни ръце. Между другото, сега съм съвсем сериозна, аз съм маниак на тема чистота, още по-голям маниак станах след като детето се разболя от коварна бактерия -гад, която я тръшна за три седмици и едвам оттървахме болницата и системите. Оттогава моля всичките си познати, а сега и вас, не водете децата по пясъчниците.

# 95
  • Мнения: 9 052
daizy ти направо ме уби. Аz пък мия ръцете навън само в някакви иzкл. случаи, Еч се раzхождаме иz града. В повечето случАи само до площадката или иz парковете иzобщо не си давам труда. Но пък при нас все пак не много мръсно. В крайна сметка градим имунитет.

# 96
  • Мнения: 1 172
Приемам го за нормално - всеки решава къде и как да храни децата си. Аз на моето мога да обясня какво може и не може да се яде в този момент. Затова и околните не ме притесняват по никакъв начин.
Дразни ме обаче мръсотията, която остава в градинката като резултат от това хранене - опаковки от зрънчо, снакс, солети, кроасани и т.н...

# 97
  • Мнения: X
А да питам дразнещите се - вие искате да научите детето да се храни правилно, да избягва боклуците и т.н. Добре. Но нали това детет ще е цял живот заобиколено от тези неща, не можете да очаквате целия свят да се ограничава и да си се черпи скришно, щото на вашето дете ще му се прияде. Трябва да научите децата да не се подават на изкушението, защото то днес е на площадката, ама утре? Аз давам на голямата всичко - каквото поиска, такова, така ще процедирам и с малката. За мен пък е дразнещо да почне някой да ме поучава колко е вредно и да ме гледа с укор. Това си е моя работа. Приемам изискване само да питам преди да почерпя дете, защото може да не яде или да е алергично, но да ме карате да си ограничавам моите деца, защото на вашите може да се прияде........който го е страх от мечки, да не ходи в гората.

# 98
  • Мнения: 2 309
daizy ти направо ме уби. Аz пък мия ръцете навън само в някакви иzкл. случаи, Еч се раzхождаме иz града. В повечето случАи само до площадката или иz парковете иzобщо не си давам труда. Но пък при нас все пак не много мръсно. В крайна сметка градим имунитет.

Да ти кажа честно това с имунитета и аз го мислех, докато не я тръшна тази бактерия. Една седмица адска кашлица, една - диария по над 10 пъти на ден, една - обриви и бучки по краката. Колко сиропи изпи, колко антибиотик....стигнахме до Пирогов, детето се обезводни, залиташе, един път така й се зави свят, че падна и си сцепи веждата, аз изревах всичките си сълзи, скъсах всичките си нерви, а когато най-сетне сложиха диагноза се оказа, че сме прекъснали подходящото лечение, защото са се заблудили, че е алергична към антибиотика. Цял живот няма да го забравя този ужас. Бактерията се казва Йерисиния, предава се по заразени животни  с месото им или в контакт с тях. Най-логичната връзка беше препиканият пясъчник в парка. Щях да се самоубия тогава, защото аз бях тази, която я караше да играе в пясъка, за да преодолее страха си от него. Когато уточниха диагнозата, от Цибалаб отказаха да ми я кажат, обадиха се директно на лекарката, за да ми "поднесяла тя лошата новина". Какво ми мина през главата ли? Не искам да казвам...лекарката прозвъня всички специалисти в Бг,  не я вкарах в Инфекциозна, защото пък там имаше епидемия от заушка. Един на 100 00 се разболява от това чудо и пак ние сме минали по лекия път...

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 17:24 от daizy

# 99
  • Мнения: 1 640
Като прочетох хранене, реших, че става въпрос за закуска, обяд или вечеря. Виждала съм да дават пюрета на бебетата и нямам нищо против това. Но разни зрънчовци, солети и т.н. не са приемливи за мен. Първо, защото ръцете на децата са мръсни, пипат по земята, пипат пързалки, люлки и др., а после с мръсните ръце хапват. Колкото и да се бършат ръцете с мокри кърпички, не е като да се измият с топла вода и сапун. Второ, категорично съм против яденето на снаксове, обикновено са много солени и са пълни с цялата менделеева таблица. Трето, обикновено се ядат по никое време, колкото да развалят обяда или вечерята на детето.
   Ей това е и моето мнение-не давам на детето да яде с мръсни ръце,а и не искам да дразним другите деца ,като се храним пред тях,не ми е удобно,но съобразяване от страна на другите майки-почти липсва!!!
  Крайно време е някои майки да разберат,че не измиват , а само размазват добре мръсотията/бактериите/ по ръцете ,като ползват влажни кърпички. Да си спомнят ,че има хепатит ,дизинтерия,кучешка тения и ред други "болести на мръсните ръце"!Хайде малко повече съобразяване и здравна култура,моля.

# 100
  • София
  • Мнения: 62 595
Как пък изведнъж решихте, че мотивът на нехаресващите яденето на детската площадка и и пясъчника е заради нежеланието на останалите да си хранят децата с боклуци или за да не им се наруши ритъма на хранене? Поне що се отнася до мен, няма такова нещо. Писах, че не ми харесва и че гледката е неприятна и ми показва липса на добро възпитание. Просто ми изглежда грозно и невъзпитано да са много деца на едно място, да си играят и майки и баби да стоят по краищата с пликче с баничка или кифла и да тъпчат в устите на децата си. Когато децата ми са били гладни в градинката сме се дръпвали втрани, на някоя друга пейка. Или просто съм правила сметка кое е най-близката свястна сладкарница или някакво подобно заведение. Не съм носила чипсове, солети и др. залъгалки, защото съм завела децата на разходка и да играят, а не да ги храня.
Ако иска някой да ми се обижда. Който го мисли за редно ще продължава да го прави. Дизинтерията, хепатитът и глистите ходят по другите деца, нали?

# 101
  • София
  • Мнения: 721
Не се дразня - мисля, че е несериозно да имам такива изисквания в обществена градинка.
Обаче хвърлянето на опаковки по земята ме дразни. Другото, което не разбирам е фактът, че масово майките си хвърлят фасовете на земята в парка, където ходим - не мога да го проумея това просто...всичко е във фасове Shocked

# 102
  • Мнения: 2 211
Прочетохте ли тук : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=283428.0

Хайде сега, хранете ги със зрънчо на пясъчника!

# 103
  • Мнения: 1 092
Че видът на умряла котка може да им развали апетита Sick

# 104
  • София
  • Мнения: 18 679
 JoyТемата е забила в невероятна посока Simple Smile
Забелязали ли сте, че винаги, когато някой се опитва да убеди другите в нещо, но не разполага с разумни аргументи, се отнаааася небрежно и незабележимо в съвсем други посоки Laughing
Та, какво казвате е общото между това да ядеш солети на катерушката и да си хвърлиш после пликчето на асфалта? А ако си го хвърли в кошчето, после трябва ли да пресечеш на червено Joy
Много обосновано, просто нямам думи - убедихте ме, вече никога никакво ядене по улиците Naughty

Общи условия

Активация на акаунт