Бял списък на работодателите

  • 35 776
  • 114
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Има Черен списък на некоректните работодатели. Нека се опитаме да направим и Бял списък на работодателите.
Моля, споделяйте от кои фирми сте доволни като техни настоящи или бивши служители.

За съжаление, не мога да започна, не се сещам за такава фирма, не съм работила в такава.  newsm78 

# 1
  • Мнения: 647
"Бял списък на работодателите" направо ми звуучи като "бялата лястовица". Трябва да го търсиш , да го търсиш....  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 5 370
Искам да я сложа, ДА, ама .........няма да напиша името.
 Whistling

# 3
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз веднага ще похваля фирма АСА 2000, като коректен работодател.  Peace
Не е нужно да си извънземен, за да уважаваш служителите си. Наистина се чувствах добре там.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 176
Аз веднага ще похваля фирма АСА 2000, като коректен работодател.  Peace
ха  Grinning Имам позната работила там, рекламна агенция е, нали?  Grinning

# 5
  • Мнения: 3 423
Смятам, че фирмите, които осигуряват своите
служители си на реалната им заплата, трябва
да са в този бял списък. Поне заради това.

# 6
  • Мнения: 6 029
Ъъъ запис  Mr. Green

Интересно ми е да видя колко от фирмите в черния списък ще цъфнат и тук  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 586
Лиске, предлагаш да сложим БТК АД?
От дългогодишни обещания за еди какво си със задна дата
се чувствам в поза партер.

# 8
  • Мнения: 1 479
Downtown-айде от мен да "мине".

# 9
  • Мнения: 5 178
Мии то има доста фирми дето осигуряват на реална заплата, но заплатата е смешна..
Не всички са в София, Варна

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз веднага ще похваля фирма АСА 2000, като коректен работодател.  Peace
ха  Grinning Имам позната работила там, рекламна агенция е, нали?  Grinning
Не точно... Изработва външна и вътрешна реклама.
Да не ме познаваш мен?  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 309
''Глобал Нет Солюшънс"гр.София.Винаги си получавах аванса и заплатата навреме.От третия месец на бременността пусках болнични-без проблем ми изплащаха 90% от заплатата.Откакто съм в отпуск по майчинство си взимам обезщетението навреме/малкия вече е на 1г.9м./.Наскоро ме повикаха да си взема новата дебитна карта.Не са и споменавали да напусна,даже ми казаха,че ако реша да напусна,имам право първо да си пусна и полагаема отпуска-пак ще взимам 90%от заплатата.Хората,които се задържат по-дълго на работа се повишават.Шефовете се държат много добре  със всички.Изобщо-много съм доволна! Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 176
Аз веднага ще похваля фирма АСА 2000, като коректен работодател.  Peace
ха  Grinning Имам позната работила там, рекламна агенция е, нали?  Grinning
Не точно... Изработва външна и вътрешна реклама.
Да не ме познаваш мен?  Mr. Green
Замислям се точно това.  Mr. Green

# 13
Аз бях доволна от САП, макар, че много хора се оплакваха.

# 14
  • Мнения: 871
Аз бях доволна от САП, макар, че много хора се оплакваха.

Чудя се от какво са се оплаквали, не мен ми беше много добре Thinking

# 15
  • София
  • Мнения: 3 099
Мой приятел работи в САП. Осигуряват го на пълна заплата. Отпуската му е 30 дни, при условие, че по закон е 20. Извън заплатата има 300 лева на месец допълнителни социални придобивки. Задължително бонуси. Доходи от акции. Сега и служебни коли дават при по-дълъг стаж, а той има... Да не говорим за безплатните кафета, безалкохолни, стол, паркинг... Не е зле, някак.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
DHL -супер коректни работодатели.

# 17
  • Мнения: 6 998
Мой приятел работи в САП. Осигуряват го на пълна заплата. Отпуската му е 30 дни, при условие, че по закон е 20. Извън заплатата има 300 лева на месец допълнителни социални придобивки. Задължително бонуси. Доходи от акции. Сега и служебни коли дават при по-дълъг стаж, а той има... Да не говорим за безплатните кафета, безалкохолни, стол, паркинг... Не е зле, някак.
Хм, когато мъжът ми пусна СиВи там, му се обадиха след около 2 месеца.
Взема да пусна едно, па за 2 месеца все ще се науча да програмирам  Joy

# 18
  • Мнения: 183
Всички от които аз бях доволна,в годините фалираха... CrazyМного е трудно да си коректен работодател,и да издържиш на пазара...Е,ако не е някоя голяма фирма,със западно участие...

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 708
Ще следя темата.

# 20
  • Мнения: 4 392
Хвърляйте и тук:
http://www.bgrabotodatel.com/home.php
 по едно око! Laughing

# 21
  • Мнения: 2 386
Бре. Човешки фирми - САП.. Записвам си, не че ми трябва, но е добре да се знае.
Някой да работи в Хюлет Пакард-а в София? Интересни са ми отзивите.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 322
Лиске, предлагаш да сложим БТК АД?
От дългогодишни обещания за еди какво си със задна дата
се чувствам в поза партер.

