Защо е толкова трудно?

  • 2 915
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 402
Здравейте,чета ви от много време,но нямах смелост да пиша.Защо е толкова трудно да имаме бебе,здрави сме и двамата,но не става ве4е 5 месеца,знам че не са много като време,но се притеснявам ужасно много.В семейството ми има много проблеми,мой близък почина,баща ми е болен и изобщо много стрес.Според вас това непрекъснато напрежение на което съм подложена може ли да е пречка за забременяването ми?Благодаря че ви има,не знаете колко често сте ми помагали индиректно.Поздрави на всички

# 1
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Миличка, много ми става мъчно, когато чета нещо подобно.
Отговор не мога да ти дам, само мога да кажа, че всеки има някакъв стрес и напрежение.. естестено от различно естество... но живота е такъв... вечна борба.
Опитай се да мислиш позитивно. Желая ти много щастие от цялото си сърце, както и скоро да се похвалиш с най-прекрасната новина.
Поздрави:
Диана  Flowers Four Leaf Clover

# 2
Благодаря ти Диана

# 3
  • Мнения: 294
Не се тревожи Етина, тук има много момичета, които опитват от много време, но както виждаш е пълно с добри новини! Наистина стреса може да влияе, но ти трябва да си силна, изпълнена с половителна енергия и ...ще стане!
само не унивай!

# 4
  • Мнения: 402
За 5 дни 2 приятелки родиха,а аз като палестински сирак отстрани.Много се радвам за тях,но просто ми е много мъчно.На някои хора господ им дава деца,а те ги изоставят,а други не успяват да станат родители никога.Когато съм тъжна не споделям с никого,а си пея наум една песен: Стани,стани юнак балкански.......... и ставам,но винаги когато наближи датата на М,умирам от страх.Благодаря ви за подкрепата и стискам палци на всяка една от вас!

# 5
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 131
Здравей Etina!
Не се отчайвай и горе главата!
И ние пробвахме дълго, като накрая спряхме да мислим за това и един прекрасен ден взе, че стана чудото! Успокой се и се зареди с добро настоение и положителни емоций! След като сте здрави значи няма място за притеснение и появата на бебо просто чака подходящия момент - тя природата си знае работата!
Желая ти от сърце кураж и скоро да се похвалиш!   

# 6
  • Мнения: 4 362
Много е трудно понякога да овладееш емоциите и стереса,те са навсякъде около нас,но това също до някаква степен играе важна роля в бебеправенето,успокой се опитай се да приемаш нещата по леко,макар че от собствен опит ти казвам че е мнооого трудно.Аз примерно съм така в момента има 4 дни до М.,а аз съм изпълнена с отрицателна енергия,раздразнителна и емоционална,всичко приемам навътре,опитвам се да се успокоя и да  не се дразня.Не се притеснявай,бебето ще стане правилно са ти писали другите момичета,че тук има доста други включително и аз които пробваме от година две дори три,не се отчайваме и продължаваме.Аз съм сигурна че скоро ще поставиш и своя тема тук за това че си бременна .Успех Grinning

# 7
  • Мнения: 402
Благодаря на всички,които ми писаха,знаех че ще срещна подкрепа и сродни души тук!

# 8
  • Мнения: 3 092
И аз искам да ти кажа  да не се обезкуражаваш.
 Бебо ще дойде и при вас .Дано скоро да се похвалиш  Joy

# 9
  • Мнения: 402
  bouquetЧестит празник на всички момичета и техните семейства.Пожелавам ви най-голямото щастие на света и винаги да сте с гордо вдигната глава!Дано да мога да се похваля следващия месец- в следващите дни ще правя много секс,но ще имам време да ви чета и пиша.Страхотни сте- Благодаря ви  bouquet

# 10
  • Русе
  • Мнения: 250
енита,и аз като теб откачах на тази тема,не че сега е много по-различно но момичетата тук ми помогнаха да се успокоя и да се радвам на живота и на ежеднивието и без "голямото шкембе"!
мечтая да забременея и се опитваме от почти началото на годината,но за сега сме ПАС....  Thinking
момичетата тук много ще ти помогнат да се разтовариш.
лек ден и усмихната седмичка Party  bouquet

# 11
  • Мнения: 402
Знам,че ще успея да се поуспокоя и то с ваша помощ,мъжът ми приема всичко толкова спокойно,че направо му завиждам/ благородно/пожелавам на всичи скоро да се похвалят с двете чертички.Представяте ли си до къде стигнах-?  #Crazy
Направих си тест 4 дни след края на М. луда работа

# 12
  • Мнения: 4 362
Нормално,ако знаеш и аз по едно време бях на етап купуване на тестове,направо бях откачила,но сега съм малко по спокойна(опитвам се де)не си давам надежди даже си чакам лелката,така е най добре защото няма да остана разочарована.

