БЕБЕТА ЮНИ 29

  • 11 538
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Здравейте мили майчета.Отдавна не съм се включвала, но поне ви изчетох до край.А също и разгледах снимките в албума с покупките за бебетата.Много са сладки тези нещица Simple Smile Аз още нито съм гледала, нито пък купувала, но може би от другия месец...Засега само креватче си харесах и свекитата казаха, че ще ми го купят.Количка също си избрах, ама все още търся, че не ми се дават повече от 250 лв., а в София тя струва 280, а в Плевен-200.И май от там ще е...
Иначе утре съм на ЖК и мисля да мина и на новия 3Д ехограф в Майчин дом.Тъкмо ще видя колко е пораснал бебо  и дали се е обърнал.Не че се притеснявам-дори преди да реша да имам дете винаги съм казвала, че предпочитам да родя секцио с пълна упойка, но сега не мисля за това...А за болницата нищо не съм си приготвяла, но имам много време.Лекарят ми ще ми каже...
Това е засега от мен.Ако имам време и интернет утре ще пиша какво са ми казали на консултацията.Лека вечер на всички.

# 31
  • Мнения: 256
Аз влизам само набързо, за да ви се оплача или похваля, който както иска да го разбира. Таза ми се оказа много тесен, а бебето расте огромно  Rolling Eyes ! Може да се наложи секцио, още ми е сдух. Няма да има кой да ми помага след като се върна вкъщи и се надявах, да раждам нормално. Мъжа ми е с някакви безумни смени, всеки ден на работа, отпуска от сега са му казали, че няма да вземе, а и в миниатюрният ни дом, няма как и майка ми да дойде... Нищо, ще стискам палци да се разтегна още  #Silly. Не знам на какъв шпагат трябва да спя, за да има ефект?   jumpuu Както и да е, отивам да си правя промивките със смрадлика, утре ще го мисля...

# 32
  • Мнения: 176
Здрасти тумбалани!

Инчока, не оставяй така да те "пращат" на секцио с разни дрънканици за тесен таз - нито се знае колко ще се разшириш, наистина, нито пък бебето колко точно е голямо. Честно, направо се дразня на лекари дето поставят така диагнози и то близо 2 месеца преди раждане - че колко неща стават до тогава, а? (В туй число и приказките как бебето нямало да се обърне. Те на кафе ли да гледат за да правят тези прогнози или на екстрасенс по телевизия Скат се обаждат?  Thinking)

Моят съвет (не че имам право да давам, но да си кажа) е да мислите позитивно и никакви такива заключения толкова отрано - като дойде време за раждане, ще се види дали совите са това което са (дето се викаше в един филм, Туйн Пийкс ли беше?).

Багажчето за болницата мисля в началото на Юни да стегна? То и май само нощница и бельо ще ми трябват, не знам - трябва да отидем и ние с мъжа до родилното да проверим какво е и що е.

Иначе... да си призная  Embarassed Embarassed уж нямаше да купувам дрешки, ма не стана - вчера в един магазин отидох уж за подарък за бебето на приятели... е, подарък не харесах там ама имаха 40% намаление на едни много сладурски работи и... напълних чантата. Бодита, модита, нощнички (от тия дето са с ръкавче а долу отрязано като дълга пола), гащеризончета, лигавници, какво ли не. Че и риза и панталон му взех на господина, за "официални поводи" Crazy И пак мисля че още мнооого неща има за купуване - комплекти за изписване, ританки, пък за легълца, одеалца и прочие да не говорим.

Помпа обаче мисля да си взема от електрическите защото ще се връщам на работа докато (дай боже) все още кърмя и няма да имам време да се занимвам с тези ръчните...

А на Били и Самимами за шиенето без упойка може ли само да кажа  #Crazy #Crazy Не знаех че в наши времена се действа по този варварски начин?

стефчето, много добре - и аз така бих направила, откъде на къде свекървата ще ми дава тон в живота и този на детето ми! Отсега да са наясно кои ще командва парада!

Ааа, честити розови гащи на Злобчо!