И какво му е на БТК АД да питам аз? Осигуровка на пълна заплата, купони за храна, безплатно здравно обслужване, което включва не само прегледите, а и лекарствата и то за цялото семейство.
От други твои постове ми се струва, че си инженер, така че си от още по-облагодетелстваните и сигурно имаш и служебен автомобил с безплатен бензин.

Та от какво викаш си недоволен?
Още ли работиш в БТК - и ако да - защо като си толкова недоволен?

За мен те са си чудесен работодател.

# 23
  • Мнения: 4 586
Не ми се води спор тук, явно си на мениджърска позиция, радвам се, че си доволна.
Обещаваното ни от 4г увеличение на заплатата е 18 лв, купоните за пазаруване
ми ги удържат от заплатата, така че ми е все тая, само ме задължават
да махам крачоли до Била, там да си ги харча.
И заплатите намаляват прогресивно при отдалечанване от София, познай колко големи са в Делиормана. Имам много котвички, да стоя в БТК, и изобщо, да стоя в Делиормана.
Виж тук. http://www.bgrabotodatel.com/home.php

# 24
  • София
  • Мнения: 17 322
Съгласна съм да не водим спор тук. И да, на мениджърска позиция съм и в София и съм доволна.
Но никога не съм разбирала хората, които плюят по настоящия си работодател. Разбирам по бивш – да. Ама като човек не е доволен от работата си, според мен би следвало да направи нещо по въпроса. Ако не прави нищо по въпроса, за мен този човек е доволен от мястото си.

# 25
  • Мнения: 1 224
DHL -супер коректни работодатели.
В кой отдел на ДиЕйчЕл си ? Какво ли им е коректното...  newsm78

# 26
  • Мнения: 6 998
ХП, Ев, е в две части. Едното е ХП България, другото е ХП Глобал Деливъри бла бла.
Имам познати там, не се оплакват. Макар че то...и да се оплакваш, и да не, друга работа с езици няма. А директно в ХП е по-добре отколкото субконтрактори на ХП. Мога да разпитам с подробности, ако желаеш  Grinning

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 179
Да се похваля аз от Коката..

# 28
  • Мнения: 2 386
Желая, и за двете части.   bouquet  ИТ също ми е интересно, ние и там имаме общо.. Mr. Green

# 29
  • Мнения: 5 370
Желая, и за двете части.   bouquet  ИТ също ми е интересно, ние и там имаме общо.. Mr. Green
Пиша ти ЛС по повод на повода. Flutter

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
DHL -супер коректни работодатели.
В кой отдел на ДиЕйчЕл си ? Какво ли им е коректното...  newsm78

Ами за 11 г.трудов стаж нямам нито един ден забавяне на заплатата си,нито един,да не говорим че почти всеки месец ги дават по-рано,премии всеки месец,купони за храна за почти 200 лв..на месец,здравни осигуровки,подаръци за нова година,партита ...курсове за обучение,английски език ти го плащат на 50 % ;безплатни карти за фитнес ;безплатна застраховка живот;увеличение на заплатите всяка година (е по-малко ,ама все пак)....

# 31
  • Мнения: 5 647
DHL -супер коректни работодатели.
В кой отдел на ДиЕйчЕл си ? Какво ли им е коректното...  newsm78

Защо? Аз за DHL не съм чула лоша приказка. 

# 32
Аз бях доволна от САП, макар, че много хора се оплакваха.

Чудя се от какво са се оплаквали, не мен ми беше много добре Thinking
В големите фирми има проблеми. например мудно е , на каквато заплата започваш общо взето на такава си и стоиш. не винаги работиш по проектите, които те интересуват. Изобщо има си причини за недоволство навсякъде, естествено. Аз и в гугъл познавам недоволни  Laughing но като цяло на мен си ми хареса , особено сравнено с една от работите ми преди това, където като разбраха, че напускам, не ми платиха цялата заплата, въпреки, че си изработих месеца не ми даваха да си взема отпуска, защото все имаше нещо спешно за правене . абе, не искам да си спомням направо.
Не бих работила пак в САП, защото е малко скучно , но като условия и коректност не беше никак зле.

# 33
  • Мнения: 1 224
DHL -супер коректни работодатели.
В кой отдел на ДиЕйчЕл си ? Какво ли им е коректното...  newsm78

Защо? Аз за DHL не съм чула лоша приказка. 
Имам приятелка там , ужасно недоволна е..
Ами за 11 г.трудов стаж нямам нито един ден забавяне на заплатата си,нито един,да не говорим че почти всеки месец ги дават по-рано,премии всеки месец,купони за храна за почти 200 лв..на месец,здравни осигуровки,подаръци за нова година,партита ...курсове за обучение,английски език ти го плащат на 50 % ;безплатни карти за фитнес ;безплатна застраховка живот;увеличение на заплатите всяка година (е по-малко ,ама все пак)....
При приятелката ми определено не седят така нещата.. За това питах в кой отдел си..