# 13
  • Мнения: 402
По същия начин и аз се опитвам,но понякога тази мисъл пълзи като червей в главата ми...

# 14
  • Мнения: 402
и Дея-недей и ти с лошите мисли-всичко си идва на мястото рано,или късно,естествено по-добре рано!!!

# 15
  • Мнения: 932
   Zdreveite,
az imam 4 priatelki,koito zabremeniaha vednaga,a nie zapochvame veche 6ti mesec i...nishto.nechestno,nechestno :cry:ot vchera si imam i nov problem i reshih da vi popitam dali znaete neshto po vaprosa.Moite lubimi mesechni gosti idvat po princip na razlichni dati,no poslednite dva meseca-na 28 dni.Vchera obache zabeliazah,che lat faza mi e bila samo 9 dni.Prochetoh v internet,che ako e po-malka ot 10 dni ne moga da zabremeneia i rev!!!Ako niakoia ot vas e po-obrazovana po vaprosa,molia vi pishete mi-mnogo se otchaiah!

# 16
  • София
  • Мнения: 6 365
Здравейте,чета ви от много време,но нямах смелост да пиша.Защо е толкова трудно да имаме бебе,здрави сме и двамата,но не става ве4е 5 месеца,знам че не са много като време,но се притеснявам ужасно много.В семейството ми има много проблеми,мой близък почина,баща ми е болен и изобщо много стрес.Според вас това непрекъснато напрежение на което съм подложена може ли да е пречка за забременяването ми?Благодаря че ви има,не знаете колко често сте ми помагали индиректно.Поздрави на всички

мисля, че си склонна към драматизиране и самосъжаление. освен тази склонност ти пречи и фактът, че очевидно не си достатъчно ограмотена по репродуктивните въпроси, щом незабременяването в продължение на едва 5 месеца те хвърля в ужас.

мила, повярвай ми, ти просто не знаеш какво значи стрес и напрежение... така че - забрави! а човешката репродуктивна система е така устроена, че имаш да уцелиш един кратък интервал от най-много 12 часа всеки месец... вероятността е около 20-25%. до 1 година е напълно нормално да се пробва.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Ира , от колко цикъла установи , че ти е 9 дни ЛФ ?
И пиши на кирилица , моля те !
А по тези и други въпроси , можеш  да прочетеш ако искаш в библиотеката ни или в http://www.zachatie.org/Simple Smile

# 18
  • Мнения: 932
   Samo sega-poslednia pat-zabeliazah.Dosega vinagi sam mislela,che e 11 dni.Za tozi mesec obache sam sigurna,che ne e.Veroiatno dramatiziram,no se chudeh dali e normalno da se sluchva?    Za kirilicata-niamam kir.programa na komputara i klaviaturata mi e samo s angliiski bukvi-znam,che e mnogo nepriatno,no...  blagodaria ti,che mi otgovori

# 19
  • Мнения: 932
  Jam,ne badi tolkova kritichna!momicheto/etina/ se pritesniava kato vsiaka edna ot nas.niamash ideia tochno kolko e stresova situaciata v neinoto semeistvo i kolko problemi ima tia.ako si bila na neinoto miasto i si se nadiavala i razocharovala vseki idvasht mesec,bi triabvalo da znaesh za kakvo govoria

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Ами Ира , от един месец не можеш да си правиш заключение , трябва повече месеци ( поне 3 ) да мериш  БТ , за да се види . Дано е само единичен случай !  Simple Smile

А за кирилицата , опитала ли си    ?

# 21
  • София
  • Мнения: 4 272
Ами Етина, понякога е трудно. И аз често се питам защо? Вече пробваме от 13 месеца, досега нямаме установени здравословни проблеми с мъжа ми, но просто не става. Обаче аз не се отчайвам. Казвам си : Хубавите неща стават бавно. Просто съм сигурна, че все някога ще забременея. Вече не броя дни и месеци, не знам и не ме интересува кога точно ще стане. Важното е, че живея с мисълта, че това хубаво нещо в живота ми ЩЕ СЕ СЛУЧИ