# 33
  • Мнения: 212
In4oka тва че бебо е голям според мен е супер. ама така като няма да има никой при теб си е наидстина повод за притеснения... сигурна съм че до края ще се наредят нещата, не бой се, а и те няма да те пуснат току така от болницата ако не си "готова" Simple Smile
а за какво се правят тези промиовки със смрадликата ?  newsm78
samimami  мерси Simple Smile

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 00:11 от kaka Maya

# 34
  • Мнения: 10
...понеже не мога да заспа вече час и реших да попитам мамчетата с опит за повечето от нещата които ме интересуват, че от 2 дни съм се ошашкала със списъка който трябва да направя на мъжа ми, нали сам ще пазарува #Crazy.Понеже аз и идея си нямам за всичи неща ще карам подред:
1.Колко броя одеялца и олекотени завивки трябва да купя?
2.Спално чувалче без ръкави трябва ли ми изобщо?
3.Много се чудя и тоя стерилизатор толкова много ли ще ми трябва че чак 100 лв да струва newsm78!Струва ли си наистина?
4.Ваготил, Сулфатиазол или Бивацин да е пудрата?
5.Сухо мляко, лосион или олио е по-добре да се използва за мазане в началото?
6.Имам ли нужда от нагревател за шишета или може и в микровълновата?
7. Тези гребен и четка още от началото за какво са ми?
8.Обиколката за креватче необходима ли е ако се купува такова креватче: http://www.pakostnik.com/bg/pics/6938657033.jpg?
9.Първоначално "Фризолак" ли дават точно на бебетата, та да се запася с 1 кутия за всеки случай?Бях чувала или по-точно чела за "Ам", но  Naughty аз така или иначе не разбирам?!

Благодаря предварително за отговорите! Hug
Zlob4oчестито ти розови гащички!  bouquet
In4oka миличка и аз ще съм сама с таткото като се приберем от болницата, ама по-добре! Аз съм малко труден характер и точно тогава по-добре да сме си само 3-мата и да свикваме заедно, а не някой само да ми се вре в краката! А и нали имаме интернет-ще си помагаме я по скайпа, я по форума със съветчета Grinning Hug
Ще се оправим и сами много ясно! Naughty

Лека......... Peace

# 35
Самимами я сподели какво друг ще вземеш освен лидокаина.
Аз тая вечер ще спя на нокти щото нещо много на често ми се стяга корема и намирисва работата. Whistling

# 36
  • Мнения: 256
Геневаааааааааааа, ама вие ще сте тримаааааа!!! newsm45 Мъжа ми си е вкъщи точно 6, най-много 7 часа на денонощие, не знам как си почива... Колкото до списъка ти, аз си купих стерилизатор от Пигис Хаус за 20 лв има всякакви цени, но за една пластмасова кутия не ми се даваха 100 лв, а и в магазина ми казаха, че е все тая какъв ще вземеш. В края на краищата и на котлона в тенджера също става. Само че за другите неща не мога да помогна. Само знам, че обиколник няма да купувам, защото взех от сгъващите се легла на Чиполиното.

Майче, ми смрадликата трябва да си я поливам, заради едни гъбички. Алергична съм към антибиотици и друг вариант няма, не знам дали това обаче помага. Утре пускам нови изследвания. Стискам палци да са изчезнали гадостите вече.

Аз, уж щях да се махам, пък какво стана...

Трънче, права си, напълно. Просто като ти го кажат е малко  smile3538. А и бях забравила, че за секцио все пак се взимат повече пари. Моя страна, моя България... bg


Леле гледам Хетафе:Байерн, много як мач! Маристута, гледаш ли, невероятен е!!!


А, Алиса, почивай си, на мен като ми стане така си вдигам краката на стената  да са нависоко и ме успокоява, е и но шпа също взимам. Но ти си знаеш, пък и докторите трябва да се тормозят в такива случаи.

# 37
  • Мнения: 318
мерси за новата темичка,ние как сме я подкарали с това писане като машинописки може докато родим да чукнем тема №100 Joy
честито на всички които са разбрали за пола на бебето,аз се надявам този път като ида на 21.04 да ми кажат на 100% какво ще си имаме,че както е тръгнало май при раждането ще го разбера  Crazy
аз все още нищо не съм купувала,мисля да изчакам поне още няколко седмици  Rolling Eyes
вие виждате ли бебето ви как повдига коремчетата ви ,защото моето много видими движения прави,даже днес на 5-6 пъти ми повдигна корема с поне около 3-4 сантима,беше много сладко  Mr. Green
айде лека нощ на всички  Hug

# 38
  • Мнения: 506
Привет, мацки! Е, аз се позагубих временно, но ви чета почти редовно. Честито на новите бремелинки и на получили розови и сини гащета от ехографската томбола.