# 34
  • София
  • Мнения: 108
Бре. Човешки фирми - САП.. Записвам си, не че ми трябва, но е добре да се знае.
Някой да работи в Хюлет Пакард-а в София? Интересни са ми отзивите.


Аз имам доста познати там и определено са много доволни!

# 35
Ф-ма Икатрейд ЕООД гр.София ,добра организация и заплащане ,много съм доволна  Peace

# 36
  • Мнения: 3 153
Мой приятел работи в САП. Осигуряват го на пълна заплата. Отпуската му е 30 дни, при условие, че по закон е 20. Извън заплатата има 300 лева на месец допълнителни социални придобивки. Задължително бонуси. Доходи от акции. Сега и служебни коли дават при по-дълъг стаж, а той има... Да не говорим за безплатните кафета, безалкохолни, стол, паркинг... Не е зле, някак.
Работя в компания, която предлага същите условия, като в САП. Името ще запазя за себе си, но е хубаво да се пише, че ИМА такива компании, където се чувстваш добре. Мисля, че са все повече и повече.

# 37
  • Мнения: 5 370

Работя в компания, която предлага същите условия, като в САП. Името ще запазя за себе си, но е хубаво да се пише, че ИМА такива компании, където се чувстваш добре. Мисля, че са все повече и повече.
Peace Peace
Има, има, и все повече ще има, защото сега има конкуренция между работодателите за свестни служители. Peace

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
Тополинка,няма начин да не стоят така нещата...Заплатите се превеждат на всички само на една дата!И всичко е едно и също за всички!В CS работя..

# 39
  • София
  • Мнения: 12 554
Дир.БГ - заплащането и придобивките са  Peace

# 40
  • Мнения: 1 224
Тополинка,няма начин да не стоят така нещата...Заплатите се превеждат на всички само на една дата!И всичко е едно и също за всички!В CS работя..
Не става въпрос за това на коя дата им дават заплатите, а за това, че не се вдигат с повече от година , дават им допълнителна работа, която определено не трябва те да я вършат.. От отдела на спедиторите ги пращат да разпалетизират в склада.. Защо? Да не са хамали.. ?

# 41
  • София
  • Мнения: 337
Най-добрите работодатели за 2007
http://was7.hewitt.com/bestemployers/bulgaria/bulgarian/index.htm

за МакДоналдс ще си затворя очите ooooh!

# 42
# 43
  • Мнения: 5 178
Най-добрите работодатели за 2007
http://was7.hewitt.com/bestemployers/bulgaria/bulgarian/index.htm

за МакДоналдс ще си затворя очите ooooh!

Не бройте и Актавис, щото парите хич не са много за извънредния труд, който полагат хората

# 44
  • Мнения: X
ЕТ "Сидер Тодоров" - Много коректен работодател. Работех там като студент, пускаше ме за изпитите, работех само събота и неделя, понеже бях редовно, даваше ми джобни, имах кола, даже и таксите за университета ми плащаше. По коректен от баща ми ... пардон от този работодател не съм имал....

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Някой с инфо за "Спиди"?

# 46
  • Мнения: 4 916
ЕТ "Сидер Тодоров" - Много коректен работодател. Работех там като студент, пускаше ме за изпитите, работех само събота и неделя, понеже бях редовно, даваше ми джобни, имах кола, даже и таксите за университета ми плащаше. По коректен от баща ми ... пардон от този работодател не съм имал....

 Joy Joy Като стигнах до джобните и таксите за университета и застанах ей така  Shocked а то какво било...

# 47
  • Мнения: 229
"Авенди" наистина заслужават да са от най-добрите работодатели. И като заплащане и отпуски и т.н. Peace

# 48
  • Мнения: 39
Дир.БГ - заплащането и придобивките са  Peace
Харесвам Дир.бг-супер готини хора са.

# 49
  • Мнения: 1 312
Давайте насам,че си търся работа Flutter

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Инфо за "ДОГ ВИЗА - ДОБРЕВ" - гр. Пловдив?

# 51
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Моят бивш приятел работеше в Дир-а и не беше доволен. Доста е субективно явно, защото от едни и същи фирми има и доволни и недоволни Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 6 743
Интересна тема.
Наистина мненията са субективни, защото често има разминавания в очакванията на работещия  Hug
Аз като коректен работодател бих посочила почти всички места където съм работила, но само за навременно получаване на заплатата примерно, но за другите неща в сферата на здравеопазването ... smile3505 smile3516

# 53
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Българският работодател не се е научил как да привлече и запази ценните кадри.

Като се започне от неадекватните понякога заплати и се стигне до схемите за нематериално възнаграждение на персонала, за които не са и чували. Или ако ти дадат добра заплата си мислят, че това единствено ще те задържи. Много имат да учат, особено в областта на HR-а.