# 22
  • Мнения: 402
Не съм склонна към самосъжаление в никакъв случай,просто наистина ми се събра много в последно време и потърсих подкрепа,а що се отнася до моята грамотност Jam,нямаш никакво право да ме определяш като неосведомен и неграмотен човек-повярвай ми,знам достатъчно по въпроса.Темата ми не е озаглавена: ПОМОЩ еди какво си,а в нея има въпрос относно стреса и връзката със забременяването!Чела съм и за това,но не намерих конкретен отговор и за това попитах ВАС.Да-човек изпада в дупки,но ако не можеш да помогнеш-поне не нападай,или не отговаряй щом не ти е приятно! Peace Peace Peace

# 23
  • Мнения: 1 329
Етина, горе главата бе момиче......... Heart Eyes
Ами аз какво да кажа - 1 г.9 м. без установени проблеми, но НИЩО.
Както е казала Лея, знам че ще ми се случи и затова не си хабя нервите.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 365
  Jam,ne badi tolkova kritichna!momicheto/etina/ se pritesniava kato vsiaka edna ot nas.niamash ideia tochno kolko e stresova situaciata v neinoto semeistvo i kolko problemi ima tia.ako si bila na neinoto miasto i si se nadiavala i razocharovala vseki idvasht mesec,bi triabvalo da znaesh za kakvo govoria

напротив, когато човек започне да се самосъжалява, най-добрата помощ е да му се удари едно ободряващо шамарче, а не с излишно съчувствие да му се налива допълнително вода в мелницата на самосъжалението!

трябва ли да почна сега да си изброявам моите проблеми тук, за да установи тя, че нейните са просто нищо?? аз не само съм била, но и съм на нейното място...
щото съм на 38 години и имам 2 спонтанни аборта за 16 месеца опити, щото и двамата ми родители умряха от рак, щото сестра ми е с умиращи бъбреци и се грижа за цялата си болна рода...
айде да не си мериме стреса, а?
аз никога не говоря неподготвена, мили ми момичета, но вие имате тук един общ недостатък - всяко мнение, което излиза от мяукащия тон, се приема като обида или заяждане.

# 25
  • Мнения: 402
Jam,никой не си мери стреса бе човек,защо си така наострена?Най-малко пък съм искала да създавам конфликти тук и за това се оттеглям-страшно съжалявам!

# 26
  • Мнения: 2 123
Етина,
както повечето момичета са ти казали - твоят случай е валиден за повечето дами във форума. Аз самата съм в твоето положение. Когато е потвърдено, че и двамата с мъжа ти сте ок, значи единственото обяснение за незачеването ти е, че не е сега момента. За 5-6 месеца отрицателните резултати те карат да минеш през различни психически етапи, които обикновено носят по-скоро негативни последици като повишен стрес, страх от разочарование, отнема ти се удоволствието от правенето на любов /за сметка на правенето на бебе/. Единственият изход е да се заредиш с много търпение, вяра и позитивизъм и да се научиш да се наслаждаваш на живота, който имаш...защото когато бебчо се появи със сигурност всичко ще се промени Wink
Не ми е лесно да пиша, защото прекрасно знам как се чувстваш и как думите ни повлияват на повърхността ти, а вътре в теб очакването и страха си остава, но опитай с воля - ден след ден, малко по малко. Може би бъдещото ти бебе иска да те променя още преди да е дошло Laughing

# 27
  • Мнения: 2 120
Ей, момиче, ти какво говориш.
Става дума за 5 месеца, не за години.
Като пробваш година, две - тогава клюмвай.
Може просто в тези месеци да не ти е бил сезона и при хората има подходящо време и то е строго индивидуално.
Една позната забременяваше на петилетки - само не се смей, а горе главата.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
.... и за това се оттеглям-страшно съжалявам!

Етина , недей така !  Мисля , че тук ще намериш много повече разбиране отколкото обратното !  Simple Smile
Желая ти повече спокойствие и успех в най - скоро време !  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 402
 smile3525Благодаря ви и да знаете че сте страхотни-пожелавам успех и много вяра на всички,знам,че ще стане чудото при всяка една от нас,защото погледнато от друг ъгъл,ние вече сме майки в сърцата и душите си.Знам,че хубавите неща идват бавно и обещавам,че ще дочакам моето чудо smile3525

# 30
  • Мнения: 857
Мила Етина,
Щом искаш бебе, значи мястото ти е точно тук. Зареди се с търпение и оптимизъм, и вярвай, че желанието ти ще се сбъдне.
Всички тук сме добронамерени една към друга, независимо че някои изказвания са по-критични, а други по-успокояващи. Освен това, всички сме различно чувствителни към ежедневните стресове. Аз самата преди месец също споделих с момичетата, че стреса ми идва в повечко, но след чудесната ваканция, която си направихме, се чувствам много по-добре. Опитай се и ти да намериш начин да се разтоварваш. Успех!

