Забравяте ли имена и как се измъквате?

  • 5 046
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 447
Срещам се с много хора ежедневно - такава ми е работата, и е нормално дазабравям имена.
В такива случаи се обръщам към човека с нещо характерно за външния му вид. Примерно ако е с големи уши, казвам - Здрасти Ушко! Как си?
Simple Smile

Браво. Интересно ми е, ако е жена с малки гърди как ще я наречеш  ooooh!

# 16
  • Мнения: 3 423
Срещам се с много хора ежедневно - такава ми е работата, и е нормално дазабравям имена.
В такива случаи се обръщам към човека с нещо характерно за външния му вид. Примерно ако е с големи уши, казвам - Здрасти Ушко! Как си?
Simple Smile

Браво. Интересно ми е, ако е жена с малки гърди как ще я наречеш  ooooh!


Дупеляно! Или Дъсчице ошлайфана.

# 17
  • Мнения: 4 447
Срещам се с много хора ежедневно - такава ми е работата, и е нормално дазабравям имена.
В такива случаи се обръщам към човека с нещо характерно за външния му вид. Примерно ако е с големи уши, казвам - Здрасти Ушко! Как си?
Simple Smile

Браво. Интересно ми е, ако е жена с малки гърди как ще я наречеш  ooooh!


Дупеляно! Или Дъсчице ошлайфана.

И аз това си помислих. За Дъсчицата.

# 18
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
забравям,ами, преди помнех състудентите си по-лесно като номерата им в книжките, отколкото по имена!с имената все още ми е трудно от сефте да запомня, ако не енякое лесно и срещано!

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Питам го "Как предпочиташ да се обръщат към теб на галено"?  Peace

# 20
  • Мнения: 1 134
Казвам нещо от типа: "Моля, запознайте се - това е нашият нов колега" ... и слухтя за името.  Mr. Green

Ако е за нещо серизно, се опитвам да съм информирана, и да искам не мога да забравя...

# 21
  • Мнения: 263
Като забравя някое име, почвам да изброявам бързо буквите на цялата азбука и така от буквата ми изниква в съзнанието и името. Това е простичък метод, който съм си го измислила, за да се спася от неловката ситуация и почти винаги действа. /Моля се само да не забравя и азбуката някой ден, че тогава ще стане по-лошо/ Joy

# 22
  • Мнения: 599
Голям проблем ми е и на мен това с имената-хич не помня.
За сметка на това пък с цифрите съм много добре-помня като
 слон номера на телефони,на коли,ЕГН-ета,на лични карти.
Понякога се чувствам точно като компютър с тия цифри в главата ми.

# 23
  • Мнения: 4 734
Дати и имена не помня. Изпадам в неловки ситуации най-редовно Embarassed

# 24
  • София
  • Мнения: 15 467
Не помня имена и си го признавам, ако се наложи да кажа нечие име. Извинете, но ви забравих името.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
И аз си питам направо, още повече че работя с доста хора...Редовно ми се случва....

# 26
  • Мнения: X
Аз пък никога не чувам името при запознанство  Embarassed Сега се научих спокойно да се извинявам и да помоля да ми го повторят.............
същата съм и аз Peace

# 27
  • Мнения: 1 318
Аз уж помня имена, но покрай новоназначените колеги, взех да се обърквам. Има един, на когото упорито му викам Влади, а той се казва Иван. Ами примири се човека.
Ако се наложи да се измъкна, вкарвам малко хумор - все пак, нищо фатално не е станало Flutter

# 28
  • Мнения: 2 401
Не ги забравям, ами просто не ги запомням .. и направо си ги питам, ама  гледам да няма нотки на неудобство в питането.

# 29
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Питам го "Как предпочиташ да се обръщат към теб на галено"?  Peace

Точно това използвах, докато бях в следродилно. Просто забравих името на момичето, което беше с мен в стаята и я попитах как й викат на галено.

Измъквала съм се и с номера - "Запознайте се ...." и слухтя за името.
А като няма откъде да се сдобия с ценната информация за името на някой, просто го питам отново и се извинявам, че трудно помня имена.

А ако съм забравила името на човек, който/с който трябва да направя връзка просто използвам: Добър ден, обаждам се от ..., един момент да ви прехвърля ... или обаждам се във връзка с ....."

Общи условия

Активация на акаунт