АПРИЛски бебета реват, а други са на път!

  • 14 732
  • 277
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 134
Здравейте и от нас   bouquet
На мен ми е лошо още и така ми дере на гърлотоооооо  Close
Честито на новите мами !!!
Честит имен ден на всички Мартинчовци и Марти  Да са живи и здрави !!!
Танзен браво на Аси  Hug само така нали трябва да стане голям като тате  Peace   bouquet

# 241
  • София
  • Мнения: 262
Grinning Слънцето се показа днес и бебоците се престрашиха да излизат, цели 5! Да са живи и здрави, много да радват мама и тате, а на мамите бързо възстановяване!
Благодаря много за отговорите за тапата, макар че аз винаги съм била с идеята че трябва да е повечко и наведнъж newsm78, дано да е признак че ще е съвсем скоро събитието... Още повече пък на ЖК ми водят термин 15 и това означава че не се ли появи бебока до вторник и ние отиваме към преносване, ама да видим първо прегледа какво ще покаже, утре ще звъня на доки и ще ходя пак на тонове
Лека вечер на всички Heart Eyes


И моят термин е на 15-ти, т.е. утре ама тц! няма да го бъде. Шийката била готова, главичката ниско, ама контракции - йок. На 16-ти съм на запис на тоновеееее и вече не мога да си намеря място, само му се моля на това диване-овне да излиза вече

# 242
  • Мнения: 319
Цитат
От друга страна, само по боди ме е страх да я оставя (както Сисе оставя Дани)

Тодоранче,когато педито дойде до нас попита погледна с какво е облечен дани и каза-Така е добре!(по боди,ританки и буйки/терлички) и аз все се притеснявам да не му е студено и все му пипам носа и ръчичките,но си е топло детето Peace Първата вечер вкъщи доста го навлякохме и затова не спа цяла нощ!Докато се осъзнаем от какво реве  ooooh!

# 243
  • Мнения: 135
Здравеите на вси4ки родили и неродили мами.
Аз за съжаление съм от тези които преносват,тоновете на бебо са о.к ,но не заси4ат никакви контракции,ина4е срамните устни и около тях ме наболяват доста.Казаха ми 4е ще ме приема 4ак в събота,из4аквало се една седмица от термина и 4ак тогава приемали в болница.Ина4е в петък за около два 4аса имах режещи болки ниско долу със  стрягания,а после само стягания на около 10 минути,и от тогава нищо.Питах акушерката какво озна4ават и тя каза 4е това са то4но поготвителните контракции.А и не издържам ве4е на телефония терор,или като ме види някои и каже нещо от рода"АМА ТИ ОЩЕ ЛИ НЕ СИ РОДИЛА,КАКВО 4АКАШ "и т.н smile3514 smile3511 newsm45Извинявам се ако съм ви досадила.
Желая ви лека и приятна нощ newsm10

# 244
  • Мнения: 269
ВаняМ слип енд плей стават ли за новородено newsm78 Аз мислих,че само ню бейби стават newsm78
Стават, що да не стават  newsm78 Аз взимам номер 2 - от 3 до 6 кг. Имат и номер 1...

Ваня , не го крий тоя адаш , пусни една снимчица   bouquet

Имам един въпрос към мамите от София с по-големи деца. Знаете ли къде се  продават обувки с колелца  ?????
Дъщеря ми си е поръчала за рождения ден , а аз не съм виждала никъде.

Ето за обувките : http://www.heelysbulgaria.com/
А снимка ще сложа довечера, обещавам. Моя мъж е направил за всеки член на семейството (без Косьо  Joy) запаролени акаунти на компютъра и всички снимки са свалени с неговия, аз не ги виждам. Не че не му знам паролата, де...ама не искам да се издавам  Joy





много ти благодаря  Hug Hug


Емма , това с контракциите е строго индивидуално .При мен първия път контракциите бяха поносими ( даже леки ) , а втория път непоносими (кошмарни ).

Сиси , може да полудееш от тези доктори.Нашата док пък казва да го обличам с боди , гащеризонче и жилетка , но аз не слагам жилетка . Вижда ми се много. Двама доктори -две различни мнения.

# 245
  • Мнения: 54
Аз относно обличането на бебчо, доста се тревожа, защото на мен все ми е горещо и се притеснявам дали ще успявам да го обличам подходящо - да не би да го простудявам, защото аз си мисля, че е топло  newsm78 Но явно ще трябва да се учим в движение - като Сисе, ще пробваме как бебчо се чуваства най-добре.