# 54
  • DE
  • Мнения: 967
"Академика Сий Палас"
Повече от коректни!  Peace

# 55
  • Мнения: 5 370
Българският работодател не се е научил как да привлече и запази ценните кадри.

Като се започне от неадекватните понякога заплати и се стигне до схемите за нематериално възнаграждение на персонала, за които не са и чували. Или ако ти дадат добра заплата си мислят, че това единствено ще те задържи. Много имат да учат, особено в областта на HR-а.
Не можеш да си представиш колко си права. От години упорито избягвам български работодатели....и въобще не се оплаквам.

# 56
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Българският работодател не се е научил как да привлече и запази ценните кадри.

Като се започне от неадекватните понякога заплати и се стигне до схемите за нематериално възнаграждение на персонала, за които не са и чували. Или ако ти дадат добра заплата си мислят, че това единствено ще те задържи. Много имат да учат, особено в областта на HR-а.
Не можеш да си представиш колко си права. От години упорито избягвам български работодатели....и въобще не се оплаквам.

Жозефина, така си е Peace Лошото обаче е, че не само българският работодател е така. Много чужди фирми с представителства у нас мислят, че като нашия пазар на труда е по-евтин и тука могат да правят каквото си искат. Спецификите на гръцките работодатели ги обсъдихме в темата за черния списък с работодатели. Но не са само те, има доста примери за чужди шефове, работещи в България, които мислят, че са хванали Господ за шлифера  ooooh!

# 57
  • Мнения: 2 759
                      Искам да запиша някого, но в чак толкова прекрасна фирма не съм работила. Иначе парите винаги съм си ги взимала преди или на самата дата, осигурявали са ме на реална заплата, и въпреки това има какво още да се желае... Безплатните напитки са +, но не са всичко.

# 58
  • Мнения: 60
Глобул-изключително коректни!

# 59
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
А за ОББ някой ще сподели ли впечатления? Peace

# 60
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 428
А за Мтел..?

# 61
  • София
  • Мнения: 2 271
А за ОББ някой ще сподели ли впечатления? Peace
За ОББ съм чела по други форуми, че НР-ката била някаква ужасна жена, която мрази хората да изглеждат добре  и да се усмихват. Освен това им се карала на интервютата.

# 62
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Мерси! Confused

# 63
  • София
  • Мнения: 2 271
Не, не се отказвай заради това. Ако смяташ, че си подходяща за позицията и си добре подготвена, не трябва да те спира някаква злобна стара мома....
Казах просто какво съм чела, пък то може да не е точно така. Освен това, трябва да я изтърпиш само на интервюто, после, ако те наемат, няма да имаш контакт с нея.
Успех!

# 64
  • София
  • Мнения: 17 322
Не че съм наясно с ОББ или знам за кой става въпрос, ама нали не си мислите, че в толкова голяма организация има една НР-ка, която провежда интервютата?

# 65
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Възможно е да не е една,все пак ОББ има във всеки град и е възможно да се провеждат интервюта в един и същи ден на няколко места,но наистина не съм запозната достатъчно

# 66
  • Мнения: 180
побутвам темата напред дано повече хора да пишат за добри работодатели  Peace

# 67
  • Мнения: 662
Аз работя във "Вивател" /БТК/ и не мога да се оплача. Осигуряват ни на реалната заплата, има бонуси, безплатно медицинско обслужване, безплатни лекарства при необходимост, безплатен телефон, карта, реална перспектива за израстване или смяна на отдела. Няма случай заплатата да е била забавяна.Миналата година забременях, взех си болнични още вторият месец без никакъв проблем. Винаги, когато ми се е налагало съм излизала в отпуска без проблеми. По време на бременността не съм плащала за лекарствата, всеки път ме гледаха на видеозон без заплащане, когато родих платих 550 лв. за избор на лекар-след десет дни ми бяха възстановени. Заплатата наистина не е много висока, но тук има и друг момент. Аз съм си от София и не плащам за квартира-
според мен, когато човек отива да работи в друг град трябва добре да помисли-не после да се оплаква, че парите били мизерни.

# 68
  • Мнения: 2 534
Да похваля и аз , бълг. работодател , но на европейско ниво  Simple Smile
Става въпрос за Джой фешън  , това са оптики Джой, Гранд и Кидс

# 69
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 278
" ДИАНА КОМЕРС" ЯМБОЛ - няма по-коректни от тях в града!  bouquet bowuu

# 70
  • Мнения: 18
Някой да знае нещо за Метро-Пловдив?

# 71
  • Мнения: 1 009
Туристическа агенция България Холидей, "Зарифопулос"ЕООД-България,"Риск Инженеринг" Ад
И от трите фирми нямам никакви оплаквания, даже напротив-Зарифопулос са гръцка фирма, гръцките шефове винаги са коректни, дават бонуси, осигуряват те на пълната заплата, служебен телефон, командировки в Гърция Simple Smile,за туристическата агенция е ясно-купона е голям-пращат те безплатно да дегустираш хотели  Simple Smile, Риск Инженеринг - водеща фирма в областта на енергетиката,много добри условия-великденски бонус, бонус лятна почивка, тринайста заплата, и новогодишен бонус на база постигнати резултати, прави ни новогодишен коктейл, после ходим някаде на хотел за два дни за сметка на фирмата, купон за 8-ми март и т.н.

