Карти ТАРО

  • 109 699
  • 593
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 603
На мен все кралици ми излизат на сигнификатора
По име - кралицата на мечовете
по дата - кралицата на чашите
Явно ще се пие и ще се бием Laughing

# 16
# 17
# 18
  • Мнения: 641

Мъж на 40 г. и повече - крал. Мъж под 40 г. - рицар.
Жена на 40 г и повече - кралица.Под тази възраст- паж.

Жезлите са много руси/кестеняви, светло лице, сини очи.
Чаши са св.кафява/тъмно руса коса и сиви/сини  очи.
Мечове - тъмнокафява коса, тъмно лице св.кафяви/сиви очи.
Пентакли- тъмнокафява/черна коса ,тъмни очи, тъмно лице /мургаво/. Но...

От друга страна някой ,изключително мургав може да е много енергичен и ще бъде представен от мечовете, а не пентакли.
Или много рус човек, който е ленив и мързелив ,трябва да се отнесе към чашите, а не към пентаклите.


Ха, сега някой "ментор" да разясни как се прави Laughing

# 19
  • Мнения: 793
По какъв начин си "гледате" на ТАРО?

Аз "хвърлям" само по Келтски метод, но ми е интересно за минало, настояще и бъдеще какъв е начинът?

Малко ми е трудно и да "навързвам" картите една с друга.
Абе пълен аматьор ама ми е интересно.

Още не знам дали познавам Laughing
И аз съм от аматьорите - от съвсем скоро се интересувам от това. Келтския кръст е горе долу лесен, защото са само 10 карти - и май действително познава. С него се задават конкретни въпроси. В книжката на Уейт има и метод за определяне на общото развитие на живота и съдбата - обаче е с 42 карти ако не се лъжа и направо ужасно се обърквам от толкова много карти Crazy
За сигнификатора - мисля,че най удачния вариант е според датата на раждане - малко номерология Simple Smile

# 20
  • Мнения: 641
И аз се обърквам по другия метод и немога да навързвам значенията.Особено ако са противоречиви .  Close

# 21
  • Мнения: 793
Би трябвало да има някакви комбинации - като се комбинират няколко карти - еди какво си. Иначе да разгадаеш 42 карти - всяка сама за себе си и от това да се опиташ да сглобиш някаква цялостна картина - много сложно става.

# 22
  • Мнения: 556
записче и от мен

# 23
  • Мнения: 793
Зачетох се по въпроса и повечето от хората, които гледат на Таро не ползват тълкованията на картите от книгите - всеки сам трябва да следва интуицията си относно значенията на картите. Вие четете ли от книжката или се осланяте на интуицията? Аз за себе си успявам някак да навържа нещата (не на 100%), ако е за друг човек обаче интуицията ми май няма да проработи  Laughing

# 24
  • Мнения: 577
Аз доколкото се сещам,тълкуваше се не само дадената карта ,но и в зависимост кои карти са до нея.Решила  съм  да си закупя отново и ще се включа пак в темичката.  Peace

# 25
  • Мнения: 641
Искам да споделя с вас, че тарото ми позна лошото, което се случи миналата седмица.
Исках да проверя с кой сигнификатор ми познава, чаша или меч.
Е, и на двата излезе лошото/Смъртта/, което ме очакваше. Загубих близък човек.
А картите се подредиха така, че се "навързаха" сами.

Странна работа.

# 26
  • Мнения: 793
Съжалявам за загубата ти.

Доколкото знам Смъртта почти никога не означава физическа смърт  Rolling Eyes
При мен интересното е,че когато разбърквам картите и се готвя да си изтегля карта често някоя от тях просто пада - аз я връщам обратно при другите, продължавам с бъркането и когато цепя и обърна горната карта - това е същата,която е изпаднала преди това  Shocked

# 27
  • Мнения: 641
Да. И друг път ми е излизала и съм я тълкувала като край на нещо, а не като смърт.
Но този път беше в комбинация с повече гадни карти.

# 28
Ще следя темата, защото и за мен е интересно как се гадае с карти Таро. Имам ги доста отдавна, книжки и т.н.,но много трудно
успявам да ги разгадая и въобще ми е трудно с тях. Наистина този голям куп карти ме объркват много. Опитала съм се да се
обуча сама, но не успявам. Може би ще трябва да се запиша някъде на курс за карти-Таро. Вие как мислите, дали е необходимо? newsm78

# 29
  • Мнения: 793
Според мен е чудесно ако имаш възможност да се запишеш на курс. Мен ме спира това,че цените им май са доста високи и то става въпрос само за няколко часа. Ако греша нека някой ме поправи, но така бях чела преди време.

Общи условия

Активация на акаунт