1.Колко броя одеялца и олекотени завивки трябва да купя? По мое мнение 2 оделца (пелени) и 1 олекотена би ти свършила идеална работа, още повече, че бебчо ще е летен. Моята първородна щерка, родена в средата на август не й трябваше олекотена чак до зимата.
 2.Спално чувалче без ръкави трябва ли ми изобщо? Чувалче на първо време не ти трябва въобще, поради причината, че бебетата не се отвиват никак, та те не могат да се обръщат все още. Това евентуално по-нататък, аз не съм използвала. 3.Много се чудя и тоя стерилизатор толкова много ли ще ми трябва че чак 100 лв да струва newsm78!Струва ли си наистина? Това също не съм използвала, преварявах в тенджера, както правиха в болницата. Но пък бяхме изцяло на кърма и вода тя не пиеше, също и биберон не използваше, така че нямаше кой знае какво да се стерилизира.
4.Ваготил, Сулфатиазол или Бивацин да е пудрата? Не съм използвала, пъпчето падна още в болницата и освен с 90 % спирт, с друго не съм чистила.
5.Сухо мляко, лосион или олио е по-добре да се използва за мазане в началото? В началото ми препоръчаха да използвам бебешкото олио, тъй като кожата й доста се лющеше. Трябваше да я омазнявам с нещо и избрах олиото на Бюбхен. Сега тумбака си мажа отново с такова олио, че много ми харесва как мирише. Тъкмо да свиква малката кокона от сега с аромата му.
6.Имам ли нужда от нагревател за шишета или може и в микровълновата? За шишетата писах, че не сме използвали. Не знам дали е нужно.
7. Тези гребен и четка още от началото за какво са ми? Малката ми се роди с косица, но само заглаждах с една четка с естествен косъм на Чико, много й беше приятно, не че имаше някакъв ефект. Някои бебета получават крустички по главицата, та тогава се използва гребенчето, но това е на по-късен етап.
8.Обиколката за креватче необходима ли е ако се купува такова креватче: http://www.pakostnik.com/bg/pics/6938657033.jpg? Аз бях с дървена кошара и не съм използвала обиколник, тъй като нямаше да мога да виждам бебето от позицията на спалнята.
9.Първоначално "Фризолак" ли дават точно на бебетата, та да се запася с 1 кутия за всеки случай?Бях чувала или по-точно чела за "Ам", но  Naughty аз така или иначе не разбирам?! Във всяка болница дават различно адаптирано мляко, но ако кърмиш - моето мнение е, да не вземаш АМ, дори за всеки случай. Всичко е до нагласа.
Много хубави снимки видях в албумчето, напълни ми се сърчицето.
Е, прекалих с писанието. Спирам.   bouquet

# 39
  • Русе
  • Мнения: 620
Добро утро!
Наспахте ли се? Нещо се посъбудихме рано тази сутрин, но ще наваксаме (надявам се) със здрав следобеден сън! До обяд ми се очертава да съм насам-натам. Вчера ми се скъсаха от голямото ходене новите обувки, които си бях взела за разходки... и като се обаждам на милото да му се оплача, той ми се смее по телефона  Twisted Evil
geneva2008 и аз съм си нацелила такова креватче да си вземем  Wink, изключително мобилно е и след време няма да се чудиш къде ще го слагаш. Сестра ми ползва такова и излезе много здраво - сега в него си гледка второто момченце, което сега е на 1,5г., а преди това първото, което сега е на 5г. Не са го прибирали мисля изобщо! А каква игра правят с това входче с ципчето отстрани, направо не си е работа! Тя не е ползвала обиколник, а и няма смисъл - креватчето не е дървено, че да се удари някъде или да се мъчи да се провира отнякъде вече малко попорасналото бебе, а и винаги имаш видимост какво става вътре  Wink
Хубав и усмихнат ден ви желая   bouquet

# 40
  • Мнения: 3 743
Здравейте сладки мамчета!

Честит ви петък! На мен това май ми е предпоследния "работен"  Party.

Сега, щях да пиша още нещо, ама на забравих ooooh!

