Любители на КОТКИ тема 1

  • 44 445
  • 472
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 892
Мирена, котката ви е като... храна за пикник

   Хахаха ами да, кошницата е за пикник.  hahaha Ама като я хареса, какво да се прави. Е, вече не може да се събере вътре де.  Laughing
   Иначе го пускам на лаптопа, само и само мир да има, ама кога ли ще изпищя... Мониторът съм го носила на ремонт заради него. Много е космат, хем го реша чат пат като го хвана на кеф, и пак... Радвам се, че поне не се научи да си отваря вратите, че преди него гледах един друг и се видях в чудо.  Crazy

# 76
  • Мнения: 4 195
Относно хапчетата за разгонване-щях да давам на Жозефина,но ветеринарката ми каза,че са опасни и че причинявали рак на матката.Уплаших се и повече такива хапчета не потърсих.А относно кастрирането-не искам да го правя,защото не искам да я лишавам от възможността да има бебета.Толкова е хубаво,когато се родят малки котенца...е поне за мен де... Heart Eyes

# 77
  • София
  • Мнения: 39 919
хахахаха. И аз имах изцепки със старият котарак. Изрусявах, боядисвах, мустаци рязах. След едно изрусяване, минава колега през нас и само каза "хм, на тоз котарак май му е време". Щях да го убия Simple Smile Сега Дияна успешно ме копира в/у Харо. Мустаците му пораснаха Simple Smile

Харо е кастриран. Сега постоянно обяснявам на Дияна, че Харо не може да прави котета. Т.е. щерката заявява "искам Харо да ми роди котета". 1во обяснявам, че мъжките не раждат, само правят котета. После казвам, че Харо и това не може да прави. не съжалявам за решението си.

# 78
  • DE
  • Мнения: 521
Ох, ще падна:


Ето и статията към снимката:

16-килограмова котка стана едва ли не световно известна с теглото си и с приликата си с анимационния герой Гарфилд, съобщава агенция Ананова.

Оразио, който очевидно живее доста охолно в Италия, изглежда като котарак, който току що е погълнал цяла крава.

Досущ като рисувания си двойник, и Оразио обича да похапва лазаня в индустриални количества.

Лакомията на котарака го кара да изяжда всички възможни вкуснотии, които Италия предлага, което, естествено, го превръща в лоена топка.

Тригодишният Оразио е абсолютен фанатик на тема храна и собственичката му Лаура Сантарели почти се е отказала от идеята да пробва да го подложи на диета.

В момента тя има по-важна задача – да събира сили всеки път, когато се наложи да вземе в ръце домашния си любимец.

На всичкото отгоре, Лаура има още пет котки, които гледа в къщата си в Еупилио. И когато някоя от тях неблагоразумно се опита да отмъкне манджата на Оразио, резултатите са катастрофални. Разбира се, не за него...

# 79
  • Варна
  • Мнения: 25 333
Много са сладки писанчетата ви! Завиждам ви. Ох, как ми липсва моето Максимче Sad

# 80
  • Мнения: 1 218
Ох, това дебелото коте е направо като слонче  Joy
Moeто котаче, яде бой с навит на рулце вестник и като не слуша и бой лекичко по дупето. На така навития вестник му викаме Управителя.
Почне ли да беснее малкия и влиза в действие управителя.
И милия сега толкова е стресиран , само да види да помъквам на някъде вестник, за да си го чета или да завия нещо, той тича да се скрие някъде из пердетата. Ходи там и заляга в очакване на боя  Joy Joy
Ше кажеш, че го пребиваме от бой, а то само лекичко по дупето, колкото да се научи , че не всичко му е позволено  Joy

# 81
  • Мнения: 3 770
И много правилно правиш DjindjariSimple Smile Това с вестника съм го чела в книга за дресиране на кучета - за да не свърза наказанието с теб , затова с вестника малко по дупето! Simple Smile Моя сладур когато го взех беше на 2 месеца - възпитан - храна,тоалетна -знаеше си всичко!Обаче след 3 дни влезнах в болница за 3 месеца!Като се прибрах той вече беше на 5 и му беше отпуснал края съвсем - изобщо не знаеше кой командва вкъщи! Laughing Влизам в хола , той се проснал на масата и ме гледа като цар - дори и не помръдва! Laughing И тъй като съм си вкъщи по здравословни причини се заех с възпитанието му.Сега се разбираме само с поглед  Laughing или в краен случай като му кажа "шшшшшт".Парадокса е ,че най-много го строявам,а ме обича най-много!  Grinning