# 31
  • Мнения: 932
  Mur,
mnogo mi haresa tova,koeto si napisala-ne znam zashto,no me nakara da se chuvstvam po-dobre/dnes imah edin ot oneia dni,kogato shefat ti e nai-dolnia chovek na zemiata,priatelkite ti imat lubovni problemi i vlakat idva tochno kogato si razlivash kafeto varhu pantalona  Laughing/ Taka che blagodaria!
  Jam,
mnogo sajaliavam za tova,koeto ti se e sluchilo,no poglednato ot malko po-dobrata strana/ako ima takava/-sega pone ima koi da te pazi i bdi nad teb

# 32
  • Мнения: 285
Мила Етина,
дано ме разбереш правилно, но след раждането на дъщеря ми преди 12 години, което беше много тежко, а и тя се роди недоносена, не можех да имам бебе цели 12 години...И аз съм се чувствала толкова много пъти "палестински сирак", и съм плакала по ъглите, и съм се молила, и...във всяко детско личице виждах болката и желанието си...но , никога не спрях да се надявам и да вярвам! Всички докторски прогнози се сгромолясаха миналата година когато родих сина си Simple Smile А ти мила, нямаш такива притеснения, вярвам, че при теб е просто емоционална спирачка. Това се преодолява, трябва да го знаеш! Понякога е добре да подтиснем негативните емоции като страх и притеснения, в такива моменти те са излишни. Колкото и да ти е трудно, моят съвет е, да отпуснеш вярата си, да погледнеш по-слънчево на живота и да се радваш на миговете които те доближават до малкото човече, защото съм убедена, че то те чака някъде там...
Така вярвах за сина си....може някой да ми се смее тук, но аз знаех, че ще го имам още преди 10 години....сърцето ми го чувстваше....
Желая ти успех мила и повече добри мисли!

# 33
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здравей Етина.Каквото и да ти кажа знам, че няма да мога да те успокоя и да те накарам да спреш да се притесняваш кога ште доиде твоя ред.Знам че много боли това чакане от опит.Аз също от доста време искам дете,но ....все нестава.Аз сам на 22 год.,но повечето приятели които имам са по големи и вече половината са със бебета.Това ми е страшно трудно защото постоянно сам обиколена от деца.Сега сам малко под напрежение защото трябваше да ми доиде на 20.05 но го няма още.Моля се да съм успяла ако не продалжавам отново,важното е човек да има надежда.

# 34
  • София
  • Мнения: 625
миличка нашето бебеч го чакахме 8месеца.....имах известни притеснения, но на 1юни осветихме апартамента ни поуспокоих се и след и няма месец двете чертички се появихе....... EFP stork-boyпросто се отпусни а ако искаш за твое успокоение идете с мъжлето да направите изследвания...
успех и не се отчайвай newsm10 newsm17

# 35
  • Мнения: 402
Някой беше казал,че няма нищо по хубаво от лошото време!Сега вали навън,но аз съм някак си спокойна и се надявам на добри новини от някоя от вас! Laughing Laughing Laughing

# 36
  • Мнения: 368
Хей, горе главата!
Аз пък ти казвам следното - не си хаби нервите още от сега, че като дойде бебо му е нужна здрава и спокойна мама, а не с изхабени нерви. Наслаждавай се също и на живота преди бебо... е, не че после след появата му няма наслади, но изживей пълноценно дните преди "голямата промяна". Просто ако щещ се отдай на някакво занимание, което винаги си отлагала и което изисква много съсредоточаване и енергия.
Успех и много  txtloves!!!

# 37
  • Мнения: 402
Реших съвсем твърдо,че ще положа всички усилия да не мисля и да съм спокойна,няма да броя дните и просто ще живея и ще се радвам на всичко.И момичета  newsm51 благодаря че ви има!

# 38
  • Мнения: 980
3драсти Етина,ами не се притеснявай. Всичко с времето.  И аз съм като теб. Почнахме опитите и аз си въобразявах ,че само да свърШи в мен и хоп! ставам една хубава закръглена мама. newsm03 Да ама не. smile3516
Такива мисли са ми минавали през главата . Най хитовата беШе,че не мога да задържам спермата и тя си изтича като стой та гледай без да свърШи грам работа. smile3532После почнах да чета където каквото намеря и влязох в час. smile3529
Сега без паника,следи си овулацията и се обичайте luvbed

Общи условия

Активация на акаунт