# 246
  • варна
  • Мнения: 147
whisper799,няма страшно,толкова мами си родиха ненадейно и без никакви признаци за раждане.Утре някоя вестителка ще пише и за твоето бебче!
Vanyivan,браво на теб и козметичката ти,страшни сте!Не отивам на такова нещо(а от раждането не ме е страх Simple Smile)
стерилизатора на БейбиЛуксмоя приятелка го ползва и казва,че е много доволна.Аз преди не съм ползвала,още се чудя дали и сега да си взема.
За обличането-обличах малката с един кат дрехи повече от мен,тя пък се оказа много "топлокръвна" и все й е топло.
Днес май нещо изоставаме с бебоците?Някой няма ли да ни зарадва? Simple Smile

# 247
  • Мнения: 23
И аз така пестя памперси Simple Smile Само чакам да мине малко време след храненето, за да не повърне.
Като стана дума за памперси - вие какви ползвате? Аз от началото съм на Sleep&Play и до вчера нямах никакви проблеми. От вчера обаче детето 2 пъти се събужда с протекъл памперс и то в областта на кръста  Shocked Дали не го стягам достатъчно, че за това да пропуска нагоре newsm78
Ваня М и аз като reiana се учудвам, че ползваш Pampers Sleep&Play  Thinking Те не са ли за по-големи дечица??!  newsm78 Както и да е.... от моя приятелка, която ги ползва за дъщеря й на 1г. и 9 мес. знам, че много хора се оплакват точно от този вид на Pampers, не си виновна ти, това им е дефекта на тия памперси - много ги рекламират, евтино излизат в сравнение с останалите, не са толкова дебели като другите, но изпускат непрекъснато...  Peace

# 248
  • Мнения: 2 531
Здравейте, да се похваля , днес бях на кола маска и ме оправиха идеално, няма да има бръсначи!!!! Ако някоя мама от П-в няма козметик, горещо и препоръчвам моята- адски добра е в тези коли!!!
А знаете ли че тази година зодия телец започва на 20?! Точно ми е термин тогава, дано се пръкне преди това че да е овне като мама!!!

# 249
  • Мнения: 534
rocobaroco3  не се притеснявай до събота бебчето може да реши да излиза само така че успех ,знам колко е изнервящо всеки да т е пита не си ли родила още  Sad

whisper799  и ти мила утре така ли ,ми айде стискам палци бебчето да излезе тая нощ ,само бъди спокойна когато му доиде времето тогава ще е ,колкото да ни се иска да е по рано нали   Simple Smile

Vanyivan  леле браво на теб аз немога да издържа тая болка сега в това състояние докато съм бременна ,направо ти се възхищавам

# 250
  • Мнения: 479
Цитат
От друга страна, само по боди ме е страх да я оставя (както Сисе оставя Дани)

Тодоранче,когато педито дойде до нас попита погледна с какво е облечен дани и каза-Така е добре!(по боди,ританки и буйки/терлички)

Сисе, детето ти е показало, че така се чувства добре, щом като е по-спокойно. Аз принципно съм "за" това да не се изнежват децата. Самата аз съм ужасно зиморничава и понеже не искам и децата ми да станат като мен, Теди съм го обличала винаги много леко (ама е момче, а те са по-топлокръвни сякаш). На него примерно никога не съм му слагала чорапогащник под панталона. Иска ми се и Марта да не се изнежи, ама ...  Crazy пусто все се притеснявам...

Момичета, днес Мартин и Мартина имат имен ден, а покрай тях май можем да намжем и ние  Joy . Да са живи и здрави именниците!   bouquet
Cenitelkata, много ти благодаря за поздравите и милите пожелания (както и за обаждането)!

Сега ще кача снимка на Марта в албумчето и отивам да готвя   chef  Laughing

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 18:32 от Тодоран

# 251
  • Временно
  • Мнения: 788
Днес ми е 6-ти ден след термина.Вчера на записа на тонове дежурната лекарка ме прегледа,а днес като казах на мойта лекарка ми се накара едно хубаво защо съм и позволила. Embarassed Ама аз се притесних,че нещо с тоновете не е в норма,пък и те не дават обяснения.А тая лекарка беше толкова брутална,така дълбоко ме бръкна,че направо се чудя как не изкара бебето.И от вчера след този преглед започна да ми пада тапата май-слузесто примесено с кафеви нишки.Днес ехографа показа,че водите ми са в норма,а плацентата тепърва започва да зрее.Затова още седмица ще почакам.Ако не тръгне бебето до тогава ще видим какво ще ме правят.Обаче лекарката малко ме притесни(то всъщност не е за притеснение),че бебето ще бъде по-голямо от това на сестра ми(тя я изражда,даже и казала на една от визитациите да не ме плаши,че е страшно раждането Laughing).

# 252
  • Мнения: 534
eva_merry  ама как така днес ти е 6-ти ден след термина и още седмица ще те държат  ,аз мислех че само 5 дена дават да се преносват бебетата .И като минат тея дни го предизвикват раждането   Wink А колко казват че е бебето до момента ,че било голямо ?

# 253
  • Мнения: X
момичета, аз имам желание да отменя редовните мами в правенето на тема, и ако Тифани или Ясмина (или някой нов ентусиаст) нямат нищо напротив - давайте предложения за имена!!!!

# 254
  • Временно
  • Мнения: 788
На мен лекарката,която ми следи бремеността още в началото ме разпитваше и дори в обменната карта го е отбелязала,че съм с нередовен цикъл(през повече от 30 дни)-в такъв случай се изчаквало до две седмици от определения термин.Пък и щом плацентата не е достатъчно зряла,значи бебка не е готова да излиза предполагам.А за размерите на бебка не ми ги каза,само за бедрото отбеляза,че е 78мм.Имам и доверие на лекарката,така че щом така казва,тя знае защо. Peace

Общи условия

Активация на акаунт