 Hug

# 41
  • Разград
  • Мнения: 377
Добро утро тумбачета!  Hug
И аз днес станах по-рано, но се излежавах.  Много се радвам че е петък, не че ходя на работа, но нали мъж ми ходи пък сега ще е два дни в къщи! Тук вали и е малко мрачно, а уж даваха едни горещини, но аз нещо не ги виждам. Тъкмо пренаредих вчера и махнах по-дебелите дрехи и ги смених с по-тънки, пък то още е студено. Дано поне настроението ни е огромно и да повлияем на времето. Аз вчера много се бях поизнервила и разстроила и даже снощи много ми се стегна коремът и получих контракции, но сега уж всичко е наред и малкият ме побутва леко. Съветвам ви да не се ядосвате за нищо, ако можете де, че май вече бебчовците са много чуствителни и усещат всичко. Желая ви приятен ден, а работещите се настройте за идващия уикенд.  Hug

# 42
  • Мнения: 99
Здравейте, мами,
Аз имам още две седмици до отпуската по майчинство и много се кефя! (на предстоящата отпуска, не на двете седмици  Laughing)
И ние сме се спрели на такъв тип креватче като на Генева - не мисля, че за него е необходим обиколник. Според мен плюса на такова легло, е че може да бъде мъкнато във всички стаи, както и на път. Така детето винаги ще може да спи в неговото си легло.
За другите неща - занимаваме се с обзавеждането на апартамента сега и не съм мислила още за болници и приготовления, също и нищичко не сме купували за бебето!
Харесах едни много сладурски дрешки и одеалца на Bebe Confort, както и някои други, но не съм купувала нищо. Май месец като съм в отпуска вече - тогава.
За детската стая сме поръчали скрин и легло за голям човек засега, като те, плюс детското легълце, мислим да са за момента единственото обзавеждане. Чудя се за щорите сега - римски или плисирани?
Иначе съм наред - като мама на момче съм се разхубавила  Rolling Eyes Sunglasses Laughing
Не съм ходила и на училища за бременни и кърмене - нещо не ме изпълват с ентусиазъм подобни мероприятия. Ще чета в интернет и ще питам лекарите, когато се наложи.
Това е засега от мен - хубав петъчен ден на всички и много усмивки!!!!   bouquet

ПП Вие спряхте ли се на име? Ние и този въпрос сме забатачили. Стефан ли ще е, Филип ли ще е - не се знае още. А какво мислите за записването на бащиното име без -ОВ?

# 43
  • Мнения: 616
In4oka, не се безпокой! Има време много, а и много едри бебета са раждани по естествен начин, без проблеми! Има различни техники, които биха могли да ти помогнат "да се разшириш", при това са доста по-приятни от спането на шпагат  Joy Вчера Бюти спомена примерно за един масаж на родовите пътища... ако отидеш на една йога, примерно, и попиташ инструктура, със сигурност ще ти даде много полезни съвети!
Мда. Тук е някаква мода това секцио сред лекарите. При най-малката трудност - режем! Хем е по-бързо, и не ги ангажираме, хем не се занимават с "истерясали" родилки, хем са си презастраховани...  Дразнещо е. Както казват всички майки от чужбина, на повечето места няма толкова много рязане, шевове и неприятности, а операцията е само в краен случай. Е, да не би чужбинските жени да са всичките с широки тазове, а бебетата им да са миниатюрни??? Едва ли. Най-вероятно просто оставят нещата спокойно да следват пътя си, не акселерират нормалното спокойно раждане с лекарства, и не ти крещят насреща че нямаш право да ставаш, дори това да облекчава болките.
Извинете за отклонението, но вчера се бях заровила из нета, и ми се напълни главата...
Аз смятам, че позитивната нагласа към раждането, очакването на бебето в добро настроение и спокойното отношение към нашето И на бебето тяло са много по-ефикасни от всичките лекарства.
Затова изразът кой "те изражда" ми изглежда абсурден. АЗ раждам, не доктора. АЗ съм този, който прави цялото нещо, екипът ми помага. Не съм някое парче месо, което просто да лежи безучастно, а те да го манипулират. Така че аз си търся лекар, при който да раждам, а не да "ме изражда".
И съм на мнение, че ако повече жени отиват в родилното с подобна нагласа, и отношението на персонала по болниците ще се промени  Peace

# 44
  • Мнения: 7
Браво offioly ного хубаво си го написала последното, подкрепям те на пълно.Мен вчера на ЖК отново не ме гледаха на видеозон, само слушаше докторката тоновете на бебчо, каза ми че е с главичката на долу- как позна като даже не ме пипна с пръст само с фунията за тоновете. Така , че не зная бебчо колко тежи до момента, аз обаче съм отново с +1 кг общо +16=66 кг в момента. На 29.04. отивам за 45 дневния болничен и тогава уж ще ме гледат на видеозон, честно да ви кажа взех да се притеснявам, от как ми казаха пола януари месец не съм гледана. Май ще трябва да отида някъде на частно.
 

Общи условия

Активация на акаунт