# 72
  • София
  • Мнения: 5 259
Стана ми интересно за ХП глобъл деливери за отзиви оттам... доволни от какво- заплати, отношение от шефовете..?

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Да попитам инфо за ЕТ "Димакс" - гр. Пловдив? Някой да е чувал нещо?

# 74
# 75
  • Мнения: 363
Сайтел България, много коректни работодатели. Само хубаво съм видяла от тях:)

# 76
  • Мнения: 917
записвам се да следя

# 77
  • Мнения: 1 930
Изчерпаха ли се коректните работодатели?
Хайде, моля Ви, че си търся работа и ми е нужно инфо!

# 78
  • Мнения: 674
Банките общо взето с малки изключения са ОК - ДОБРИ ЗАПЛАТИ АКО БАЧКАШ ЯКО И ЕВТИНИ КРЕДИТЧЕТА!! Peace

# 79
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Банките общо взето с малки изключения са ОК - ДОБРИ ЗАПЛАТИ АКО БАЧКАШ ЯКО И ЕВТИНИ КРЕДИТЧЕТА!! Peace

Ти в коя банка си работила или просто така си говориш наизуст? Thinking

# 80
  • Мнения: 674
Банките общо взето с малки изключения са ОК - ДОБРИ ЗАПЛАТИ АКО БАЧКАШ ЯКО И ЕВТИНИ КРЕДИТЧЕТА!! Peace

Ти в коя банка си работила или просто така си говориш наизуст? Thinking
Балканбанк и Райфайзен но това е информация отпреди 4-5 години но бях СУУПЕЕЕР ДОВОЛНА. Взимах 3-пъти по голяма заплата от майка ми тогава а в Балканбанк бях в началото и обикновенна стажантка и парите пак си бяха СУУПЕР. Peace

# 81
  • Мнения: 594
Банките общо взето с малки изключения са ОК - ДОБРИ ЗАПЛАТИ АКО БАЧКАШ ЯКО И ЕВТИНИ КРЕДИТЧЕТА!! Peace

Ти в коя банка си работила или просто така си говориш наизуст? Thinking
Балканбанк и Райфайзен но това е информация отпреди 4-5 години но бях СУУПЕЕЕР ДОВОЛНА. Взимах 3-пъти по голяма заплата от майка ми тогава а в Балканбанк бях в началото и обикновенна стажантка и парите пак си бяха СУУПЕР. Peace

Това за банките пак е доста субективно... зависи в кой град си... в София например вземат доста по-високи заплати отколкото в същата банка, на същата позиция, но в провинцията  Peace За Балканбанк знаем че са вземали много големи заплати... ама пък тя взе че фалира  #Crazy
Аз съм работила в Булбанк и не мога да кажа,че заплатата беше много поразлична отколкото ако работех нещо друго в частния сектор, но пък откъм социални придобивки беше екстра! А пък що се отнася до "евтините кредитчета"... не знам как е в момента, щото вече не съм там, но навремето нямаше особена разлика в лихвите за служителски кредити и тези за клиентите... В момента съм в РББ и тук също кредитите са на лихвени нива почти колкото на преференциалните ни клиенти... и отново заплащането не е кой знае колко високо... но пак да уточня че аз работя в провинцията, а не в София (там може, и сигурно Е различно).

# 82
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Да се изкажа и аз за банките - всичко зависи от това на каква позиция си.

Касиер или друга по-ниска позиция не са платени чак толкова добре. По-високите позиции са наистина с хубави заплати,  но пък си зависи от банката.

Кредитите за служители се отпускат с преференциални лихви само според вътрешната политика на банката.

Така че човек не бива да мисли, че ако се добере до работно място в банка, е хванал Господ за шлифера  Mr. Green

Мился че в темата за черния списък с нелоялни работодатели едно момиче се оплакваше точно от банка  Thinking

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Да попитам някой има ли инфо за "Фаркол"- клон Пловдив?  Wink

# 84
  • Мнения: 304
'' маркам'' русе

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 444
Не ми се води спор тук, явно си на мениджърска позиция, радвам се, че си доволна.
Обещаваното ни от 4г увеличение на заплатата е 18 лв, купоните за пазаруване
ми ги удържат от заплатата, така че ми е все тая, само ме задължават
да махам крачоли до Била, там да си ги харча.
И заплатите намаляват прогресивно при отдалечанване от София, познай колко големи са в Делиормана. Имам много котвички, да стоя в БТК, и изобщо, да стоя в Делиормана.
Виж тук. http://www.bgrabotodatel.com/home.php