# 82
  • Мнения: 2 550
Здравейте,

и аз съм за тази тема.
Гледам, че за дресировка си говорите...моята мацка се научи, че като и кажа "НЕ", значи прави беля и не трябва да го прави.
Е, въпросното "не" го крещя и тя милата бяга и се кире зад коша и с играчки  Laughing Не я пляскам с вестник. После ми е гузно.
Да ви питам, вашите котки обичат ли да се галят? Защото моя почти едногодишен дзвер, само сутрин по 1 час се гали, през останалата част от деня е като терминатор и не застава мирно.
Нито дава да я галя, нито нищо.
Като остарее, дали ще стане по-нежна?  Laughing

# 83
  • Мнения: 3 770
Аз мисля ,че това с галенето си е до характер.Имала съм и други котки и всяка е била различна.Моят например не обича да го "мачкат"  и гушкат.Иначе е много социален и общителен. LaughingАко сме двамата той задължително ще е с мен в стаята,вечер ме чака да си лягаме заедно,посреща всички гости на вратата,изобщо е голям сладур - идва ми да го мачкам,мачкам  Hug .... ама не дава!  Cry

# 84
  • DE
  • Мнения: 521
Моята винаги е била много гушлива, преследвала ме е по цял ден, за да се настани в скута ми в момента, в който поседна някъде. Няма значение в каква поза, само и само да е в мен. С възрастта стана по-скоро своенравна, но все още обича да се гали.
А за дресирането - сиамките като цяло са доста независими и си правят каквото си искат, пробвала съм да я възпитавам и с вестник, и с дълги обяснения - госпожата слуша само ако е на кеф в момента  Laughing

# 85
  • Мнения: 1 218
Диди69 този номер с вестника, наистина го научих от един познат, който е пращал немската си овчарка в някакво училище за дресиране на кучета и те го посъветвали боя да е с вестник. Аз в началото моя го биех с ръката (лекичко нали) и после когато исках да го гушна и посегна да го взема, той си мисли,че пак ще яде бой и свива ушета назад и заема отбранителна позиция.
Това дали ще е гушливо котето , много си зависи как се подходи към котенцето докато е бебе. Нашия в началото самичък си идваше при мене да го гушна, идва и ми се търка в крачето да го взема.Но...тръгнах на работа и той милия си седеше по цял ден самичък в къщи, ние ... на работа, след работа с приятели и чааааак вечер по някое време се прибереме , нагушкаме го нали мъничко и пак така и той сякаш отвикна. Сега дава да го нагушкаш ама съвсем замалко и почва да мрънка, че не иска повече.
Сега искам да е гушлив... ама на, дзверко не дава  newsm78




# 86
  • София
  • Мнения: 5 775
Ние също се възпитавахме,но не съм използвала вестник.Сега кажа ли "Не" и ми отговаря и веднага бяга в леглото си.Знае ,че при мен номера не минават и казала ли съм не значи не.Но виж на половинката грам внимание не обръща и при него прави най-големите бели,той му вика "НЕ" нашия го поглежда нагло и продължава в същия дух Mr. Green

# 87
  • Мнения: 5 173
Сега разгледах снимките на mausbeni и нашата Шели е същата, но по-хубава, защото си е наша Hug

# 88
  • Мнения: 4 195
Моята винаги е била много гушлива, преследвала ме е по цял ден, за да се настани в скута ми в момента, в който поседна някъде. Няма значение в каква поза, само и само да е в мен.
И при нас е така. Peace

# 89
  • Мнения: 3 219
Хайде и аз при вас Hug
Имам една лудичка Чоча, която утре става на годинка, живее на двора и до десетина дни ще стане мама. Преди това имах от същата майка / на Чоча майка и  /  други две котета,едното го блъсна кола , а другото го откраднаха, беше страхотен, само снимки останаха, но утре ще кача да го видите и него, пухкавия Топчо.

Общи условия

Активация на акаунт