Защо е толкова трудно?

  • 2 902
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 932
   Zdreveite,
az imam 4 priatelki,koito zabremeniaha vednaga,a nie zapochvame veche 6ti mesec i...nishto.nechestno,nechestno :cry:ot vchera si imam i nov problem i reshih da vi popitam dali znaete neshto po vaprosa.Moite lubimi mesechni gosti idvat po princip na razlichni dati,no poslednite dva meseca-na 28 dni.Vchera obache zabeliazah,che lat faza mi e bila samo 9 dni.Prochetoh v internet,che ako e po-malka ot 10 dni ne moga da zabremeneia i rev!!!Ako niakoia ot vas e po-obrazovana po vaprosa,molia vi pishete mi-mnogo se otchaiah!

# 16
  • София
  • Мнения: 6 363
Здравейте,чета ви от много време,но нямах смелост да пиша.Защо е толкова трудно да имаме бебе,здрави сме и двамата,но не става ве4е 5 месеца,знам че не са много като време,но се притеснявам ужасно много.В семейството ми има много проблеми,мой близък почина,баща ми е болен и изобщо много стрес.Според вас това непрекъснато напрежение на което съм подложена може ли да е пречка за забременяването ми?Благодаря че ви има,не знаете колко често сте ми помагали индиректно.Поздрави на всички

мисля, че си склонна към драматизиране и самосъжаление. освен тази склонност ти пречи и фактът, че очевидно не си достатъчно ограмотена по репродуктивните въпроси, щом незабременяването в продължение на едва 5 месеца те хвърля в ужас.

мила, повярвай ми, ти просто не знаеш какво значи стрес и напрежение... така че - забрави! а човешката репродуктивна система е така устроена, че имаш да уцелиш един кратък интервал от най-много 12 часа всеки месец... вероятността е около 20-25%. до 1 година е напълно нормално да се пробва.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
Ира , от колко цикъла установи , че ти е 9 дни ЛФ ?
И пиши на кирилица , моля те !
А по тези и други въпроси , можеш  да прочетеш ако искаш в библиотеката ни или в http://www.zachatie.org/Simple Smile

# 18
  • Мнения: 932
   Samo sega-poslednia pat-zabeliazah.Dosega vinagi sam mislela,che e 11 dni.Za tozi mesec obache sam sigurna,che ne e.Veroiatno dramatiziram,no se chudeh dali e normalno da se sluchva?    Za kirilicata-niamam kir.programa na komputara i klaviaturata mi e samo s angliiski bukvi-znam,che e mnogo nepriatno,no...  blagodaria ti,che mi otgovori

# 19
  • Мнения: 932
  Jam,ne badi tolkova kritichna!momicheto/etina/ se pritesniava kato vsiaka edna ot nas.niamash ideia tochno kolko e stresova situaciata v neinoto semeistvo i kolko problemi ima tia.ako si bila na neinoto miasto i si se nadiavala i razocharovala vseki idvasht mesec,bi triabvalo da znaesh za kakvo govoria

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
Ами Ира , от един месец не можеш да си правиш заключение , трябва повече месеци ( поне 3 ) да мериш  БТ , за да се види . Дано е само единичен случай !  Simple Smile

А за кирилицата , опитала ли си    ?

# 21
  • София
  • Мнения: 4 272
Ами Етина, понякога е трудно. И аз често се питам защо? Вече пробваме от 13 месеца, досега нямаме установени здравословни проблеми с мъжа ми, но просто не става. Обаче аз не се отчайвам. Казвам си : Хубавите неща стават бавно. Просто съм сигурна, че все някога ще забременея. Вече не броя дни и месеци, не знам и не ме интересува кога точно ще стане. Важното е, че живея с мисълта, че това хубаво нещо в живота ми ЩЕ СЕ СЛУЧИ