Братко Вълк,той ситият на гладният не вярвал  Mr. Green
 Peace

# 86
  • Мнения: 255
Да похваля и ОББ и Торогрупс -сътрудничат си и съм техен служител.
При назначавнето ми на работа съм била вече бременна(аз не съм Знаела)когато разбрах и казах ,спокойно можеше да ме уволнят,съкратят абе да се оттърват от мен,но когото ми изтече временния договор мв назначиха на постоянен ,ползвах си болнични и майченството ,никога не съм имала проблеми и винаги (торогрупс)са били много отзивчиви,затова сега се връщам пак при тях на работа след 2г4м

# 87
  • Мнения: 364
"Бодамет"и"Фабриано" и в двете заплащането е коректно и много добро  newsm10

# 88
  • Мнения: 89
Джонсън Контролс Електроникс България ЕООД и като цяло по - големите ИТ фирми, повечето фармацевтични фирми, Алфа Пропъртис и някои други инвестиционни - строителни, за банките много зависи от позицията и навсякъде много зависи от конкретните договорки. За банките мога да дам пример - маркетинг специалист 2000 лв. в Райфайзен банк в София, зам.управител на клон около 800 - средно за банките, касиер около 600 и така. Но пък нещата не само до социалния пакет, атмосфера, характера на самата работа също са много важни често и повече...
Бих искала да изразя несъгласие с твърдението, че който се мести в друг град за да живее на квартира да е мислел преди това, а не после да си мисли, че заплатата му е малка. Не искам да влизам в конфликт и не е лично към някой  Hug
Първо някой хора и в родния и град са принудени да живеят на квартира и 2-ро и много важно заплатата ти не би трябвало да се съобразява с това квартира ли плащаш в момента или не. Днес можеш да не плащаш, а утре да теглиш кредит или да се случи нещо друго. Нивото на заплащането, което те удовлетворява според мен се състои от много фактори: цена на живота (тук се включва и някакво жилище, в нормалния случай няма такова наготово!, сметки, допълнителни квалификции, забавления и т.н.), квалификации и опит и доколко са дефицитни на пазара в момента, собствената ти увереност и преценка. Защото иначе излиза, че ако мъжът ти е милионер, ти можеш да работиш и без пари, аз лично ценя себе си като специалист и не се съгласявам на компромиси, а хората, които се примиряват с по - ниски заплати, само защото не плащали наем или кредит, подбиват пазарната цена на всички ни. И въобще кофти работодатели ще има докато има хора, които да им се връзват да им работят !  bouquet

# 89
  • Мнения: 4 892
ING Bank, също в белия списък!

# 90
  • София
  • Мнения: 2 271
ING Bank, също в белия списък!
Е, раздуй малко повече за тях, де  Simple Smile
Бях пуснала при тях сивито си, но ми се обадиха, около месец по-късно, когато точно бях започнала работа в сегашната фирма, от която бях и съм много доволна, та дори и не разпитвах за условията, които ми предлагат, просто любезно отказах поканата за интервю. Дамата беше изненадана, че и отказвам, явно не се случва често. Та... за това питам - да знам, дали да ме е яд. Simple Smile

# 91
  • Мнения: 4 892
Lara,  нещо конкретно питайте. Например нещо, което сте очаквала от настоящия Ви работодател, но не сте получила или друго.
Не съжалявайте  Grinning , може да има в известен смисъл по-добри условия на труд, но пък с колектива да не се сработи човек.
Поздрави и успех в работата!

# 92
  • София
  • Мнения: 2 271
Нямам конкретно питане. Доволна съм си от моя работодател, просто ми стана любопитно, защото за да сложиш някой работодател тук, значи има повече плюсове от останалите. Това е.
Кажи как е заплащането - горе-долу, спазва ли се работното време, отпуски, социални придобивки, колектива също е важен... С две думи, обясни какви са причините да ги сложиш тук, в белият списък.

# 93
  • Мнения: 4 892
Lara, ами понеже има тема за социалните придобивки и не писах подробно. Може би нещата ще се препокрият, но ОК.

Заплатите са прилични, но разбира се както на повечето места са "тайна".... затова няма да си позволя да пиша цифри. Има 13 /юнска/ заплата и 14 /декемврийска/. Заплатите се актуализират в зависимост от инфлацията всяка година. Има възможност за нарастване на заплатата. Пълно медицинско обслужване в медицински център, без ограничения, за семейството/ дете, мъж/жена/ и за най-близки роднини /майка, сестра, баща.../ се полага 10% отстъпка. Фиксирана сума за зъболекарски услуги, която е напълно достатъчна за една добра и редовна профилактика през годината. Ходи се веднъж годишно на "тим билдинг" 2-3 дни, разходите се поемат изцяло от компанията. В зависимост от позицията има курсове, в чужбина и страната.  Безплатни топли напитки - чай, кафе, мляко от автомат. Условията на труд са отлични, периодично се сменят компютрите с по-нови, добро отопление, през лятото климатик. Офисите за работа са приятни. Организира се коледно парти, както за служителите, така и за партньорите им, за децата на служителите също, с подаръци и т.н.
Работно време от 8.30 до 17.00. Спазва се, разбира се когато има работа се остава, но не е често. "Оувъртайм" се заплаща 100%, нощен или съботно неделен, май 200% тука не съм сигурна.
Обедна почивка официални 30 мин., неофициално - час.
Отпуските - 20 дни /работни/, за служителите със стаж над 5 год. - още 5 дни. Може да се прехвърлят за следващата година само 5 дни, останалите работодателят сам подканва да бъдат оползотворени.
Осигуровки - абсолютно на цялата заплата, няма разни там шмекерии на минимална и т.н.
Осигуряват и служителите в пенсионен фонд, на всеки превеждат определена сума. т.е. един път се осигуряват задължително, още веднъж така в универсален и банката добавя още някаква сума.
Карта за градски транспорт.
Сума за спорт се дава също веднъж годишно.
Някои позиции разполагат и със служебни автомобили и телефони.
Мисля бях доста изчерпателна.  Друго не се сещам.
Контакта с чужденци и манталитета на работа допълнително обогатява, но това не е в сферата на материалните придобивки, затова няма да разтягам локуми.
Поздрави!   Grinning

# 94
  • Мнения: 5 370
Нино Тино, когато чета постинги като твоя, ми става едно.....супероптимистично.  bouquet

# 95
  • Мнения: 65
Записвам се да следя темата с интерес, бих предложила да си пишат и възнагражденията, които се получават, така може човек да се ориентира каква заплата може да иска при кандидатстване за работа  Wink

# 96
  • Мнения: 594
Записвам се да следя темата с интерес, бих предложила да си пишат и възнагражденията, които се получават, така може човек да се ориентира каква заплата може да иска при кандидатстване за работа  Wink

Не мисля, че би било удачно... все пак доста от големите фирми залагат и на "фирмената тайна"  Wink

# 97
  • София
  • Мнения: 2 271
Записвам се да следя темата с интерес, бих предложила да си пишат и възнагражденията, които се получават, така може човек да се ориентира каква заплата може да иска при кандидатстване за работа  Wink

Не мисля, че би било удачно... все пак доста от големите фирми залагат и на "фирмената тайна"  Wink
Да, повечето потребители тук не сме анонимни и ако си напишем заплатите, можем да очакваме директно уволнение...

NinoTino, както казах вече, доволна съм от моят работодател, но определено условията при вас са по-добри, единствено за заплащането не мога да коментирам.  Благодаря, че беше наистина изчерпателна! Ако ми се наложи да си търся работа отново, може би ще знам на къде да се насоча  Peace

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 444
Lara, ами понеже има тема за социалните придобивки и не писах подробно. Може би нещата ще се препокрият, но ОК.

Заплатите са прилични, но разбира се както на повечето места са "тайна".... затова няма да си позволя да пиша цифри. Има 13 /юнска/ заплата и 14 /декемврийска/. Заплатите се актуализират в зависимост от инфлацията всяка година. Има възможност за нарастване на заплатата. Пълно медицинско обслужване в медицински център, без ограничения, за семейството/ дете, мъж/жена/ и за най-близки роднини /майка, сестра, баща.../ се полага 10% отстъпка. Фиксирана сума за зъболекарски услуги, която е напълно достатъчна за една добра и редовна профилактика през годината. Ходи се веднъж годишно на "тим билдинг" 2-3 дни, разходите се поемат изцяло от компанията. В зависимост от позицията има курсове, в чужбина и страната.  Безплатни топли напитки - чай, кафе, мляко от автомат. Условията на труд са отлични, периодично се сменят компютрите с по-нови, добро отопление, през лятото климатик. Офисите за работа са приятни. Организира се коледно парти, както за служителите, така и за партньорите им, за децата на служителите също, с подаръци и т.н.
Работно време от 8.30 до 17.00. Спазва се, разбира се когато има работа се остава, но не е често. "Оувъртайм" се заплаща 100%, нощен или съботно неделен, май 200% тука не съм сигурна.
Обедна почивка официални 30 мин., неофициално - час.
Отпуските - 20 дни /работни/, за служителите със стаж над 5 год. - още 5 дни. Може да се прехвърлят за следващата година само 5 дни, останалите работодателят сам подканва да бъдат оползотворени.
Осигуровки - абсолютно на цялата заплата, няма разни там шмекерии на минимална и т.н.
Осигуряват и служителите в пенсионен фонд, на всеки превеждат определена сума. т.е. един път се осигуряват задължително, още веднъж така в универсален и банката добавя още някаква сума.
Карта за градски транспорт.
Сума за спорт се дава също веднъж годишно.
Някои позиции разполагат и със служебни автомобили и телефони.
Мисля бях доста изчерпателна.  Друго не се сещам.
Контакта с чужденци и манталитета на работа допълнително обогатява, но това не е в сферата на материалните придобивки, затова няма да разтягам локуми.
Поздрави!   Grinning