# 22
  • Мнения: 402
Не съм склонна към самосъжаление в никакъв случай,просто наистина ми се събра много в последно време и потърсих подкрепа,а що се отнася до моята грамотност Jam,нямаш никакво право да ме определяш като неосведомен и неграмотен човек-повярвай ми,знам достатъчно по въпроса.Темата ми не е озаглавена: ПОМОЩ еди какво си,а в нея има въпрос относно стреса и връзката със забременяването!Чела съм и за това,но не намерих конкретен отговор и за това попитах ВАС.Да-човек изпада в дупки,но ако не можеш да помогнеш-поне не нападай,или не отговаряй щом не ти е приятно! Peace Peace Peace

# 23
  • Мнения: 1 329
Етина, горе главата бе момиче......... Heart Eyes
Ами аз какво да кажа - 1 г.9 м. без установени проблеми, но НИЩО.
Както е казала Лея, знам че ще ми се случи и затова не си хабя нервите.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 363
  Jam,ne badi tolkova kritichna!momicheto/etina/ se pritesniava kato vsiaka edna ot nas.niamash ideia tochno kolko e stresova situaciata v neinoto semeistvo i kolko problemi ima tia.ako si bila na neinoto miasto i si se nadiavala i razocharovala vseki idvasht mesec,bi triabvalo da znaesh za kakvo govoria

напротив, когато човек започне да се самосъжалява, най-добрата помощ е да му се удари едно ободряващо шамарче, а не с излишно съчувствие да му се налива допълнително вода в мелницата на самосъжалението!

трябва ли да почна сега да си изброявам моите проблеми тук, за да установи тя, че нейните са просто нищо?? аз не само съм била, но и съм на нейното място...
щото съм на 38 години и имам 2 спонтанни аборта за 16 месеца опити, щото и двамата ми родители умряха от рак, щото сестра ми е с умиращи бъбреци и се грижа за цялата си болна рода...
айде да не си мериме стреса, а?
аз никога не говоря неподготвена, мили ми момичета, но вие имате тук един общ недостатък - всяко мнение, което излиза от мяукащия тон, се приема като обида или заяждане.

# 25
  • Мнения: 402
Jam,никой не си мери стреса бе човек,защо си така наострена?Най-малко пък съм искала да създавам конфликти тук и за това се оттеглям-страшно съжалявам!

# 26
  • Мнения: 2 123
Етина,
както повечето момичета са ти казали - твоят случай е валиден за повечето дами във форума. Аз самата съм в твоето положение. Когато е потвърдено, че и двамата с мъжа ти сте ок, значи единственото обяснение за незачеването ти е, че не е сега момента. За 5-6 месеца отрицателните резултати те карат да минеш през различни психически етапи, които обикновено носят по-скоро негативни последици като повишен стрес, страх от разочарование, отнема ти се удоволствието от правенето на любов /за сметка на правенето на бебе/. Единственият изход е да се заредиш с много търпение, вяра и позитивизъм и да се научиш да се наслаждаваш на живота, който имаш...защото когато бебчо се появи със сигурност всичко ще се промени Wink
Не ми е лесно да пиша, защото прекрасно знам как се чувстваш и как думите ни повлияват на повърхността ти, а вътре в теб очакването и страха си остава, но опитай с воля - ден след ден, малко по малко. Може би бъдещото ти бебе иска да те променя още преди да е дошло Laughing

# 27
  • Мнения: 2 120
Ей, момиче, ти какво говориш.
Става дума за 5 месеца, не за години.
Като пробваш година, две - тогава клюмвай.
Може просто в тези месеци да не ти е бил сезона и при хората има подходящо време и то е строго индивидуално.
Една позната забременяваше на петилетки - само не се смей, а горе главата.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
.... и за това се оттеглям-страшно съжалявам!

Етина , недей така !  Мисля , че тук ще намериш много повече разбиране отколкото обратното !  Simple Smile
Желая ти повече спокойствие и успех в най - скоро време !  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 402
 smile3525Благодаря ви и да знаете че сте страхотни-пожелавам успех и много вяра на всички,знам,че ще стане чудото при всяка една от нас,защото погледнато от друг ъгъл,ние вече сме майки в сърцата и душите си.Знам,че хубавите неща идват бавно и обещавам,че ще дочакам моето чудо smile3525

Общи условия

Активация на акаунт