Божкеее,потекоха ми лигите  smile3501 Че то при вас било рай,искам и ааааз  Hands Clap

# 99
  • Мнения: 4 892
DARI_76, не е рай, грешите. В рая може би е по-хубаво. В ING  условията на работа са обикновени и най-нормални. В повечето остaнали компании у нас, не казвам всички, а повечето, нещата са ненормални, затова така Ви се струва. И понеже мислих доста, темата всъщност не е само за материалните придобивки, май, затова ще споделя още нещо.
От няколко години освен служителите, ING осигурява пълно медицинско обслужване, зъболекар и "парти тайм" и на пратньорите на служителите,  умишлено не казвам на съпрузите/съпругите. С две думи те уважават избора човек да имам мъж/жена, дете от него и без да е встъпил в граждански брак.  Демек Холандия ,щото ING e холандска, не е само рай за марихуанопотребителите и гей дружинките, там хората имат права и право на избор, които права се уважават. А дано и у нас нещата станат такива.  Щото скоро един лекар беше казал по ТВ на бащата на мъртво бебе, че не му е никакъв, щото нямал граждански брак с майката!!!! 

Поздрави и успех на Вас!   bouquet


п.п. И да не бъркаме условията на труд със сработването с колектива и работната атмосфера, две различни неща са, аз писах за условията на труд..., нали.

# 100
  • Мнения: 166
"Академика Сий Палас"
Повече от коректни!  Peace
Их, че ми стана приятно. Точно в предишната ми месторабота строихме "АСП"! Фирмата се казва "Сигма Капитал Кънстракшън", по онова време имаха офиси във Варна и Несебър /освен в София/. Аз работех във Варненския. Невероятни хора, много коректни, страхотен шеф, прерсонал...  Не взимах много пари там, но никога няма да забравя огромния жълт заек, който куриер донесе до Добрич за първия рожден ден на дъщеря ми. А работих там по-малко от година. Това се помни. И топли.
Настоящият ми работодател. На високо ниво е. Като заплащане, като условия на труд, като осигуряване, като мотивиране и грижа за персонала. Не бих го сменила. Мисля, че и той мен.

# 101
  • Мнения: 2 631
Редно е и аз да си похваля работодателите:
Евър АД и съответно TRADER.BG Peace
Коректни винаги, супер хора, разбират те винаги, помагат с каквото могат, знаят как да ценят персонала си  Peace

# 102
  • Мнения: 2 171
Интересна тема, записвам се, по-късно ще чета.

# 103
  • Мнения: 654
Записвам в списъка моят работодател- "БИвера Корект Дизайн "ООД- занимава се с проектиране ПГС

# 104
  • Мнения: 256
интересувам се за мтел -сътрудник продажби заплащане и условия Praynig

# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Някой да ми даде инфо за "Нова Принт" АД - Пловдив...

# 106
  • София
  • Мнения: 137
Явно аз съм човек с късмет...повечето места, където съм работила са били такива работодателите- спазвали са КТ.  Важното в случая е не това, а и каква е заплата - едно е да те осигуряват на 500, друго е да е 1500(имала съм и двата случая) Бонусна система - ок, макар, че аз предпочитам една добра заплата пред бонуса, който не се включва към доходите ти и всеки месец може да е различен или пък да не вземеш...За допълнителното здравно осигуряване - имала съм такова, но не съм го ползвала и общо взето не е чак такъв разход за работодателя. Аз съм имала пълен пакет - включващ всичко- лекарства, зъболекар,болничен престой, дори и персонален пост сестра и т.н. и всичко това беше към 50 лв. месечно. За мен коректен работодател е не този, който ти превежда заплатата навреме, а такъв, който ти превежда навреме добра заплата . За моя радост, сега работя при точно  такъв, фирмата е малка  Simple Smile .

# 107
  • Мнения: 1 498
някой да даде инфо за банки , ако има настоящи служители да споделят за условията на работа и тн.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 462
Регус България - работното време се спазва на 100%, рядко се остава след работно време (като се замисля, даже не съм оставала). Заплащането за работата е ок, за същите пари работех като вол и не смогвах, все ме товарех с още и още на други места. Напрежението е сведено до минимум - без стресови ситуации или минимални. Имаш право да си вземеш почивен ден за рождения ден. Това, че ще закъснея не е проблем. Бонуси, заплаща се извънредния труд в почивни дни. СУПЕР са.

# 109
  • Мнения: 1 925
Още 1 глас за Джонсън Контролс

# 110
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Още 1 глас за Джонсън Контролс

И още един  Peace

# 111
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 994
Интересна тема, записвам се, по-късно ще чета.

Аз пък да не видя нещо от теб...  Embarassed
 Laughing

# 112
  • Варна
  • Мнения: 99
Запис... Grinning

# 113
  • Мнения: 2 496
Интересна тема, запис и то мен.

# 114
  • Мнения: 5 178
Aз пък искам да попитам колегите от  София какво знаят за НАТЕК http://www.natek.cz/

Общи условия

Активация на акаунт